"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Uradi sam - Trikovi i fore

• lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • lignja lignji grize rep!
Više...
lignjolovac's Avatar 14 Velj 2016 01:29 - 14 Velj 2016 22:28 #1 od lignjolovac
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Baš lijepo, sipe su krenule više nego dobro. Primjećujem da se sipe love najviše na skosavice crvene, narančaste i roze boje. Ako netko voli istraživati slobodno probajte sa flourescentnim sprejom napraviti par točkica po skosavici. Naučio sam nešto od iskusnijih :P

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 22:28 od zeusfaber.
Hvala: marinac, Fanatik, Božo
  • Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 14 Velj 2016 16:28 - 14 Velj 2016 22:26 #2 od Geno
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Gdje ima tog spreja?

Ki more more da premori? Niki.
Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 22:26 od zeusfaber.
Više...
marinac's Avatar 14 Velj 2016 18:44 - 14 Velj 2016 22:30 #3 od marinac

Geno napisao: Gdje ima tog spreja ?

šta se tiče spreja, ja san ti to rješija na drugi način, a za mene puno jednostavniji, dakle:

1. ideš u DM-a, te kupiš ovaj ili sličan bezbojni lak sa šljokicama, te to nasipaš na poziciji ti želiš, ja san stavija zada ka šta se vidi na slici, a ti isto tako možeš sa strane u blizini iglica.

sa ovime možeš kombinirati, točkice koje želiš, a i pozicije, ali po mom iskustvu, i ne treba pretjerivati
Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 22:30 od zeusfaber.
  • Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 14 Velj 2016 20:05 - 14 Velj 2016 22:30 #4 od Geno
Hvala. Prvo ću pregledat lakove ovih mojih žena, pa ako bude ocarinit, hehe

Ki more more da premori? Niki.
Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 22:30 od zeusfaber.
Hvala: marinac
Više...
pepsi's Avatar 14 Velj 2016 22:16 #5 od pepsi
Kriva tema dečki, kriva tema opet ćemo sve razvodnit :unsure:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Više...
zeusfaber's Avatar 14 Velj 2016 22:20 #6 od zeusfaber

pepsi napisao: Kriva tema dečki, kriva tema opet ćemo sve razvodnit :unsure:

Da. Ovo ide u Lignje s obale ili čak bolje u posebnu temu jer je poprilično zanimljivo. Otvaram temu :)
Hvala: marinac, pepsi
Više...
zeusfaber's Avatar 14 Velj 2016 22:31 - 14 Velj 2016 22:33 #7 od zeusfaber
Fenomenalna ideja Marinac.

Jeste gledali ovo?

Nevjerojatno :cheer:
Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 22:33 od zeusfaber.
  • Conger
  • Conger's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ston u srcu
Više...
Conger's Avatar 14 Velj 2016 22:54 #8 od Conger
Svaka čast Marinac, ne bi mi nikad palo na pamet. Ovaj škamp od slamke je umjetnost!
  • lignjolovac
  • lignjolovac's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • lignja lignji grize rep!
Više...
lignjolovac's Avatar 14 Velj 2016 22:55 - 14 Velj 2016 23:00 #9 od lignjolovac

Geno napisao: Gdje ima tog spreja?

Iskreno ja nisam još isprobao sprej, ali sam gledao jednog starog lisca kako to radi. Vjerovatno imaš za kupit u pevecu, bauhausu i nekim sličnim dučanima :)

Marinac mislim da je tvoja ideja isto odlična, ali mislim da efekt nije isti :)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 23:00 od zeusfaber.
Više...
fisherman's Avatar 15 Velj 2016 10:15 #10 od fisherman
Za sipe je najbolji tzv. Drop shot znaci mala tataki varalice povise i 10 -20 cm ispod nje olovo 30 g,to se obicno radi gdje ima mulja i pjeska onda olovo muti i dize pjesak u zrak a sipa posto je znatizeljna i agresivna tu malu silikonsku varalicu bi najradije iscidila ko kad mi idemo skampe
Više...
marinac's Avatar 15 Velj 2016 11:00 #11 od marinac

zeusfaber napisao: Fenomenalna ideja Marinac.

Jeste gledali ovo?

gleda san nekoliko puta, a onaj koji želi probati ovo, ne treba praviti ovu kozicu, več je može kupiti na ebayu pod shrimp lure, možda oko 2 $, dobiješ nekoliko odličnih imitacija kozica, možda i ja jednom provan
Više...
porfo's Avatar 15 Velj 2016 11:48 #12 od porfo

marinac napisao:

zeusfaber napisao: Fenomenalna ideja Marinac.

Jeste gledali ovo?

gleda san nekoliko puta, a onaj koji želi probati ovo, ne treba praviti ovu kozicu, več je može kupiti na ebayu pod shrimp lure, možda oko 2 $, dobiješ nekoliko odličnih imitacija kozica, možda i ja jednom provan

ima i u udice od yamashite kupiti tih malih kozica
Više...
zeusfaber's Avatar 15 Velj 2016 14:07 #13 od zeusfaber
Da, ali je fora napraviti sam, zar ne? :)
Hvala: marinac, porfo
Više...
marinac's Avatar 15 Velj 2016 14:11 #14 od marinac
da, točno, ali ja to vrime želin iskoristiti na moru, ako već ne moram napraviti
Više...
Manta's Avatar 15 Velj 2016 14:28 - 15 Velj 2016 14:32 #15 od Manta
Nije loša ta kozica od slamke,najbolje je ju montirat na drop shot sa olovom od 15-20 gr. Provjereno lovi.

Kolega napravio 10-ak komada,imao je ulove na kozicu al samo sipe,lignje nula bodova.

Ovako izgledaju njegovi radovi.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Zadnja izmjena: 15 Velj 2016 14:32 od zeusfaber.
Više...
Robi-ST's Avatar 16 Velj 2016 15:15 #16 od Robi-ST
ideja je vrhunska. :like:
imam nešto varalica u obliku škampa i drugih vrsta račića, to danas stvarno nije skupo za nabaviti, ali svejedno svaka čast onome ko se ovoga sjetio.
inače uvijek lovim isključivo sa varalicama, i volim improvizirati.
Više...
Fanatik's Avatar 16 Velj 2016 15:19 #17 od Fanatik

Manta napisao: Nije loša ta kozica od slamke,najbolje je ju montirat na drop shot sa olovom od 15-20 gr. Provjereno lovi.

Kolega napravio 10-ak komada,imao je ulove na kozicu al samo sipe,lignje nula bodova.

Ovako izgledaju njegovi radovi.

:woohoo: Svaka cast! Ja san gledo onog Japanca nedje prosle godine, poso ja u Konzuma kupio pak slamcica, kreno jednu vecer krojit a ma brzo me prosla volja :oops:

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Hvala: pepsi
  • maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 18 Velj 2016 19:10 #18 od maxbeb
Mozda je vec videno ili radeno...
Jednu no name skosu sam preuredio za sipe tj.lov po dnu. Iglice zakrivljene kako nebi zapinjale za dno i ne zapinju :). Al i ima sam i dva ispadanja sipe jel zbog toga mozda :unsure:
Probat cemo jos koji put da provjerimo.
Mozda je ideja isprobana/losa....itd. Zato smo tu da provjerimo ;) :)
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Više...
marinac's Avatar 18 Velj 2016 19:23 #19 od marinac
maxbeb, i ja san u početku razmišlja o ovoj ideji, te sam i ja bija to napravija, ali mi se nije baš pokazalo dobro.prvo, ako ćeš vatat tehnikom samog povlačenja po dnu, ovo i ajmo reć može.ali, ako hoćeš tehnikom eginga, apogotovo za lignju koja hvata skosu u propadanju, onda je nećeš uhvatiti, jer lignja kad uhvati skosavicu, onda je drži malo poviše glave, i kad ti trzneš, onda je donji red iglica zakaći, meni se to desilo puno puta, i ako vidin da je zakačena s gornje strane glave, ti je onda sa ovom skosom, ne bi uvatija.isto tako, na ebayu možeš kupiti skosavice, koje već nemaju donji red iglica.ako te to bude interesiralo, mogu ti i kazati kako ćeš to naći.
Hvala: Fanatik, maxbeb
Više...
Fanatik's Avatar 18 Velj 2016 19:28 - 18 Velj 2016 21:46 #20 od Fanatik
Bravo Maxbeb, cestitam na ideji i sprovedbi ispitivanja, istrazivanja :) Nadam se da ce eksperiment polucit dobre rezultate, a ako i ne, svakako nas zanimaju krajnji rezultatii i dojmovi tog tvog malog znanstvenog istrazivanja :like:

E, evo bas gledam i vidim, iglice na krunicama su ti prilicno zatupljene, odnosno vrhovi su prilicno zakrivljeni a dovoljno je da je vrh malo zakrivljen pa da lignjini il sipini kraci, zbog svoje strukture, samo skliznu il se jako slabo zakace :(

Preporucam, ako vec nemas, kupi negdje jednu malu, finu turpijicu, meni se pokazala naj bolja turpijica trokutastog presjeka, s vremena na vrijeme ih naostri. Cini se kompliciran poso al uopce nije, vecinom je dovoljno sam malo liznut turpijicom sa dvije-tri strane i naostri se ko nova ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 18 Velj 2016 21:46 od Fanatik.