"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Sipe - Ludo More Liga 2016.

• egi
  • egi's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
egi's Avatar 10 Tra 2016 20:52 #181 od egi
Replied by egi on topic Sipe - Ludo More Liga 2016.
10.04.2016 od 18:00 do 20:00. Vrime suncano, maestral (malo jaci) u leda. Lagano povlacenje po dnu i trazenje sipe. Nakon par bacanja jedna stize :)

Nastavljan suljati po dnu i nakon par bacanja minjan skosavicu i padaju dvi lignje. Sipolov a vise liganja nego sipa :p
Slika konacnog rezultata.

Molimo prijavite se

Više...
Boki's Avatar 11 Tra 2016 15:47 - 11 Tra 2016 15:51 #182 od Boki
Replied by Boki on topic Sipe - Ludo More Liga 2016.
09.04.2016.
Dolazak na standardno mjesto oko 18.45h. Iz oseke u plimu, more mutno, još ima svitla od dana i naravno, izbor pada na Yo-zuri Hamerite custom B)
Btw, dan prije na plaži ništa, a na rivu se nije moglo, jer je mjesto bilo okupirano ljudima i autima u crnom :angry:
Skosavica na očekivanoj visini zadatka, te nakon par bacanja vadim pristojnu sipu. Kako je za njom plivao i mužijak, odmah bacam nazad za njim i nakon 15 sekundi nadmudrivanja i njega vadim van. Na rivi šok i nevjerica :lol: Prisutni sumnjaju u crnu magiju i nečiste sile. Uglavnom, dobro se zabavljam slušajući njihove komentare

Privitak datoteke:

Nakon toga vadim i puštam tri male sipice, uz negodovanje prisutnih :P Ova na slici dole je još najveća od te tri

Privitak datoteke:

Dolazak mraka je poništio "magična" svojstva custom flash dancera pa prelazim na konvencionalne narančaste

Privitak datoteke:

I još jedna veća za popunit ledenicu

Privitak datoteke:

Okumu Black Rock sam zamijenjo Seikom Fenixx 240 koja mi više odgovara. Pepsi, što reći, car si :like: :like: :like:
Hm, sad sam vidio da nemam ni jednu sliku novog štapa. :huh:

Nedjelja 10.04.2016.g.

Potegnuo sam do Gajca da malo promijenjim okolinu. Očekivao sam bar nešto, no pokazalo se (kako sam kasnije saznao) da su i tamo povučeni deseci kilometara mreža, te su tri kacamarina jedini ulov na toj lokaciji. Uz tramuntanu koja je puhala, dosta velike valove kada je pao mrak i masu zapinjanja za dno, nisam izgubio ništa od pribora :cheer: pa sam i zbog toga sretan

Jedna "umjetnička"

Privitak datoteke:

Večeras nastavljamo, nadam se uspješnije nego jučer

Štap Seika Fenixx 240 2,40m 10-28g
Rola Okuma Inspira ISX-30B
Upredenica Varivas Avani egi 1 PE + FC
Skosavica Yo-zuri Egi Aurie Q Cloth Wrapped SG9 3.0
custom Yo-zuri Flash Dancer GP 3.25
Yamashita EGI OH-Q Live ROF 2.5
Zadnja izmjena: 11 Tra 2016 15:51 od Boki.

Molimo prijavite se

• egi
  • egi's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
egi's Avatar 11 Tra 2016 21:29 #183 od egi
11.04.2016 od 18:00 do 21:00. Vrime suncano u pocetku lagani vitric kasnije bonaca. Dubina oko 5 metara, pijesak. Ugodan eging ali falilo je ono malo srice koja razlikuje dobar ulov od onog ne bas najboljeg. Prvih po ure nista pa stize jedna sipa.

Kasnije iman jednu dobru sipu i kad san je diga iz mora samo je pala nazad ostavila pipak na skosavici i nestala. Nakon toga jedna lose odradena kontra i dizen samo vrh traka od sipe :mad:
Nakon toga jedna lignjica koja je pustena nazad.

I na kraju slika konacnog rezultata samo jedna sipa :rolleyes:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 12 Tra 2016 09:27 #184 od marinac
Replied by marinac on topic Sipe - Ludo More Liga 2016.
12.04.2016, kaštela, od 5 i 30 - 7 sati
-štap egiano
-rola daiwa
-upredenica gosen
-skosavica yamashita 3.0

opis:-bonaca, lagani kurenat, dubina oko 5 metara, skosavica yamashita 3.0, rezultat 2 sipe

i dvi lignje
Hvala: tanjo007, maxbeb, egi, Fish, Boki

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 12 Tra 2016 21:43 #185 od marinac
12.04.2016, kaštela, od 19-20 i 30 sati
-štap egiano
-rola catana
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita egi o jp+ 3.0
opis:lagani zapadni vitar, kurenat prema vani, dubina oko4 metra,pijesak, tehnika eging, sipa cca.20 dkg

i jedan muzgavac, lagano povlačenje po dnu
Hvala: tanjo007, maxbeb, egi, Boki

Molimo prijavite se

Više...
Boki's Avatar 13 Tra 2016 15:46 #186 od Boki
Replied by Boki on topic Sipe - Ludo More Liga 2016.
11.04.2016.g.
Došao sam oko 20:45h, ide u plimu, bonaca, unutarnji kurenat, more mutno. Poznata ekipa na rivi polako odlazi jer su tamo od 18h i ulov je slab do nikakav. Pola sata bacanja i evo sipe. Opet parice, te odmah bacam nazad za drugom i vadim je van za manje dok si reko "skos" :)
Ova prva je premala, a k tome i ženka pa ju vraćam nazad moru

Privitak datoteke:

Evo i lignje, koja mi kida živce baš kao i proteklih večeri. Nakon otprilike pola sata odustajem od pokušaja ulova lignje ( a velika je :angry: ) i opet počinjem vući po dnu. Dok sam vadio skosavicu, vidio sam nemalu sjenu koja jurnula sa dna prema njoj i povukla se nazad neposredno uz površinu. Adrenalin pumpa, vraćam Yo-zuria na mjesto gdje je sjena "sletila", malo cimam i evo kačenja! Konačno jedna velika :woohoo: Vaga je kasnije pokazala 0,49kg :lol:
Ostajem još sat vremena uživajući u tišini koju je remetilo povremeno sipino puhanje i struganje kljunom po kantici...

Privitak datoteke:

12.04.2016.g.
U žurbi da što prije stignem na lokaciju, ostavio sam mobitel doma, tako da nema slika, a svi znamo da ako nema slika, nije se dogodilo :evil:
Pozdrav svima!

Štap Seika Fenixx 240 2,40m 10-28g
Rola Okuma Inspira ISX-30B
Upredenica Varivas Avani egi 1 PE + FC
Skosavica Yo-zuri Egi Aurie Q Cloth Wrapped SG9 3.0 i Yo-zuri Egi Aurie-Q "RS" 2.5
Hvala: marinac, maxbeb, egi

Molimo prijavite se

• egi
  • egi's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
egi's Avatar 13 Tra 2016 22:23 #187 od egi
13.04.2016. 18:00 do 21:00. Datum za zapantiti. Vrime oblacno, dubina oko 4 metra, pijesak, travica, malo kamenja i jedan zabavan eging s dosta akcije. Jugo me natiralo da prominin poziciju posto na onoj di inace lovin puse u lice i svaka mu cast na tome. Suljanje po dnu i trazenje sipa napokon je zavrsilo pravin uspjehon. Ubojica naeba uz malu pomoc q live 490 vrhunski su suradivale i sredile 7 sipa i jednu zalutalu lignjicu. :D vaga je pokazala ugodnih 1,7 kg. Naravno i zahvala dobrin ljudima s mula koji su nesebicno donosili lumpralu kome god je zatribala :)

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 14 Tra 2016 10:04 #188 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Sipe - Ludo More Liga 2016.
Bravo Egi legendo :like:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Hvala: marinac, egi

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 15 Tra 2016 08:33 #189 od marinac
15.04.2016,kaštela, od 5i 30-7 sati
štap egiano
-rola catana
-upredenica gosen+fc
-skosavica yo zuri 3.0
opis:-lagani burin i tramuntana,kurenat istočni, pijesak, dubina oko 4 metra, sipa 20 dkg

Hvala: maxbeb, egi, Boki

Molimo prijavite se

• egi
  • egi's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
egi's Avatar 15 Tra 2016 21:16 #190 od egi
15.04.2016. 18:30 do 20:30. Lagani juzin, dubina oko 4 metra, pijesak, trava, malo kamena. Spor eging bez puno akcije. Opet suljanje po dnu ka i uvik ali sipe nigdi. Previse puta minjanje skosavice i bacanje na sve strane bez uspjeha. Tek nakon dobrih uru ipo jedna od nekih 20-ak deka. Nakon toga samo nada da dizen pravu sipu, na kraju je to veliki bia pravi kamen :mad:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Tra 2016 08:11 #191 od marinac
15.04.2016, MARINA, OD 19-20 SATI
-štap egiano
-rola catana
-upredenica gosen +fc
-skosavica daiwa 3.0

opis:
-bonaca, lagani zapadni kurenat,dubina oko 4 metra, jedna mala sipa, koja je puštena nakon snimanja

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Tra 2016 08:18 #192 od marinac
16.04.2016, marina, od 5i30 -7 sati ujutro
-štap egiano
-rola catana
-upredenica gosen+fc
-skosavica yo zuir 3.0 naeba

opis:
-lagano jugo u jačanju, kurenat po jugu, dubina oko 4 metra, bacanje niz jugo, tehnika povlačenja po dnu, rezultat jedna veća sipa i jedna manja, sve usvemu :like:

Hvala: Geno, tanjo007, maxbeb, egi, Boki

Molimo prijavite se

Više...
dalmatino's Avatar 16 Tra 2016 16:32 #193 od dalmatino
Ekipa, kolike vi frižidere imate? :lol:
Hvala: egi

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 16 Tra 2016 22:04 #194 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Sipe - Ludo More Liga 2016.
Datum: 16.04.2016.
Vrijeme: vedro, istocni vjetar i kurenat l, od 19-21
Teren: kamenito dno
Oprema: Okuma Hexana 5-20
                Shimano Catana SFC 3000
                DTD 3.5
Opet je bila potraga za sipom zadnjih dana. Kako zbog vrimena vitra i ostalih cuda prirode :silly: sipe a bome i lignje ni cut.
Danas opet po vitru i jakom kurentu ja na stinu B) ;) i nagrada je tu cca 40 dkg.
I mali potpis kako me je Egi naucio ;)
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Hvala: marinac, egi, Boki

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Tra 2016 23:25 #195 od marinac
16.04.2016, kaštela , 0d 21-22 i 30

-štap egiano
-rola catana
-upredenica gosen
-skosavica daiwa 3.0
opis:-žena gleda televiziju, a ja stalno virin vanka, te mi se učinilo, da je jugo malo fermalo, i tako ja krenem, a na moru je isto bilo juga. tehnika laganog povlačenja podnu, a rezultat sipa od 20 dkg, više nego šta san očekiva, s obzirom na vrime :kiss:

a snimija san i mali video
Hvala: tanjo007, egi, Boki

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Tra 2016 22:02 #196 od marinac
17.04.2016, OTOK ČIOVO, od 19-20 sati
-štap egiano
-rola catana
-upredenica gosen +fc
-skosavica daiwa
opis:-kako san otiša popodne kod prijatelja na čiovo, tako san odlučija i provat na sipe, a pogotvo šta se tamo jugo slabije ćtuti. rezultat 2 sipe, ne baš nešto naročito, ali mi je drago da san uspija sam snimiti kako je izlačim, naime , kad san je zakačija a kako nisan janku spremija, sipe san vuka na žalo, a ova zadnja, dok san je vuka, pala mi je misao da je pokušam snimiti, i to mi je uspjelo, jedna ruka vuče sipu, a druga snima.

Hvala: tanjo007, egi, Boki

Molimo prijavite se

• Fish
  • Fish's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Fish's Avatar 18 Tra 2016 19:28 #197 od Fish
Replied by Fish on topic Sipe - Ludo More Liga 2016.
Evo danas san se odlucija ici u potragu za brancinon i stavljam svoju jedinu varalicu duo bay ruf manic 75 i bacin nekoliko puta vucem po povrsini nakon toga iman udar,pocmen vuci ni na kraj pameti mi nije bilo da bi to mogla biti sipa kad sam je dovuka do kraja osta san u soku :D
Sam Bog zna kako se ta sipica uhvatila na ovu varalicu

Molimo prijavite se

• egi
  • egi's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
egi's Avatar 18 Tra 2016 20:49 #198 od egi
18.04.2016 od 18:00 do 20:00 frustrirajuce skosanje i povlacenje po dnu dok neki tip kraj mene dize 4 sipe jednu za drugon a ja san samo gleda. Nedugo nakon toga dizen i ja jednu pa jos jednu. Tek onda san se smirija :p Juzin i oblacno (cak i malo kisice), dubina oko 4 metra, pijesak, trava i malo kamena. Lovac kanji clicks ljubicasta :)

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 18 Tra 2016 20:53 #199 od marinac
18.04.2016,kaštela. od 18 i 40 -20 i 30
-štap egiano
-rola catana
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita egi search 490, size 3.0
opis: jugo, kurenat suprotni od juga, eging tehnika, sipa 25 dkg

usput se uvat ila i lignja od 40 dkg
Hvala: tanjo007, maxbeb, egi, Fish, Boki

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Tra 2016 12:19 #200 od marinac
19.04.2016,kaštela, od 5 i 30 -7 i 15 sati
-štap egiano
-rola catana
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0
opis:-lagano jugo, kurenat kontra juga, dubina oko4 metra, pijesak sa travom, rezultat 2 sipe

Molimo prijavite se