"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
Zdenko's Avatar 21 Ožu 2018 20:16 #2481 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Lignje s obale
Jucer, u Mandrama oko 11.45

Nova skocavica australska Kraken

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 21 Ožu 2018 21:09 #2482 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale
Bravooo :like:
Hvala: Zdenko, BulMar

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 23 Ožu 2018 21:59 #2483 od Zdenko
Danas popodne oko 16.00 u Mandrama. Skocavica Candy Kraken.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 28 Ožu 2018 08:52 #2484 od mirakulin
Replied by mirakulin on topic Lignje s obale
Torpedići.... :pinch: :lol:

Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 28 Ožu 2018 21:40 #2485 od anton
Replied by anton on topic Lignje s obale
Veceras u sumrak hvatam 2 lignjice... bile su dosta oprezne, par puta su samo hvatale i pustale... Uhvatio sam ih u konstantnom skosanju. Cudi me da jos nisam uhvatio sipu ove godine... mozda im je jos prehladno, kakva je situacija kod vas??

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 28 Ožu 2018 22:36 #2486 od BulMar
Replied by BulMar on topic Lignje s obale

anton napisao: Veceras u sumrak hvatam 2 lignjice... bile su dosta oprezne, par puta su samo hvatale i pustale... Uhvatio sam ih u konstantnom skosanju. Cudi me da jos nisam uhvatio sipu ove godine... mozda im je jos prehladno, kakva je situacija kod vas??

Već cijeli mjesec nisam ni ja ulovio niti jednu sipu. Nema ih još.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: mirakulin, anton

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 29 Ožu 2018 17:53 - 29 Ožu 2018 17:54 #2487 od mirakulin
Replied by mirakulin on topic Lignje s obale

anton napisao: Veceras u sumrak hvatam 2 lignjice... bile su dosta oprezne, par puta su samo hvatale i pustale... Uhvatio sam ih u konstantnom skosanju. Cudi me da jos nisam uhvatio sipu ove godine... mozda im je jos prehladno, kakva je situacija kod vas??

Bravo, antone, super ti ide! Sipe su krenule, ovisno o područjima... Koliko sam vidio na zadarskom području su žestoko krenule, na splitskom isto su lagano krenule. Ja sam do jucer lovio na splitskom i nisan uvatija niti jednu, al preksinoć bio s rođakom, on je ulovio 2. Danas san prova malo doma, tu u zadarskom području, i očekiva san da će biti sipa, al zaletile su se "samo" dvi. Jednu san zadrža (216 g), jednu pustio. Zaletila se i jedna lignjica tako da san ekstra zadovoljan. Al očekujen uskoro da i tu krenu sipe malo žešće, jer i oko nove godine uvik bi mi se zaletila koja sipica... Zato su kod vas u Istri sad krenule lignje na veliko! :like:

P.S. BulMar, tribalo bi ih bit tamo kod tebe. Jesi prova malo prominit pošte? Vidim od ljudi da u Zadru baš dosta love...
Zadnja izmjena: 29 Ožu 2018 17:54 od mirakulin.
Hvala: BulMar, tuvok, anton

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 29 Ožu 2018 18:04 #2488 od anton
Da ove godine je bas puno liganja... nije bilo izlaska a da mi se nije uhvatila. More je tu dosta hladno i cesto puse bura pa treba vise vremena da se digne temp. vode... do tad cemo lovit lignje 😉

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 03 Tra 2018 11:17 #2489 od anton
Jutros uhvaceno 5 lignji tocno kila. Sve uhvaceno na kanji skosu... 😊

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 03 Tra 2018 12:32 #2490 od Zdenko

anton napisao: Jutros uhvaceno 5 lignji tocno kila. Sve uhvaceno na kanji skosu... 😊

Koja ti je to Kanji?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 03 Tra 2018 12:49 #2491 od anton
Ova prva desno

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 05 Tra 2018 15:15 #2492 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje s obale
Pozdrav ekipa, evo zadnjih par dana lignja kod mene radi a osobito radi DTD. Evo nesto sika s terena.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 05 Tra 2018 15:18 #2493 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje s obale
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

i sipa od 85 dkg na DTD škampa.

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 09 Tra 2018 16:10 #2494 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Lignje s obale
Evo da i ja malo da osvjezim temu.
Nakon dugo vremena napokon izlazak na lignje.Lovio od 17 sati do 19:30 i evo slike uliva.
Naj aktivnije su bile od 18 do 19 sati.
Bas ih je bilo gust loviti jer su pristojne velicine.

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 09 Tra 2018 16:54 #2495 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Lignje s obale
U subotu sam u zoru u Plominu,a kasnije u Rijeci,valjda budu i u subotu primale :) :) :)

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 10 Tra 2018 01:16 - 13 Tra 2018 12:21 #2496 od Yamašnita
Replied by Yamašnita on topic Lignje s obale
Pozdrav,
Moj drugi upis
09.04.2018 22:45-00:00
Štap: zebco satanica tele 2,4m 45g
Mašinica: shimano sienna 2500
Najlon: Lochness Monster 0.25
Skosavica: spurtil
Dubina cca. 2 m
Kurenat nema ga
Dolazim na poštu s prijateljem u navedeno vrime 22:45 stavljam kanji pro spec satsuma orange 3.5 bacam prema otvorenoj strani di uvik bacam. Kacim stap na mjesto jer za sipe volim zakacit stap za vez za brodove jer imam vise ulova kad tako stap stoji 10tak minuta. Usput bacam pogled između brodova u lucicu i vidim sipica ajmo rec 15tak dkg. Govorim prijatelju vidi sipe i vadim svoj stap da joj bacim pod nos. Baca prijatelj uzima mu za glavu pusta, bacam ja vata za glavu skosnem ona se ubode ode i vrati se na prijateljovu opet za glavu i jede je al nikako za bodlje. Stavljam dtd 2.0 lagano tone put nje uzima ju jede i gledam malo bolje kraj nje nesto crno lagano pliva gledam bolje vidim sipetina. Vucem maloj skosu mala bizi stavljam kanji deep bacam ovoj velikoj na nju ona nista samo se ukipila. Skosajem tucem je nista ona samo se lagano mice. Minjam skosu nista opet joj nijs zanimljivo samo lagano pliva, vraca se mala opet uz nju. Govorin prijatelju daj spurtil idemo probat sta bude bude vidis da joj skose nisu zanimljive. On kaze nemoj pripast ces je. Pokusajemo mi jos i nista sipa dosla skoz uz zid i stala ja kazem gledaj sad ovo. Razvlacim spurtil ležem na beton i iz dubine prema zidu. Dosao do kraja dizem put gore mreza spurtila zapela od kamen od dno vec vidim gotovo sve kako cu dignit u tom trenutku sipa krece prema dubokom ravno u mrezu i dize je sa dna ja brzo vuci gore i vadim je na obalu na sigurno. Sritan cili u nevjerici da je tako troma i lina bila nije cak ni crnilo pustala mala je utekla. Bacam jos i nakon 30 min bacanja vadim malu sipu niti 50g vracam je odmah u more, a cijelo vrijeme gledam iza sebe da se mala parica od velike ne bi vratila. I negdje oko 23:45 na istom mjestu gdje je sve pocelo dolazi sipa mislin da je to ona mala parica iste mi velicine izgleda oko 15tak dkg kazem priki evo je vratila se bacam joj skosu ona cim ju je ugledala da nesto tone put nje dala se u bijeg izmedu brodova kazem opekla se nece ova opet pokusavat jest skosu pa kazu ljudi sipe glupe hehe.... Nista spreman stvari sretan na ulovu i idem kuci.

Hvala ti more

(edit: krivi datum upisa bio je 09./10.04 ja sam gleda datum iza 00 zato stavio 10.04. Ispricavam se. )
Zadnja izmjena: 13 Tra 2018 12:21 od Yamašnita.

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 10 Tra 2018 21:39 #2497 od anton
Veceras sam se spustio do mora i odlucio sam ici u jednu uvalu u kojoj sam znao ulovit sipu... cim sam dosao vidim mrezu poprijeko cijele uvale 😡😡. Bila je spustena bas na mjestu gdje inace zabacujem. Odlucio sam ici odmah sa vanjske strane mreze prema otvorenom. U prvih nekoliko zabcaja kacim 2 lignje. Jednu sam pustio, a jednu uzeo. U sumrak odlazim na drugu stranu uvale... u prvom zabacaju se upredenica naglo zateze, ja skosnem i utvrdo... milslim se ova je stvarno velika. Cijelim putem je vukla ko luda i bio sam uvjeren da je lignja, ali onda je dosla na povrsinu 1. sipa ove godine. 40 dkg...presretannn 🤗🤗🤗

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 13 Tra 2018 12:04 - 13 Tra 2018 12:19 #2498 od Yamašnita
Replied by Yamašnita on topic Lignje s obale
Pozdrav,

13.04.2018 08:00-10:30 (petak 13.😁)

Štap: zebco satanica tele 2,4m 45g

Mašinica: shimano sienna 2500

Najlon: Lochness Monster 0.25

Skosavica: Dtd flash color orange 3,0

Dubina cca. 5 m

Kurenat vrti čas livi čas desni al ne prejak

Izlazim iz noćne smjene u 7i30, mislim se da li da idem ili ne. Računam vec je 7:30 dok dodem 08 sunce će već izać nije neka naoblaka. I ipak odlučim otići uru-dvi. Dolazim u 8 bacam prvi put nista. Bacam drugi put stavljam stap sa strane vadim mobitel šaljem prijatelju sliku da se pohvalim da sam isa, spreman mobitel vrtim mašinicu vidim otpor računam zapelo jebi ga ali ne, vidim da vučem drugo bacanje pada prva lignja od 136 grama.

Bacam opet vadim mobitel slikajem hvalim se prijatelju spreman mobitel vučem kad ono još jedna vjerovatno parica. Vadim vanka 170g.

Lovim još ništa sve do 9i30 prilikom vađenja skosavice za novo bacanje vidim lignju kako prati skosavicu. Smirim je lignja krene put nazad nezainteresirana, skosnem lignja se vrati, opet skosa na mjestu lignja krece kuci u dubinu ja opet skos ona se vrati i vrti se oko skose dva kruga i krene na nju ja pustim vidim da ju je uzela i dosad nikad nisam tako uspio uhvatit lignju koja je dopratila skosavicu, a to mi se desilo 5-6 puta do sada uvik bi im pustia skosavicu one bi jele za glavu i takle bi iglice pustile crnilo i otisle. Ovu cekam i u momentu kad je krenila u dubinu ja skosnem i pogodite sts opet pusta crnilo i biži. Ovi put vidim da se lipo uvatila bils i da je skos bia nepotreban i prejak jer ostaje samo krak na skosavici.

Nakon toga bonaca do 10 ipo i nista.
Eto moran priznat da mi se ova skosavica pokazala super. Vidjeo sam na svoje oci prije jedno mjesec dana kako covik 4 do mene vadi jednu za drugom na dtd flash orange. Kažem sebi za 49 kn idem je odmah kupit. Odlazim u pangee, fishing manie, brodomerkur (imaju dtd arsotiman i jeftiniji su 4-5kn,ne reklamiram samo sam se iznenadia.) i neki dan opet odem do pangee i napokon je pronalazim. Dan prije uru vrimena prvo bacanje uhvatim malu lignju.

Danas eto odma 2 lignje i krak na nju tako da mi je za sada favorit.

Hvala ti more🤗🤗
Zadnja izmjena: 13 Tra 2018 12:19 od Yamašnita.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 16 Tra 2018 17:29 #2499 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Lignje s obale
Evo da se ne zaboravi tema, da je malo osvjezimo. ;)

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Tra 2018 17:54 #2500 od marinac
Replied by marinac on topic Lignje s obale

Kvarner napisao: Evo da se ne zaboravi tema, da je malo osvjezimo. ;)

Bravo Kvarner. Šta ti misliš da liga bude od 1.5.2018-1.10.2018,bilo bi puno interesantnije, nego na jesen kad ima liganja, i da se upis ograniči na jedan dnevno B)
Hvala: Zdenko, Kvarner

Molimo prijavite se