"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
Jadran's Avatar 30 Srp 2015 10:27 #141 od Jadran
Replied by Jadran on topic Lignje s obale

lignjolovac napisao: 17 cm? Skosavica? Možda i uloviš koju u atlantskom ili tihom oceanu :silly: Takvu još nisam vidio iskreno

Orada vidim da si još mlad i ja sam imam 17 godina tj. 1.8. ću napuniti,ali zato čitam sve živo imam 15-20 časopisa more i tamo se nađe puno korisnih informacija ima i po internetu također mnogo toga. Imam čak i još jedan hobi držim ptice pjevice i tako sam ja prije par godina došao na forum i pitao razno razne gluposti a iskusni tičari bi me samo isprdali. Podsječaš me na mene :) Moj savjet ti je da skupiš nekih 300-400kn kupiš si jedan solidan štap i mašinicu,2-3 skosavice (moj savjet je 2 narančaste i jednu po tvome izboru. Najbolje ti je da uzmeš 2.0 ) (sporije tonu) Pa kad kupiš pronađeš neku poštu ljeto je još uvijek uzmi masku,prođi pošte i ako negdje ima one trave posidonije tamo probaj jer lignja je uvijek tu negdje uz posidoniju,ako nema posidonije to ne znači da nema i lignje. Pronađi si neku poštu gdje ima lignjolovaca i jednu večer dođeš pored njih i malo ih prati usvoji njhove tehnike ;) Popričaš malo sa njima i tako. Ako ima negdje rasvjete koja tuče u more traži lignje na granici svjetla i mraka,jer sitna riba se skuplja na svjetlo,a lignja dolazi radi ribe i vreba u mraku.

Nadam se da sam ti barem malo pomogao,a sada ukucaj na google "lov liganja sa obale" i čitaj čitaj čitaj i čitaj. Doći će vrijeme i da češ ti nekoga učiti loviti lignje ;)

Za jednog 17. godišnjaka vrlo lijepo rečeno mladiću ;)

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 30 Srp 2015 12:57 #142 od dundo
Replied by dundo on topic Lignje s obale
Nisam puno išao na lignje s kraja, dok drugi hvataju lignje, ja pokušavam prevariti smuduta. Ali ove godine sam odlučio malo više se posvetit lignjama uveče, a za smudute ostavljam cik zore i jutro. Zato sam pročešljao internet uzduž i poprijeko na temu "lignjolov s obale", i potpuno se slažem sa Lignjolovcem. Sve nakako, ali skosavica od 17 cm !!! ???

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 30 Srp 2015 13:44 #143 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Vjerovatno je momak uzeo nesto u stilu rapale tj.skosavice za panulu,jedino su one toliko velike B)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 30 Srp 2015 16:19 #144 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale
Jadran hvala :)

Nisam neki majstor,ali maksimalno sam posvećen lignjama tu i tamo odem na ribe tek toliko reda radi. A sve što znam je pročitano iz časopisa i po interenetu i isprobano. Odem sa frendom i guštam. A najbolji rezultati budu kad zaboravim vrečicu :silly:

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 30 Srp 2015 18:56 - 30 Srp 2015 19:50 #145 od pepsi
Bravo lignjolovac,kad se tako maximalno posvetiš nečem kao i ti onda ni rezultati neće izostati ;)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 30 Srp 2015 19:50 od pepsi.
Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 31 Srp 2015 15:24 #146 od lignjolovac
Hvala pepsi sve ove pohvale me još više motiviraju. A kad zbrojimo znanje i opremu još sam veliki amater.

Nejde mi u glavu jedna stvar kako neki uspiju loviti sa 2 štapa? Prepostavljam da tu igraju veliku ulogu vrsta dna i dubina :unsure:

A kad bi vam ispričao kako sam se zarazio općenito morem i ribama ostali bi u čudu :)

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 31 Srp 2015 16:14 #147 od dundo
Replied by dundo on topic Lignje s obale
Slušamo! U uho smo se pretvorili. Pričaj.

Molimo prijavite se

Više...
Modrac's Avatar 31 Srp 2015 16:26 #148 od Modrac
Replied by Modrac on topic Lignje s obale
Pucaj :)

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 02 Kol 2015 17:25 #149 od pepsi
Iša sinoc provat uvatit lignju,lagani zapadnjak,plima i pun misec,od 8 do 10, 0 bodova,ni čut. Dogadja li se igdi išta?

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 02 Kol 2015 22:27 #150 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale

pepsi napisao: Iša sinoc provat uvatit lignju,lagani zapadnjak,plima i pun misec,od 8 do 10, 0 bodova,ni čut. Dogadja li se igdi išta?

Imam super priču od sinoć, sutra ću je objaviti :)

Priču i par pitanja :)

Molimo prijavite se

Više...
AlenP's Avatar 03 Kol 2015 11:01 #151 od AlenP
Replied by AlenP on topic Lignje s obale
LM će doktorirati lignje :P

Molimo prijavite se

Više...
SanTiago's Avatar 03 Kol 2015 14:03 #152 od SanTiago
Replied by SanTiago on topic Lignje s obale

pepsi napisao: Iša sinoc provat uvatit lignju,lagani zapadnjak,plima i pun misec,od 8 do 10, 0 bodova,ni čut. Dogadja li se igdi išta?

nece bas lignje kad ima puno mjeseca, probajte po danu

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 03 Kol 2015 14:23 #153 od pepsi
Ma znam x4,al mi nije da vrag mira pa iša provat,a to je istina bar iz mog iskustva da dan dva prije i dan dva posli punog miseca riba ne radi,al opet kazem lipo vrime toplo pa malo meditirat na škrapi :lol:

Hvala: SanTiago

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 03 Kol 2015 14:48 #154 od zeusfaber
Čekajte, stanice, zaustavite se :lol:

Kako ne valja po punom mjesecu? Zar panulaši na lignje ne izlaze samo kad je puni mjesec? Tad najbolje love? :unsure: :dry:

Sad ste mi upropastili priču koju planiram objaviti :lol:

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 03 Kol 2015 15:07 - 04 Kol 2015 08:56 #155 od pepsi
Panula je nešto drugo, što se tiče s kraja pun misec ne valja, tako da sa temom samo daj :blink:

Zadnja izmjena: 04 Kol 2015 08:56 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 03 Kol 2015 21:58 - 04 Kol 2015 08:55 #156 od lignjolovac
Moram i ja napisati priču samo da uhvatim malo više vremena ima puno toga.

Nadam se odličnim rezultatima jer su uvale pune gavuna i onih sitnih ribica, sad sa nestrpljenjem čekam 1.9. a do tad po jedan štap i mašinicu u tamaracom :D

Zadnja izmjena: 04 Kol 2015 08:55 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
orada277's Avatar 04 Kol 2015 07:21 - 04 Kol 2015 08:55 #157 od orada277
Replied by orada277 on topic Lignje s obale
Jebem ti pirke :cheer: išo po danu na lignje sa obale i uhvatija samo 2 pirke i to na varalicu za lignju :woohoo:

CATCH I RELEASE..CiR
Zadnja izmjena: 04 Kol 2015 08:55 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 04 Kol 2015 08:57 - 04 Kol 2015 08:58 #158 od zeusfaber

pepsi napisao: Panula je nešto drugo, što se tiče s kraja pun misec ne valja, tako da sa temom samo daj :blink:

U tome je i štos. Napadale su mi varalicu, opisati ću kako :)

lignjolovac napisao: Moram i ja napisati priču samo da uhvatim malo više vremena ima puno toga.

Nadam se odličnim rezultatima jer su uvale pune gavuna i onih sitnih ribica, sad sa nestrpljenjem čekam 1.9. a do tad po jedan štap i mašinicu u tamaracom :D

Što uzimaš?
Zadnja izmjena: 04 Kol 2015 08:58 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 04 Kol 2015 09:21 - 04 Kol 2015 10:55 #159 od lignjolovac
Ja taman jučer govorim kako moram uzeti neki štap, a kad ono brat mi nosi jutros neki štap,sad me zanima jeli dobar za lignje lineaeffe 3.60m planet. Jeli on dobar za lignjolov sa obale?

Zeus mislim si uzeti nešto baš sa lignje sa kraja. Još mi fali naglavna lampa,jedan malo bolji sak (veći) i još par skosavica isključivo yozuri i onda kreće onaj dio godine koji ne mogu opisati rječima :P

Zadnja izmjena: 04 Kol 2015 10:55 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 04 Kol 2015 10:57 #160 od zeusfaber

lignjolovac napisao: Ja taman jučer govorim kako moram uzeti neki štap, a kad ono brat mi nosi jutros neki štap,sad me zanima jeli dobar za lignje lineaeffe 3.60m planet. Jeli on dobar za lignjolov sa obale?

Zeus mislim si uzeti nešto baš sa lignje sa kraja. Još mi fali naglavna lampa, jedan malo bolji sak (veći) i još par skosavica isključivo yozuri i onda kreće onaj dio godine koji ne mogu opisati rječima :P

Teško. Ne. :huh: To je neki surf štap, teleskopski? Tebi treba klasični lagani spin štap 250 - 270cm, 5-20g ili naravno, štap za lignje s kraja. :)

Molimo prijavite se