"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
marinac's Avatar 27 Ruj 2015 20:04 #341 od marinac
Replied by marinac on topic Lignje s obale
i kod mene dere bura, pa isto nisam mogao loviti, a šta se tiče te skosavice, to ti je specijalno napravljeno za lov sipe, budući da ona drukčije hvata skosavicu , nego lignja
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 27 Ruj 2015 20:39 #342 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale
Tako je,namjenja je za sipe,a bilo je i situacija da mi lignja prati skosavicu do same obale i onda uhvati za glavu i pobjegne. Možda sa ovakvom skosavicom bi završila na obali. Naravno ovo je stariji model iz 2009. godine

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Ruj 2015 20:43 #343 od marinac
da li slučajno uhvatiš koju sipu dok hvataš lignje, ja ove danre uvatim sipu ilidvi , a lignju još nisam ove sezone

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Ruj 2015 20:44 #344 od marinac
zadnju lignju sam uhvatio 20.05

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 27 Ruj 2015 20:53 #345 od lignjolovac
Uhvatio sam jednu lignju ove sezone,a išao sam 5-6 puta. Prošle godine sam uhvatio jedno 4-5 sipa. A prošle godine sam imao slučaj da jednu od 30-tak deka uhvatim i padne mi među škrape i dan poslje opet uhvatim sipu od 30 deka. Naravno nije mi pala među škrape :)

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Ruj 2015 21:13 #346 od marinac
ja sam sipe prošle godine počeja vatai od 10. mj. pa dopolovine 7. mj., a uprosjeku sam svaki dan vata 2 sipe, a lignje preko 100 kom, i otome kao i sipama sam svaki put pisao i imam knjigu o tome

Molimo prijavite se

Više...
Divlji Čovik's Avatar 27 Ruj 2015 21:16 #347 od Divlji Čovik
Replied by Divlji Čovik on topic Lignje s obale
iman i ja naku skosku sto ima bocno na stomaku iglice

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Divlji Čovik's Avatar 27 Ruj 2015 21:19 #348 od Divlji Čovik
zna li ko kad se koja boja skosa koristi?

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 27 Ruj 2015 22:08 #349 od lignjolovac
Zelena-za vrijeme zalaska sunca(dok ne padne noć)
Plava-za vrijeme jake mjesečine
Crvena-Bez mjesečine,mislim kad je slaba
Narančasta-isto kao crvena

Ovako ja to radim,a težina ovisi o plimi/oseki i kurentu.

Što je veći kurent i za vrijeme jake oseke teže,a za vrijeme bez kurenta i za vrijeme plime lakše.

Naravno ne moraju se svi samnom složiti,svatko radi po svome iskustvu :)

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 28 Ruj 2015 00:52 - 28 Ruj 2015 02:24 #350 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Lignje s obale

Divlji Čovik napisao: zna li ko kad se koja boja skosa koristi?

Lignjolovac je to dosta dobro objasnio i mislim da se vecina slaze s tim :) ...dodo bi jos to da su crvene i narancaste neka osnova,univerzala,na njih uvijek mozes dobit lignju a plave i zelene nijanse se ubacuju u igru u uvjetima koje je Lignjolovac spomenuo :) ...al bez obzira,ako su uvjeti za plavu il zelenu a neide,slobodno ubaci npr.narancastu i mos bas na nju dobit a naravno i obratno.Cesto mi se dogodi da u uvjetima za narancastu na nju ne dira a onda ubacim zelenu i eto je!Primijetio sam jos da plava i zelena odlicno love kad se lignje dignu pri povrsini,sto ima neku logiku jer ih boja podsjeca na plijen koji se prirodno nalazi u tom sloju mora.
Dakle,bitno je imat i crvene,narancaste i zelene,plave te cesto vrsit izmjene ako lignja ne radi ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 28 Ruj 2015 02:24 od Fanatik.
Hvala: Divlji Čovik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 28 Ruj 2015 02:19 #351 od Fanatik

lignjolovac napisao: Kod nas bura,pa sam odlučio malo pričekati da se smiri. Čitam malo po časopisima,jeli tko lovio sa skosavicama od yozuira sniper egi,ima na leđima krunice.
Ovako to izgleda.

Vjerujem da dobro radi i za lignju,cito sam kako lignja cesto zna opipavat lignjaru prije nego je povuce lovkama i zgrabi kratkim kracima,kazu da tu igra ulogu tkanina jerbo ako je lignjara tvrda i nema mekanu tkaninu veca je sansa da lignja nakon prvotnog opipavanja pusti lignjaru.Mislim da bi te dodatne igle koristile da se lignja vec lovkama zakaci prilikom opipavanja.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 28 Ruj 2015 13:36 #352 od lignjolovac
Drago mi je da se sve više članova foruma priključuje u natjecanje,ova tema je definitivno top tema ovoga foruma. Još jednom bi se zahvalio Zeusu što je moju ideju realizirao. Iako još ima jako puno vremena do špice sezone lignjolova,neki su već počeli skupljati bodove šakom i kapom :)

Fanatik potpuno si u pravu što se tiće skosavice sniper egi,ali pitanje je koliko bi te krunice uspjele zadržati lignju,odnosno da li bi se mogla dovući do obale,a da se drži za te dvije krunice.

Ja čekam da se bura smiri pa idem po prve bodove,a možda odem i večeras potražiti neku uvalu :)

Molimo prijavite se

Više...
Divlji Čovik's Avatar 28 Ruj 2015 13:50 #353 od Divlji Čovik
Znaci pocele su se po danu loviti ili to mislis na veceras ? :woohoo:

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 28 Ruj 2015 15:10 #354 od lignjolovac
Ma mislim na večeras,nikad nisam lovio preko dana,osim kad nisam ni znao kako se love lignje :)

Evo došao nam je i Zeus,vidim da je online. Molim te Zeus sredi malo ove teme da nam ne nastane đumbus na forumu.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 28 Ruj 2015 15:14 #355 od Fanatik

lignjolovac napisao: Drago mi je da se sve više članova foruma priključuje u natjecanje,ova tema je definitivno top tema ovoga foruma. Još jednom bi se zahvalio Zeusu što je moju ideju realizirao. Iako još ima jako puno vremena do špice sezone lignjolova,neki su već počeli skupljati bodove šakom i kapom :)

Fanatik potpuno si u pravu što se tiće skosavice sniper egi,ali pitanje je koliko bi te krunice uspjele zadržati lignju,odnosno da li bi se mogla dovući do obale,a da se drži za te dvije krunice.

Ja čekam da se bura smiri pa idem po prve bodove,a možda odem i večeras potražiti neku uvalu :)

I ja sam o tome dosta razmisljo,jos od kad sam prvi put vidio takvu sa dodatnim iglama.A ovisi sve o tom kako se zakaci,zno sam izvuc lijepe komada na klasicnu lignjaru a bile bi zakacene jednim krakom na 1-2 iglice,naravno bilo je i otpadanja al stvarno rijetko.Mislim da bi dodatne igle,uz oprezno izvlacenje i prihvat jankom,mogle donijet koju lignju vise!?...ipak to je samo moje misljenje jer jos je nikad nisam koristio,a razmisljam da je nabavim....tako da volio bi i ja cut bas nekog ko ima iskustva,kakva je razlika u lovnosti lignje u odnosu na klasicne oite namijenjene lignji?

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 28 Ruj 2015 15:19 #356 od Fanatik

Divlji Čovik napisao: iman i ja naku skosku sto ima bocno na stomaku iglice

Kako se pokazala u lovu u onosu na klasicne?

Molimo prijavite se

Više...
Divlji Čovik's Avatar 28 Ruj 2015 15:27 #357 od Divlji Čovik
Nisam ni lovio puno na nju pa ni neznam, probam veceras pa javim hahahah

Molimo prijavite se

Više...
Divlji Čovik's Avatar 28 Ruj 2015 15:29 #358 od Divlji Čovik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 28 Ruj 2015 15:29 #359 od Fanatik
Ocekujemo izvjestaj :) ...naravno pozitivan bez obzira na skosu ;)

Molimo prijavite se

Više...
Divlji Čovik's Avatar 28 Ruj 2015 15:33 #360 od Divlji Čovik
Hehe nadam se ;)
Mozda probam i na ovo cudoviste ili malo vece pricekam hahah

Molimo prijavite se