"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Mobilne aplikacije pomorske karte....

• Paragon
  • Paragon's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 11 Lip 2020 17:32 #1 od Paragon
Ekipa jel tko koristi slučajno kakve pomorske karte preko mobitela,tableta?
Ja konkretno koristim Navionics HD Boating.
Kako su vam se pokazale (preciznost,očitavanje dubine,itd...)
Naravno da koristim ovo uz sonder jer kada sam na krmi radije koristim mobitel nego sonder...
Na njemu također označavam pozicije gdje sam što ulovio,gdje sam dobio jake grizeve otpadanje većih riba i slično....
Na aplikaciji uz 2 klika dok sam na štapu sa rolom i borim se sa ribom označim točno poziciju jer u nadkabinu mogu ući samo ako je netko samnom pa mu govorim da markira ili ako mi riba otpadne ili kad borba završi, a nekada je pozicija presudna u tih par metara...
Primjer iz prakse...
Prijatelj i ja naletjeli smo na pagrove i odmah markirali poziciju.
Dok smo ih dovukli i bacili jigove nazad nije grizlo više ništa...
Digli jigove namjestili se po kurentu da nas baci točno na poziciju prethodno markiranu na mobitelu i tako smo digli taj dan 8 komada pagrova.
Svaki kraj borbe bi bio namještanje brodice na točno mjesto da mu jig bacim točno ispred glave.
od njih 8 4 griza smo dobili odmah po spuštanju jiga,2 u propadanju i sa još dva smo morali ih malo animirati da napadnu.
Hvala: B_, Jo

Molimo prijavite se

• Đivulin
  • Đivulin's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Znam ribati, uspjesno i neuspjesno.
Više...
Đivulin's Avatar 13 Lip 2020 21:27 #2 od Đivulin
Ja isto imam te Navionics na tabletu, ali i na sonderu isto. Ovo mi je back up u slucaju da rikne, da ne izgubim poste, a i kako sam trenutno izmedju dvije barke onda mi je lakse i rukovat sa svim tim. Ne znam koji sonder koristis, ali ima modela sa daljinskim, pa markiranje nije problem.

...dosta je meni i mojih laži....

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 13 Lip 2020 22:23 #3 od Paragon
U mene je lowrance elite 5 ništa posebno...
Imam neku njegovu kartu za navigaciju na njemu ,a vidim imam i Navionics ubačen ali nema nikakvih oznaka ničega... Preko sd kartice mi je to tj te karte, neznam dali uopće mogu ubaciti ovu mobilnu ili kupiti za njega pošto je bilo govora da se Navionics više neće updatirati.

Molimo prijavite se

• Đivulin
  • Đivulin's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Znam ribati, uspjesno i neuspjesno.
Više...
Đivulin's Avatar 14 Lip 2020 08:35 #4 od Đivulin
Meni ovo na laptopu dobro sluzi i kad idem s nekim drugim pa mogu na brzinu pogledati i podijeliti kakvu postu. Svakako ja ih koristim, ne nuzno za direktno ribanje i senjavanje posta ali to je dobra ideja. Nisam gledao moze li taj boating app i na mobitel. Veca mi je slika na tabletu B) B) B). Vjerojatno moze, onda je jos lakse u krmi sve to raditi. Kod ovih novih sondera, koji podrzavaju navionics, se to moze spojit jedno s drugim i sinkronizirat, prebacit pozicije/ rute s jednoga na drugi. A sto se tice daljinskog, znam da novi humminbird imaju daljinski i bas za pritisnuti Mark na njemu. Ne znam za Lowrance, ali vjerojatno ima, samo treba vidjeti podrzava li ga sonder. A sto se tice Navionicsa koji je vec u uredjaju, to je onaj Base Maps, ja mislim. Obicno se moze nadograditi sa SD karticom - ako ti bas treba. Cini mi se da je oko 150 eura navionics+, a 200 eura navionics platinum+ u butizi od Navionicsa.

...dosta je meni i mojih laži....

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 14 Lip 2020 11:17 - 14 Lip 2020 11:18 #5 od SporiGusar
Navionics Boating HD, odlična aplikacija, a karte jadrana su 150 kn godišnje. Ima 2 layera iliti podloge, SonarChart i klasičnu pomorsku kartu.

Karte se redovito updateaju, a nama najzanimljiviji bi bio SonarChart koji kupi podatke od sonara po brodicama i updatea na nekoj vremenskoj bazi. Rezolucija izobara na sonarskoj karti je visoka (0.5m) tako da nema problema što se tiče manjih sika i sl. Uz to, aplikacija ima milijun drugih opcija, od planiranja ruta, mjerenja udaljenosti i sl. Za svaku preporuku!

https://imgur.com/aOCiiJs

https://imgur.com/wtq1sc4
Zadnja izmjena: 14 Lip 2020 11:18 od SporiGusar.

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 15 Lip 2020 09:20 #6 od Paragon
Ja koristim na mobitelu baš aplikaciju te sam negdje vidio da se Navionics neće updatati za Europu...
Pokušao sam se spojiti sa sonderom sa mobitelom međutim nije mi uspjelo tako da ću pokušati opet.
Ja na mobitelu ništa ne plaćam. A backup mi je na drugim mobitelima sa oznakama istim kao na moru kada budem.Na moru koristim stari mobitel kojega mi neće biti žao sve i da upadne u more, a ako mi nestane baterije jednostavno se prebacim novi mobitel kojeg imam. Sveukupno na 3 mobitela imam Navionics.
Međutim ja ništa ne plaćam nikakvu godišnju naknadu.
Imam sve kao i SporiGusar
Jedino imam Apple tablet pa nisam tamo stavljao Navionics pošto sam na Android softweru naučio sve to ali sam planirao kupiti nekakav tablet samo za Navionics.
Koji tablet vi koristite?
Na laptopu također koristim njihovu aplikaciju preko browsera i tamo sam kad nisam na moru tražim zanimljive pozicije itd...
Do unazad godinu dana je bila ucrtana pozicija Garibaldija , više je ne mogu naći...nisam nikad išao a volio bi poći barem jednom tamo.
I više se oslanjam na njihov Sonar Chart nego na svoj sonder koji i nije nešto, pa samo nađem zanimljivu poziciju snimim sonderom dno i ako mi se sviđa udaraj po poziciji ako ne idem dalje...

Molimo prijavite se

Više...
CyberM's Avatar 23 Lip 2020 21:49 #7 od CyberM
Pozdrav iz Dubrovnika (zna da ima tema za upoznavanje ali evo nalwtio sam prvo na ovu :) )
Kak mislis da ti Navionics radi bez placanja? Ima tjedan, dva dema i to je to koliko sam vidio?
Btw oko Lokruma i Grada meni bas i nije tocan.
Za sada na mobitelu koristin C-maps. Dobar mi je sto pise vrsta dna

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 24 Lip 2020 10:56 #8 od Paragon
Ne plaćam ga jer mi ga je prvo netko donio sa broda pa se to krahalo.
Onda sam ga našo na kraju interneta na nekim ruskim stranicama.

Molimo prijavite se