"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
lignjolovac's Avatar 25 Srp 2015 10:58 #121 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale
Svaka čast! Ja nemam vremena radim,pa čekam 1.9. da se naoružam sa nešto nove opreme i onda kreće dio godine u kojem najviše guštam. Pogotovo oni kišni jesenski dani kad kod mene lignja najviše radi sa kraja. Reci mi kako se kreću cijene lampi za na glavu? Imaš li kakav savjet za upredenicu?

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
orada277's Avatar 25 Srp 2015 11:06 #122 od orada277
Replied by orada277 on topic Lignje s obale
nikad nisam ulovio lignju sa kraja sigurno je dobar osjecaj je uloviti
:( :(

CATCH I RELEASE..CiR

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 25 Srp 2015 11:10 - 28 Srp 2015 11:12 #123 od lignjolovac
Uzmi si za početak 2-3 skosavice, vjerujem da imaš štap i mašinicu, uzmi si neki sak da ne bude "ajme meni pala mi je" :P
I kreni, sa vremenom više nečeš ni znati koliko si ih ulovio ;)

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 28 Srp 2015 11:12 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 25 Srp 2015 19:13 #124 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
A lampi imaš sinje more,od par dolara na ebayu pa do 1000 i više kuna,moj savjet ti je da uzmeš neku provjerenu marku ala petzl,princeton tec,fenix,black diamond,coast itd. i to sa što više lumena pa sad zavisi koliko si spreman potrošit,a od upredenice trenutno koristim gosenovu,4 nitnu oznake 0,8 nosivosti 6,4 kg i super mi je,fino klizi kroz provodnike i ne "svira" kod bacanja i seaguarov fc za predvez.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 25 Srp 2015 19:19 - 28 Srp 2015 11:12 #125 od pepsi
Je dobar je osjećaj, pogotova kad je veća pa počne pumpat dok je vučeš,a pošto je sve lagan i fin pribor sve se lipo osjeti.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 25 Srp 2015 20:58 #126 od lignjolovac
Ma mislim si neku lampu uzeti za naglavu da ne nosim baš mobitel jer nemam dobrih iskustava sa mobitelima na moru :angry:
Prošle godine mi je 1. put bio da sam otišao 2.9. na lignje i šest ljepih komada. A nikad neću zaboraviti prošle godine ja i prijatelj bacamo i jedno sat i pol ništa i on se spakira i govori ajmo nema više smisla,ja reko ajde da još jednom zabacim i ja zabacio i polako stvari spremam i počnem polako vući kad ono zategne,prijatelj u čudu.a ja lagano izvlačim pravi komad od 40 deka. Moram uzeti koji put i mobitel na more,da ne bude da lažem. Jer kod nas se kaže ne vjerujem dok ne vidim :)

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 26 Srp 2015 09:02 - 28 Srp 2015 11:12 #127 od pepsi
Lampa je zakon, ruke su ti slobodne, ja čak i staru lampu nosim za rezervu, jer noću moram vidit upredenicu ako počne lignja vući a još više puta mi se dogodilo da lignja krene prema meni i onda se konac naglo opusti i onda kontra a bez lampe to nebi vidio.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 26 Srp 2015 11:24 #128 od lignjolovac
Ja lovim pod reflektorom na psećoj plaži koji točno tuče u more i tražim granicu svjetla i mraka i onda akcija. A najpoznatija pošta u crikvenici je pumpa na kojoj bude u špici sezone liganja po 5-6 ljudi došlo je par puta i do verbalnog sukoba,pa izbjegavam tu poštu.

Hvala: pepsi, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 26 Srp 2015 11:34 #129 od pepsi
hahaha,klasika svi kažu to je moja pošta,zato i ja izbjegavam takva mista,radije odem dalje na neku škrapu pa si miran,to misto di loviš zvuči dobro,kakvo je dno,koja dubina.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 26 Srp 2015 14:36 - 28 Srp 2015 11:13 #130 od lignjolovac
A dno je kamenito, pa se naglo spušta u dubinu (nikako se ne mogu sjetiti kako se to zove) gdje je mulj. Nekad se znam zapričati sa frendom, pa ostanem bez skosavice. Zato sad sve češće koristim 2.0 skosavice, imam jednu skosavicu već nekih 7-8 godina kojoj sam kao klinac odsjekao olovo kako mi nebi zapinjala. i mislim si ja nakon nekog vremena da sam bezveze uništio skosavicu, i ja je prošle godine testiram i ispala mi je najlovnija od svih koje imam. A preferimam yozuri skosavice. Koje ti najčešće koristiš? Jesi li probao sa srdelom na štapiću, ako jesi opiši mi kako točno to radiš. Unaprijed hvala :)

Zadnja izmjena: 28 Srp 2015 11:13 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 26 Srp 2015 18:59 - 26 Srp 2015 19:06 #131 od pepsi
Koristim yamashitu i kanji(imaš sliku na 8. strani),probat ću ovu zimu nabavit nove od yo-zuria(pata-pata q),sve su u prirodnim bojama i izgledaju odlično,a sa srdelom na šapiću sam znao lovit,ustvari bolja je iglica ili šarun jer su žilaviji i to dobro pogotovo u proliće kad ima velikih liganja i sam sam ih pravio.Kupiš refužo krunice i natakneš ih na štapić za ražnjiće,kapneš kap lipila da bolje dži i malo polakiraš štapić sa lakom za nokte a između krunica vežeš predvez koji na kraju ima omču za kačenje na zogulin sa kopčom.

evo,ove sam sam radio

Zadnja izmjena: 26 Srp 2015 19:06 od pepsi.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 27 Srp 2015 11:12 - 28 Srp 2015 11:13 #132 od lignjolovac
Uvijek govorim kako moram probati sa tom tehnikom, ali nikako da napravim to, vidim dobro si naoružan opremom :)

Zadnja izmjena: 28 Srp 2015 11:13 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 28 Srp 2015 11:15 #133 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale
Ne bi mi vjerovali, sinoć sam sanjao lignje s kraja :lol: Pepsi, još grizu s kraja? Ne znam kakva je situacija na krajnjem jugu, bojim se da nema ništa od lignje prije ozbiljnijeg zahladnjenja :unsure:
Hvala: orada277, pepsi

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 28 Srp 2015 23:20 - 29 Srp 2015 08:04 #134 od pepsi
Aj ća :cheer: grizu da, na dane nekad bolje nekad lošije, ne odustajem, zanima me dokad će trajati a nadam se da neće ni stati, maloprije se vratija sa jednom ali dobrom, 40 dkg, a gledajući zemljopisno što sjevernije to bolje što se liganja tiče al zašto ne probaš, možda se iznenadiš ;)

Zadnja izmjena: 29 Srp 2015 08:04 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 29 Srp 2015 08:12 #135 od zeusfaber
Možda :) Međutim nisam navikao loviti na otvorenom, a moje pozicije u pitomim lučicama su trenutno okupirane turistima. Svetila se zima :lol:

Tebi sezona neće ni stati, samo ćeš se nadovezati na jesen :lol:
Hvala: pepsi, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 29 Srp 2015 08:16 #136 od pepsi
I ja se tome nadam i da će vrimenom samo sve veće bit :)

Molimo prijavite se

Više...
orada277's Avatar 29 Srp 2015 08:17 #137 od orada277
Replied by orada277 on topic Lignje s obale
ja sam kupio novu varalicu za lignje ne za male nego velike lignje od dtd velika varalica 17 cm

CATCH I RELEASE..CiR

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 29 Srp 2015 08:21 #138 od zeusfaber
Primjetio sam da u kraju ima strašno puno gavuna. Lani ih nije bilo. Ako se zadrže možda bi sezona mogla biti vrhunska. Pretpostavljam da je to preduvjet da se lignje približe i aktiviraju? :)

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 29 Srp 2015 08:23 - 29 Srp 2015 08:42 #139 od pepsi
Aj nabaci neku sliku, baš me zanima što si uzeo ;)

Zadnja izmjena: 29 Srp 2015 08:42 od zeusfaber.
Hvala: orada277

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 29 Srp 2015 22:30 - 29 Srp 2015 22:58 #140 od lignjolovac
17 cm? Skosavica? Možda i uloviš koju u atlantskom ili tihom oceanu :silly: Takvu još nisam vidio iskreno

Orada vidim da si još mlad i ja sam imam 17 godina tj. 1.8. ću napuniti,ali zato čitam sve živo imam 15-20 časopisa more i tamo se nađe puno korisnih informacija ima i po internetu također mnogo toga. Imam čak i još jedan hobi držim ptice pjevice i tako sam ja prije par godina došao na forum i pitao razno razne gluposti a iskusni tičari bi me samo isprdali. Podsječaš me na mene :) Moj savjet ti je da skupiš nekih 300-400kn kupiš si jedan solidan štap i mašinicu,2-3 skosavice (moj savjet je 2 narančaste i jednu po tvome izboru. Najbolje ti je da uzmeš 2.0 ) (sporije tonu) Pa kad kupiš pronađeš neku poštu ljeto je još uvijek uzmi masku,prođi pošte i ako negdje ima one trave posidonije tamo probaj jer lignja je uvijek tu negdje uz posidoniju,ako nema posidonije to ne znači da nema i lignje. Pronađi si neku poštu gdje ima lignjolovaca i jednu večer dođeš pored njih i malo ih prati usvoji njhove tehnike ;) Popričaš malo sa njima i tako. Ako ima negdje rasvjete koja tuče u more traži lignje na granici svjetla i mraka,jer sitna riba se skuplja na svjetlo,a lignja dolazi radi ribe i vreba u mraku.

Nadam se da sam ti barem malo pomogao,a sada ukucaj na google "lov liganja sa obale" i čitaj čitaj čitaj i čitaj. Doći će vrijeme i da češ ti nekoga učiti loviti lignje ;)

Zadnja izmjena: 29 Srp 2015 22:58 od lignjolovac.
Hvala: zeusfaber, Jadran

Molimo prijavite se