"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
lignjolovac's Avatar 17 Velj 2016 16:25 #1161 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale

zeusfaber napisao:

pepsi napisao: Evo da vratimo temu lignje na vrh stranice :lol: I sa bolnim laktom(upravo držim hladne obloge dok ovo pišem) da sam ga vragu od pustog skosanja al isti taj vrag neda mira pa sam i večeras izašao dvi ure i evo rezultata.

Evo jedan klasik za Pepsija :lol:

Ajme Zeus baš si me nasmijao :silly: :silly:

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 17 Velj 2016 21:04 - 17 Velj 2016 21:05 #1162 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale

zeusfaber napisao:

pepsi napisao: Evo da vratimo temu lignje na vrh stranice :lol: I sa bolnim laktom(upravo držim hladne obloge dok ovo pišem) da sam ga vragu od pustog skosanja al isti taj vrag neda mira pa sam i večeras izašao dvi ure i evo rezultata.

Evo jedan klasik za Pepsija :lol:

:lol: :lol: :lol: to je to,lud si, odakle si ovo izvuka

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 17 Velj 2016 21:05 od pepsi.

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 18 Velj 2016 02:47 - 18 Velj 2016 02:48 #1163 od tanjo007
Replied by tanjo007 on topic Lignje s obale

egi napisao: Jucer san ulovija mrkvu koja je nekome zapela i pukla pa san je ocistija i odlucija joj pruziti sansu danas. Od pustih skosavica koje san isproba bezuspjesno tek kad san stavija nju san ulovija nesto i to desetak metara dalje od mista di je nadena. Valjda me nagradila zato sto san je izvuka iz mora i opra :)
[IMG]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/4539170664b5b4abe32ffada5438fdd6 [IMG]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/b181ddd77bd6a6576eb2a0424ab64040.jpg

Svaka čast majstore tako to rade svjestki prvaci, i vataku i čiste more od plastike, nadam.se da će biti prilike da te upoznam da podijeliš koji savjet puno puno manje iskusnijima ali ne manje zaljubljenijima u more. Lp sa Voštarnice
Zadnja izmjena: 18 Velj 2016 02:48 od tanjo007.
Hvala: egi

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 18 Velj 2016 20:10 #1164 od lignjolovac
Molim vas može li mi netko reći koju riječ više o eging-u? Kako bi sistem trebao izgledati? Tražio sam po internetu,ali nema baš informacija.

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 18 Velj 2016 20:21 #1165 od fisherman
Replied by fisherman on topic Lignje s obale
Ako zelis dobar i kvalitetan eging onda se uzimaju stapovi namjenjeni za eging znaci na njima ti ne pise gramaza nego velicine skosavice npr.2.5-4,1.8-2.5 itd.upredenica bilo koja meni se dobra pokazalo od spryo debljina 0,15 mm zelena,shimano catana 2500-3000 ili ceymar c-30 itd uglavnom sve je isto samo je stap malo drugciji iako mozes i sa obicnim sppinerskim stapom radit tu tehniku

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 18 Velj 2016 20:40 #1166 od marinac
Replied by marinac on topic Lignje s obale
idi na youtube, i upiši eging, ili squid eging, izbacit će ti videa koliko god oćeš, gledat češ ih cilu noć.eging tehnika ti je način na koji povlačiš skosavicu,a to ti ide ovako:
1.lagano nategnutu upredenicu ili krenu, naglo štapom trzneš prema gore, a u isto vrime namotavaš krenu, i tako 2-5 puta, zaredom.onda pustiš da ti skosavica(egi na japanski), padne na dno, i opet iz početka. u 90% slučajeva, ti se lignja baci, dok je skosa u padu prema dole.kad ti je skosa na dnu, pričekaš nekoliko sekundi, lagano nategneš krenu, te cimašm štapom prema gore, ili prema dole, uz istodobno namotavanje.u početku ti je to malo teže dok ne uskladiš ruke, a onda ide ko ludo.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 18 Velj 2016 20:45 #1167 od marinac
od opreme ti ide štap i rola koji su napravljeni za eging tehniku, tako ja imam egiano,2,5 m, skosavice 2-3, a upredenica od 0,5-1.za početak, dok ne naučiš tu tehniku, možeš nabaviti štap za spin, npr.5-20 gr, neku upredenicuod 10 lbs(to ti za otprilike 5 kg sile), i vježbaj, a kako budeš vježba, tako će ti rast i potreba za boljim štapom i rolom.pitaj ako želiš, šta te interesira

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 18 Velj 2016 21:36 #1168 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Lignje s obale
Kolega Marinac je bas majstor pravog japanskog eginga :) .Bas mi je drago sta smo se upoznali i da sam napokon vidio da neko lovi cistom japanskom egi tehnikom i to uspjesno :like:

Inace i ja sam se prilicno ugledo u japanski eging i prilagodjeno koristim neke osnove iz eginga, po mom iskustvo jako je bitno shvatit da upravo skosevi privuku paznju lignje te je isprovociraju na napad, koji onda ona u 90% slucajeva izvrsi prilikom propadanja skosavice.

Naravno lignja se s obale moze uspjesno loviti i raznim drugim tehnikama, a treba imat na umu da se lignja (pogotovo veca) uspjesno lovi i panulom.Ja volim kombinirat i isprobavat razne tehnike i to mi donosi dobre rezultate.

A vec sam i u prijasnjim postovima piso al bitno je pa cu ponovit;japanski egging zahtijeva specijaliziranu il barem pribliznu al jako kvalitetnu opremu, kao i svaka tehnika gdje se radi jacim, naglim skosevima.Prilikom skosavanja, koje je ustvari cisto jiganje, jako trpi rotor masinice, stoga treba to imat na umu i tehniku prilagodit mogucnostima svoje opreme ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 19 Velj 2016 02:06 #1169 od lignjolovac
Hvala svima na pomoći! Gledao sam po youtubu i stvarno ima odličnih stvari,a nešto sam i naučio :)

Kod mene je ova sezona baš katastrofalna,pa sam mislio probat malo esperimentirat.

Recite mi još kako se zove tehnika sa olovom na kraju?

Iako sam probao loviti s olovom na kraju sistema,ali se nisam baš proslavio.

Ove godine još dok ima vremena želim baš sve isprobati,naučiti što više mogu,a od jeseni kupujem novu opremu (štap i rola).

I za kraj još jedno pitanje oko pošta,tu kod nas samo na jednoj pošti ljudi love lignje i to je pumpa. 3 reflektora deru u more,a njih 3-4 se tamo gura. Dok ja i frend jedini lovimo na psećoj gdje reflektor dere u more. Tražimo granicu svijetla i mraka. Zanima me vaše mišljenje. Ima li smisla pokušavati na poštama gdje nema nikakvog osvjetljenja?

Hvala: marinac, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Velj 2016 08:14 #1170 od marinac
19.02.2016, kaštela, 0d 6 -7 i 30
oprema:štap egiano, 2,5 m
rola daiwa emeraldas
upredenica sunline 10 lbs+fc lider
tehnika: eging
opis:poluoblačno, lagani kurenat, lagani sz vitar, dubina oko 5 m,dno pjeskovito, skosavica yamashita egi q live search 490, 3.0,
ulv lignja od 20 dkg,bacila se dok je skosavica propadala.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 19 Velj 2016 09:36 #1171 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Lignje s obale

marinac napisao: idi na youtube, i upiši eging, ili squid eging, izbacit će ti videa koliko god oćeš, gledat češ ih cilu noć.eging tehnika ti je način na koji povlačiš skosavicu,a to ti ide ovako:
1.lagano nategnutu upredenicu ili krenu, naglo štapom trzneš prema gore, a u isto vrime namotavaš krenu, i tako 2-5 puta, zaredom.onda pustiš da ti skosavica(egi na japanski), padne na dno, i opet iz početka. u 90% slučajeva, ti se lignja baci, dok je skosa u padu prema dole.kad ti je skosa na dnu, pričekaš nekoliko sekundi, lagano nategneš krenu, te cimašm štapom prema gore, ili prema dole, uz istodobno namotavanje.u početku ti je to malo teže dok ne uskladiš ruke, a onda ide ko ludo.

U trenutku kada cimnes stap prema gore, dali onda namotavas ili namotavas strunu kad stap ide prema dole?. na videima vidim da japanci namotavaju u trenutku kad stap ide prema dolje.Koji Egiano imas 85M2 ili 86MH2 ? Hvala na odgovoru.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

• egi
  • egi's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
egi's Avatar 19 Velj 2016 09:45 #1172 od egi
Replied by egi on topic Lignje s obale
Jutros bezuspjesan pokusaj sipolova. Dolazak oko 6 i 30 na poziciju di nikad prije nisan isa. Prvo bacanje ova mala lignjica koja je pustena nazad u more. Nakon toga vise nista ni cuti ni viti. Oko 9 san se vratija doma praznih ruku ali svejedno zadovoljan jer san ipak provea par sati na moru :)

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Velj 2016 10:15 #1173 od marinac

Zdenko napisao:

marinac napisao: idi na youtube, i upiši eging, ili squid eging, izbacit će ti videa koliko god oćeš, gledat češ ih cilu noć.eging tehnika ti je način na koji povlačiš skosavicu,a to ti ide ovako:

U trenutku kada cimnes stap prema gore, dali onda namotavas ili namotavas strunu kad stap ide prema dole?. na videima vidim da japanci namotavaju u trenutku kad stap ide prema dolje.Koji Egiano imas 85M2 ili 86MH2 ? Hvala na odgovoru.

šta se tiče štapa, on je EGIANO 83ML2, EGI 2-3, UPREDENICA 0,5-1, šta znači da je štap dug 8 feeta, i 2 incha= 2,5 metara.
šta se tiče motanja, sad moram razmišljati, budući da to radin već automatski, ali u principu:kad cimneš gore, u isto vrime i motaš, akako si smota , štap ti je doša u donji položaj, pa ti se čini da namotavaš dok ti je štap doli.uvik ti dođe, štap cimneš prema gori, namotaš, štap prema gore, namotaš. možda ti snimin i video kad uvatin vrimena,danas idem u dubrovnik
Hvala: Zdenko, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Velj 2016 10:25 #1174 od marinac
šta se tiče štapa, on je EGIANO 83ML2, EGI 2-3, UPREDENICA 0,5-1, šta znači da je štap dug 8 feeta, i 2 incha= 2,5 metara.
šta se tiče motanja, sad moram razmišljati, budući da to radin već automatski, ali u principu:kad cimneš gore, u isto vrime i motaš, akako si smota , štap ti je doša u donji položaj, pa ti se čini da namotavaš dok ti je štap doli.uvik ti dođe, štap cimneš prema gori, namotaš, štap prema gore, namotaš. možda ti snimin i video kad uvatin vrimena,danas idem u dubrovnik.
još malo objašnjenja:kad cimneš prema gori i u isto vrime namotaš, štap ti opet dođe, ajmo reć u donji polžaj, pa ti se možda čini da japanci namotavaju u donjem položaju
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 20 Velj 2016 00:25 #1175 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Evo da održimo temu na životu,večeras sam poša posli posla za promjenu,od 8 ipo do 11 ipo i evo rezultata. Dvi su slike jer sam bija na dva mista,prva mala 15-ak deka a druga napokon konkretna lignja od po kila ;) .Nova skosa(Marinčeva omiljena) se iskazala :lol:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 20 Velj 2016 00:43 #1176 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Lignje s obale
Bravo Pepsi! :like: Odrzavas ritam konstantno :cheer: Ja nisam zadnjih dana bio na lignje, al eto kolega Marinac je veceras stigo u Dubrovnik i pao je dogovor pa u jutro u 6 ura idemo na jednu postu potrazit sipe, ako Bog da pa cemo se javit s kakvom lijepom fotkom u temi sipolov ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Hvala: marinac, pepsi

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 20 Velj 2016 01:54 #1177 od lignjolovac
Bravo Pepsi! Fanatik i ja se također spremam,oprao sam skosavice i mašinicu,mašinicu sam rastavio i podmazao. U 5 krećem na poštu na kojoj još nikad nisam lovio lignje,a ni sipe. Poslikat ću malo sve skupa,a nadam se i ulov :)

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 20 Velj 2016 04:49 #1178 od lignjolovac
Evo popio sam kavu i krećem,nisam spavao jer se nebi sigurno probudio :D

Šta reći osim. Rogi ribaru...

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 20 Velj 2016 08:47 #1179 od tanjo007

lignjolovac napisao: Evo popio sam kavu i krećem,nisam spavao jer se nebi sigurno probudio :D

Šta reći osim. Rogi ribaru...

Sritno i nadam se da ćeš imat sriće. Evo kiša popušta i nadam se da će popodne biti lipo vrime za ubit koju uru.
:like:

Molimo prijavite se

Više...
tanjo007's Avatar 20 Velj 2016 08:51 #1180 od tanjo007

pepsi napisao: Evo da održimo temu na životu,večeras sam poša posli posla za promjenu,od 8 ipo do 11 ipo i evo rezultata. Dvi su slike jer sam bija na dva mista,prva mala 15-ak deka a druga napokon konkretna lignja od po kila ;) .Nova skosa(Marinčeva omiljena) se iskazala :lol:

Svaka čast, nije ti cili dan dosta butige pa se poći doma odmorit nego izaći i vide se rezultati, svaka čast, PRVAK OSTAJE PRVAK - ali ove godine će biti žustra konkurencija z aobranit naslov.
Kad je otvorenje butige.

LP iz Spidermanije
B) B)

Molimo prijavite se