"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
mirakulin's Avatar 12 Lis 2017 21:33 #361 od mirakulin
Upis br.: 17

12.10.2017.
Vrijeme: 17:50-20:40
Ulov: 2 komada

Teren: pijesak
Dubina: oko 10 m
Uvjeti: Bonaca
Kurenat: zmorašnji

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing Fortis 10lb plava
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Dvije sestre blizanke. Danas na pošti začudo gužva. Kad sam došo, nije bilo nikoga, al ubrzo dolaze još dvoje, a kasnije jedan odlazi, a dolazi drugi. Tako da je bilo neobično živahno. I još jedanput se BOA pokazala kao najpouzdaniji lovac. Skinula je dvi (prva oko 19:25, druga malo kasnije, oko 19:43). Mrvicu nakon moje druge, jedan je digo dobar komad (mislim da je bila oko 40-50 dgk, ovako po mojoj procjeni) i to je bilo sve od ulova večeras. Zbog gužve mi se nije dalo lipše slikavat... Sve u svemu prekrasna večer. A još kad završi s upisom, ne može bolje...

Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 12 Lis 2017 21:54 #362 od marinac
UPIS: 38

Trogir, Kaštela, od 18 i 30 - 20 ;od 20 -21 sat

-štap yamaga blank2.5-3.5 ml 83
-rola shimano stradic 2500 fd
-upredenica unitika pe 0.8 +fc seguar 0.2685
-skosavice yamashita 3.0; 3,5

uvjeti:
-lagani zapadni vitar
-kurenat zapadni
-dubina 5-10 m
-miješano dno

ulov:
-1 lignja
izgubljeno:
-2 skosavice :evil:

-Dakle na prvoj pošti ništa, jedna izgubljena skosavice.Na drugoj pošti, još jedna izgubljena skosavica, ali i ulovljena jedna lignja na skosavicu3.5.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 12 Lis 2017 23:12 #363 od Squidhaker
Upis: 11
Trogir, 12.10.2017. od 18-20h

Štap: Gawas egiano 2.5-4
Rola: Okuma rtx30s
Upredenica: Varivas
Skosavica: Dtd

Dubina 5-6m, dno mjesovito.
Prve dvije udarile u 19h, jedna za drugom, pa onda ova veca nakon pola sata.
I to je to😃

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 13 Lis 2017 08:31 #364 od mirakulin
Upis br.: 18

13.10.2017.
Vrijeme: 5:50-7:20
Ulov: 1 komad (275 g)

Uvjeti: bonaca

Oprema:
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Svaka lignja svoju priču priča. Nema lipše nego kad dođeš na poštu, kad je vako idilično, još mrak... Ma zna san da će bit nešto i jutros. Vidim korenat ka jučer, samo čak možda i malo jači i još dodatno gura skosavicu prema dnu... Skosavam, minjam. Nakon po ure-40 min...cup! Evo nešto. Dižem. Sipa. Nije loša (205 g). Hvala lipa, al ja bi radije lignju jednu. Nastavljam dalje skosavat sa narančastim Kanjijem. Oko 6:42, kako sam već dosta s Kanjijem skosava, odlučija ga ja prominit, i idem dignut, namota, kad nešto dojuri nakon skosavice. Jel brancin? Nije. Lignja je! I to dobar komad! Uf... Što sad? Što sad? Ne mogu je cimat jer je skosavica skroz uz rivu... Aaaa..ide nazad od obale. Puštam skosavicu nek tone, čim je krenula, lignja na nju... Skos! Pokušaj namatanja... Al lignja ide prema doli, a mašinica zuji... Milina! Lagano ju dižem i evo je na rivi! :)

Idila na putu doma:

Hvala: Geno, marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, B_, JopaZGRI ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 13 Lis 2017 08:49 #365 od Frenky
Upis No. 7.
Vijeme: 12.10 20:31h,
Skosavica: Yamashita 2.5

Prestanak službene nelignjice, jučer jedna ali vrijedna :)

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 13 Lis 2017 09:32 #366 od Kvarner

markulin napisao: Upis br.: 18

13.10.2017.
Vrijeme: 5:50-7:20
Ulov: 1 komad (275 g)

Uvjeti: bonaca

Oprema:
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Svaka lignja svoju priču priča. Nema lipše nego kad dođeš na poštu, kad je vako idilično, još mrak... Ma zna san da će bit nešto i jutros. Vidim korenat ka jučer, samo čak možda i malo jači i još dodatno gura skosavicu prema dnu... Skosavam, minjam. Nakon po ure-40 min...cup! Evo nešto. Dižem. Sipa. Nije loša (205 g). Hvala lipa, al ja bi radije lignju jednu. Nastavljam dalje skosavat sa narančastim Kanjijem. Oko 6:42, kako sam već dosta s Kanjijem skosava, odlučija ga ja prominit, i idem dignut, namota, kad nešto dojuri nakon skosavice. Jel brancin? Nije. Lignja je! I to dobar komad! Uf... Što sad? Što sad? Ne mogu je cimat jer je skosavica skroz uz rivu... Aaaa..ide nazad od obale. Puštam skosavicu nek tone, čim je krenula, lignja na nju... Skos! Pokušaj namatanja... Al lignja ide prema doli, a mašinica zuji... Milina! Lagano ju dižem i evo je na rivi! :)

Idila na putu doma:

Tvoje objave kolega su mi naj jace. ;)
Slike za 10 a i opis.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 13 Lis 2017 10:31 - 13 Lis 2017 10:34 #367 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Markulin i meni se zadnjih par dana događa isto, dolaze za skosavicom u kraj i ne želi je taknit. Prije dvije večeri sam par minuta pokušava gori, doli, livo desno u samom kraju i lignja je cilo vrime prati ali ne želi je zagrlit. Ova tvoja se barem mašila. A objave, slike i opisi su ti vrh.
Zadnja izmjena: 13 Lis 2017 10:34 od tuvok. Razlog: Slovo
Hvala: marinac, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 13 Lis 2017 11:00 #368 od mirakulin

tuvok1976 napisao: Markulin i meni se zadnjih par dana događa isto, dolaze za skosavicom u kraj i ne želi je taknit. Prije dvije večeri sam par minuta pokušava gori, doli, livo desno u samom kraju i lignja je cilo vrime prati ali ne želi je zagrlit. Ova tvoja se barem mašila. A objave, slike i opisi su ti vrh.

Jesi pokušao baš eging (agresivni kratki skosevi, al ne u kraju, nego dalje)... Te tvoje skosavice lignja sigurno prati od dubine, al nikako da se baci... Jesi pokušao ostavit skosavicu na dnu malo duže (pola minute)? Malo i "rovati" (vući ili sitni skokovi) po dnu ako nema nekih grota? Jesi pokuša prominit vrstu skosavica (npr. Yamashitu ako imaš DTD ili nekog jeftinog kineza ako si samo ove "dobre" tipa Yamashita, DTD...). Provaj mrkvu (onu bez olova). Provaj "panulavat" - po površini ili od dna pa prema sebi. Provaj panulavat "uz skoseve". U svakom slučaju, bar ti je zanimljivo, znaš da je tu, triba je nadmudit! :evil: Uf! :silly: :blink:

Ako si sve to prova, i ne ide, onda nadij malo pršuta na skosavicu i dodaj jednu pivu, to ako je normalna neće moć odbit! :woohoo:

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 13 Lis 2017 13:53 #369 od maxbeb
Upis br. 15
Datum: 08.10.2017
Vrijeme: 21-22
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
Daiwa Legalis 2500HA
Gosen egi 0.8
Kanji 3,0
Kasni sinosnji dolazak na postu, prije tog sam usput na probnoj posti izgubio crvenka kanjia.
Na starom mjestu nakon par zabacaja opet lignja nakon malo jacih skoseva. Poslije do 10 sati jedno pipanje i slinjenje skose :) :cheer: :P
Sve u svemu jedna ali vrijedna
Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 13 Lis 2017 16:41 #370 od Grobnican
12.10.2017
Ulov 15
Lokacija rijeka
More mirno
Oprema ista
Skosavica pata-pata
Sinoc nakon posla iso zabacit malo samo sat vremena jer san kasno zavrsil sa poslom nakon 15min pata-pata radi odlicno jedna ali vrijedna pratila skosavicu do plitkog i na samom kraju skocila.hvala ti more

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 13 Lis 2017 16:47 #371 od Grobnican
13.10.2017
Ulov 16
Lokacija bakarski zaljev
More malo valovito
Oprema ista
Skosavica dtd2.5

Ujutro prije posla iso sam se malo razbudit na more pa san malo zabacival sat vremena nista nit pipnut. Na lokaciju san dosal u 04:30 bilo je par malih lignjica koje nisu bile niti blizu mjere pa san ih vratil natrag.u 5:45 zabacin zadnji put pustin par minuta na dnu i onda skosavicu dizem prema povrsini.lignja uzela na samoj povrsini.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 13 Lis 2017 21:03 #372 od marinac
UPIS: 39

Kaštela, 13.10.2017, od 18i 30-20

-štap yamga blank 2.5-3.5
-rola shimano
-uprednica unitika +fc
-skosavice yamashita,dtd

uvjeti:
-tramuntana sa kurentom
-dubina od 5-7 metara
-miješano dno

ulov:
-1 lignja
-2 izgubljene skose

-zavjetrina od tramuntane, pa bi bura lagano okrenila, pa opet tramuntana, pa mi je tako i skosavica zapela.Kako san posija 2 yamashita skosavice, odlučija bacat dtd, koji je cjenovno duplo jeftiniji, te na tu skosu i uvatija lignju.

aj dobro je ipak.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 13 Lis 2017 21:57 - 13 Lis 2017 21:59 #373 od mirakulin
Upis br.: 19

13.10.2017.
Vrijeme: 17:40-19:40
Ulov: 2 komada (680 g)

Dubina: oko 8 m
Uvjeti: lagana tramuntana
Kurenat: uz tramuntanu, prema dnu (?)

Oprema:
skosavice:
1. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
2. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 12 - Sugipinku / Red

Lekcija za lov štapom i važnosti dobro podešene kočnice! Umalo savršen dan! Da nije bilo točke na i. S obzirom na tramuntanu koja je puhala, a i gužve jučer, odlučim ići na drugu svoju Prešku poštu. Mogo sam bacat samo u jednu stranu jer na drugoj je tramuntana (iako ovdje lagana) nosila skosavicu brzo prema kraju. Kako sam došo ranije nego inače, krenuo sam s plavom bojom. Skosavice se izmjenjuju i nakon 40-ak min (oko 18:18) dolazi red i na narančastog heroja od jutros. U jednom od bacanja upredenica se naglo zateže, ja skos... mašinica prokliže, ali ništa. Pa j...ti sve, evo sad ću dignut krak. Joooooj, budale, što skosam tako jako! Uf. Aj, za svaki slučaj ostavit ću je još tu, možda se lignja vrati po svoj krak, da joj ga mogu nazad prišit. Opet nešto skroz naglo trza, ja skos, opet mašinica prokliže... Cup! Opet ništa! Pa što je ovo?! Postaje napeto. Dvaput zategnulo ko riba, da je lignja morala se zakačit. Nije prošlo par sekundi...OPET se upredenica zateže...ja skos... Opet ništa! A ovo je sipa, nema što drugo bit kad se ovako bacat triput za redom. Nakon dvi sekunde, opet nagli trzaj, ja brzi skos. Zakačena je! Mislim se, dobra sipa... A kad ono, pred površinom vidim lignju i to lipu (475 g), vuče kontre ko blesava, ali drži se jednim, lovnim krakom :huh: (zato su bili onako nagli trzaji), ali mašinica i štap sve to amortiziraju! Da sam lovio iz ruke ili da je kočnica bila jače stegnuta digo bi samo krak, tu nema dileme... Baš je dobre kontre vukla, nije se predavala... Gledam ju tako veliku kako se drži jednim krakom i naravno...lopraru nemam... Stisnem zube...evo je gore!!! Nadam se da ću na iduću lekciju koja će se vjerojatno zvati "lekcija o važnosti loprare" doći spreman i da ću je uspješno položit ko i ovu... Sreći nema kraja. Ide malo slikavanja i nastavljamo dalje s užitkom, čekajući još trzaja! :lol: Neko vrijeme nema ništa pa dolazi red i na drugog Kanjija, Subašića (iste boje su sugipinku/red i Subašićev u svom dresu u reprezentaciji). On diže jednu malo manju (205 g), i to dosta dalje od obale. Zbilja prelijepi dan, dan Kanjija. Bio bi i savršen da ocu, koji, kad je čuo koju sam dobru lignju uvatio pa došo probat bacit koji put s menom, nije odletio glavni lovac (Yamashita BOA). :unsure: :dry: Nema veze, sutra me čeka onda i ronjenje... To bi bio super ulov sutra! :whistle:

Alo, momak, gledam te okom (al ni sama ne znam di sam...):

Da rezimiramo dan, dan nadmudrivanja s lignjama ujutro i uvečer. Jako uspješno. Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 13 Lis 2017 21:59 od mirakulin.
Hvala: dzingo, marinac, Manta, Fanatik, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Kronos, Baćo68, ja_osobno ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 13 Lis 2017 23:41 - 13 Lis 2017 23:43 #374 od Baćo68
Upis br. 9
Lokacija Rijeka
Štap Okuma egi pro k1
Mašinica Daiwa ninja 2500
Lovna skosavica Kanji 2.5

Na poziciju sam došao oko 19 30. Nije nikog bilo, biram omiljenu poziciju...i krenem...bacam, mijenjam, ali se ništa ne događa sve do trenutka kada dolaze na poštu još dvojica... upredenica se zateže, lagana kontra i lignja je uz dosta otpora ipak vani.
Nakon toga...niko ništa ne lovi. Kolege odustaju proje mene, no ubrzo i se i ja pakiram...
Sutra je novi dan...

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 13 Lis 2017 23:43 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 13 Lis 2017 23:58 #375 od Kvarner
Upis:7

13.10.2017.

Vrijeme lova 19:00-22:30

Stap Solpara egi

Upredenica gosen egi

Skosavica yamashita 2.5 i 2.2

Opatija i okolica

Dno pjesak

Dubina 10 - 15 metara

Super dolazim na postu na vrijeme i malo nakon dokaska prva lignja.
Ajde ja sav sretan za petak 13. :D
Idem dalje bacat pun nade da ce biti nesto, kad ono staro pravilo, kad dobijes lignju na pocetku mozes se pakovati i doma.
I tako ja do 20:30 i nista vise osim jedne pisijane pusce.
Nista selim na drugu postu, obidjem kolege nitko nista kazu ni cut.
Reko bas petak 13. Ma rekoh kad sam dosao idem baciti par puta pa doma.
Sve vise manje poste zauzete lignjolovcima i jedna riva sa brodovima isto zauzeta.
Ja bolje pogledam vrh rive slobodan, ma rekoh odo gore probati.
I masem ja onako bezvoljno kad podjose skakati po malo.
Od onih na granici pa do onih malo bolji.
I maho sat i pol i sve skupa sedam komada sto u konacnici za petak 13 i nije lose.
Evo i slikeice ulova. ;)

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 14 Lis 2017 07:59 #376 od tanjo007
Upis br.4.

Datum : Petak 13
Oprema: Gavas Egiano 2.5-4
Rola: Shimano Sepia 3000
Skosavica: Yamashita R31 2.5
Sati: 20h

Eto tako nakon dugo vrimena par izgubljenih slosavica dođe i ta 1 lignja ali me obradovala ka malo dite kad dobije sladoled jer san vec bija izludija ka u bunar ali bunar sa zadivima i cak je bilo ronjenja ali ćorak nema mojih ali mema veze svo zlo u tome.
Eto tako opet ja na otoku napunit baterie za novi radni tjedan i valjda će biti još koja za poslikat se i u teću.
Svima lipi pozdrav s Iža
B)

Privitak datoteke:

Subota 14.10 nema liganja ali čeka skosavica da se umoćim umore i otkaćim je. Dok se može umore nema kidanja. Lp

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 14 Lis 2017 11:18 - 14 Lis 2017 11:19 #377 od mirakulin
Jutro bez upisa al zato.... :lol: :silly: :lol: :silly:

Otiša na lignje u 5:50, skosava skoro dvi ure, al jedino što sam uvatio bio je k.... rastavac :lol: :lol: :lol: Dobro je potego! :lol: :lol: :lol: Pa sam iskoristio priliku i slikao karikaturu svoje profilne slike:

Ma bile su još i dvi male sipice, obje puštene, iako sam se za prvu mislio, bila je "na granici", a druga je bila najmanja koju sam ikad ulovio, al koliko je crnila pustila, nemoš virovat di joj to sve stane. Jutro je bilo prekrasno pa san opet malo produžio dulje od planiranoga. Al tek nakon lignjolova kreće glavni dio, potraga za izgubljenim lovcem! Nisan ima mira pa sam, čim je malo ugrijalo uzeo masku i peraje, obuko ljetno odjelo i pravac pošta... Skok umore...more baš lipo ugodno.... Ronim...tražim...nemoš nać... Vidljivost jako loša, sve mutno, a ni dubina nije zanemariva... Srećom, samo je pijesak i niska travica. Pokušam ipak malo dalje od obale, kad.... evo ga!!!! :woohoo: :woohoo: Kakav ulov!!

I bez liganja, jutro može biti prekrasno!

Fala ti more! :lol: (I sv. Ante na skosavici! B) )
Zadnja izmjena: 14 Lis 2017 11:19 od mirakulin.
Hvala: Geno, marinac, Fanatik, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Kronos, Baćo68, ja_osobno ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 14 Lis 2017 12:41 #378 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
3. Poreč 14.10.2017. ~ 7:15h

Oprema:
Štap: Okuma Lure Mania 10-32g
Rola: Daiwa Ninja 2500
Upredenica: Daiwa J-braid 8, 0.18mm
Predvez: Fluorocarbon 0.27mm
Varalica: Yamashita

Uvjeti: Lagano mutno more, malo trave, bez vjetra, fele.

Težina: ~250g

Opis: Brat me tamanio da idemo na fondo, ali su se meni lovili karamali, pa smo skupa otišli na more ali se razdvojili. Nedavno kupljena 1. yamashita kod mene je donijela rezultate. Lignjica od cca 250g. :)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

• VR46
  • VR46's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
VR46's Avatar 14 Lis 2017 15:45 #379 od VR46
Replied by VR46 on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 2.
Iako teško ali nađe se vremena i za more. Lovio na standardnoj poziciji u kratkom vremenu od 18,45 do 19,15. Ulov dvije raketice koje su zahvaljujući
još toplom moru pružile odličnu borbu kao kilašice zimi.
štap- Graphiteleader Calamaretti Prototype Due 832 M
rola- Shimano Sephia CI4+ 3000C HGS
upredenica - za prvu pomoć Savage Gear 8 bride Silente 0,15 ( bolja od damashia )
FC- Trabucco SW XPS 0,28
skosa- DTD ( Flashcolor orange nezamjenjiva)

Bole loš dan u ribolovu nego dobar na poslu!
Hvala: marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 14 Lis 2017 21:14 #380 od marinac
UPIS: 40

Trogir, 14.10.2017,od 18i 30 - 19 i 45

-ŠTAP YAMAGA BLANK 83 ML
-ROLA SHIMANO STRADIC C14
-UPREDENICA UNITIKA PE 0.8
-SKOSAVICE YAMASHITA ,DTD

UVJETI:
-TRAMUNTANA, LAGANI KURENAT
-DUBINA 8 METARA
-DNO MIJEŠANO

ULOV:
-1 LIGNJA

-večeras bar nisan izgubija nijednu skosavicu.Provava sa sa svima yamashitama, da bi se u samu noć bacila na dtd.

Molimo prijavite se