"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2016.

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 15 Ruj 2016 22:37 #161 od maxbeb
Tri lignje od kojih su prve dvi manje pustene...
Datum: 15.09.2016.
Vrijeme: 17-21:30
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Hexana 5-20
                Shimano Catana SFC 3000
                Gosen 8 nitni 1.0
                Canji 3.0
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 16 Ruj 2016 00:42 #162 od lignjolovac
Pozdrav!

Datum: 15.9.2016.
Vrijeme: Poluoblačno,bonaca,kurenat slabi u smjeru istoka
Teren: Pjeskovito
Skosavica: DTD Retro Bukva 2.5
Ukupna težina: 486 grama

Moj najveći liganj ulovljen do sada. Ulovio sam ga 10-15 minuta nakon zalaska sunca.

Neopisiv osjećaj! B)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 16 Ruj 2016 05:04 - 16 Ruj 2016 05:48 #163 od Fanatik
Bravo Lignjolovac! :) odlican komad!

Nisi me nikad nazvo da ti posaljem masinicu, ja je doveo u red, sredio i stap, mislio sam ti sve poslat al sad sam opet poceo lovit s tom opremom. Al imam ja jos nekih masinica i stapova, pa ti mogu nesto skompletirat ;)

Imas li jos mij br. nazovi me kroz dva-tri dana dok nesto skompletiram pa cu ti poslat, posluzit ce ti ;) eto castit cu te i postarinom!

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 16 Ruj 2016 05:48 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 16 Ruj 2016 05:25 - 16 Ruj 2016 10:23 #164 od Fanatik
Evo da i ja prijavim nocasnje lignje, pa se vracam na teren zabacit varalicu uru-dvije ;)

Eto ja ope u one moje vampirse ure, a mjesecina pa vampiri ne spavaju :evil: Nocas od 01:30h do malo iza 4h, nisu bas naj bolje radile al dobro je Bogu hvala!
Prvo dvije manje u prvih uru vremena pa duza stanka i napokon oko 4h pogadjam ovu vecu, sto bi ono reklo, ravno u glavu :)
Po jakoj mjesecini, od 3-4 izmjene, sve su se bacile na zelenu DTD Diamond 2.5, ova zadnja,se digla skoro na povrsinu capala je Dimond cim je metar potonula :)
-16.09.'16 Babin Kuk Dubrovnik
-stara posta ispod hotela
-dubina oko 5m, dno je kamen-pijesak-trava na 20-30m
-vrijeme mirno, neki lagani vjetric okrece
-pun mjesec
-slab kuranat, plima

Zadnja izmjena: 16 Ruj 2016 10:23 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Ruj 2016 07:09 #165 od marinac
kaštela,16.09,2016,jutros od 5 i 20 -6 i 45
-štap egiano
-rola daiwa
-upredenica gosen
-skosavica standardno yamashita

-lagani burin, kurenat prema vani istočno, dbina oko5 metara, rezultat 4 lignje=55 dkg

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
MilanRI's Avatar 16 Ruj 2016 09:11 #166 od MilanRI
Datum 15.09.2016.
Vrijeme:Mirno19:30h-22:00h
Teren:Pjeskovito i trava
Skosavica: DTD 2,5
Okuma hexana 240cm 10-36gr
Okuma ceymar c40
DAIWA J-BRAID X8 0.16MM

325 grama :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 16 Ruj 2016 14:19 #167 od lignjolovac

Fanatik napisao: Bravo Lignjolovac! :) odlican komad!

Nisi me nikad nazvo da ti posaljem masinicu, ja je doveo u red, sredio i stap, mislio sam ti sve poslat al sad sam opet poceo lovit s tom opremom. Al imam ja jos nekih masinica i stapova, pa ti mogu nesto skompletirat ;)

Imas li jos mij br. nazovi me kroz dva-tri dana dok nesto skompletiram pa cu ti poslat, posluzit ce ti ;) eto castit cu te i postarinom!

Hvala vam puno,ajde nazvat ću vas,pa ćemo se dogovoriti. Bilo mi je glupo zvati za mašinicu,a ja sam imao već jednu koja mi je solidno služila. Što se tiće poštarine ja ću barem to platiti,a poslat ću i ja neku sitnicu kao znak zahvale. :)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Hvala: Fanatik, MilanRI

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 16 Ruj 2016 14:57 - 16 Ruj 2016 14:59 #168 od Fanatik
Lignjolovac legendo! Toliko si se trudio prosle sezone da stvarno zasluzujes neku nagradu :) Imam jedan lijepi lagani stap 2,40 m. Stap nije pravi spin ali je lagan i dobar, sluzit ce ti odlicno za lignjanje, imam i nekih masinica al moram vidit koja ce naj bolje bit uparena sa stapom i malo je sredit podmazat i saljem ti ;)

Drago mi je da ti pomognem jerbo si zasluzio, meni je kolega Marinac takodjer pomogo, poklonio mi odlican stap. :) Moramo se pomagat, a drago mi je tebi pomoc jer znam da ides na teren i da si uporan ;)

Necemo ovdje pisat o tome vise da ne trolamo temu,nazovi me sutra popodne da se dogovorimo. E i nemoras mi se obracat sa Vi ,kolege smo a nisam ja neki veliki gospodin ;)
A sto se zahvale tice, meni ce naj veca i jedina zahvala bit kad vidim slike i dobre ulove :)

Zadnja izmjena: 16 Ruj 2016 14:59 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Godra's Avatar 16 Ruj 2016 19:43 #169 od Godra
Replied by Godra on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Evo malo izvješća sa zakašnjenjem

Rijeka 13.09. od 20:00-22:00
Okuma ceymar c40
Gosen 0,18
Fc 0,23
Kanji clicks pro spec 3,0

Rijeka 14.09. od 20:00-22:00
Okuma ceymar c40
Gosen 0,18
Fc 0,23
Kanji clicks pro spec 3,0

džaba pametniji popušta kad budala zateže

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Ruj 2016 22:13 #170 od marinac
kaštela,17.09.2016,od 19-21 sat
-štap egiano
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0
-evo ovo ću prijaviti, samo kai dio posjeta moga kolege legende foruma, apotpuno izvješće u drugoj tematici.dakle, slab vjetar zapadni, skoro bez kurenta, dubina oko 5 metara, rezultat 3 lignje+ jedna sipa,cca.50 dkg

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 18 Ruj 2016 07:31 - 18 Ruj 2016 08:23 #171 od Fanatik
Evo da prijavim dvije od sinoc, zapravo od nocas :) Bio sam negdje od ponoc pa do 3h, nisu bas dobro radile al ope dobro, Bogu hvala!
Od 5-6 izmjena opet su DTD-ovi igraci postigli zgoditke ;) prvo je mala na zelenu a kasnije veca na crvenu, bila su jos dva stidljiva dodira :)

-stara posta na rubu hotelske rasvjete;dubina oko 5 m kamen-pijesak-na 20-30m je travnato igraliste :lol:
-mjesac je jos veeeliik, al svako malo zakloni ga oblak
-malo vjetra od jugoistoka a dosta mrtvog mora od jugozapada, mrtvo mora al udara ko zivo, zalilo me cim sam doso :)
-oplimava, slab kurenat
-dva komada oko 25dkg skupa

Zadnja izmjena: 18 Ruj 2016 08:23 od Fanatik.
Hvala: dzingo, lignjolovac, marinac, pepsi, Vire, Zdenko, MilanRI, tanjo007, maxbeb, Godra ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Ruj 2016 07:13 #172 od marinac
kaštela, 19.09.2016, od 5 i 20 - 6 i 40 (15)
-štap egiano
-rola daiwa
-uprredenica gosen
-skosavica yamashita 3.0
-lagani burin, kurenat zapadni, isto slab,dubina oko 5 metara, rezultat 4 lignje-70 dkg

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 19 Ruj 2016 20:38 - 19 Ruj 2016 20:40 #173 od Fanatik
Evo veceras sam poso ranije na teren, al moro sam pobjec nisam se adekvatno obuko :sick: zahladilo i moro sam bjezat, eto jedna manja da nisam praznih ruku :) taman u sumrak oko 19:30h
Mozda se vratim nocas opet u akciju ;)

-posta ispod hotela na rubu rasvjete
-dubina oko 5m
-malo vjetra okrece, malo mrtvog mora
-osekava, slab kurenat
-lovac; Yamashita naori 2.2 sporotonuca

Zadnja izmjena: 19 Ruj 2016 20:40 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Ruj 2016 21:11 #174 od marinac
kaštela,19.09.2016, od 19-21 sat
-štap egiano
-rola daiwa
-upredenica gosen
-yamashita 3.0
vitar u okretanju, čas bura, čas tramuntana, oblačno, kurenat lagag zapadni.ništa nije uvaćeno s večeri, već sve po mraku.rezultat jedna lignja-10 dkg, a usput i 2 sip(e/ice).

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 19 Ruj 2016 22:24 #175 od maxbeb
Nakon par dana bez ribolova.... Tocnije 3 :( :(
Danas jedno potezanje, jedna lignja...nabavija sam vagu i kaze 11 dkg

Datum: 19.09.2016.
Vrijeme:19-21
                Shimano Catana SFC 3000
                Gosen 8 nitni 1.0
                Canji 3.0
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 20 Ruj 2016 16:44 #176 od Fanatik
Evo da podnesem izvjestaj al bez liganja :lol: Nocas oko 23h sam se vratio na teren i skoro cijelu noc, nedje do 4h zabacujem, zelena - narancasta -crvena - sarena - vaka -naka ......heheh al nista, ma ni dodira.
A neko cudno vrijeme, neki lagani vjetar okrece a mrtvo more, golemi valovi, od zapada i udaraju ravno na postu, inace jako lose na ovoj posti kad tako otvoreno udara, na obzoru sijeva, a more se diglo ko da je juzina.

Ekipa svaka cast, izlazi se, lovi se! :) Al vidim dosta prijava samo crtice navedene, ono bez duse :) sto bi se reklo. Nebi htio da se neko uvrijedi, ovo s naj boljom namjerom govorim da nam liga bude zanimljivija, mogli bi malo poradit na kompoziciji slika i na opisima, pa nije valjda tako dosadno u lignjolovu da se samo osnovne crtice pisu u opise :lol:

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 20 Ruj 2016 17:08 #177 od maxbeb

Fanatik napisao: Evo da podnesem izvjestaj al bez liganja :lol: Nocas oko 23h sam se vratio na teren i skoro cijelu noc, nedje do 4h zabacujem, zelena - narancasta -crvena - sarena - vaka -naka ......heheh al nista, ma ni dodira.
A neko cudno vrijeme, neki lagani vjetar okrece a mrtvo more, golemi valovi, od zapada i udaraju ravno na postu, inace jako lose na ovoj posti kad tako otvoreno udara, na obzoru sijeva, a more se diglo ko da je juzina.

Ekipa svaka cast, izlazi se, lovi se! :) Al vidim dosta prijava samo crtice navedene, ono bez duse :) sto bi se reklo. Nebi htio da se neko uvrijedi, ovo s naj boljom namjerom govorim da nam liga bude zanimljivija, mogli bi malo poradit na kompoziciji slika i na opisima, pa nije valjda tako dosadno u lignjolovu da se samo osnovne crtice pisu u opise :lol:

Ej Vampiru B)
Da tocno tako je bilo kod mene samo nakon sto sam onu jednu izvuka. Nas 6 ....poslje jos dvojica i nista samo cimanje al brate nema pa nema.
Ja sam i s jednom bija zadovoljan jer sam mora isprobat vagu :) :) :)
Apsolutno se slazem s tobom sta se opisa tice,,,eto ja bar recenicu dvije dam od sebe da sumiram izlazak na more...

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 21 Ruj 2016 07:15 - 21 Ruj 2016 08:03 #178 od maxbeb
Bura tukla taman kad sam dosa na postu, srica nosim topericu u autu ...iovako sam se lipo proveja :cheer: :cheer:
Jedva se moglo radit, na mahove je tako udarala bura da se jedva stajalo....
Al ludo vrime je za ludo more ;)
Kao nagrada za provjetravanje 3 lignje...nije se moglo slikat na rivi ;)

Datum: 20.09.2016.
Vrijeme:19-21 bura bura i bura
                Shimano Catana SFC 3000
                Gosen 8 nitni 1.0
                Canji 3.0

Privitak datoteke:

Zadnja izmjena: 21 Ruj 2016 08:03 od maxbeb. Razlog: Korekcija

Molimo prijavite se

Više...
Vire's Avatar 21 Ruj 2016 08:41 - 21 Ruj 2016 09:29 #179 od Vire
Replied by Vire on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Jedna od sinoc oko 20dkg.
Skosavica shimano 2.5.
Od 19 00 do 22 00
Lagana bura , bez miseca
Zadnja izmjena: 21 Ruj 2016 09:29 od Vire.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 21 Ruj 2016 08:56 #180 od marinac
KAŠTELA,21.09.2016, od 5 i 20 -6 i 45 jutros
-štap egiano
*rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0 egi q live
-probudija san se peije budilice, šta je inače i moj običaj.Gledan vani, bura, nije da je slaba, ali ni jaka.ipak se spremam, nema šta tu puno za spremanje, samo robu navući, a oprema uvijek čeka u autu.dolazim na poštu, kad iman šta i vidjeti, 2 koče zauzele prednju i bočnu stranu mula.Ipak ostajen,pa pokušat ću zabacivati na kantune, kiji su ostali slobodni.
Bura i nije baš slaba, ali je moja volja jača.izmjenjuju se skosavice, da bi kad se već dobro razdanilo bacila na ovu skosavicu sa slike, lignja 20 dkg.Još san pokušava polasata poslije, ali ništa.ionako je bilo vrime za doma, mora se poć na posal.

Molimo prijavite se