"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
pepsi's Avatar 10 Ruj 2015 21:30 #261 od pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Pozdrav Kalamar,dobrodošao na LM,strpljenja,biće liganja iako me čudi da se baš nigdje osim u mom kraju(okolica Zadra)ne love sa kraja.
zadnjih desetak dana u dućanu je živa navala na skose ,peškafonda,panule ma sve općenito što se tiče liganja :cheer:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 10 Ruj 2015 21:42 #262 od pepsi

SRibar napisao: dundo, kjaro mi je to ma me interesaju osobna iskustva onoga-onih koji su to platili jer recenzije znaju malo napumpati stvari. Baš me zato i zanima jer sam vidio da su cijene skoro nedostižne.

Kako Dundo kaže cijena je vrhunska ali i štapovi su vrhunski,kod mene u dućanu su trenutno na -20%,znaci 100tinjak eura manje nego inače ali za te novce se možeš opremit kompletno za spinning da boli glava a ne samo štap kupit B)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: SRibar

Molimo prijavite se

Više...
kalamar's Avatar 10 Ruj 2015 21:53 #263 od kalamar
Replied by kalamar on topic Lignje s obale

pepsi napisao: Pozdrav Kalamar,dobrodošao na LM,strpljenja,biće liganja iako me čudi da se baš nigdje osim u mom kraju(okolica Zadra)ne love sa kraja.
zadnjih desetak dana u dućanu je živa navala na skose ,peškafonda,panule ma sve općenito što se tiče liganja :cheer:

Ma pepsi ovdje nista niti da ih vidim tamo di idem na lignje
Ma i sa barke nitko nista ne lovi jednostavno nema... Ja sam prosle godine poceo 1.9 i odlicno se lovilo
Inace lovim sa dtd-ovim puščama

Molimo prijavite se

Više...
SRibar's Avatar 11 Ruj 2015 05:00 #264 od SRibar
Replied by SRibar on topic Lignje s obale
hHvala pepsi na ponudi i iskrenom odgovoru. Kompletiran sam za spinning na smuduta iako uz miljardu varalica covjek nikada ne moze rijet da ima sve. Ali za kompletnog pocetnika imam sve za prve pokusaje. Ako mi slijedeci godisnji da naslutiti da nisam potpuni antitalenat za spinanje mozda i prosirim interesne zone (citaj: spendam jos tesko zaradenih solada). Ne bih htio ispasti sam sebi smijesan da se nakrcam svega i svacesa a da me nimalo ne krene. Bit cu zadovoljan ako uhitim barem jednu malu legalne velicine ribicu prije nego mi fine godisnji.

Molimo prijavite se

Više...
SRibar's Avatar 11 Ruj 2015 05:09 #265 od SRibar
Replied by SRibar on topic Lignje s obale
U stvari sam htio prvo krenuti na olignje ali sam odustao jer mi se paralo da je nesto jeftinije krenuti sa opremom na ribe. Obozam jestit i jedno i drugo pa sto goc krene (akobogda) bit ce dobro. Ne mislim da cu se nesto najesti prve godine/dvije od mog ribanja ali bez prove nista drugo ne daje rezultat osim ponte od takujina
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 11 Ruj 2015 21:09 #266 od pepsi
Joky kad startaš sa novom opremom :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
kalamar's Avatar 11 Ruj 2015 23:43 #267 od kalamar
Replied by kalamar on topic Lignje s obale
Danas sam opet bio od. 19 do 23.30 nista ni da pipne

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 12 Ruj 2015 20:16 #268 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Lignje s obale
Pozdrav lignjolovci!Evo da se predstavi još jedan fanatik s krajnjeg juga.Oduševila me ova tema,tako sam se pod hitno registrirao da se priključim....inače zadnjih godina lignje lovim večinom s kraja iako moram priznat da sam najbogatije ulove vršio peškafondom s krme broda,pod lampijunom i to na sidrištima u Istarkom akvatorijum i u SL ispred Kopra...ali lignjanje s kraja ima neku posebnu čar i tu,pogotovo kod nas u Dubrovniku,tih 4-5komda čvjeka posebno veseli!Eto ove godine još nisam zabacio devu(lignjaru),prošle godine sa tek sredinom 10.mj. ostvario spomena vrijedan ulov,za razliku od predprošle kad sam več u ovo doba lovio bar po 2-3 kom.Pripremio sam novi Okumin Lure Mania spin 2,20m 10-50g štap i Shimano Hyperloop 2500 mašinicu sa upredenicom 0,15(iako baš i nisam ljubitelj upredenih,čak ni u spinu).Kako sam na bolovanjum i na štakama,nemem velik izbor posta ali imam vremena ;).Vjerovatno ču kroz dan dva poč zabacit iako se ne nadam previše jer more je toplo...eto ekipa od liganja,čast mi je družiti se s vama!

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

• Joky
  • Joky's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Joky's Avatar 13 Ruj 2015 15:35 #269 od Joky
Replied by Joky on topic Lignje s obale

pepsi napisao: Joky kad startaš sa novom opremom :cheer:

Zbog posla i obaveza mocu krenuti tek za 10 dana a 10 misec sam na go tako da za sad samo tuzno gledam u opremu. I samo mo fali jos jedna yamashita tako da cu navratiti ovaj tjedan.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 13 Ruj 2015 17:48 #270 od pepsi
Naleti pa ćemo proćakulat ko imaš vrimena,od sutra sam dvokratno,kolega je na natjecanju.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 13 Ruj 2015 17:56 #271 od pepsi
Malo preslagivanja,čišćenja i redovitog održavanja B)

Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

• deba
  • deba's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
deba's Avatar 13 Ruj 2015 18:25 #272 od deba
Replied by deba on topic Lignje s obale
Evo da i ja dan svoj osvrt na ovogodišnji start sezone,opremu itd...
Počea san lovit ima desetak dana ali osin 2 sipe koju su bile ajme i vraćene u more,liganja ni za čut,sa broda se vataju ali su male kako kaže ekipa.
S tin da mi početak i nije najbolje počea :lol: prvi izlazak yamashita q live ostala u moru,i to nakon šta je izvukla ona dva zametka iz početka posta,slijedeća 2-3 puta adje donija san doma svu opremu ali bez liganja,da bi jučer poslušnost otkazala i mustadova wish upredenica 0,12,jedan jači zamah i ode kanji u vječna lovišta!pukla na živo!I to bi ukratko bilo to :) 4-5 odlazaka na more.
Od opreme koristin štap tubertini/seika hyper eging 2,4m 10-30g,rola je shimano exage 3000 sfd,fc gossen bass type 0,28 a od sutra i upredenicu egi damashii :)
skosavice dtd,yo zuri,kanji klasika narančaste roze zelene...
Hvala: pepsi, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 13 Ruj 2015 20:14 - 15 Ruj 2015 20:25 #273 od Fanatik
Evo upravo se spremam u akciju,idem na postu ispod jednog hotela dje jedan reflektor tuče ravno u more.Ponta ču se na rub mraka pa eto možda se i kvalificiram u ligu 2015.Evo arsenala za početak sezone,lijevo su meni najdraže DTD-ove a desno Yamashita i Kanji...inače i Yo-zuri mi se pokazo odlično al nemam više ni jednu,jake su im igle i kad zapne za kamen gotovo je...al morat ču popravit arsenal s bar 1-2 Yo-zurija.

Zadnja izmjena: 15 Ruj 2015 20:25 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 13 Ruj 2015 20:26 #274 od Fanatik
A baš sam krkan za postavit fotku...a i nisam nikad koristio te servise za pohranu :unsure: ....možda je bolje s laptopa,sad sam na tabletu,prova ču ka se vratim sa vrijednijom fotkom!

Molimo prijavite se

Više...
Divlji Čovik's Avatar 15 Ruj 2015 14:29 #275 od Divlji Čovik
Replied by Divlji Čovik on topic Lignje s obale
Ee ljudovi:D ima li ista lignjica, ode se da samo s brodom uvatit ali s 0bale nista!

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 15 Ruj 2015 18:58 #276 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Lignje s obale
Ja ću vam samo reći da sam u subotu provukao rapalu za lignje usput uz obalu na dva metra dubine, cca 15 minuta i digao dvije lignje. Pa po meni je to isto kao da lovim s obale...

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 15 Ruj 2015 19:57 #277 od Fanatik
Eto ja sam prekjuče izišo prvi put ove godine i ulovio sam jednu cca20dkg a imo sam još jedan potez,pravo da vam kažem ugodno sam iznenađen,nisam očekivo ništa jer je dosta plitko 5-6m a more je bilo 25C...al nisan vidio niti jedan trag crnila a inače tu dolazi 6-7 lignjolovaca,a možda još nisu počeli lovit!?!..sinoč se nije moglo bacat bilo je vjetra i mora al večera opet krečem ;)

Hvala: Pikabu, pepsi, deba

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 17 Ruj 2015 21:23 - 17 Ruj 2015 21:32 #278 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale
Evo napokon danas ulovio jednoga od 20 deka. Taman promjenio poziciju i kako prijatelj kaže "bacio sam mu na glavu" :whistle:

Uvjeti: Tramuntana,kasnije prebacilo na laganu buru.
Kurent nije baš bio na našoj strani
Mladi mjesec
Plima
Skosavica sa slike.dtd

Iako sam ih mjenao kao wenger sinoć igrače,uspio sam sa izmjenama :)

Nisam imao sa sobom papir,pa još nisam spreman za natjecanje

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 17 Ruj 2015 21:32 od lignjolovac.
Hvala: pepsi, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 17 Ruj 2015 23:19 #279 od pepsi
Bitno da je krenulo :cheer:

Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 18 Ruj 2015 02:35 #280 od Fanatik
Pa svaka čast lignolovac!...lijep komad :)

Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se