"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 16 Lis 2017 19:50 #401 od Baćo68

Grobnican napisao: 15.10.2017
Ulov 19
Lokacija cres
Oprema ista
Skosavica dtd 2.5.

Nakon laganog odmora odlucil sam se opet vratit rivi ali ovog puta san isal malo dalje po brdima kamenjem i tako dalje sve da dođem do mora i da probam na toj ludoj poziciji ulovit koju.nakon pet min.zabacivanja lignja povuce i otkinem joj jedan krak.hmm ajmo dalje nakon pola sata opet skace lignja ali ovaj put bez bjezanja.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

Stvarno ...i po ovoj sliki bin rekal da ova lignja brda ni videla...opet tepih... 😳

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Lis 2017 20:34 - 16 Lis 2017 20:36 #402 od mirakulin
A i ne samo to.... Popodne sam napisao ovo, al sam se predomislio i nisam objavio. Sada kada vidim da su i Kvarner i Baćo isto primijetili da nešto ne štima onda nek ide:

Grobnican napisao: Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

Oprostit ćeš mi, al ja tebi ne virujem... :( :S :?: Mislim da stavljaš iste slike i da je ovo već treći put što je meni sumnja jako osnovana... Neka drugi kažu svoje mišljenje, ja ću se ispričati ako sam falio, al čini mi se da nisam... Evo, ovaj zadnji put... Kažeš upis 17, s prijateljem na rivi, a upis 19 si išo malo dalje brdima po kamenju. Ispod poklopca ista podloga, što je to? Portapak od auta? Lako za to. Ali se mogu primijetiti iste mrlje na papiru na upisu 17 i 19. Baš taj rub (a i cijeli papir) se smočio jednako u razmaku 1 dana? A na upisu između toga (18) nema te mrlje? Dobro, kao, porkao si redosljed, al, kažem, nije ovo prvi put, ali ne želim analizirati i druge slike jer mi je to tužno. :(

Ne znam... Volio bi da sam u krivu, i razmišljao sam je li da ovo uopće napišem... Neka ostali kažu svoje mišljenje, a ja bi volio da sam u krivu i da se ispričam.
Zadnja izmjena: 16 Lis 2017 20:36 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 16 Lis 2017 21:06 #403 od Kvarner

markulin napisao: A i ne samo to.... Popodne sam napisao ovo, al sam se predomislio i nisam objavio. Sada kada vidim da su i Kvarner i Baćo isto primijetili da nešto ne štima onda nek ide:

Oprostit ćeš mi, al ja tebi ne virujem... :( :S :?: Mislim da stavljaš iste slike i da je ovo već treći put što je meni sumnja jako osnovana... Neka drugi kažu svoje mišljenje, ja ću se ispričati ako sam falio, al čini mi se da nisam... Evo, ovaj zadnji put... Kažeš upis 17, s prijateljem na rivi, a upis 19 si išo malo dalje brdima po kamenju. Ispod poklopca ista podloga, što je to? Portapak od auta? Lako za to. Ali se mogu primijetiti iste mrlje na papiru na upisu 17 i 19. Baš taj rub (a i cijeli papir) se smočio jednako u razmaku 1 dana? A na upisu između toga (18) nema te mrlje? Dobro, kao, porkao si redosljed, al, kažem, nije ovo prvi put, ali ne želim analizirati i druge slike jer mi je to tužno. :(

Ne znam... Volio bi da sam u krivu, i razmišljao sam je li da ovo uopće napišem... Neka ostali kažu svoje mišljenje, a ja bi volio da sam u krivu i da se ispričam.

Slazem se s tobom kolega u potpunosti, i da usporedi slike sve ukupnog ulova i njegovi objava pa budes nasao jos istih slika.
Po meni ovo je za raspravu i eventualnu diskvalifikaciju.
Cisto varanje.Volio bih i da se kolega zeusfaber ukjuci. B)
Idemo sportski se ponasati i sportski loviti po takvim pravilima kakva su postavljena i da ne mogu vjerovati da neki sublovili lignje po 5-6 konada a kad je liga pocela love samo po jednu.
I tako puno objava a po jedna lignja.
U 15 izlazaka pa ja cu malu sa sobom povesti ulovit ce u 15 izlazaka jedan dan bar 2. :P
Hvala: Baćo68, JopaZGRI

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Lis 2017 21:56 #404 od mirakulin
Upis br.: 21

16.10.2017.
Vrijeme: 18:10-20:00
Ulov: 2 komada (560 g)

Teren: pijesak
Dubina: oko 8 m
Uvjeti: milina
Vitar: bonaca
Kurenat: lagani zmorašnji

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing Fortis 10lb plava
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
1. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
2. na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Od dana s upisom bolji je samo dan s dva upisa! B) Budući da sam danas malo kasnio s odlaskom otišo sam na poštu koja se i jutros pokazala uspješna. Danas sam odlučio malo "šetat" po pošti, pa bi se svaki idući zabačaj pomaknuo 5-10 m dalje. I tako, nakon po ure (oko 18:30) na najdaljoj točki od kantuna di inače skosam zakačio sam prvu, manju. Kako je bilo dosta blizu rive, isprva sam mislio da je možda samo kamen al kad sam vidio poznato pumpanje na kraju štapa samo sam je na brzinu digo. Krećem opet sa zabačajima i nakon otprilike po ure kad sam bio nazad na svom kantunu poteglo je dobro... Borila se "ko velika" (390 g)! Gušt! Kad sam je digo primjetio sam da je zakačena za glavu, znači da se dobro bacila na skosavicu, vjerojatno bočno i onda sam ju skosnuo. Nakon ove, bacao sam još uru vrimena. Na Subašića san uvatio još dvi sipice, jedna minijaturna puštena, al liganja više nije bilo iako sam baš zapeo da ulovim i treću, jer u Preku nemam još hattrick, uvik 1 ili 2.

Prekrasan dan, dva upisa i uspješno izronjena skosavica koju sam jučer izgubio! Milina!

Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 16 Lis 2017 22:14 #405 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
5. Poreč 16.10.2017. ~ 19:30h

Oprema:
Štap: Okuma Lure Mania 10-32g
Rola: Daiwa Ninja 2500
Upredenica: Daiwa J-braid 8, 0.18mm
Predvez: Fluorocarbon 0.27mm
Varalica: Yamashita

Uvjeti: Mirno, plima, mutno

Težina: ~225g, ~ 325g

Opis: Ulovljen mladi par kad je pala noć, kad im nije bilo dosta imat jedan drugog onda su htjele moju skosavicu :oops: obje u roku par minuta. :)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 16 Lis 2017 23:07 #406 od JopaZGRI

markulin napisao: A i ne samo to.... Popodne sam napisao ovo, al sam se predomislio i nisam objavio. Sada kada vidim da su i Kvarner i Baćo isto primijetili da nešto ne štima onda nek ide:

U potpunosti si u pravu.
Primjetio sam da je dosta slika isto odnosno da je lignja ista.
Jednostavno nije u redu takvo ponasanje prema ostalima koji se trude odradit cijelu ligu na posten nacin i svojim znanjem i trudom naucit drugoga i objavit dobru neku pricu sa slikama, a i u krajnjem slucaju osvojit zasluzenu nagradu.
Takvima ovdje nije mjesto. Ako je vec vecina stvari sugava u ovoj drzavi sta se mora i u ovakvim stvarima gdje se covjek opusti, uziva i dijeli svoja iskustva da se nema nikakvog obzira prema drugim kolegama ribolovcima.
Ja necu stavljat nikakve slike na kojima sam primjetio nepravdu.
Mislim da ste primjetili i sami koje su to.
Ako se vec nema vremena ili znanja za ribolov ili je neki drugi razlog bolje da se nista ne objavljuje nego da se ljudima magle oci i prave budalama a svima je jasno o cemu se radi.

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
Hvala: Baćo68, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 16 Lis 2017 23:12 #407 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 10

16.10.2017. 18,00 - 21.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD full color oita + DTD white killer 3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
bonaca

2 lignje - 35 dkg

Večeras odlučujem opet otići na trenutno najuspješnije mjesto od kada hvatam lignje s kraja treći dan za redom. U 18,00 h sam na poziciji po ustaljenom rasporedu.
Ni večeras nema brodova osim ove furešte jedrilice u prolazu.

Privitak datoteke:

Skosavice se rotiraju, sunce zalazi, sve je mračnije i osim ove poluumjetničke slike zalaska nema ništa pa ni brodova koji pokušavaju prevariti lignju.

Privitak datoteke:

U 18,45 na jedno 15 m od kraja težina na skosavici, povlačim je i izvlačim na kraj za slikavanje. Mašila se na DTD full color oitu 3.0 kao i puno joj veća rodica 2 dana ranije

Privitak datoteke:

Pokušavam dalje i u 19,10 h na DTD white killer 3.0 ponovno težina na oko 20 m od kraja. I ona dolazi do kraja i spremna je za slikavanje.

Privitak datoteke:

Pokušavam još do 21 h, osim mene većeras na toj poziciji nema nikoga ali ni lignja ne dolazi po mrklom mraku. Radim još jednu zajedničku sliku, skupljam opremu i odlazim kući.

Privitak datoteke:

Večeras vaga pokazuje 35 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 16 Lis 2017 23:47 #408 od Squidhaker
Upis: 12

Trogir, 16.10.2017. od 18-20h

Štap - Gawas Egiano 2.5-4
Rola - Okuma rtx30s
Upredenica - Varivas 0.10
Predvez - Seguar fxr 0.28
Skosavica - Yamashita 3.0

Dubina - 4-5m
Dno - Mjesovito
Bonaca

Nakon 3 dana neuspjesnog lova i mijenjanja posta, same sipice, a danas napokon lignja. Udarila je oko 19h. Kasnije je jos jedna potegla ali se nije zakacila. Bit ce bolje 😊

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Lis 2017 07:24 #409 od marinac
UPIS: 42

Kaštela,17.10.2017, od 5 i 30 - 7 sati

-štap yamaga blank 2.5-3.5 ml 83
-rola stradic c14
-upredenica unitika pe 0.8
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-bonaca
-bez kurenta
-dubina oko 5 metara
-miješano dno

ulov:
-1 lignja+ jedna sipa , koja nije slikana

-moran san prekiniti niz neulova, juć/čer ni ujutro, a ni popodne.Dakle jutros jedna, nije baš za pohvaliti se,ali eto, da se zna, da san tu prisutan.Lignja vraćena posli je slikanja.

:whistle:
Hvala: Fanatik, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, tuvok, mirakulin, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 17 Lis 2017 08:35 #410 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 1.

Konačno nakon para dana neuspjeha da se i ja upišem.

Oprema štap okuma squid hacker 2.4-4.
Rola shimano exage 2500.
Špaga sunline 0.08,predvaz colmic fendreel 0.20.

Lokacija lignjolova-trajektno pristanište Lopar.

Teren.kamen i trava.dubina od 6-14 metara.
Vremenski uvijeti- bonaca do italije,bez kurenta.Velika oseka.
Na poštu dolazim u 18.40, najbolje vrime za lovit.krećem odma sa favoritima,yozuri,kanji i dtd.
Prvih pola sata ništa.taman pao mrak i osjetim udarac.skosnem instinkivno, ništa.valjda je samo dirnula skosavicu i odmah pustila.
U 19.40 dolazi trajekt i selim se malo dalje.Opet bacam i mijenjam skose al do 20.50 ništa.
Tek malo prije 21.sat gledam u špagu i lagano kreće,skosnem i gore je,mala al čovjeka veseli.Ulovljena na kanji clicks 2.5.zelena .
Vadim je van i bacam dalje.
Ostajem do 22.30 al više ništa.
Ovo mi je prva nakon dužeg vremena.
Od nas 3 na rivi niko ništa,možda krena na bolje poslje promjene vremena koju zovu za vikend jer je već par dana bonaca i jako loše se lovi.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Hvala: marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Lis 2017 20:41 #411 od marinac
UPIS: 43

Trogir,17.10.2017, od 18 i 30 - 19 i 30

-štap yamaga blank 2.5-3.5 83 ML
-rola shimano stradic c 14
-upredenica unitika pe 0.8
-sksavica yamashita 3.0

uvjeti:
-lagani zapadni vitar
-lagani kurenat,koji je kasnije pojača
-dubina oko 8 metara
-dno miješano

ulov:
-1 lignja 670 gr

-dolazim na poštu oko 18 i 30.Mislim se koju ću skosavicu odabrati, te odabirem onu od jutros koja je uvatila onu malu lignju, i koja je puštena.Dakle , nakon drugog zabačaja, nakon drugog skosa, upredenica se nateže, šta mi je bija signal za kontru.Uf, kakoje zapelo, a rola počela zujat.Te trenutke dok san je izvlačija, bija je pravi gušt.Kako nisan uzeja janku sa sobom, kolega je sačekao skroz u škrapi, uvatija iza glave i vani.

:whistle:
Hvala: Fanatik, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 17 Lis 2017 20:52 #412 od maxbeb
Upis br. 16
Datum: 16.10.2017
Vrijeme: 18:30-20:30
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
Daiwa Legalis 2500HA
Gosen egi 0.8
Dtd 3,5
Kako sam izgubio Kanji crvenka isa sam malo u kupovinu...odluka pala na dtd 3,5 nemam tu velicinu.
Ispred poste u 18:30 moreeee brodica :) :) :) :) kad su zasjale ko. New York City ispred mene...pred samu noc bacila se jedna malica cisto za slikanje...vratila se moru
Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 17 Lis 2017 22:13 #413 od Kvarner
Upis:9

17.10.2017.

Vrijeme lova 19:00-21:00

Stap Solpara egi

Upredenica gosen egi

Skosavica yamashita 3.0

Opatija i okolica

Dno pjesak, kamen

Dubina 15 - 20 metara

Dolazim na postu a kolega vec na posti zagrijava je.
Izgleda da je pregrio postu pa se slabo lovili.
Ja dolazim kad on nakon par minuta ulovi lignju.
Lovimo jos sat vremena i nista, selimo na drugu postu.
I bacamo na novoj posti15-20 minuta i ja stavljam vecu skosavicu i u drugom bacanju skace lignja.
I to je bilo sve za tu noc, tako je slabo bilo da sam izgubio volju bacati vise.
Evo slike ulova.

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 17 Lis 2017 22:52 #414 od Squidhaker
Upis: 13

Trogir, 17.10.2017. od 18:30-20:30h

Štap - Gawas Egiano 2.5-4
Rola - Okuma rtx30s
Upredenica - Varivas
Skosavica - Kanji 3.0

Dno - Mjesovito
Dubina - 7-8m
Bonaca

I veceras samo jedna lignja. Pala je oko 19:30 i kasnije jedna sipica😊

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 17 Lis 2017 23:28 #415 od BulMar
Upis br.:10
17.10.2017.
Vrijeme: 18:30- 21:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 3-4m; Vjetar: Mirno; More: Mirno.

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD živi škamp 3.0 Orange
Ulov: 1 lignja (25dkg)

Volio bih prijaviti ulov više liganja, ali nažalost ili je jedna ili nijedna. Eto i danas samo jedna, a jučer nijedna. Doduše, ulovio sam danas i dvije sipe. Zadovoljan sam, a biće bolje drugi put.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 17 Lis 2017 23:54 #416 od JopaZGRI
Upis: br.5
Stap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Skosa: yamashita naory 2.2
Vrijeme ribolova: 18-20:30
Opatija i okolica
Nakon par dana odmora i odlaska na put napokon je dosao red ma lignje.
Dosao na poziciju malo prije 18 sati..pripremio sve i krenuo u akciju.
Nakon pol sata mahanja nista i samo nista..
Dosao kolega i odmah nakon njegovog dolaska napokon se zateze upredenica i jedna lijepa lignja je vani..narednih sat vremena opet nista te smo otisli na drugu poziciju probat..ali ni tamo nema uspjeha barem sa moje strane dok je kolega jednu digao..i to je sve za veceras osim jedne lignje bio je i lijep zalazak..
Bit ce bolje drugi put..nadam se da ce malo proradit pa da ce i bit 3 4 komada u kanti..

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 18 Lis 2017 00:32 #417 od Grobnican

Kvarner napisao:

Grobnican napisao: 14.10.2017
Ulov 17
Lokacija cres
Oprema ista
Skosavica pata-pata2.5

Odlucil san ic malo u posjet prijatelju na cres pa ga pital idemo malo prosetat rivom da probamo lovit malo lignje.upitili se na rivu u 17:00 dan je bio predivan za lignjolov ali ovaj put se nisu dale prevarit.jedna lignja na 4sata zabacivanja. Tuzni se vracamo u stan i dogovaramo se za ic ponovo u jutarnjim satima.lignja nije bilo najverovatnije radi dupina bilo je jato dupina ali se nismo predali.HVALA TI MORE

Ako je ovo mjesto ulova onda je to dnevni boravak ili ne znam sto.
Ovo dolje je tepih to sigurno, mjesto ulova je ili iz barke ili s neke terase uz rivu. :blink:
Valjda imaju neka pravila u ovoj ligi, mozda da se procitaju malo.

Kvarner neko uzima nesto za sjest pa tako i ja malu klupcicu koju san napravil al eto igrom slucaja san slikal na njoj i molil bin bez suvisnih komentara i ljubomore.jer ja negledam nicije ulove di je ko sta ulovil nit nista za razliku od nekih.... Hvala :cool: :cool:

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 18 Lis 2017 00:44 #418 od Grobnican
Ja imam isprintan kup papira od te lige i niti kednu lignju nisan stavil po dva puta. Papir drzim u obicnom fasciklu dako da ste svi u krivu nazalost ja san cistog obraza hvala naljepsa.a to sta vama neide u ligi nemorate trazit po kome cete srat iz ljubomore....uzivaj te stize jos ulovaa

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 18 Lis 2017 00:49 #419 od Grobnican
17.10.2017
Ulov 20😘😘😘😘😆😆😆😆😆
Lokacija bakarski zaljev
Oprema ista
Skosavica yamasita2.5

Nakon posla isal izgubit par sati za lignjolov.more mirno. Nakon deset minuta bacanja uspio sam prevarit dvije lignje na skosavicu yamasitu.VALJDA NISU ISTE SLIKE nezz.pitajte kolege hahaha hvala ti more.

Molimo prijavite se

Više...
Grobnican's Avatar 18 Lis 2017 01:29 #420 od Grobnican
Ko god misli da varam neka ljepo isprinta sve moje slike sta san objavil pa cemo onda detaljno pregledat moze me nac svaki dan u bakarskom zaljevu pa da vidimo ko je u pravu a ko u krivu

Molimo prijavite se