"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
Zdenko's Avatar 05 Ožu 2019 11:46 #2661 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Lignje s obale
Sa Graphitleaderom nemas problema. Samo ime sve govori. Rolu koju si naveo imam ja i rola je super. Kosnica je super kao i samo namatanje spage i po bonaci i po vjetru. Kupuj bez sumnje.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 05 Ožu 2019 11:46 #2662 od Zdenko
Sa Graphitleaderom nemas problema. Samo ime sve govori. Rolu koju si naveo imam ja i rola je super. Kocnica je super kao i samo namatanje spage i po bonaci i po vjetru. Kupuj bez sumnje.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Ožu 2019 13:26 #2663 od marinac
Replied by marinac on topic Lignje s obale

Kvačun napisao: Hvala vam na odgovorima, još jedno pitanje, kakva su vam iskustva sa Olympic graphitleader calamaretti GCRS-802L (1.8-3), i s rolom (jedna, jedina i neponovljiva :) :) :) ) Daiwa emeraldas air 2508PE-H

J ati imam taj štap i možda desetak puta na moru.Štap je vrhunski a skose 2,5 su najbolje za lignjati, iako i sa 3.0 je više nego ok.Ako si zainteresiran, mogu ti ga prodati, jer sam ja sebi naručija još jedan štap.

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 12 Ožu 2019 09:58 #2664 od BulMar
Replied by BulMar on topic Lignje s obale

mirakulin napisao: Čestitke svima koji su sudjelovali i prenosili dojmove s mora nama ostalima koji nismo imali prilike loviti. Bio mi je gušt, pogotovo iz Zagreba daleko od mora, čitat doživljaje starih i novih kolega! B) :like:
.........................
2. BulMar - ........... Baš ide na lignje da gušta, za svoju dušu. I toliko mu je lipo da to onda želi podilit s drugima (jesam li u pravu, BulMar?). ......................
.........................
Toliko za sada. Hvala svima na djeljenju iskustava i doživljaja s nama!

Na ovako izravno postavljeno pitanje moram odgovoriti: Iako se ne poznajemo, izvrsno me poznaješ!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 12 Tra 2019 14:13 #2665 od sasac
Replied by sasac on topic Lignje s obale

Zdenko napisao:

rogi napisao: Što mislite o novoj Daiwa Freams LT 2500D za lignjolov? :)
www.nordfishing77.at/daiwa-18-freams-lt-2500d-neu-2019-9603
Ima i izvedba u veličini 2000, ali ne znam je li ona ipak možda premala/slaba ukoliko bi s njom nakon sezone lignji krenuo u spinning na neke "jednostavnije" ribe budući da sam kompletan početnik? :)

Dodaj jos 20 Eura I kupi Shimano Stradic+14 na istom webu. Prava stvar za lignjolov.
www.nordfishing77.at/shimano-stradic-ci4-2500-fb-5352
ili bolje ovu:

www.nordfishing77.at/shimano-stradic-ci4-c-3000-hg-fb-5354

Da li si lovio sa Freamsom lt? Naime upravo tu mašinicu u 2500 veličini gledam za brancine, stradic mi je skoro pa postao kao bmw, kupiš da se kur**š :D

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 12 Tra 2019 16:18 #2666 od Zdenko
Nisam lovio sa Freamsom, ali lovim sa Stradicom I znam sta je ta rola. Zato sam I napisao da za 20 Eura vise imas dobru makinu koja je izuzetno dobra za tu lovu , za koju se kupuje. Nije BMW, jer ima I boljih od Stradica.
To je samo sugestija, a ti odlucujes sta ces kupiti. Evo ja sam kupio spin stap, na osnovu tvoje sugestije. Imamo isti stap.

Rogi ribaru !
Hvala: sasac

Molimo prijavite se

Više...
Kal-El's Avatar 18 Tra 2019 11:09 - 18 Tra 2019 11:09 #2667 od Kal-El
Replied by Kal-El on topic Lignje s obale
Ekipa šta mislite o priboru Sakura Ryokan 762 ULST 0.5-5g i Sakurinoj roli Ginaka 2007fd za lignjolov sa obale?

Valja li to šta za lignju ili da se uopće ne upuštam u lignjolov s obale i kupovanje skošavica? :silly:

Btw..totalni sam amater što se lignji tiče B)

There's a fine line between fishing and just standing on the shore like an idiot :)
Zadnja izmjena: 18 Tra 2019 11:09 od Kal-El.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 18 Tra 2019 11:39 #2668 od Igor
Replied by Igor on topic Lignje s obale
Preslab ti je to štap za skosavice., ako već ne uzimaš egi štap, onda uzmi neki 5-25 grama ili tako nešto.
Hvala: Kal-El

Molimo prijavite se

Više...
Kal-El's Avatar 18 Tra 2019 12:22 - 18 Tra 2019 12:26 #2669 od Kal-El
Replied by Kal-El on topic Lignje s obale
Znači bolji izbor bi bio Sakura Ryokan 782 MH 10-35g sa npr. Daiwa Ninja 4000?

To pitam jer trenutno to posjedujem.

I da...koje skošavice da kupim...znam da je sigurno bilo istih pitanja na forumu, al ovako na prvu ruku da netko preporuči.

npr. DTD white killer oita 2.5 ili 3.0???
neki Yo-zuri???

There's a fine line between fishing and just standing on the shore like an idiot :)
Zadnja izmjena: 18 Tra 2019 12:26 od Kal-El.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 18 Tra 2019 13:35 #2670 od Igor
Replied by Igor on topic Lignje s obale
Sigurno bi bio bolji. Za skosavice će se javiti kolege koje ipak imaju puno više iskustva od mene u egingu.

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 18 Tra 2019 13:49 #2671 od rogi
Replied by rogi on topic Lignje s obale
Definitivno bolji izbor. Rola je moooožda malo prevelika ali će definitivno poslužiti, a i to je nekako osobni izbor po mom mišljenju, netko preferira veće netko manje role.

Što se tiče skosavica uglavnom lovim s #3.0, imam par #2.5 koje su možda 10ak puta bile u moru.

DTD je po meni best buy.
Recimo nekih par modela/dekora koje bi ti preporučio za prvu ruku:
DTD Panic Egi Pink
DTD Real Fish Sargo
DTD White Killer Pink i možda zelena iako ta meni ništa nije ulovila
DTD Retro Oita Orange, Black, Brown
DTD Bijela Oita

S tim po meni manje više imaš pokrivene sve vremenske uvjete (lov po danu, noći, kada su lignje više i manje aktivne).

Definitivno upgrade bi bile Yamashita skosavice, meni dalje lete i malko brže tonu što mi je super s obzirom da lovim na dosta dubokim terenima. Nešto su skuplje i po meni ih se isplati kupit vani.

Yo-Zuri nisam koristio tako da ne mogu komentirati.

OBAVEZNO kupi nešto jeftinijih skosavica s ebaya, aliexpressa ili decathlona koje ćeš prve bacati na novim terenima jer ako zapneš negdje bolje ostati bez 10 kuna nego 50 ili više :)

Molimo prijavite se