"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2016.

Više...
IveRijeka's Avatar 07 Ruj 2016 17:39 #121 od IveRijeka
ima ih u Ribolovcu bio sam danas, a ako ne pun ih je Škorpion. Ja sam već naručivao uz ostalo . Ako budeš kupovao nemoj manje od 2,2 i to uzmi basic jer tonu ko sikira odnosno 2,2 do 2,7 metara u sekundi. Teške su 8 grama pa se dadu baciti. Shalov su malo anemične jer su laganije (6,5 )grama i puno su sporije u tonjenju ( 7-9 )metara u sekundi. E na njima finiji štap dolazi do izražaja , pa još fina upredenica i evo fešte. Kad dođeš idemo na praktičnu primjenu i testiranje pa onda vidi što ti je drago.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 07 Ruj 2016 17:43 #122 od Kvarner

IveRijeka napisao: ima ih u Ribolovcu bio sam danas, a ako ne pun ih je Škorpion. Ja sam već naručivao uz ostalo . Ako budeš kupovao nemoj manje od 2,2 i to uzmi basic jer tonu ko sikira odnosno 2,2 do 2,7 metara u sekundi. Teške su 8 grama pa se dadu baciti. Shalov su malo anemične jer su laganije (6,5 )grama i puno su sporije u tonjenju ( 7-9 )metara u sekundi. E na njima finiji štap dolazi do izražaja , pa još fina upredenica i evo fešte. Kad dođeš idemo na praktičnu primjenu i testiranje pa onda vidi što ti je drago.

Slazem se u potpunosti sa savjetima i predlozima. ;)
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 07 Ruj 2016 17:47 #123 od Zdenko

IveRijeka napisao: ima ih u Ribolovcu bio sam danas, a ako ne pun ih je Škorpion. Ja sam već naručivao uz ostalo . Ako budeš kupovao nemoj manje od 2,2 i to uzmi basic jer tonu ko sikira odnosno 2,2 do 2,7 metara u sekundi. Teške su 8 grama pa se dadu baciti. Shalov su malo anemične jer su laganije (6,5 )grama i puno su sporije u tonjenju ( 7-9 )metara u sekundi. E na njima finiji štap dolazi do izražaja , pa još fina upredenica i evo fešte. Kad dođeš idemo na praktičnu primjenu i testiranje pa onda vidi što ti je drago.

Dogovoreno

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 07 Ruj 2016 17:47 #124 od Zdenko

Kvarner napisao:

Slazem se u potpunosti sa savjetima i predlozima. ;)

Dogovoreno

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 07 Ruj 2016 17:59 #125 od maxbeb

zeusfaber napisao: Sutra počinje liga. Logo je novi i možete ga skinuti na prvoj stranici ili ovdje...

PDF ili JPG slika...

Par novosti vezanih za ligu. Češće ćemo pratiti ligu na naslovnici i facebook-u, eventualno s tjednim izvještajima i najzanimljivijim ulovima. Voditi ćemo evidenciju o broju lignji i kilaži koje ćete dodavati u opisima tako da bi kasnije izvukli zanimljivu statistiku. Zatim, napraviti ćemo "Hall of Fame" i galeriju sa svim dosadašnjim prijavama i pobjednicima, najvjerojatnije pod Wiki / Glavonošci na čemu trenutno radim. Potruditi ću se da nagrade budu najbolje ikad. Upravo spremam jedan sočni dopis za sponzore, nadam se da neće ostati ravnodušni, a tu smo i mi naravno. Također, nisam zaboravio sipolov i uskoro ću se javiti ;)

Ukoliko imate bilo kakav prijedlog, javite se.

Da se malo vratim natrag....
Bilo je dosta price o logu s nekim oznakama kako bi se mirila velicina lignje...nije uvjet i ne sad da se vracamo natrag na logo itd...
Cisto prijedlog za ubuduce mozda da bude...iako ce to komplicirat i slikavanje i prezentaciju itd...
Ono sta sam htio reci je da ipak sad kad smo krenuli da ostavimo "dostojan" ulov... tj.vratimo malice ili slikaj pa vrati B)
Ja od kad sam lani krenuo tako radim iako vec u par navrata ljudi se cude kad vratis malicu...
Svi znamo da ne zive dugo i da su sad male i sta ja znam....
Kako nas prate i neki skrivecki iz ne bas pravih razloga budimo pravi primjer.
Toliko bar mozemo napraviti, ostalo njima na dusu.
Ludo more zivi vjecno ;) B) :)

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 07 Ruj 2016 22:21 #126 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Evo kako se lako "razvodni" tema, par slika i sve ostalo nevezani postovi u vezi skosavica, opreme i druženja za koje postoji nekoliko ostalih tema, ljudi o tome smo već par puta pisali,pokušajte se držati određene teme jer ako ćemo pisati sve i svašta svugdi pogubit ćemo se totalno,stariji članovi znaju o čemu govorim. Ne solim nikome pamet nit se pravim pametan al ako se ovako nastavi na temi "liga" a i na svim ostalim za 3 miseca koliko traje imat ćemo 100 stranica objava pa se ti snađi na kraju,ovo pišem zadnji put,stvarno mi se neda više tupiti,što se tiče veličine liganja koje smo isto već spominjali, to ide svakom osobno na dušu,ja znam da sve ispod 15 deka Pepsi vraća nazad ali pravih 15 deka a ne cca,znam da ne postoji ograničenje kolika mora biti al zar vam nije žao uzeti sve ispod pedlja a posli kukati kako nema liganja,nemojte biti kao i većina jer ako ste pročitali pravila vidili ste da nije stvar u količini nego u svemu ostalom, lipoj slici,šaljivom komentaru zanimljivoj priči ili dobrom receptu. Sve me ovo lagano odbija od sudjelovanja u "Ligi" tako da se ne čudite što se ne javljam iako uredno izlazim i uredno lovim. Mislim da ću ove sezone konkurirati samo za najveću lignju ako bude ta kategorija. Bez obzira na sve tu sam da pomognem i savjetujem kao i do sad, i što se tiče opreme i "što,di,kud,kako" i što se tiče pošta i popusta u dućanu i sponzorstva lige isto ako ne i bolje nego lani. ;)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 07 Ruj 2016 23:58 #127 od lignjolovac
Uspio sam se izboriti nasuprot jake bure za jednog lignja B)

Datum: 7.9.2016.
Skosavica: yozuri 2.5
Teren: pjeskovito
Vrijeme: bura
Ukupna težina: 124 grama

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 08 Ruj 2016 07:05 - 08 Ruj 2016 07:06 #128 od maxbeb
Rezultat 1:1
20 dkg : malica vracena

Datum: 07.09.2016.
Vrijeme:od 19-21, jak zapadni kurenat
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Hexana 5-20
                Shimano Catana SFC 3000
                Gosen 8 nitni 1.0
                Canji i Yamashita
Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: 08 Ruj 2016 07:06 od maxbeb. Razlog: Korekcija

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 08 Ruj 2016 07:26 - 08 Ruj 2016 07:32 #129 od Kvarner
Cisto da malo osvjezim temu ;)

Privitak datoteke:
upload a picture

Datum: 07.09.2016.
Vrijeme: od 20-23 jaka bura
Teren: kamenito dno
Varalica: Yamshita 2,2
Ukupna Tezina: 2150gr.
:P
Sve su pustene u vrecicu :P ;)
Zadnja izmjena: 08 Ruj 2016 07:32 od Kvarner. Razlog: Ispravak rijeci

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 08 Ruj 2016 08:07 #130 od Baćo68
Kapa do poda! Svaka čast :like:

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 08 Ruj 2016 08:42 #131 od Fanatik
:woohoo: Bravo ekipa, vidim sjeverni Jadran je kreno zestoko ove godine ;) Svaka cast Kvarner! A i Lignjolovac je ove godine napokon upiso bodove, svaka cast! :)

Ja eto juce prvi izlazak al nista, nadam se da cu se uskoro pridruzit ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 08 Ruj 2016 10:06 #132 od Kvarner

Fanatik napisao: :woohoo: Bravo ekipa, vidim sjeverni Jadran je kreno zestoko ove godine ;) Svaka cast Kvarner! A i Lignjolovac je ove godine napokon upiso bodove, svaka cast! :)

Ja eto juce prvi izlazak al nista, nadam se da cu se uskoro pridruzit ;)

Samo daj, i pozivam sve ostale da nam se pridruze u ligi da bude zanimljivije.
;)
Hvala: marinac, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 08 Ruj 2016 22:07 #133 od marinac
kaštela,08.09.2016, od 19 - 21 i 30
-štap egiano
-rola daiwa
-skosavica yamashita 3.0
opis:približavalose 7 sati, a ja lagano na more, a da nisan ni gleda prema sjeveru, samo prema jugu.Dođen ja tako na poštu, kad ono pojača bura,a zajednosa njom i kiša.Srića da mi je auto nekoliko metara od mene, uđem u auto, te čekam da prestane kiša.Dok san čeka u autu, napravija san jednu sliku, tek onako.Oko 8 sati, kišica jenjava, aja odlučijaa lignjat.Itakosan lignja ,te uvatija 5 liganaja-90 dkg, stime da ova najveća je bila 30 dkg. lovac yamashita 3.0, a prova san i sa naory, ali u tom trenutku , vjerojatno nije naišla lignja, pa je nisan ni uvatija, ali bit će prilike.Bura, pa neki vitar promjenjiva smjera, lagani kurenat.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Vire's Avatar 09 Ruj 2016 00:01 - 09 Ruj 2016 00:22 #134 od Vire
Replied by Vire on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
[IMG]http://i.imgur.com/XBD8Q5U.jpg[/IMG [IMG]http://i.imgur.com/bMnonoN.jpg
Pozdrav ekipa! Evo da se i ja upisem. Veceras od 20h do 23h uvacene tri lignje oko 40 dkg, najmanja pustena(oko 10dkg).
Lovac hayabusa 2.5 v3 .
Uvjeti: oseka,misec skoro napola,bez vitra
Oprema:
Okuma hexana 10-36
okuma inspira 40b
Upredenica pe egi damashi 1
FC okuma 0.28
Zadnja izmjena: 09 Ruj 2016 00:22 od Vire.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 09 Ruj 2016 07:00 #135 od marinac
Kaštela,09.09.2016, od 5i 20 -6 i 30
-štap egiano
rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0
bura, lagani kurenat,išao po onu šestu, auvatija i šest i sdmu, znači 2 lignje 35 dkg

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 09 Ruj 2016 07:43 - 13 Ruj 2016 12:50 #136 od Kvarner
Evo i moga sinosnjeg ulova.

Datum: 08.09.2016.
Vrijeme: od 20-23 lagana bura
Teren: kamenito dno
Ukupna Tezina: 1100gr.
:whistle: ;)
Zadnja izmjena: 13 Ruj 2016 12:50 od zeusfaber.
Hvala: Fanatik, tanjo007, Boki

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 09 Ruj 2016 09:53 #137 od oki270

Vire napisao: Pozdrav ekipa! Evo da se i ja upisem. Veceras od 20h do 23h uvacene tri lignje oko 40 dkg, najmanja pustena(oko 10dkg).

Bravo Vire!

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 10 Ruj 2016 06:18 - 13 Ruj 2016 12:50 #138 od Kvarner
Sinoc je bilo opet borbeno.

Datum: 09.09.2016.
Vrijeme: od 19:30-23:45 lagana bura
Teren: kamenito dno i pjesak
Ukupna Tezina: 2280gr.

Zadnja izmjena: 13 Ruj 2016 12:50 od zeusfaber.
Hvala: tanjo007

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 10 Ruj 2016 07:23 #139 od marinac
kaštela,10.09.2016, od 5 -6 i 30
-štap egiano
-rola daiwa
-upredenica gosen
-skosavica yamashita
opis:lagana bura, isto tako kurenat prema vani, dubina oko 5 metara,prva se mašila u 6 sati, a druga pola sata kasnije, dakle 2 lignje-32 dkg

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 10 Ruj 2016 10:22 #140 od Zdenko

marinac napisao: kaštela,10.09.2016, od 5 -6 i 30
-štap egiano
-rola daiwa
-upredenica gosen
-skosavica yamashita
opis:lagana bura, isto tako kurenat prema vani, dubina oko 5 metara,prva se mašila u 6 sati, a druga pola sata kasnije, dakle 2 lignje-32 dkg

To su ljepi komadici. :like:

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, pepsi, Vire

Molimo prijavite se