"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Odabir best buy gumenjaka

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 02 Srp 2019 08:45 - 02 Srp 2019 15:06 #1 od Ceco
Pozdrav ekipa
Već duže vrijeme sam gledao nabaviti kajak sa pedalama za ribolov, tjelovježbu, bijeg do boljeg mjesta za kupanje. Zahvaljujući savjetima tu na forumu i na par drugih malo sam stao na kočnicu jer sam primjetio da nije svaki kajak dobar za more. Tako sam probao kajak u 5 mjesecu na moru koji mi je odgovarao ali cijena mu je bila prevelika 20 000kn sa pedalama 15000kn samo vesla za osjećaj uloženo/dobiveno.
Unatoč zabavi primjetio sam kad je more relativno mirno da sam mokar i da nema toliko slobode na njemu pogotovo kad treba dohvatiti neki pribor.
Tako da sam se prebacio na iduće najbolje po meni za novce, a to je gumenjak koji mi isto treba biti prostran jer u ribolov nikad ne idem sam, plus hladnjak, eventualno šator, fish finder, držači za štapove i sl pribor.
Što je najvažnije da sam i mobilan tako da ga mogu spremiti kad mi ne treba u garažu.

Nakon valjda već dva mjeseca googlanja traženja po forumima naletio sam na tri gumenjaka koji mi idu u najuži izbor:
- Dulkan 420 www.njuskalo.hr/gumenjaci/trzistu-gumenj...an-400-oglas-7507969

-Admiral 410 ili 450 www.njuskalo.hr/gumenjaci/am-450-popust-...alihe-oglas-28675256

- I na kraju Honda Honwave koja mi djeluje ovako najprivlačnije pacermarine.co.uk/product/honwave-alumin...oor-inflatable-4-0m/

Hondu sam našao i u Sloveniji/Njemačkoj/UK dosta povoljnije nego kod nas.

Sad me zanima da li tko ima iskustva sa istima ili ima bolje savjete za kupnju gumenjaka od 4m sa tvrdim dnom?
Koje su moje još obaveze i davanja osim trajne registracije i kako ide postupak?

Budget mi je oko 11 000 kn

Eto veliko HVALA svima unaprijed :)

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 02 Srp 2019 15:06 od Ceco. Razlog: Krivo napisano par stvari

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 02 Srp 2019 23:46 - 02 Srp 2019 23:48 #2 od BlackMarlin
Jao Ceco, mene ti je ista dilema lomila. I već 2 godine me to lomi. Na kraju sam odlučio za sad ostati na obali i skupljati pare da kupim novi Whaly 435 i polovan motor 20ks. Ako ideš na manji whaly još ti je cijena niža. Praktički košta kao kajak, pluta kao kajak ili gumenjak ako si toliko lud da ga prevrneš, održavanje je kao kod kajaka (osim motora) i laganiji je od gumija.
Gumi je vjerojatno udobniji na većem valu jer je teži.
Ako je samo za ribe i ne želiš stalno brinuti o plovilu, možda je taj whaly dobar. Motonavis iz Ri je zastupnik

Evo slikica
d196r9c7cfkkpm.cloudfront.net/fotos/larg...85635c56eea1-com.jpg
Zadnja izmjena: 02 Srp 2019 23:48 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 03 Srp 2019 09:06 #3 od Ceco
Replied by Ceco on topic Odabir best buy gumenjaka
zanimljiv čamac ali trenutno van budgeta
+ trenutno ima manu spremanja istoga. Tako da ću početi sa gumenjakom radi praktičnosti. Samo što sam zapeo na izboru izmeđui ova tri gore :/

Molimo prijavite se