"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
lignjolovac's Avatar 08 Tra 2015 20:50 #101 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale
Dzingo gdje loviš? Mislim koji dio jadrana?

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
labrax's Avatar 09 Tra 2015 21:20 #102 od labrax
Replied by labrax on topic Lignje s obale

lignjolovac napisao: Evo zanima me ima li tko iskustva sa lignjolovom u ova doba inače ja sam samo lovio od 1.8. do sredine 2. mjeseca.

U čemu se razlikuje lignjolov zimi i u proljeće?
Kakvi su rezultati u proljeće?

Ljetni i dnevni lov liganja 1. i 2. dio:

www.podvodni.hr/ribolov/udicarenje/iz-ba...lov-liganja-prvi-dio

www.podvodni.hr/ribolov/udicarenje/iz-ba...ni-lov-liganja-2-dio

;) poz

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 09 Tra 2015 22:15 #103 od dzingo
Replied by dzingo on topic Lignje s obale

lignjolovac napisao: Dzingo gdje loviš? Mislim koji dio jadrana?

Trenutno na Mljetu.

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 09 Tra 2015 22:35 #104 od dzingo
Replied by dzingo on topic Lignje s obale
Ribam oko pola sata-sat da ubijem vrijeme, otprilike oko 22:00. U desetak dana izvadim 5-10 komada...pristojno za jedan rucak. Jos dvoje kolega ribaju samnom i ucinak je isti :). Ja zadovoljan :)

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 10 Tra 2015 01:55 #105 od lignjolovac
Labrax zahvaljume se na tekstovima i ima dosta korisnih informacija!
Dzingo 5-10 komada u 10 dana je prihvatljiv broj za ovo vrijeme.

Sutra možda odem malo sa kraja koji put zabaciti,ali ovaj put ne očekujem ništa :)

Kako Labrax kaže čekam "domačice" :lol:

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 27 Tra 2015 23:13 #106 od lignjolovac
Danas sam razmišljao ići u ribe,na mrkače ili lignje i ipak su lignje prevagnule. Jedna me zajeba*ala dobrih 5 min i nikako da pošteno uhvati skosavicu i ode. Ajde barem sam je vidio :) Iznenadilo me ogromno jato cipala i salpi

Molimo prijavite se

Više...
Jadran's Avatar 01 Srp 2015 12:23 #107 od Jadran
Replied by Jadran on topic Lignje s obale
Je li moguće u ovom periodu uhvatiti lignju s obale? :)

Molimo prijavite se

Više...
marioadria's Avatar 01 Srp 2015 12:27 #108 od marioadria
Replied by marioadria on topic Lignje s obale
Mogu priznati da mi malo nedostaje lov lignje s kraja u zimskom periodu u predvečerje, u smiraj dana. Kako predivno...

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 01 Srp 2015 13:28 #109 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Lignje s obale
Prošli vikend je frend provukao rapalu po nekoliko metara dubine i ulovio jednu lignju. Tako da je!

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 11 Srp 2015 12:19 - 11 Srp 2015 12:20 #110 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Je i te kako,i mene su uvjeravali da sad lignje nema u kraju al mi nije vrag da mira pa sam prominija par pošta i naša ih,bio sam i sinoc,3 kom. Od 20 dkg.,štapom sa kraja.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 11 Srp 2015 12:20 od pepsi.

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 12 Srp 2015 05:49 #111 od Damir
Replied by Damir on topic Lignje s obale
Naravno da je ima, pa nije lignja sad ljeti pokrepala i nestala iz mora. Tu je kao i svaka druga riba, s tim da se danju povuče malo duble a noću dolazi u sami kraj lovit sitniju ribu. Ili leži negdi oko jata srdela ako je dalje od obale.

nijedna bolest nije zdrava

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 12 Srp 2015 12:17 #112 od pepsi
U pravu si Damire,ali izgleda da se dosta toga prominilo,recimo lignje se mrijeste 1.,2.,3.,misec(tako kažu) a ja ih i sad u 7.misecu lovim butargane(pune jaja) a kad se izmrijeste ugibaju pa se čekalo 7. misec (boduli) da se počnu lovit s tim da svaka mikrolokacija ima svoje lignje domaćice(negdi više,negdi manje) i one koje su u prolazu pa zavisi koliko će se tu zadržati,ima ih i cijele godine samo ih triba naći s kraja,recimo na jednom mistu su se povukle a nadrugom se i dalje love,recimo na pagu di i sad idem,a zadnja mi je bila čut da su se lignje počele mrijestiti 2x godišnje jer ih je majka priroda i evolucija natirala na to jer su bile doslovno desetkovane,e sad...

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: Damir, Fanatik

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 12 Srp 2015 13:24 #113 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale

pepsi napisao: U pravu si Damire,ali izgleda da se dosta toga prominilo,recimo lignje se mrijeste 1.,2.,3.,misec(tako kažu) a ja ih i sad u 7.misecu lovim butargane(pune jaja) a kad se izmrijeste ugibaju pa se čekalo 7. misec (boduli) da se počnu lovit s tim da svaka mikrolokacija ima svoje lignje domaćice(negdi više,negdi manje) i one koje su u prolazu pa zavisi koliko će se tu zadržati,ima ih i cijele godine samo ih triba naći s kraja,recimo na jednom mistu su se povukle a nadrugom se i dalje love,recimo na pagu di i sad idem,a zadnja mi je bila čut da su se lignje počele mrijestiti 2x godišnje jer ih je majka priroda i evolucija natirala na to jer su bile doslovno desetkovane,e sad...

Love li se u ovom periodu na "otvorenom" ili u lukama? :)

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 12 Srp 2015 15:07 - 12 Srp 2015 15:10 #114 od pepsi
Trenutno ih lovim na otvorenom,ali sam lovio i u uvalama nekog naselja,gledam di je sto manje ljudi,mirnije je,sve zavisi,to su te mikrolokacije koje vrimenom naucis,triba ici i isprobavati.Po lukama ne lovim jer ima puno"mudrijasa"pa onda to ti nevalja,koji ti je to stap,koja makina,ja ovako,ja onako,nema tu liganja itd...

Zadnja izmjena: 12 Srp 2015 15:10 od pepsi.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 12 Srp 2015 22:30 #115 od dundo
Replied by dundo on topic Lignje s obale
Nisam neki maher za lov liganja s kraja, ali mislim se ove jeseni i zime malo više posvetit tome. Imam samo jednu varalicu (yo-zuri narančasta 3,0) i ona je izvadila sve lignje što sam ih dosad ulovio (u par godina 15-ak komada). E sad, molio di sve ove iskusne lignjolovce koji u jedno veče ulove više liganja nego ja u cijeloj "karijeri", da me savjetuju koje varalice kupiti i kako ih voditi nakon izbačaja. Mislim da je način vođenja varalica najbitniji za dobar lov (barem je tako u klasičnom spiningu, što znam iz iskustva).

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 13 Srp 2015 08:45 #116 od pepsi
ovo su moje dvije najlovnije u veličini 2,5
plava do mraka i kad ima dosta miseca a narančasta za noć bez ili sa malo miseca,e sad,svatko ima neku svoju boju koja mu je omiljena a i sam sam vidio da jedna boja ne radi na svim terenima jednako,onda je stvar i dubine,veće skosavice tonu brže one su za dublje terene,manje sporije,ove moje su neka sredina pa ih koristim i na plićim i na dubljim poštama.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 13 Srp 2015 17:54 #117 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale
Zanimljivo. Lajk za skosavice ali i Naory futrolu :) i skosavice su Yo-Zuri Naory?

Ja sam ovu zimu najbolje lovio na bijelu Oitu od DTD-a (ima slika tu u temi) ali i na narančastog Kanji-a i šarenkasto rozi Yo-Zuri (sve 2.5), na njega sam ulovio moju najveću lignju s kraja 827g. Ulovi su bili sporadični i siromašni, nikad više od 2 komada :( to mi je pomalo išlo na živce tako da ovu sezonu moram nešto mijenjati, počevši od lokacije. Stalno sam lovio u luci, što ima svojih prednosti (kafić prekoputa), ali i mana (nemir).

Kakvo je dno na kojem loviš u ovo doba godine, u koje ure ideš? ;)

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 15 Srp 2015 08:30 #118 od pepsi
Skosavice su yamashita(ove na slici) a još koristim i kanji(isto narančasti) a štose tiče ulova i kod mene to isto varira,nekidan 3 lignje 3 sipe a sinoć samo jednu lignju,tereni su uglavnom meki(pjeskoviti) prekriveni posidonijom tako da nema straha od zapinjanja iako se i to zna dogodit a idem u sumrak jedno po ure prije zalaska da vidim po danu ima li kakvih kavicala di bi moglo zapeti i ostanem još jedno dvi ure zavisno od toga jel se što događa ili ne,znao sam otići i ujutro ranije pa ostati do izlaska sunca i to kad bi veče prije lignja slabo radila jutro bi bilo puno bolje.
a što se tiče vodjenja skosavice prakticiram eging(na internetu ima puno videa na tu temu) ali ne tako agresivno ko što rade japanci nego dosta nježnije pogotovo zimi kad je i lignja tromija nego sad u ljetnim mjesecima.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 15 Srp 2015 09:09 - 15 Srp 2015 09:33 #119 od pepsi

nova igračka-coast hl27 ;)
možda materijal za novu temu:naglavne lampe

Zadnja izmjena: 15 Srp 2015 09:33 od pepsi.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 17 Srp 2015 09:38 - 17 Srp 2015 09:41 #120 od pepsi

16.07.
6 komada-1,53kg
prva već u 20h a ostale između 21.30 i 23.00h

Zadnja izmjena: 17 Srp 2015 09:41 od pepsi.

Molimo prijavite se