"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Hayabusa skose

• porfo
  • porfo's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 03 Stu 2015 13:12 #1 od porfo
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
ima li tko iskustva ? jesu se pokazale lovne?
Više...
pepsi's Avatar 03 Stu 2015 16:08 - 03 Stu 2015 16:09 #2 od pepsi
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
imao sam jednu,ne baš,bar meni ;)ali tema je za varalice,skosavice

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 03 Stu 2015 16:09 od pepsi.
Hvala: Fanatik
Više...
Fanatik's Avatar 03 Stu 2015 21:17 #3 od Fanatik
Ja sam imo model Rambu V3 3.0 velicina i pokazala se odlicna,izgubio je i kupio isti model al 2.5 velicina,nazalost ova nove je katastrofa ima neku gresku,stalno je nagnuta bocno i krunicom propada na dno i stalno zidije krunica,nisam do sad nisata ulovio na nju,mislim da imaju losu kontrolu proizvodnje cim se desava ta takva greska dospije na trziste...necu ih vise kupovat jer je to ono "macak u vreci" :( ...ali zalim za onom prvom jer stvarno je odlicna bila.
E i pazite ljudi na teme,da zbrckamo forum,ima i tema oprema za lignjoloc mislim pa bi mozda admin il moder mogli prebaci temu!?

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Više...
Kvarner's Avatar 03 Stu 2015 21:43 #4 od Kvarner

porfo napisao: ima li tko iskustva ? jesu se pokazale lovne?

Mogao si staviti i par slika da se zna konkretno i da drugi vide kako izgleda varaluca.
  • porfo
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 04 Stu 2015 15:04 #5 od porfo
ispričavam se ako sam krivo stavio
probat cu slikati i staviti danas ;)
bile su na akciji 30 % pa sam uzeo isto rambu V3 2.5 model 3 olive zasad 0 bodova dosta brzo tone i zadiva
  • porfo
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 04 Stu 2015 15:15 - 04 Stu 2015 15:21 #6 od porfo
http://i.imgur.com/JY5wbUj.jpg?1

moja je samo maslinasta
Zadnja izmjena: 04 Stu 2015 15:21 od porfo.
Više...
Fanatik's Avatar 04 Stu 2015 16:41 #7 od Fanatik

Evo to je ova lijeva,ovo je bile prva 3.0 koja je imala odlican rad i nikad nije zadila(izgubio je na plutacu ogradu kupalista);
Kasnije kupim potpuno istu al 2.5 i vidim nesto nije u redu,onda sam je zabacio u bazen od hotela i vidim nagnuta u stranu i kad potone legne bocno na dno i krunicom,totalno poramecen balans.A trebala bi tonut malo sporije od 3.0 velicine a tone cak i brze

Više...
Kvarner's Avatar 04 Stu 2015 16:47 - 11 Ruj 2016 22:56 #8 od Kvarner
Mislis na ovo

Cini mi se ok, samo sto ja ne koristim vece od 2,2.Javi kako su se pokazale.
Meni nepoznato.
Zadnja izmjena: 11 Ruj 2016 22:56 od zeusfaber.
Više...
dundo's Avatar 04 Stu 2015 17:24 #9 od dundo
Fanatik, provaj kombinirkama polako iskrivit olovo u kontra stranu od one na koju se naginje, pa vidi kako se onda ponaša. Pravo da ti rečem, da je moja, ja bi je isti čas bacio u smeće.
  • porfo
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 04 Stu 2015 21:32 #10 od porfo

Kvarner napisao: Mislis na ovo

Cini mi se ok, samo sto ja ne koristim vece od 2,2.Javi kako su se pokazale.
Meni nepoznato.

da to je ta samo je moj dezen 3 olive, pala je i moja prva lignja s kraja ;) i to na nju , nemoguće vrime prova 3 pošte i od vitra nisi moga bacit dalje od 15 m + 1 pala. sad to nije neki dokaz da je lovna .
tone puno brže od kanji pro spec i ima def. drukciji rad i težinu .
Više...
Fanatik's Avatar 05 Stu 2015 11:25 #11 od Fanatik
Bravo Dundo dobar savjet!...bas sam i ja razmisljo da je se rijesim,al provat cu se potrudit da je malo izbalansiram,mozda i uspijem...bilo bi to lijepo,jer ova prosla je imala dobar rad i odlivno je lovila ;)

Više...
marinac's Avatar 05 Stu 2015 12:55 #12 od marinac
ja sam prije 2 godine ima nekoliko komada hayabusa, ali nisam baš ima neke sriće sa njima, u stvari baš nikakve i vrlo sam ih brzo posijao po sinjem moru, pa baš radi toga kupujem samo provjerene marke yamashita, yo zuri, eto toliko od mene, šta ne znači da neće i ona uvatiti, uvati se i na kineza, ali ja u njima nemam baš neke vire.
  • porfo
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 09 Stu 2015 10:32 #13 od porfo
dat cu malo šansu pa ćemo viditi
Više...
IveRijeka's Avatar 07 Ruj 2016 23:50 #14 od IveRijeka
Što se mog iskustva sa Hajabusa skosavicama tiče tu nisam jednostavno imao sreće, Naime lani sam u Nevicu kupio 3 komada i to 2,5 veličine, i od njih 3 dvije su mi se punile vodom . Jednostavno nisam uspio to riješiti odnosno poljepiti. Niko mi ih nije uvalio sam sam ih sa police uzeo tako da nikoga ni ne krivim. Moguće odnosno po meni najprije da su bile negdje pritisnute prilikom manipuliranja ili utovara pa pukne negdje na tjelu ispod tkanine pa je vrlo teško popraviti .
Više...
Boki's Avatar 13 Ruj 2016 13:44 - 13 Ruj 2016 14:32 #15 od Boki
Ista stvar kao i Ive. 2.5 piju more ko mutave, a neznam od kuda. Isto sam ih poljepio po svim šavovima, ali 0 bodova. Ko da preko tijela osmozom upijaju more :lol:
Sa 3.0 nisam imao tih problema. Nije kao Yo zuri ali da se uloviti. Krunice im malo niže stoje nego Yo zuriu i Yamashiti kad su u moru i ulovio sam više sipa sa njima nego liganja.
Zadnja izmjena: 13 Ruj 2016 14:32 od Boki.
Više...
IveRijeka's Avatar 13 Ruj 2016 18:40 #16 od IveRijeka
Moguće riješenje tog problema je sa lakom prozirnim jedno dve ruke premazati . Isto nije garancija da se neće puniti vodom , ja sam sve probao i u kadi se ne puni ni preko noći dok pod tlakom kad loviš za 15 minuta. Kažem jedino lak ali to onda već nije tkanina pa za sipe može ali za lignje već lošije mada i tu se može koja pohlepna bacit. Inače od kolega koji koriste Hajabuse kažu da su im crvena i ona purple jako lovne.
Pa da su sad i najlovnije kad se takva stvar dogodi čovjekgubi povjerenje i jednostavno ta skosa više ne ide u moju butigu. Kako sam nov na forumu moram još malo prokužit teme no mislim da bi bilo ljepo da se iskustva sa lovnosti pojedinih skosavica podjele iskreno sa ostalim članovima. Između ostalog bilo bi i korisno za džep da ljudi kupuju provjereno . Naravno svjesan sam da se o takvim stvarima razvije diskusija ali to je i svrha foruma da se izmjene iskustva.
Hvala: Boki
Više...
dundo's Avatar 20 Ruj 2016 19:46 #17 od dundo
Neću se sad pravit pametan, jer sam u lovu liganja totalni amater, ali koji k.... kupujete te neke lijeve skosavice kad ima provjereno dobrih (doduše malo skupljih). Štednja na opremi je dokazano riba (lignja) manje. Bolje kupit jednu Yamashita varalicu, nego pet ovih što piju more.
Hvala: pepsi, Fanatik
Više...
oki270's Avatar 20 Ruj 2016 20:04 #18 od oki270

dundo napisao: Neću se sad pravit pametan, jer sam u lovu liganja totalni amater, ali koji k.... kupujete te neke lijeve skosavice kad ima provjereno dobrih (doduše malo skupljih). Štednja na opremi je dokazano riba (lignja) manje. Bolje kupit jednu Yamashita varalicu, nego pet ovih što piju more.

A ono, nisu samo yamashite dobre. :-) Ima i Yo-zuri pristojne, kanji vrlo dobre, dtdove su sve bolje, Ja osobno sasvim dobro ulovim i na Zebco od 14 kuna. Nikada niti jedna mi nije pila vodu tako da ocito samo hayabuse treba izbjegavati.
Više...
IveRijeka's Avatar 20 Ruj 2016 22:14 #19 od IveRijeka
Pa ako iko živ troši novac na provjerene skosavice onda sam sasvim sigurno to ja. Trenutno imam barem 20 Yamashita isto toliko otprilike Yo zurija , najmanje 10 kanji pro spec , i sigurno 10 DTD . Hajabuse sam kupio jer do tada nisam imao ni jednu pa rekoh da probam. Sam sam ih u Nevicu izabrao i skinuo sa ploče na polici. Nisam ih upotrebljavao mjesec dva posle kupovine tako da nisam ni reklamirao ništa u Nevico.
No nema veze za mene ne postoje više iako neki kažu da su odlične, to je tako kad izgubiš povjerenje.
Jeftine skosavice kupim samo 3-4 na godinu i to samo za eventualni sipolov na nepoznatom terenu gdje su mogući zadjevi. Iako među tim jeftinjavama ima jako lovnih , mene izuzetno živcira kad novu skosavicu moram obljepljivat i gledat kako tone i da li lijepo radi.
Da ne dužim ja izuzetno volim dobre skosavice i kod mene uopće nije moguće skosavica sumnjive kakvoće osim eventualno u iznimnim situacijama.