"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za lignjolov

Više...
mandrilo00's Avatar 21 Pro 2018 17:22 - 21 Pro 2018 17:34 #701 od mandrilo00
Replied by mandrilo00 on topic Oprema za lignjolov

bzing napisao: Ako ti je štap za lignje i lagani spin, onda gledaj dužinu 240 - 270cm, težine do 160g, težine bacanja:5/20, 5/25, 7/28 pa maximalno do 10/30.

samo za lignje

HŽV
Zadnja izmjena: 21 Pro 2018 17:34 od mandrilo00. Razlog: zaboravija napisat

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 21 Pro 2018 17:25 #702 od mandrilo00

bzing napisao: Takvih štapova do cijene 50€ imaš mali milijun.Ja osobno volim oštru vršnu reakciju štapa pa koristim spin štapove za lignjolov i u zadnje dvije godine sam samo jednom imao otkinut lovni krak lignje.
Ti "posebni egi štapovi" nisu po mom ukusu jer su mi premekani a i eging je samo jedna tehnika lignjolova.Svi koje znam love na svoj način a to je kombinacija svega i svačega, najmanje ovog agresivnog japanskog mlataranja.

je, baš tako, priksinoć nas 5 lovi na mulu i svaki radi po svome

HŽV

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 21 Pro 2018 17:51 #703 od rogi
Replied by rogi on topic Oprema za lignjolov

bzing napisao: Ta Catana je 14/40 grama?Teška preko 200g?

Bit će taj :)

Po meni isto bi možda bio bolji nešto lakši štap manje gramaže bacanja, možda i kraći (no to mislim da je osobna preferencija) :lol:

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 21 Pro 2018 19:34 #704 od mandrilo00

rogi napisao: Po meni isto bi možda bio bolji nešto lakši štap manje gramaže bacanja, možda i kraći (no to mislim da je osobna preferencija) :lol:

Šta bi reka recimo na hexanu 240 10-36 gr? jeli to velika gramaža bacanja?

HŽV

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 22 Pro 2018 08:08 #705 od rogi
Replied by rogi on topic Oprema za lignjolov
A računaj da su ti skosavice #2.5-#3.0 teške 10g-16g, ne znam koristiš li manje od toga?

Tako da bi def. donja granica trebala biti po meni minimalno 10g. Ako ćeš koristiti i manje skosavice od veličine #2.5 onda možda gledaj neki štap težine bacanja 5/20, 5/25, 7/28, kao što je bzing rekao. :like:
Hvala: mandrilo00

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 23 Pro 2018 08:29 #706 od mandrilo00
manja skosa = manja lignja, tako da...;)

HŽV

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 23 Pro 2018 14:07 - 23 Pro 2018 14:08 #707 od Yamašnita
Replied by Yamašnita on topic Oprema za lignjolov

mandrilo00 napisao: manja skosa = manja lignja, tako da...;)

Kolega krivo razmišljaš, veličina skosavice uopće nema veze sa veličinom lignje koja će se zakaćit.
Veličina ti ovisi o terenima (plići, dublji,) kurentu,vremenu tonjenja. Ne znam ni ja točno čemu još al sigurno znam da ako staviš veću skosavicu neće doć veća lignja. Ne znam di si to pročita ili ko ti je to reka, laga te.
Zadnja izmjena: 23 Pro 2018 14:08 od Yamašnita.
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 23 Pro 2018 23:48 #708 od mandrilo00

Yamašnita napisao:

mandrilo00 napisao: manja skosa = manja lignja, tako da...;)

Kolega krivo razmišljaš, veličina skosavice uopće nema veze sa veličinom lignje koja će se zakaćit.
Veličina ti ovisi o terenima (plići, dublji,) kurentu,vremenu tonjenja. Ne znam ni ja točno čemu još al sigurno znam da ako staviš veću skosavicu neće doć veća lignja. Ne znam di si to pročita ili ko ti je to reka, laga te.

ne bi se baš složija s tobon...veličina i tonjenje mislin da nemaju veze, prije težina, a i kurenat isto ovisi o težini...
a i nekakva logika bi nalagala da mala lignja neće poć lovit veću ribu od sebe 8naravno uvik je sve moguće).
di pročita i ko reka: gleda na yamašitinom kanalu ;)

HŽV

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 24 Pro 2018 10:05 #709 od Dado_pu
Replied by Dado_pu on topic Oprema za lignjolov
Ja sam puno puta doživio da mala lignja jede većeg cipla od sebe i da se velika lignja baca na malu mrkvu ili malog peskafonda. Po meni ima svakakvih slučajeva.
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 24 Pro 2018 11:23 #710 od mandrilo00

Dado_pu napisao: Ja sam puno puta doživio da mala lignja jede većeg cipla od sebe i da se velika lignja baca na malu mrkvu ili malog peskafonda. Po meni ima svakakvih slučajeva.

ma jasna stvar, evo baš maloprije čovik pokazuje kako je na peškafondo diga hobu od 3 kg kraj Žuta!

HŽV
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 03 Sij 2019 08:33 #711 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Oprema za lignjolov
Pozdrav ekipo, nemojte pričat gluposti evo slika čisto primjera radi, ja sam na moru doživio sve i svašta pa tako i to da manja lignja ili manja hoba napada veći plijen od sebe što uopće nije ništa čudno ili strano, dapače doživio sam to masu puta. Pa evo slika hobe koju je uhvatio kolega na skosu ljudi moji ni manje ni više nego 4.0😂🤣

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se