"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
BulMar's Avatar 25 Lis 2017 22:05 #481 od BulMar
Upis br.:13
25.10.2017.
Vrijeme: 18:00- 20:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Malo puše sa s/z; More: Malo valovito.

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD Retro OITA 3.0 Orange
Ulov: 1 lignja

U 18 sati sam bio na pošti, a u 18:45 sam ulovio jednu od 40dkg. Nakon zabaca oko 25m, skosao sam 2 serije od po 3-4 skosa, a zatim lagano "panulao" uz po koji pojedinačni skos, ... kada sam već htio izvaditi skosavicu, bacila se i potegla, na oko 2m od mula i na oko pola metra od površine,...borila se, otimala, pumpala, zacrnila sve okolo sebe,... kada se umirila izvukao sam je bez mreže. Dalje do kraja ništa, ... ustvari samo još jedna sipa. Eto, jedna ali vrijedna.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 25 Lis 2017 22:22 #482 od Squidhaker
Upis: 15

Trogir, 25.10.2017. od 18-20:30h

Štap: Gawas Egiano 2.5-4
Rola: Okuma rtx30s
Upredenica: Varivas
Skosavica: Dtd 3.0

Dubina: 4m
Dno: mjesovito

Nakon desetak promijenjenih skosa udarila je na dtd u 18.45. dalje do 19.30 nista.mjenjam postu i opet nista.bit ce bolje

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 25 Lis 2017 22:25 #483 od mirakulin
Upis br.: 25

25.10.2017.
Vrijeme: 17:50-18:35 + 19:05-19:30 + 20:10-21:10
Ulov: 1 komad (250 g)

Teren: pijesak
Dubina: oko 10 m
Vitar: lagana tramuntana
Kurenat: južnji, dosta jaki

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb siva (najgora boja za upredenicu! Ništa se ne vidi)
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 12 - Sugipinku / Red

Tako je dobro vidjeti te opet! ...staviti te rukom u svoju kantu... Od petka nisam lignju uvatio! Uf.... Pokušava san sve dane osim jučer. I po ludom jugu i po ludoj tramuntani, ali ništa... Čak ni jutros iako je taman kalala tramuntana i bilo je lipo. Danas san lovio u tri etape sa pivama između. Javila se dva prijatelja, u odvojeno vrime, pa eto... Ostavio pribor isprid kafića, popio pivu i nastavio. I tako dva puta. U zadnjoj etapi, oko 20:45, kad sam se već debelo pomirio da neće bit ništa. Skos....utvrdo! Ma nemoguće da san tu dno zakačio! Stojim i ne virujem, al vidim vrh štapa pumpa! Ma jel moguće?!?!?!?!?! Ma jel lignja!??!?!?! Dižem i dolazi... Drži se jednim krakom (ne lovnim), al je uspješno dižem na rivu. Ide slikavanje. Baterija je na 9% pa nije ni blic radio pa je zvijezda večeri bila pod svijetlima reflektora (naglavne lampe). Uh, koji gušt! Zaboravio sam već kako je uvatit lignju. :oops: Čak sam i malo proslavio, srića da nije bilo nikog na rivi! :silly: :blink: :lol: I novi logo je tu, još u Splitu napravljen, ali tek sad stavljen u upotrebu. Stari logo je ono jugo neki dan odnilo iz dvora ko zna di.... A ludog mora.... :lol: :silly:

Fala ti more!!!!!! :lol:
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 26 Lis 2017 08:36 - 26 Lis 2017 08:37 #484 od mirakulin
Upis br.: 26

26.10.2017.
Vrijeme: 6:20-7:30
Ulov: 1 komad (370 g)

Dubina: oko 10 m
Vitar: bonaca
Kurenat: ništa, pa slabi od obale, pa slabi južnji

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb siva
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Povratak jutarnje idile! B) Na poštu dolazim još za mraka. Vidim, bit će uspješno i ako ne bude ulova jer će jutro bit prekrasno. Oko 6:40 dolaze i trajekt i brod, a to znači odma vreva i na rivi i u moru... Oko 6:44 dosta blizu obale upredenica se otpušta, mislio sam da je palo na dno, skos... ima nešto. Pumpa! Neloše. Vadin uspješno vanka, dobar komad (370 g) i dobro zakačena za glavu.

Dosta uspješno se pokazalo na ovoj pošti kad trajekt ili brod dođu ili odu... Bude ponekad baš tada ulov, valjda kako se more uskomeša i predatori koriste to što sitnije ribice budu nošene strujom...

Nastavljam dalje sa Kanjijem koji zbilja konstantno dobro lovi i malo prije 7:00 nešto lagano potegne, skos, eto još nešto, vidim da je manje. Dižem sipicu koja je napravila cili iznered, zacrnila po rive. S tri kante mora nisan uspio sve isprat, a i Kanjija mi je dobro išporkala. Nisan ga uspio oprat, vidit ću oće li sad bolje lovit ili ću morat uzet još jednog... :whistle: Ostajen uživat još do oko 7ipo u jutarnjoj idili i uspješnom ribolovu. Pred kraj još jedno kaćenje, ali otpada odma prilikom skosa. Po kožici koja je ostala najvjerojatnije sipica. Doma otac zeza, nikako da prebacim normu. Al ajde, bar je dobar komad. :P

Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 26 Lis 2017 08:37 od mirakulin.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 26 Lis 2017 08:40 #485 od marinac
UPIS: 50

Marina,26.10.2017, od 5 i 45 - 7 sati

-štap yamaga blank 2.5-3.5 83 ml
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe.0.8+fc seguar 0.2685
-skosavice yamashita,dtd

uvjeti:
-lagana tramuntana
-kurenat kontra
-dubina oko5 metara
-dno miješano

ulov
-1 lignja

-dolazak na poštu za mraka.Dočekala me je lagana tramuntana s kurentom.skosavice su se minjale, i sve je bilo bodova 0, do 6 i 45, kad san zabacija malo dalje, čeka 20 sec, skos i lignja na njemu ,te ide vani.Kasnije san još 15 minuta svašta pokušava, ali izglead da je bila samo ta jedna jedina, alo opet dobro,budući da u protekla 2 dana , nisam ništa uvatija zbog vremenskih prilika, odnosno neprilika.

:whistle:
Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

• VR46
  • VR46's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
VR46's Avatar 26 Lis 2017 17:51 - 26 Lis 2017 17:53 #486 od VR46
Replied by VR46 on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis 4
Sinoć sačekao malo da stane sjeverac i da se more smiri te krenuo loviti. Već na prvom zabačaju štap se diže slijedi kontra i komad počinje pumpati .
Odlična borba a ja bio bez odige polako sišao do mora da prihvatim raketicu. Nije dugačka ali je debeljuca i mesnata.
štap - Calamaretti Prototype Due 832 M
rola- Shimano Sephia CI4+ 3000C HGS
Upredenica - Savage Gear Silente 0,15
FC - Trabucco SW XPS 0,28

Bole loš dan u ribolovu nego dobar na poslu!
Zadnja izmjena: 26 Lis 2017 17:53 od VR46.
Hvala: Manta, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 26 Lis 2017 23:32 #487 od Zdenko

marinac napisao: UPIS: 50

-skosavice yamashita,dtd

uvjeti:
-lagana tramuntana
-kurenat kontra
-dubina oko5 metara
-dno miješano

ulov
-1 lignja

-dolazak na poštu za mraka.Dočekala me je lagana tramuntana s kurentom.skosavice su se minjale, i sve je bilo bodova 0, do 6 i 45, kad san zabacija malo dalje, čeka 20 sec, skos i lignja na njemu ,te ide vani.Kasnije san još 15 minuta svašta pokušava, ali izglead da je bila samo ta jedna jedina, alo opet dobro,budući da u protekla 2 dana , nisam ništa uvatija zbog vremenskih prilika, odnosno neprilika.

Jel to pink DTD ?

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 27 Lis 2017 00:06 #488 od BulMar
Upis br.:14
26.10.2017.
Vrijeme: 18:00- 21:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Mirno

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD Premium Aori 3.0 White

Večer izmišljena za lignjolov. Oseka mi se ne sviđa. Poslije se to i potvrdilo. U 3 sata zabacivanja i skosanja, jedna lignja i jedna sipa (mala), uz 2 nerealizirana udara u skosavicu. Na kraju ipak zadovoljan i rado čekam novi dan.

Hvala: marinac, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 27 Lis 2017 00:13 #489 od Squidhaker
Upis: 16

Trogir, 26.10.2017. od 17 -19:30h

Štap: Gawas Egiano 2.5-4
Rola: Okuma rtx30s
Upredenica: Varivas
Skosavica: Dtd 3.0

Dno: Mjesovito
Dubina: 5m
Bonaca
Ulov: 3kom.

Dolazak na postu u 17h. Nakon 20min. skosanja zateze se upredenica kontra i prva lipo pumpa, ide vanka. Zatim do sumraka nista. U sumrak druga i treca, jedna za drugom. Zadnja mala je vracena. Kasnije bilo jos jedno ispadanje i jedna sipica. Sve u svemu dobro.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Lis 2017 20:07 #490 od marinac

Zdenko napisao:

marinac napisao: UPIS: 50

-skosavice yamashita,dtd

uvjeti:
-lagana tramuntana
-kurenat kontra
-dubina oko5 metara
-dno miješano

ulov
-1 lignja

Jel to pink DTD ?

Da.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Lis 2017 20:15 #491 od marinac
UPIS: 51

Kaštela,27.10.2017, od 18- 19 i 30

-štap yamaga blank 2.5-3.5
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice yamashita 3.0

ulov: 1 lignja i 5 sipica

uvjeti:
-lagana tramuntana, sa isto tako laganim kurentom.Već san mislija da neću uvatit lignju, ali se u samu noć bacila, i to sa samo jednim krakom, šta znači da nisu baš raspoložene .Barem su sipe bile aktive,da je bar bilo obrnuto, ali nije, i opet dobro.

Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 27 Lis 2017 20:49 #492 od mirakulin
Upis br.: 27

27.10.2017.
Vrijeme: 17:30-19:25
Ulov: 1 komad (157 g)

Dubina: oko 8 m
Vitar: lagana tramuntanica pa bonaca pa buretina
Kurenat: nikakvi pa zmorašnji

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
skosavice:
Yamashita EGI OH Q Live 490 Glow #2.5, B29 KRI

Najluđi ulov! :silly: Spremio sam se danas ić u susjedno misto na lignje, ali mali nećak, 5 godina mu je, kaže da će s menom. Aj, idem onda tu blizu, nek ide malo, pa će nana doć po njega kad bude išla u dućan. Valjda ću ga uspit zabavit po ure. Uzmen njemu svoj mali štap, ja ću mu zabacivat, a on nek se igra. Kaže da će on lovit na super cool kostursku skosavicu. Kažem, to ćemo posli kad malo padne mrak, a prije san mu stavio staru Yo Zuri, tako da ima što iščekivati ako i ne bude liganja.

Stižemo na poziciju, zabacujem sebi pa njemu. Vrime prva liga, prestalo je puhat. Mali sve gleda kako ja i kopira. Maše štapom, vrti mašinicu. Super! Ja više njega pazim, a usput malo skosan. Nakon po ure skroz uz kraj ositin dosta jaki udarac na moj štap. Uf. Propustio. Nisam stigo niti skosnut, samo mi je zatrzalo. I to dosta jako. Sjetim se prošlog puta i pustim malo očekujući opet trzaj, ali ništa. Spustim na dno, ništa... Dignem, a kad ono...krak! Pa kako? Kako je mogla puknut kad nisam niti skosnuo! Ufffffff, a baš sam htio jednu ulovit da nećaku pokažem i da mu bude zanimljivo. Ništa, smije se on, gleda krak, al brzo mu dosadi... Ajde, idemo stavit kostursku super cool skosavicu. Oko 18:20 zabacim mu i dan nek maše. Stavljam sebi kapu i kažem njemu nek stavi i on. Dok je stavlja, ja mu pridržim štap. Moj štap u livoj ruci, njegov u desnoj, ruke na X. Malo skosnem njegov štap da vidim, a kad ono.... Utvrdo! Nije dno, pumpa! Evo ti je!!!! Brzo! On kapu stavlja, briga njega za sve. Ja svoj štap nekako pod ruku ovaj drugi namatam, lignja stiže, dižen je, puše, mali se veseli, ja nekako odlažem svoj pa njegov štap. Ide slikavanje, radost. Ulovio sam lignjuuuuuuu! Super cool kosturska skosavica je najbolja! :silly:

Potom dolazi i njegova nana, on hoće pokazat što je ulovio i da još malo drži lignju. Pokazuje i kako je ujo uvatio krak, kad vidimo.... Lignja nema jedan krak! :lol: :lol: :lol: To je ista lignja! Uvatili smo jednu lignju u dva puta! :lol: :lol: :lol: Nemoš virovat!

Oni su otišli izvagati njegovu prvu lignju, a ja ostajem još po ure. U 19:15 počinje puhat lagana burica da bi u 19:25 zapuhala tako da me potirala jer se nije moglo niti zabacit. Ipak sam otišo vidit do druge pošte, al počelo je još jače puhat i još i kišica padat tako da sam se zaobilazno vratio doma.

A ludoga mora, baš luda večer! :lol: :lol: :lol:

Fala ti more! :lol:
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno, MIRAN ...i još 6 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 27 Lis 2017 21:40 #493 od Squidhaker
Upis 17
Split 27.10.2017
Gawas egiano
Varivas
Yamashita 3.5
0o 18-18.45 dno pjesak s posjedonijom oko 5m
Obavezom i splitu stap u autu naslo se malo vremena i eto jedna nakom 15 min.poslije nista

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 27 Lis 2017 21:48 - 27 Lis 2017 21:51 #494 od Kvarner
Upis:11

27.10.2017.

Vrijeme lova 18:00-20:00

Stap Solpara egi

Upredenica gosen egi

Skosavica yamashita 3.0

Čršnjevo

Dno pjesak, kamen

Dubina 10 - 15 metara

Napokon ulivio vremena da izadjem malo na lignje.
Vrijeme idealno poluoblacno, more lagano radi i vec nakon treceg bacanja ide lignja vani.
Sav sretan idemo dalje, bacam ja ali i vrijeme se kvari pocelo sve jace puhati kad nakon 5 minuta pljusak.Ulovim ja jos jednu za vrijeme pljuska i jos jedna od 75 dk sigurno doprati tri puta ali nije htjela primiti.
Stala kisa i naravno okrece na buru. Dobijem jos jednu jako daleko a vjetar sve jaci tako da sam morao odustati od lignjolova i spakujem se i doma.
Ali opet zadovoljan jer sam skupio za upisa.

Evo slike ulova.

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 27 Lis 2017 21:51 od Kvarner. Razlog: Slovo
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 27 Lis 2017 23:40 #495 od BulMar
Upis br.:15
27.10.2017.
Vrijeme: 18:00- 21:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Predveče mirno, bez vjetra; poslije 19:00 počinje bura; More: Malo valovito

Oprema:
Skosavica: DTD RETRO Oita 3.0 Orange
Ulov: 1 lignja (550dkg), 1 sipa

Lijepa mirna večer je počela. More malo uzburkano. Ugodno za loviti. Nakon desetak minuta zakačila se sipa, a zatim dugo ništa. Oblaci prekrivaju nebo, prijeti kiša, počinje bura na refule, mijenjam poziciju, susjedno mulo. Zabacujem, puštam skosavicu na dno i pri prvom povlačenju zapinje za konop i gotovo. Nema je više. Ode moja Yamashita, tek nedavno stigla iz Nagasakia. Vežem novu kopču, stavljam DTD skosavicu, nakon nekoliko zabaca, na 2 metra od mula osjetim udarac, kontra u ništa, izvlačim skosavicu i u tom trenutku vidim lignju na pola metra od mula, na pola metra od površine mora, brzo gasim lampu, otpuštam 2-3 metra upredenice, spuštam skosavicu, nakon 5-6 sekundi opet udarac i opet ništa, ponovo spuštam skosavicu, 3-4 sekunde, udarac, kontra i evo je u 20:34, 55dkg. Sve se odigralo na pola metra od mula. Čim sam je izvadio zaboravio sam i prebolio malo prije izgubljenu Yamashitu. Jedno uzbudljivo lignjolovno veče. Kad je počela kišica, odoh kući, zadovoljan, ipak.

Hvala: marinac, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 28 Lis 2017 13:23 - 28 Lis 2017 13:24 #496 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
7. Poreč 27.10.2017. ~ 19:50h

Oprema:
Štap: Okuma Lure Mania 10-32g
Rola: Daiwa Ninja 2500
Upredenica: Daiwa J-braid 8, 0.18mm
Predvez: Fluorocarbon 0.27mm
Varalica: Yamashita

Uvjeti: Bistro, burin, fele

Težina: ~350g

Opis: Jučerašnje opuštanje uz more donijelo zanimljivu lignjicu. Bili smo u dvoje, meni počne pumpati, vučem je nazad i pred kraj se zaleti druga za njom i pobjegne odmah, i tako dok sam ja ovu podignuo i sve što ide uz to, kolega do mene je ulovio partnera slične veličine. Oboje išli doma sretni. :)

Klasični rižot od sip i lignja na žaru (onaj miris dok se pečee mmm :woohoo:)

Imaš catu?
Zadnja izmjena: 28 Lis 2017 13:24 od Janko.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, AnalPheasant, JopaZGRI, tuvok ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 28 Lis 2017 23:27 #497 od BulMar
Upis br.:16
28.10.2017.
Vrijeme: 18:00- 20:30; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: sz vjetar, nakon 21 sat mirno; More: valovito

Oprema:
Skosavica: DTD Živi škamp 3.0

Po dolasku na poštu jak i neugodan s/z vjetar. Ipak, nakon 10-ak minuta zakačila se jednim dugim krakom. Izvadio sam je pažljivo, unatoč valovima i vjetru. Otkačila se sa skosavice, ali već je mreža bila ispod. Nakon pola ure vjetar stao, more se malo primirilo, ali ništa više od ulova. Oko 20 sati opet vjetar. Odustajem, pakiram stvari i oko 20:30 krećem kući. Na pola puta opet vjetar stao, a more se smirilo. Ja sam ipak produžio svojim putem, kući.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 28 Lis 2017 23:33 #498 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 11

28.10.2017. 17,30 - 21.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica Yamashita EGI OH Q Live 490 Glow #3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
burin

lignja - 25 dkg

Evo me nakon 12 dana s novim upisom. Zadnjih 12 dana sam bio 6 puta i svaki put kao u bunaru. Na ovoj poziciji zadnja 3 puta nisam uhvatio ništa. Kako je puhala bura odlučio sam otići na ovu poziciju jer je malo zaštićena. Opet iz Marine kroz maslinike, u nekoliko navrata vožnja na rikverc da bi se mimoišao s automobilma jer je krenilo branje maslina a makadam je uzak.
U 17.30 h sam na poziciji, malo puše ali ništa strašno.

Privitak datoteke:

Mijenjam skose, nema ni jednog ferala, u 18,35 h prilikom skosanja težina na štapu, osjećam pumpanje s druge strane, palim naglavnu lampu i dovlaćim je u kraj, guštam u borbi, janka je spremna i slijedi slikavanje.

Privitak datoteke:

Pokušavam još do 21 h uz izmjene skosa, nadam se još kojoj po mjesečini ali ništa.
Dok pokušavam lignja se kupa u bazenu i na kraju je snimljena za ligu.

Za danas ja zadovoljan.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 29 Lis 2017 00:03 - 29 Lis 2017 00:09 #499 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Veceras u gostima 0:2
Upis br 3
Večeras oko 18.30 zvoni mob, zove kolega i pita jel dolaziš kod mene u goste na lignje.
Naravno kažem,nisam bio već 5 dana na lignje.
Dogovaramo se za minut da ćemo se naći na pošti za sat vremena.
Na brzinu večera i uzimam štap,torbu,lampu i sak i pedala na lignje,usput uzet tabak i tekućinu i gas na lignje.
Malo kasnim i dolazim u 19.40 na poštu,vidim iz daljega da nije kolega.Poznanik lovi al kaže od 17 sati samo mu je jednom potegla i to je to.
Dok sklapam štap dolazi i kolega i krećemo pomalo.

Lokacija lignjolova Supetarska draga.
Teren, kamenito dno sa travom.dubina 3-5 metara.
Uvijeti lagani zapadnjak i bistro more.
Oprema štap okuma sguid hacker,rola shimano exage 2500 rc,špaga sunline 0.08. predvez fendreel 0.20.

Krećem sa provjerenim kanji clicks,lagano mjenjam skose i nakon par promjena stavljam kineza i odlazim malo dalje n đigu i zabacujem.reko oplest ću kineza jer ima dosta kamenja pa ako zapne nek se utopi kinez a ne neka vrednija.

Dva tri puta skosnem i čekam.špaga se lagano opusti i op,lagano krene.Kontra i lignja je gore.lipo pumpa,neloša.
Kolega dolazi sa sakom i školski je pokupi.

Gledam na sat.20.29, dobro je neki znak je tu.0:1 u gostima.

Bacam još koji put al ništa.izgleda da je bila sama.
Vrijema prolazi u ćakuli tako da nismo ni prjetili da je prošlo više od sata od ulovljene lignje.
Poznanik odustaje, ostajemo kolega i ja.
Opet nakon nekoliko promjena na red dolazi yo zuri zelena,poznatija kao trudnica.
Zabacm,čekam da potone.skosnem 3-4 puta.nakon 2-3 sekunda osjetim potezanje.kontra i u tvrdo,rola zuji kolega i ja se gledamou čudu.on brzo namotava d digne svoji i uzima sak.
Kažem mu pomalo,ova je poveća.
Namotavam al i ona odmotava,mora bit pravi komad.

Dovlačim je do obale,oho pravi komad.prvi put se izmakla iz saka,zapumpala je i odmakla se 3-4 metra od saka.ponovo je dovlačim i drugi puta opet bježi od saka.
Treći pokušaj i konačno je unutra,pravo olakšanje.

Sreći nema kraja.bacam odma i pogledav na mob.21.56.
0:2 u gostima.
Lovimo do 22.40 i odustajemo.

Doma sam je vagnuo 1.08 i 54 cm dužine veća i 38 deka manja.
Rezultat odličan.

Kažu najbolje je kod kuće, ma i u gostima je odlično.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Zadnja izmjena: 29 Lis 2017 00:09 od Manta. Razlog: greška
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 29 Lis 2017 07:25 #500 od marinac
UPIS: 52

Kaštela,29.10.2017, od 5 - 7 sati

uvjeti:
-lagani južni vitar
-kurenat istočni, isto ništa posebno
-dno pjeskovito sa travom

ulov:
-1 lignja

-dolazak na poštu u 5 sati, biran skosavicu, i odabir pade na yamashita SON 3.0, ali koja nema zadnju krunu od iglica.Odabir je bio, da ako zapne, nema veze.Dakle, prvi zabačaj, nakon drugog skosa težuna i lignja ide vani.Odmah san se sitija Kvarnera, da obično ako odma uvatiš, da kasnije ne bude ništa, šta se i meni masu puta dogodilo.Naželost ,tako je i ivaj put bilo.Do kraja,izmjena skosa, te odlazim sa tom jednom jedinom lignjom.

Hvala: Manta, Zdenko, BulMar, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se