"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 29 Lis 2017 12:12 #501 od maxbeb
Upis br. 18
Datum: 28.10.2017
Vrijeme: 18:20;30
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
Daiwa Legalis 2500HA
Gosen egi 0.8
Kanji 3,0 deep

Poslije bure a prije bure B) :) :lol:
Nakon ludila od vrimena pola sata prilike za otic na more, pola sata bez vitra.
Dolazak na postu guzva, kako je bura opet jacala tako ekipa odlazila pa sam na kraju osta sam. Opet bura mislim se :blink: :blink: ...nema veze dobro da sam dosa na postu. Izmedu redufula i bacam i hvatam malicu tek toliko da je upisem i vratim nazad ....
Malica za slikanje ...
Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 29 Lis 2017 20:06 #502 od Kvarner
Upis:12

29.10.2017.

Vrijeme lova 17:00-18:00

Stap Solpara egi

Upredenica gosen egi

Skosavica yamashita 2.5

Čršnjevo

Dno pjesak, kamen

Dubina 10 - 15 metara

Razmisljam se u stanu hocu li ne cu li jer jako jugo puhali.
Dolazim ba pistu a ono vise manje ok moze se loviti.
Bacam ja par minuta 3.0 i nista,mjenjam ba 2.5 i idma na prvo vacanje ona gire drugi hitac ona opet gire.
Taman sam se ponadao da ce biti vesela noc.
I ono zove mob zove zena da dodjem doma jer dolaze gosti.
I sigurno bi bila dobra noc ali eto morao ici i reko idem jos jednom baciti i skoci sipa.
To je bilo zadnje za veceras.
Evo i slike ulova.
Sigurno bi bilo jos koja lignja ali eto obiteljske obaveze.
Ali ja zadovoljan i sa ovim ulovovom, sat vremena dvije lignje i jedna sipa.

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 29 Lis 2017 20:23 #503 od marinac
UPIS: 53

Kaštela,29.10.2017, od 17-18 i15; i od 18 i 40 - 19 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-lagani vitar, te isto tako lagani i kurenat
-dubina oko 5 metara
-dno pjeskovito sa travom

ulov:
-1 lignja

-dolazak na poštu u 17 sati.Nakon druge izmjene, stavljam yamashitau koja je nedavno stigla iz Tajlanda.Nakon drugog skosanja, zatezanje upredenice,skons i ide vani.Kasnije još provao jedan sat, ali ništa te se prebacujem na drugu poziciju, gdje sam imao jedno nerealizirano povlačenje.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 30 Lis 2017 07:00 #504 od marinac
UPIS: 54

Kasštela,30.10.2017, od 5-6 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita, dtd 3.0

uvjeti:
-bura
-kurenat
-meko dno
-dubina oko 4-5 metra

ulov:
-1 lignja

-dolazak za mraka.Izmjena skosavica,svih vela, da bi u 5 i 36 nakon nekoliko skoseva, lignja povukla na dtd 3., te ide vani.Još sam ostao sat vremena, opet izmjene skosavica , ali ništa.Opet dobro.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 30 Lis 2017 19:30 #505 od marinac
UPIS: 55

Kaštela,30.10.2017, od 17-19 sati

-štap yamaga blank 83 ml, 2.5-3.5
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe 0.8 +fc seguar 0.2685
-skosavice yamashita

uvjeti:
-lagana tramuntana, te isto tako i bura
-dubina oko 5 metara
-mekano dno

ulov:
-3 lignje

-prominija se sat, tako da kad iden sa posla, moram na brzinu odrediti di iči.Iako su prvotni planovi bili na malo dalju poštu, ipak stjecajem okolnosti sam bija blizu kuće, i to na 2 pošte.prva je bila od 17- 18 sati,di san uvatija jednu lignju, takoda sam zabacija,čeka 20 tak sekundi, iša skosat, a ona je već bila na skosi.
Na drugoj pošti, koja je još bliže kući, san uvatija 2 lignje u razmaku pola sata, a obje san osjetija da povlače skosavicu.Sve u svemu, više nego zadovoljan, jer obično bi u zadnje vrime uvatija po jednu lignju.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 30 Lis 2017 20:07 #506 od Zdenko

marinac napisao: UPIS: 55

-skosavice yamashita

uvjeti:
-dubina oko 5 metara
-mekano dno

ulov:
-3 lignje

-prominija se sat, tako da kad iden sa posla, moram na brzinu odrediti di iči.Iako su prvotni planovi bili na malo dalju poštu, ipak stjecajem okolnosti sam bija blizu kuće, i to na 2 pošte.prva je bila od 17- 18 sati,di san uvatija jednu lignju, takoda sam zabacija,čeka 20 tak sekundi, iša skosat, a ona je već bila na skosi.
Na drugoj pošti, koja je još bliže kući, san uvatija 2 lignje u razmaku pola sata, a obje san osjetija da povlače skosavicu.Sve u svemu, više nego zadovoljan, jer obično bi u zadnje vrime uvatija po jednu lignju.

Promatram ovu tvoju skocavicu vec duze vrijeme,ali je ne nalazim u ovoj boji nigdje na webu. Koja je to skocavica, prijatelju?

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 30 Lis 2017 20:16 #507 od marinac

Zdenko napisao:

marinac napisao: UPIS: 55

-skosavice yamashita

uvjeti:
-dubina oko 5 metara
-mekano dno

ulov:
-3 lignje

Promatram ovu tvoju skocavicu vec duze vrijeme,ali je ne nalazim u ovoj boji nigdje na webu. Koja je to skocavica, prijatelju?

egi oh q sen, ali ove nema više nigdi za nabavit,inače bi ja sebi bija naručija još koju
Hvala: BulMar

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 30 Lis 2017 20:27 - 30 Lis 2017 20:46 #508 od mirakulin
Upis br.: 28

30.10.2017.
Vrijeme: 16:35-19:30
Ulov: 1 komad

Teren: pijesak
Dubina: oko 8 m
Vitar: bonaca pa na kraju istočnjak
Kurenat: zmorašnji pa bez

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Najgori lignjolovac u LML :silly: Za uvatit jednu lignju treba mi bar 4 izlaska i 10 uri skosavanja. :silly: :blink: :whistle: Danas je vrime baš obečavalo. Prominija se sat pa je nekako čudno već u 4ipo ić na lignje. Na pošti san bio u 16:35 i nakon uru ipo skosavanja ispred rive ugledan "nešto". Učinilo mi se da je lignja i to dobar komad. Dovučen skosavicu iz daljine koju sam malo prije toga zabacio i ravno pred lignju, pustim da ide prema doli. Lampu ne gasim, već osvjetljavam (greška?). Lignja koja je krenula na drugu stranu ipak kreće prema skosavici, ali ju ne prihvaća (ili ja nisam reagirao, a morao sam?) već bježi prema dubini. Kako sam tada imao šarenog Kanjija, minjam i stavljam BOA-u, ali ništa od toga... Nadmudrila me...

Kako vidim da su (tj. jedna) pri površini, ne puštam da pada na dno već skosavam i vučem u gornjem sloju. Ali ništa. Šetam po pošti livo-desno... Malo pred 18:30 dosta dalje od obale...skos...evo je. Mala, ali borbena i ljuta kad san je izvadio. (to nije ona koju sam vidio, jer ona je bila dobar komad!)

Oko 19h počinje puhat dosta neugodan nekakav istočnjak, a u 19:05 krećem prema doma. Usput stajem na još jednu plitku poštu di sam proveo 20 minuta u otpetljavanju upredenice... :huh:

E da, ulovila se i jedna sipica, negdi pri početku, ali san je odma pustio, to i zanemarim da sam ulovio. :P

Sve u svemu, lipa večer. I bar imam ulov. Izgleda da ja ne idem "na lignje" nego "na lignju"... :blink: :silly: :whistle:

Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 30 Lis 2017 20:46 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 30 Lis 2017 20:29 #509 od Mladen Miletić
@Marinac
Ja vidim promjenu. Napisao si ime štapa i skijao ga. Jel se ti to polako opraštaš od njega - naručio si nekakav M???

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 30 Lis 2017 20:36 #510 od marinac

Mladen Miletić napisao: @Marinac
Ja vidim promjenu. Napisao si ime štapa i skijao ga. Jel se ti to polako opraštaš od njega - naručio si nekakav M???

Ma ne opraštam se ja od njega, ali u igri je i ovaj šta ga ima VR46,pa ću još vidit, i još su neki štapoviu igriAko ne za ovu sezonu, onda za drugu sigurno.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 30 Lis 2017 20:53 #511 od Kvarner
Upis:13

30.10.2017.

Vrijeme lova 17:00-19:30

Stap Solpara egi

Upredenica gosen egi

Skosavica yamashita 2.5

Čršnjevo

Dno pjesak, kamen

Dubina 10 - 15 metara

Dolazim na postu a ono lagana burica.
Ispred mene 4-5 barku i laganini panulanje.
Panulaju malo dalje od obale i dobivaju vece lignje. Ja se borim s njima i pocinju po malo skakati.
Tako dodje i prva lignja. Nakon 20 minuta i druga nesto veca.
A onda nakon 20 minuta dolazi i kolega, kad ono na prvom bacanju dobije lignju a u isto vrijemeja izvadim i ja lijepi krak.
Mahali jos jedno 40 minuta, bura lagano pojacava a mi se pakujemo i doma.
Evo i slike ulova.

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, BulMar, tanjo007, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 30 Lis 2017 21:18 #512 od JopaZGRI
Upis: br.11
Vrijeme 18:10-19:30
Dubina:10-15 m
Stap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seauger 0.26
Skosavica: yamashita 2.5
Nakon par dana izbivanja sa lignjolova odmah nakon posla otišao nenadano do pošte probat koju ulovit..
Kolega je već bio tamo..pa reko idem i ja probat da vidimo šta će bit..
Stavim ja skosavicu koja mi se najbolje pokazala do sad..i eto opet se i danas pokazala kao najbolja opcija..
Odmah prvi zabac nakon drugog skosanja eto je pri zatezanju osjetim težinu i krenem ju vadit..
Super je krenulo.. Bit će valjda i još koja
ali je ipak završilo samo sa tom jednom lignjom..
Još je bilo dva puta nekakvo pipkanje po skosavici, ali bez ikakvog ulova..
Bura je bila i u jačanju tako da smo se i ja i kolega pokupili doma!
Sutra je novi dan ;)

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 30 Lis 2017 21:32 #513 od BulMar
Upis br.:17
30.10.2017.
Vrijeme: 17:00- 20:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Mirno

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: DTD Retro OITA 3.0 Orange

Ulov: 1 lignja

Lijepo veče, nema vjetra, more mirno, mjesečina, .... , ali opet samo jedna!? Što se može. Zrno po zrno ...., Kamen po kamen ...., Lignja po lignja rižot!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 30 Lis 2017 22:20 #514 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 12

30.10.2017. 16,30 - 20.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD white killer #3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
burin

2 lignje - 30 dkg

Danas sam žurio s posla da bih stigao za dana na moju standardnu poštu. Ručak s nogu i opet iz Marine kroz maslinike, danas barem nema gužve po makadamu, slabo se beru masline radnim danom.
U 16,30 sam na poziciji taman da uslikam zadnju zraku sunca.

Privitak datoteke:

Vrtim skosavice, prolazi vrijeme ali ništa. Jedan feral svijetli na punti od vale a ja gledam kako mjesec postaje sve jači a lignje nema. Prošlo je 18 h, 18.30 h a ja mijenjam i bacam skosavice i već pomalo gubim živce. U 18.30 h brod diže sidro i odlazi, vjerojatno se navatao kao i ja.
U 18.40 stavljam DTD white killer 3.0, na drugom bacanju osjetim kao da je zahvatila travu te palim naglavnu lampu i povlačim je prema kraju. Na jedno 5-6 m od kraja mi se učinilo da nešto prati skosu ali kako je more nemirno nisam siguran. Prestajem vući skosavicu, ista tone, krena se zateže i ja radim kontru. Težina i oblak crnila u dubini, povlačim je tih 5-6 m i vadim vanka. 18,45 h.

Privitak datoteke:

Slikajem je i ubacujem u škrapu napunjenu morem. Ponovno zabacujem ali ništa.
Na idućem zabacivanju na oko 30 m od kraja prilikom skosavanja težina, bori se i nepušta. Palim lampu i dovlačim je do kraja te vadim na slikavanje. 18,55 h.

Privitak datoteke:

Nakon slikavanja i ona je u škrapi.
Ostavljam white killera ali nema ih više. Još u par navrata mijenjam skosavice ali ništa. Oko 20 h bura pojačava te odustajem i spremam opremu.
Još jedno zajedničko slikavanje prije polaska.

Privitak datoteke:

I za kraj video uradak.

opet zadovoljan.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 31 Lis 2017 07:04 #515 od marinac
UPIS: 56

Kaštela,31.10.2017, od 5 i 15- 6 i 25

-štap yamaga blank vr 83 ml, 2.5-3.5
-upredenica unitika pe 0.8+ fc seguar 0.2685
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-bura
-dubina oko 5 metara
-miješano dno
-slabi kurenat

ulov:
-1 lignja

-jutros san mislija da ću tu odma ispod kuće. ali je puvala bura tako da san se malo maka u zavjetrinu.I jutros je potegla nakon nekoliko skosaja, a posli uru vrimena ništa.

Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 31 Lis 2017 19:28 #516 od marinac
UPIS: 57

Kaštela,31.10.2017, od 17- 18 i 30 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice ymashita 3.0

uvjeti:
-lagani zapadni vitar
-dubina oko4-5 metara
-dno miešano

ulov :
-1 lignja

-odmah nakon posla, otišao na lignje, Nakon prvih pola sata ništa, a oda zapinje jedna lignja.Kasnije pokušavao sat vremena, ali ništa.Opet dobro.

Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 31 Lis 2017 20:55 #517 od mirakulin
Upis br.: 29

31.10.2017.
Vrijeme: 16:55-19:30
Ulov: 1 komad (220 g)

Teren: pijesak
Dubina: oko 8 m
Vitar: slabi zapadnjak pa bonaca pa na kraju slabi istočnjak
Kurenat: jako slabi zmorašnji pa bez

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

Zgubiskos. :( Lipo je kad uvatiš lignju. Ma lipo je i kad samo ideš i budeš malo uz more. Nije lipo jedino kad izgubiš skosavicu. Uh što to ne volim... Jutros se probudio, čujem zavija vitar, al ipak se dižen i iden na more. Greška. Em je puhalo, em sam na kraju izgubio skosavicu koju sam u petak dobio na poklon od rođaka! Ni 3 dana nije izdržala... :( I to još onaj novi model Yamashite Shallow. Napravio se zapetljaj na upredenici, zakačilo se za vodilicu, puko FC na gropu kod kopče i skosavica se lansiraaaaaaaaaaaaala. To je bilo na ovoj plitkoj pošti pa san mislio da će biti lako to izroniti. Ronio sam pola sata, po bonaci, ali nisan je uspio nači. Narančastu kričavu ogromnu (3.5) skosavicu! Mislim da ju je najvjerojatnije neka sipa odnila negdi daleko ili u neku rupu. Inače bi je naša jer dubina nije neka (3-4m), nema trave, a proša san veliko područje. Ili to ili se dobro sakrila iza ili ispod nekog kamena...

Navečer san iša tek u 16:55. Nakon uru ipo skosavanja i minjanja skosavica, napokon se, skroz daleko od obale, oko 18:35 opušta upredenica. Skos i eto je! Bori se dobro i bio ju je gušt dizat. Malo za promjenu na PataPata, jedinu koju imam.

U 19:05 odlazim na onu poštu di sam jutros izgubio skosavicu nadajući se da će mi zapet još koja skosavica pa da imam skužu da i sutra opet zaronim i još malo potražim. Ali nije bilo ništa. Ni liganja.

I tako prođe još jedan dan. 1 lignja je tu. Fala ti more! :lol:
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 31 Lis 2017 21:05 #518 od Mladen Miletić
:lol:
Dobar si!!!
Ne volim da izgubim skosavicu; ali kad ju već izgubim - da bar još jednu isto tako izgubim.

Nasmija me

:like: :like: :like:

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 31 Lis 2017 21:14 #519 od mirakulin

Mladen Miletić napisao: :lol:
Dobar si!!!
Ne volim da izgubim skosavicu; ali kad ju već izgubim - da bar još jednu isto tako izgubim.

Nasmija me

:like: :like: :like:

:lol: :lol: :lol:

:oops: Ma kad samo zapne na pošti ko što je ova, onda nije problem jer ostavim upredenicu pa se vratim, okupam se i samo ju otkačim. :silly: Al kad se onako lansira ko raketa.... Onda triba tražit i do sada nisam uspio nać samo ovu i onu najdražu kod prvog upisa... :( :S A spasio sam 5-6 lansiranja/zadjeva...

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 31 Lis 2017 21:53 #520 od Squidhaker
Upis: 18

Trogir, 31.10.2017. od 16:30-18h

Štap: Gawas Egiano
Rola: Okuma rtx30s
Upredenica: Varivas
Skosavica: Yamashita 3.5

Dubina 4m
Dno mjesovito
Bonaca

Nakon pauze od dva dana napokon sam uhvatio vremena za relaksaciju. Pala je u sami sumrak. Samo je sjela na skosavicu. Lagano ide vanka. Kasnije jos sipa i to je to.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se