"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
pepsi's Avatar 04 Kol 2015 14:59 #161 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Potvrđujem Zeusa,dvodijelni spin ili eging štap jer je konstrukcijski jači nego teleskop u akciji fast ili medium fast,koji osim za lignje može poslužiti za spinning ili lagani shore jigging B)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 04 Kol 2015 22:07 #162 od dundo
Replied by dundo on topic Lignje s obale
Dvodjelni spin štap bi bio dobar izbor, ali s obzirom na težinu skosavica ( mi ih zovemo deve), najbolja gramaža bi bila 15-35, ili 20-40 gr., i bilo bi poželjno da ne bude brze akcije.

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 04 Kol 2015 22:40 #163 od Geno
Replied by Geno on topic Lignje s obale

dundo napisao: Dvodjelni spin štap bi bio dobar izbor, ali s obzirom na težinu skosavica ( mi ih zovemo deve), najbolja gramaža bi bila 15-35, ili 20-40 gr., i bilo bi poželjno da ne bude brze akcije.

Još lakši i mekši.
global.rakuten.com/en/store/aorinetshop/item/10003170/
Ovakav sam uzeo prije par godina u Zg i bio je 100 eura,i to 8 stopa.Mekan ,lagan,s tankom špagom ide lijepo.Obavezno imati mrežu za prihvatiti lignju...

Mislim da svaki lakši štap kao npr.hexana od okume 5-20 gr. koja košta upola manje isto vrijedi.Kao i crveni shimano yasei 5-20 gr.

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 04 Kol 2015 22:43 #164 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale
A ništa onda uzimam još jedan štap,za šta bi poslužio ovaj surf štap?

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 05 Kol 2015 10:35 #165 od pepsi
Nije baš surf,al može poslužit recimo za podlanice sa kraja B)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 05 Kol 2015 10:42 #166 od pepsi
ovako to sve kod mene izgleda

a što reći :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 05 Kol 2015 10:51 - 09 Kol 2015 10:02 #167 od pepsi

Zadnja izmjena: 09 Kol 2015 10:02 od pepsi.

Molimo prijavite se

Više...
Posejdon79's Avatar 05 Kol 2015 16:24 #168 od Posejdon79
Replied by Posejdon79 on topic Lignje s obale
Hahaha a zezaš me :lol: lignja na autu je totalna fora, svaka čast he he

Super oprema. Planiram uzeti Okumu Ceymar, može par informacija o njoj...
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 05 Kol 2015 18:06 #169 od pepsi
Ceymar je prva liga makina a nije skupa,što reći 7+1 ležaj,mekana pjenasta ručkica,dobra kočnica a o težini da i ne govorim tako da u kombinaciji sa laganim štapom ni nakon 2-3 sata skosanja ne osjetiš umor ;) ,definitivno za preporuku.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 05 Kol 2015 20:54 #170 od lignjolovac
Pepsi svaka čast malo je reći da si majstor.

Mislio sam da napravio neku temu recimo 1.9. do 1.3. i da tamo stavljamo samo slike ulova i onda sve zbrojimo i vidimo tko je pravi majstor. Šta mislite?
Baš bi bilo fora. Naprimjer tko slika ulov mora napisati po kojem vremenu je lovio,kakav je mjesec, vrsta dna, i da slika skosavicu. I da pobjednik dobije recimo skosavicu na poklon,ja sam spreman izdvojiti 100kn :)

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Hvala: zeusfaber, pepsi, Manta

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 05 Kol 2015 23:09 #171 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje s obale
Slažem se sa lignjolovcom, ideja je dobra.

Tema sa izvještajem je svakako zanimljiva.Svaki od nas ima neke svoje favorite među skosama, svako ima drugčiji pribor pa nije loše čuti ni koju riječ o tome.

Sve mi štima samo ovaj dio o slikama mi ne paše jer imam prastari samsung i još nisam prešao na ovu tač tehnologiju sa 18 miliona boja i svim ostalim svemirskim spektalima..

Dakle ja sam za.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Hvala: lignjolovac, pepsi

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 05 Kol 2015 23:32 - 06 Kol 2015 10:28 #172 od pepsi

Dok vi cekate 01.09. ja prijavljujem vecerasnji ulov
Oseka,bez miseca,lagani burin
Yamashita narancasta vel. 2,5
550 grama :cheer:
Sto se mene tice ja sam za ;)

Zadnja izmjena: 06 Kol 2015 10:28 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 06 Kol 2015 10:30 #173 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale

Manta napisao: Slažem se sa lignjolovcom, ideja je dobra.

Tema sa izvještajem je svakako zanimljiva.Svaki od nas ima neke svoje favorite među skosama, svako ima drugčiji pribor pa nije loše čuti ni koju riječ o tome.

Sve mi štima samo ovaj dio o slikama mi ne paše jer imam prastari samsung i još nisam prešao na ovu tač tehnologiju sa 18 miliona boja i svim ostalim svemirskim spektalima..

Dakle ja sam za.

Može. Otvaram temu Lignje 2015. Ko pobijedi sprema večeru a sve ostale. Lignje na sto načina :P

Pepsi, bravo za ulov :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 06 Kol 2015 11:07 #174 od frkachu
Replied by frkachu on topic Lignje s obale

zeusfaber napisao: Može. Otvaram temu Lignje 2015. Ko pobijedi sprema večeru a sve ostale. Lignje na sto načina :P

nisam lignjolovac i ne mogu se natjecati no želim sudjelovati u ovome (čitaj večeri) :)
stoga ću kuhara (pobjednika) nagraditi prigodnim poklon paketom iz web shopa www.svijetvaralica.eu
trenutno za lignjolovce imam samo malo skosavica, no uskoro stižu štapovi, podmetači i ostalo... ;)

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 06 Kol 2015 11:36 #175 od zeusfaber

frkachu napisao:

zeusfaber napisao: Može. Otvaram temu Lignje 2015. Ko pobijedi sprema večeru a sve ostale. Lignje na sto načina :P

nisam lignjolovac i ne mogu se natjecati no želim sudjelovati u ovome (čitaj večeri) :)
stoga ću kuhara (pobjednika) nagraditi prigodnim poklon paketom iz web shopa www.svijetvaralica.eu
trenutno za lignjolovce imam samo malo skosavica, no uskoro stižu štapovi, podmetači i ostalo... ;)

pošteno da ne može poštenije! :cheer: hvala frkachu.

moramo definirati pravila lige. predlažem da uz svaki ulov ide i prigodna fotka i interesantan opis a da konačna ocjenu bude ukupan dojam sudionika. ukratko, da više vrijedi jedna lignja s dobrom fotkom i zanimljivim opisom nego puna barka lignji ali glupa fotka bez opisa :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marioadria's Avatar 06 Kol 2015 11:41 #176 od marioadria
Replied by marioadria on topic Lignje s obale
Odlična ideja, podržavam i priključujem se ligi.

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 06 Kol 2015 21:12 #177 od Geno
Replied by Geno on topic Lignje s obale
Ja sam za,ali treba razdvojiti ulove iz barke i one s kraja.

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 06 Kol 2015 22:15 #178 od lignjolovac
To mi je palo na pamet,kao neko edukativno natjecanje,naravno da slike moraju biti kao dokazni materijal i neki opis iz kojeg se može izvuči nešto korisno.

Zeus ti dodaj neke detalje natjecanja. Sad možemo napraviti da je pobjednik onaj tko ima najveći broj ulovljenih liganja ili onaj tko bude najmaštovitiji i najdetaljniji u opisima,meni je sasvim svejedno.

Ja sam mislio da napravimo natjecanje isključivo sa kraja,a sad ne znam šta vi mislite.

Pepsi imaš već 2 boda :D

E sad je problem što neki nemaju fotić ili mobitel,pošaljite meni lignje ja ću ih slikati :P

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 07 Kol 2015 09:27 #179 od pepsi
Pošto se liga približava ja intenzivno treniram,ovo je sa sinoćnjih dubinskih priprema :cheer:

i dalje kraljica paških dubina:
-yamashita egi oh q live vel.:2,5
-oseka
-bez miseca
-lagani burin
-lagani korent(iako ga ne vole)
-ukupno 4 kom.= 1 kg

Hvala: zeusfaber, losos

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 07 Kol 2015 09:38 #180 od zeusfaber
Svaka čast pepsi. Ovako kako pepsi trenira i objavljuje treba postati u ligu. Potrudit ću se danas smisliti pravila da se ovi treninzi pretvore u bodove :D

Bravo majstore.

Molimo prijavite se