"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Sakura Ryokan Egi vs. Okuma Squid Hacker vs. Okuma Egi Pro K1

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 10 Velj 2018 14:42 #1 od zeusfaber
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Da sad birate jedan od ponuđenih entry level štapova za eging koji bi uzeli i zašto? Koliko vidim jedina Okuma Egi Pro K1 ima FUJI vodilice, a najjeftiniji je. Vidim da ga dosta vas koristi. Da li netko ima Sakuru Ryokan ili Squid Hackera :?:
Hvala: BulMar, mirakulin
Više...
IveRijeka's Avatar 11 Velj 2018 08:32 #2 od IveRijeka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Imam ja Squid hackera , i štap je dobar za teže skosavice (2,5-4) . No sad da previše ne dužimo tu dolazimo do para i muzike jer štap je težak mislim 158 grama, što je joho ho teže od recimo to tako skupljih štapova ili bolje reći štapova više klase. Sa nim sam se lijepo nalovio i kad se naučiš na tu težinu onda se lovi bez problema i sa 2,2 naoricama i sa 3,5 skosama. Može dobro poslužit i za druge vidove varaličarenja jer je po meni jedan od boljih Okuma štapova.
  • zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 16 Velj 2018 18:39 #3 od zeusfaber
Koja je razlika između Okuma Egi Pro K1 i Okuma Egi Pro K2? Osim boje...

K2 je novi model? Rijetko gdje ga mogu pronaći dok K1 ima svugdje...
Više...
bzing's Avatar 16 Velj 2018 19:03 #4 od bzing
K2 ima jednu sprovodnicu manje?
Boja je tugaljivo Bordeaux.
Nema pluto na donjem dijelu - završetku

Sve u svemu, trebalo bi da je 100kn jeftiniji.
Ovako je 50 kuna skuplji.
  • Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 17 Velj 2018 10:45 #5 od Baćo68
Okuma Egi Pro K1 ima Fuji vodilice, dok K2 nema...

Riba(r) ribi grize rep
Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 23 Velj 2018 06:13 #6 od Ilija Gromovnik
Ajmo učiniti ovu raspravu malo zanimljivijom na taj način da proširimo(obogatimo) ponudu za još dva manje-više poznata ''entry level'' egi štapa koji po meni svakako zaslužuju spomen a i mjesto u ovoj rubrici , to su naravno Ron Thompson Egi Master te Major Craft Solpara :P!!!

Ča me tako gljedaš?!
Više...
Kvarner's Avatar 23 Velj 2018 06:33 #7 od Kvarner
Ajde se ti prvo predstavi, pa onda mozemo raspravljati.
Više...
Zdenko's Avatar 23 Velj 2018 12:19 #8 od Zdenko

Kvarner napisao: Ajde se ti prvo predstavi, pa onda mozemo raspravljati.

Rogi ribaru !
Više...
Paragon's Avatar 16 Stu 2018 22:47 - 16 Stu 2018 22:49 #9 od Paragon
ekipa ima li tko sakuru ryokana slucajno?
dali je sa njime moguce ici na lignje i ul/l spin raditi?
pod time mislim vecinom od cca 2.5-4 gr jig glave(isome crvici) i varalice cca do 12-15 gr
imam par tih manjih varki i pokoju skosavicu a posto vec imam hexanu 10-35 htio bih pokriti i ovu tehniku
EDIT: ako tko ima kakvu zamjensku soluciju neka napise nemora biti nuzno sakura ryokan jedino bih rolu uzeo sakura ginaka 2007 jer nemam rolicu za to (daiwa 3500 i okuma 4000 6500)
Zadnja izmjena: 16 Stu 2018 22:49 od Paragon.
Više...
Šmit's Avatar 18 Stu 2018 07:55 - 18 Stu 2018 08:03 #10 od Šmit
Pozdrav Paragon, ja imam sakura ryokan egi 2.0 do 3.5 bacanja ili ti u gramima 5-25 uparen sa sakurinom rolom silver code 2005 fd te sakurinom multicolor upredenicom 0.15mm. Stvarno sam zadovoljan kompletom, krstio sam ga lignjama i sipama al nista tezim od 300 grama. Bacao sam i metalne varke sakurine lisa loco od 7g i 21g ( neznam kako bi se ponasao prilikom izbacivanja manjih varki od 7g jer istih ni nemam al su u planu za kupit ).Stap odrađuje savršeno izbacivanje i vođenje varke. Na te varke dobio malu licu nekih 500g i arbuna isto tako. Oprema odradila sve bez zamjerke, naravno sve pusteno da naraste. Po meni i za moje potrebe jedan odlican kompletić. A trenutno ti je ryokan egi s ginaka 2007 rolom na akciji u topfishingu u zagrebu za 600kn, inace sam stap je 500kn a ginaka 400kn ( na akciji 270kn )
topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/5...okan-egi-ginaka-2007
Zadnja izmjena: 18 Stu 2018 08:03 od Šmit.
Hvala: Paragon
Više...
Paragon's Avatar 20 Stu 2018 20:59 #11 od Paragon
da tamo sam vidio zato i pitam.
hvala na info! :)