"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Tataki tehnika

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • lignja lignji grize rep!
Više...
lignjolovac's Avatar 21 Pro 2014 20:17 - 21 Pro 2014 22:21 #1 od lignjolovac
Tataki tehnika was created by lignjolovac
Zanima me ova tehnika, volio bih je isprobati, pošto sada imam dosta vremena, pa ću svaki dan biti na moru (ako vrijeme dozvoli). :D

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 21 Pro 2014 22:21 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Gustaf's Avatar 08 Sij 2015 01:01 #2 od Gustaf
Replied by Gustaf on topic Tataki tehnika
Ahh tataki! Taj tataki!

Svako ljeto sebi govorim "Moram probati taj tataki više!" i nikako da se nagovorim. Možda mi baš ova tema pomogne. Braćo, pucajte :lol:

Molimo prijavite se

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • lignja lignji grize rep!
Više...
lignjolovac's Avatar 08 Sij 2015 16:33 #3 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Tataki tehnika
Gustaf pogledaj na youtube-u ima dosta korisnog sadržaja,mislim da je ova tehnika za pozicije sa muljevitim dnom,jer bi inače dosta gubili olova i stalno bi zapinjalo,a moja je baš kamenita :O

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
Picej's Avatar 13 Sij 2015 14:39 #4 od Picej
Replied by Picej on topic Tataki tehnika
kupio sam prije godinu dana u Škorpiona Zg set tataki varalica ...
i nisam previše oduševljen ulovom na tataki, mada je bilo par extra lignji koje sam izvukao na štap sa tataki sistemom.... ove godine sam svega par puta bacio u more - sve u svemu slab sam sa tataki tehnikom :silly: :dry:
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
karamba's Avatar 14 Sij 2015 13:33 #5 od karamba
Replied by karamba on topic Tataki tehnika
pa sama tataki tehnika nije nikad zaživjela barem ja neznam da je i da netko isključivo njome lovi ali je postala dio obaveznog pribora pri lovu peškafonda i ribice na način da se iznad klasičnog pribora zaveže jedan tataki i zna biti dana i da po 70 % svog ulova bude baš na tataki !
tako da nije loš proizvod i neće pogriješiti nitko tko je uložio u isti !

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 15 Sij 2015 12:07 #6 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Tataki tehnika
Svojevremeno sam pratio evoluciju tatakija u Jadranu i razne hvalospjeve u časopisima i forumima. Nisam pokušao loviti na tataki pa nisam adekvatan razgovarati, ali isto evo što mislim :cheer:

Teško mogu prožvakati da tamo neki tataki bolje lovi od vulgaris skosavice. Ako je lignja tu, lignja napada. Sad, mislim da tataki ima i neke prednosti. Tataki skosavice bi trebalo koristiti na tataki štapu koji je lud :lol: i tanak, brz, savitljiv, tako da praši gore-dolje u puno većem opsegu nego klasičnim metodama, i tu ja vidim prednost.

Pitanje je, da li tataki prije pronalazi lignju ili se lignja prije baca na tataki varalice? Ja smatram da je točno prvo, tataki prije pronalazi lignju, a lignja će se baciti i na govno :lol:
Hvala: Picej

Molimo prijavite se

Više...
Picej's Avatar 15 Sij 2015 15:40 - 18 Sij 2015 22:16 #7 od Picej
Replied by Picej on topic Tataki tehnika

ZeusFaber napisao: a lignja će se baciti i na govno :lol:

...i na svjećicu od motora kako je jedan član rekao :lol: :lol: :lol:
Zadnja izmjena: 18 Sij 2015 22:16 od zeusfaber.
Hvala: Gustaf

Molimo prijavite se

Više...
Gustaf's Avatar 18 Sij 2015 22:13 - 18 Sij 2015 22:16 #8 od Gustaf
Replied by Gustaf on topic Tataki tehnika

Picej napisao:

ZeusFaber napisao: a lignja će se baciti i na govno :lol:

...i na svjećicu od motora kako je jedan član rekao :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: svjećica od motora s krunicama, evo mi glave ako ne bi lovila kao peškafondo :lol:
Zadnja izmjena: 18 Sij 2015 22:16 od zeusfaber.

Molimo prijavite se