"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

Više...
IveRijeka's Avatar 26 Stu 2016 22:13 #281 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Oprema za lignjolov
Postoji jeftiniji štap ali je sigurno i gori od navedene Okume. Taj štap je Yokozuna Ryoshi Egi i košta u dućanu Spinnka u ZG 279 kn. Štap je težine bacanja 3-15 gr a dužine 240 cm. E sad koliko je to pravi egi štap to je upitno, uglavnom ja sam sa njim lijepo lovio samo se treba navić na njega. Da ne ostane na tome da bez veze govorim koga zanima kako izgleda i radi može se javit pa mu ga evo na uvid. Meni se oko vrha prilikom jednog lignjolova omotala upredenica oko vrha ( valjda ) pa sam otkinuo vršni komadić. Normalno skratio sam ga za par cm i može se normalno lovit ( koliko je to moguće ). Uglavnom štap ima puni vrh a u vrhu je tanji od milimetra. Kad bi sa njim dovukao sipu do kraja dok bi lovio sak sipa mi ga je u zadnjem pumpanju znala pol metra nategnut prema dole. Ima i jednu dobru osobinu a to je da sa njim praktično nisam imao spadanja , i male skosavice je lijepo bacao i osjetio dok veće od 3 nije baš ni moguće .
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 26 Stu 2016 23:04 #282 od Dado_pu
Replied by Dado_pu on topic Oprema za lignjolov
Znaci savjet je okuma ili nista ako mislis lovit lignje za male pare. Javim se kad skupim lovu pa narucim od frkachua ako nije problem.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 27 Stu 2016 09:23 - 27 Stu 2016 10:02 #283 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Oprema za lignjolov

Dado_pu napisao: Znaci savjet je okuma ili nista ako mislis lovit lignje za male pare. Javim se kad skupim lovu pa narucim od frkachua ako nije problem.

Evo imas ovaj OKUMA HEXANA SPIN 8' 240CM 5-20G 2-DJELNI 354,90kn u Topfishingu. Sasvim dobar i jak stap za lignje:

topfishing.hr/proizvod/spining/hexana-spin/287

Uz to dodaj jako dobru rolu Ceymar c-30 za 346 kuna i imas oboje za 710 kuma.Komplet za peticu.
topfishing.hr/proizvod/role-%C5%A1pin/ceymar/2288
Ako kupis oboje imas besplatni transport.

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 27 Stu 2016 10:02 od Zdenko. Razlog: dodatak
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 27 Stu 2016 10:03 - 27 Stu 2016 10:07 #284 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Oprema za lignjolov
Da se razumijemo,na okuma egi pro samo vdilice vrijede više od pol cijene štapa,pa sad vi vidite.U tom cijenovnom rangu nema baš neku konkureciju.Da se razumijemo,ja sam shimano fan,ali za te novce od shimana nisam mogao kupit ništa šta bi konkuriralo ovoj okumi po kvaliteti :)
Zadnja izmjena: 27 Stu 2016 10:07 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 27 Stu 2016 10:14 #285 od Zdenko

zoki1 napisao: Da se razumijemo,na okuma egi pro samo vdilice vrijede više od pol cijene štapa,pa sad vi vidite.U tom cijenovnom rangu nema baš neku konkureciju.Da se razumijemo,ja sam shimano fan,ali za te novce od shimana nisam mogao kupit ništa šta bi konkuriralo ovoj okumi po kvaliteti :)

Pa i rekoh gore da za taj stap i te novce nema boljeg stapa za lignje. :like:

Rogi ribaru !
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 28 Stu 2016 09:38 #286 od Dado_pu
Masinica koju imam - catana 4000 je ja mislim dobra za lignje pa ne mislim nju mijenjati samo stap mi treba. A to ce cekat vjerojatno sljedeci mjesec.
Hvala: old school

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 28 Stu 2016 09:41 #287 od Dado_pu

marinac napisao: www.vivima.com/jps_en/lifestyle/fishing/eging-supplies.html?p=2

stranica za jeftine skosavice, i štapove, a sve u vezi eginga. nisan naručiva, ali mi se čini ok.

We can try a cheaper way of shipping (it will be 2/3 of the EMS cost) but there won’t be an tracking number for the parcel.  If you prefer this way, please let us know and complete the purchase of the item without shipping fee.

Odgovor koji sam dobio kada sam pitao za jeftiniji shipping. A cijene EMSa sam stavio prije koji dan.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 28 Stu 2016 10:25 #288 od Zdenko
Prihvati tu nizu tarifu.Stvari ce doci i bez trackinga i osiguranja 100 %.I ja cu tako napravit.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 28 Stu 2016 10:49 #289 od Dado_pu
Ma ja nisam nista jos narucio samo su neke zanimale cijene shippinga.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 03 Pro 2016 07:36 #290 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Oprema za lignjolov
Evo mojih noviteta.
Dvije su vam pusce vec poznate a za ostale nisam siguran.
Ja sam ih narucio pa cemo ih iztestirati i vidjeti koliko i koje love.
Izgledaju odlicno a jos su bolje kad ih platis 5-6$. ;)
Privitak datoteke:
image upload no size limit
Hvala: Zdenko, Baćo68, oniram

Molimo prijavite se

Više...
old school's Avatar 04 Pro 2016 11:31 - 04 Pro 2016 11:38 #291 od old school
Replied by old school on topic Oprema za lignjolov
Dudo ako želiš za male novce loviti lignje (kao što ja lovim) imaš u Škorpionu Štap Shimano Catana 3 metra 10-30gr za 240 kn. Ja sam ga kupio u petak baš za lignje a imam identičnu rolu. Imam duži štap jer sa njime mogu dalje zabaciti sa obale. Lovim yo-zuri skosavicama 2,5 i ništa manje ne lovim od svih ostalih koji tu stavljaju slike i imaju baš eging štap
Štap ima malo deblji vrh( nije čačkalica) što je dobro, da se nemoraš bojati da će ti puknuti. Preporučam da si ga pogledaš jer ti je sad na akciji inaće dođe skoro 500 kuna lp
Zadnja izmjena: 04 Pro 2016 11:38 od old school.

Molimo prijavite se

Više...
old school's Avatar 04 Pro 2016 11:44 - 04 Pro 2016 12:19 #292 od old school
Dudo rola koju imaš je odlična rola, ali ne idi sa štapom ispod 270 cm zbog daljine izbačaja, ja koristim štapove od 3 metra, jako sam zadovoljan njima :cheer:
Zadnja izmjena: 04 Pro 2016 12:19 od old school.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Pro 2016 13:12 #293 od marinac
Replied by marinac on topic Oprema za lignjolov

old school napisao: Dudo rola koju imaš je odlična rola, ali ne idi sa štapom ispod 270 cm zbog daljine izbačaja, ja koristim štapove od 3 metra, jako sam zadovoljan njima :cheer:

dužina štapa ti nije uvijek garancija većeg izbačaja, npr. moj 2,5 metra izbaci 50 metara, a šta sad

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 07 Pro 2016 14:28 #294 od Janko
Replied by Janko on topic Oprema za lignjolov
Ja svojom okumom LureMania 2.7 koja je mekana, za spin, izbacujem više od one od 4m koju imam...jednostavno je lakše za zabacit.

Imaš catu?
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Pro 2016 14:52 #295 od marinac
Nije pitanje samo izbačaja, onda možeš koristit i dron , pa baciti di oćeš i koliko hoćeš, već je pitanje da i to šta si izbacija pravilno vodiš, skosaš, a zato su i napravljeni eging štapovi, za daleki izbačaj i skosanje zajedno, samo je druga stvar kako se mi snalazimo u svemu tome, da li netko sebi to može priuštiti ili ne, a svi znamo šta je dobro.ponekad i dobronamjerni savjet, i ne mora biti dobar
Hvala: Zdenko, Janko

Molimo prijavite se

Više...
old school's Avatar 09 Pro 2016 11:38 #296 od old school
Naravno da nije dužina štapa jedina presudna, ali danas ima u ponudi svakojakih štapova i po svakojakim cijenama!!!
Ne znaći da bi lovio lignje da moraš odma imati eging štap za lignje! Eging štap je namjenjen baš za eging tehniku koju ne primjenjuju baš svi u lignjolovu!
Prije deset godina su ljudi lovili svakojakim štapovima i lovili lignje. Ja sam mu savjetovao neka si pogleda jedan poprilično dobar štap za male novce koji je na akciji, jer momak koliko sam svatio nije svaki dan na moru ko ti marinac pa da mu baš treba odma za početak eging štap! Svatko neka sam odlući što će kupiti!

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 09 Pro 2016 12:05 #297 od Zdenko

old school napisao: Naravno da nije dužina štapa jedina presudna, ali danas ima u ponudi svakojakih štapova i po svakojakim cijenama!!!
Ne znaći da bi lovio lignje da moraš odma imati eging štap za lignje! Eging štap je namjenjen baš za eging tehniku koju ne primjenjuju baš svi u lignjolovu!
Prije deset godina su ljudi lovili svakojakim štapovima i lovili lignje. Ja sam mu savjetovao neka si pogleda jedan poprilično dobar štap za male novce koji je na akciji, jer momak koliko sam svatio nije svaki dan na moru ko ti marinac pa da mu baš treba odma za početak eging štap! Svatko neka sam odlući što će kupiti!

Tocno si rekao za eging stap da je namjenjen za eging tehniku , sto je isto rekao i marinac samo drugim rijecima. Zato i govorimo na ovom forumu o opremi i sistemima kupovine opreme za pojedinu tehniku ribolova. Lignje mozes lovit i sa kanticom Coca-cole, a to vise nije eging.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
old school's Avatar 09 Pro 2016 12:24 - 09 Pro 2016 12:25 #298 od old school
Ja sam savjetovao na Dadinu objavu!! Ako želiš za manje novce loviti lignje možeš i sa laganijim spin štapovima, a ako želiš baš štap za eging ima ih kakve želiš i po kojoj cijeni želiš!!

Dado_pu napisao: Znaci savjet je okuma ili nista ako mislis lovit lignje za male pare. Javim se kad skupim lovu pa narucim od frkachua ako nije problem.

Zadnja izmjena: 09 Pro 2016 12:25 od old school.

Molimo prijavite se

Više...
old school's Avatar 09 Pro 2016 12:30 - 09 Pro 2016 12:36 #299 od old school
Marinac sve super, vi sa kraćim vrhunskim eging štapom bacite na 50 metara kao i ja sa dužim 3metra(jeftinijim) solidnim spinerskin štapom!!! Vi lovite svaki dan i po nekoliko puta i razumljivo mi je da imate kvalitetan eging štap jer koliko vidim koristite i eging tehniku! Ja nisam u prilici svaki dan loviti na moru pa se prilagodim situaciji Cilj i jednom i drugom da probamo zabaciti što dalje i uloviti lignje :cheer:

marinac napisao:

old school napisao: Dudo rola koju imaš je odlična rola, ali ne idi sa štapom ispod 270 cm zbog daljine izbačaja, ja koristim štapove od 3 metra, jako sam zadovoljan njima :cheer:

dužina štapa ti nije uvijek garancija većeg izbačaja, npr. moj 2,5 metra izbaci 50 metara, a šta sad

Zadnja izmjena: 09 Pro 2016 12:36 od old school.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 09 Pro 2016 12:49 #300 od marinac
Budući da je on mene pita za savjet, tako sam mu i odgovoria, a kako se čovik navuče, tako traži i sve bolju opremu.tako je bilo i sa mnom, počeja sa ron Thompson, a vidiš di me sve ovo odvelo.nisan ni ja u početku koristija ovu tehniku, ali je došlo samo od sebe, te se meni pokazala najbolja, šta ne znači da ja ne koristim i provajem ostale tehnike , ali je prednost ovog štapa šta on sve to može, a ti sa onim štapom ne možeš.druga stvar je da su skosavice i napravljene za eging tehniku, a mi ih koristimo onako kako ko umije, i može sebi priuštiti.mislim da smo se razumili, a i drugi neka izvuču pouku iz ovog, a to i je bit ovog foruma, iz svih ovih diskusija nešto zaključiti, naučiti i primijeniti.samo za informaciju, ja cili život vatan lignje, šta iz kaića, te zadnje 3 godine sa obale.

SVE SUPER :like:

Molimo prijavite se