"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Prijedlog za stap i rolu za lignje s obale

Više...
Duje195o's Avatar 27 Lis 2018 13:23 #21 od Duje195o

susnjar napisao: Koristim Ceymar 40 sa špagom bez ikakvih problema pri namatanju.

Ok, hvala vama. Za sad sam namotao monofil pa cemo vidit kako ce bit, ali za sad mi se cini ok..sinoc sam probao malo i zakacio jednu sipu i jedna je otpala😊

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Paragon's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 30 Lis 2018 09:35 #22 od Paragon
Takodjer koristim ceymar c40 ali za strijelke palamide lice i brancina i dosad nisam imao problema sa upredenicon
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
Sepo92's Avatar 01 Ožu 2020 18:29 #23 od Sepo92
Pozdrav ekipa!
Ima li neko iskustva sa stapom okuma squid hacker? Nisam uspio pronac neke konkretne info na netu. Koja je razlika izmedju njega i okuma egi pro k1?

Molimo prijavite se

Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 01 Ožu 2020 21:27 #24 od Ilija Gromovnik
Pozdrav i tebi :) ! Razlika između Squid Hackera i Egi Pro-a je u duljini štapa , težini , bacačkoj snazi/gramaži bacanja . vodilicama i u proizvođaču...ja ne znam zašto jedino kod nas na našem tržištu Squid Hacker se predstavlja kao neki štap od Okume iako je zapravo štap od tvrtke Jigging Master?! Bilo kako bilo već sam ti iznad sumirao po lemu se razlikuju ta 2 štapa...Squid Hacker je nekih 10-ak centimetara duži i nešto je teži od Egi Proa , namjenjen je za skosavice veličine 2.5-4.0 dok je egi pro namjenjen za manje skosavice od 2-3.5 i po meni je nešto osjetljiviji i više finez štapić. Nadalje Egi Pro je opremljen sa Fuji Sic Low rider vodilicama dok Squid Hacker ima konvencionalne vodilice u Fuji K obliku.
Znači na kraju se sve svodi na to kakav štap za lignje tražiš , tražiš li neki koji je više fineze koji je pogodniji za malo lakše varaličarenje i manje egi skosavice ili nešto malo duže , teže i jače što bi pored većih skosavica se dobro dalo iskoristit i za neki srednji spin na brancina i strijelku. Btw ja sam mislio da je Squid Hacker nestao sa našeg tržišta , već ga dulje vrijeme ne vidim ni u jednoj našoj online trgovini...

Ča me tako gljedaš?!
Hvala: Sepo92

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 01 Ožu 2020 21:48 #25 od IveRijeka
Squid hacker je nešto teži iza veće skosavice , no kad se na njega naučiš isto se može ljepo lovit . Mislim da sam do sad na njega ulovio za jedno 5 -6 godina što ga imam barem nekoliko stotina liganja (da ne pretjeram sa brojem ).Kako rekoh je pretežak ako gledamo na skuplje i bolje štapove jer ima 158 grama a to je od prve klase 50% više minimalno.

Molimo prijavite se

Više...
Sepo92's Avatar 02 Ožu 2020 17:02 #26 od Sepo92
Hvala obojici na odgovorima!
Da, nema ga vise po nasim ducanima al sam pronasao jedan polovni za 400kn.
Do sada sam koristio hexanu 2.40m 5-20g koji sam odluci proslijedit curi, a sebi uzet neki novi stap kojim cu uz lignjolov, pokrivat i lagani/srednji spin. Squid hacker je 15cm duzi i vece gramaze bacanja. Zanima me hocu li s njim dobit sta na daljini izbacaja ili ne? Prijatelj kaze da ako zelim veci domet ne gledam nista ispod 2.7m.
Takodjer, kako vidim da oboje imate dosta iskustva s tim stapom mozete mi jos rec kakve je akcije?

Molimo prijavite se

Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 02 Ožu 2020 17:45 #27 od Ilija Gromovnik
Pa sada teško je reći koliko biš eventualno mogao dobit na daljini zabačaja za tih 10-ak cm , možda i dobiješ nekoliko metara više u prosjeku kada se navikneš na taj novi štap i njegov rad. Hexana je X-brze akcije međutim ima dosta mekan i osjetljiv vrh koji se pri zamahu dosta savija , koliko ja znam Squid Hacker je štap brze akcije iako je za lignje mislim da će biti nešto jači i krući od te Hexane bacačke snage 5-20 g. To što ti je kolega rekao da ćeš sa duljim štapom dobit na izbačaju je generalno tako ali imaj i na umu da što je štap ti dulji to je nespretniji za kontrolirat a i teško da možeš sa njim radit ako si u nekom stiščenom prostoru , ako loviš često sam i loviš sa nekih litica ili viših riva ili nasipa onda mogu i zamislit da bi ti u takvoj situaciji duži štap od oko 2.70+ metara mogao dobro doći...inače po meni zlatna sredina štapova za lignje s kraja ti je od nekih 7'6 do 8'2/8'3 feet odnosno od nekih 2.30 - 2.53/2.55 metara. To je za mene neki optimum znači nit predugo nit prekratko a pritom si i dosta okretan no na kraju krajeva sve je stvar ličnog izbora i ukusa :)!!!

Ča me tako gljedaš?!

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 03 Ožu 2020 19:17 #28 od IveRijeka
Lovim sa Squid Hackerom i što se daljine izbačaja tiče nisan baš vidio da niko dalje baca . Od Hexane je bolji u svakom pogledu , Oktana je pak prekruta vrha i isto gora od ovoga . Imao sam i jednu i drugu Okumu pa znam što govorim . Što se pak duljine izbačaja tiče ja lovim sa nanofilom i smio bi se okladit da ću bacit dalje nego sa ijednom upredenicom no to je već druga tema i stvar navike itd.
Naslušao sam se filozofije po pitanju nanofila , djelom i točne , no kad navikneš na njega meni više ni na kraj pameti nije upredenica.

Molimo prijavite se