"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
tuvok's Avatar 01 Stu 2018 23:43 #121 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 24

01.11.2018. 21.30 - 22.30 h, Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD full color oita 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
jugo

1 lignja - 0,50 kg

Kiša, kiša i samo kiša, cijeli Božji dan a osobito popodne. Čekao sam i čekao i u jednom trenutku stop, pojave se zvijezde na jednom dijelu neba i to je znak za akciju.
Dolazim u Rogoznicu u 21.30 h i odem na plažu koja je u zavitrini. Jugo je malo u slabljenju ali isto puše.
Stajem na lukobran i krečem u akciju.
Mijenjam skose ali ništa se ne događa. U jednom trenutku na bijelu oitu dok je tonula nešto udre, ja napravim kontru ali ništa, vjerojatno lubinčić.
Nakon toga stavljam DTD full color oitu 3.0 i zabacujem.
Naleti reful vitra s leđa i skosa odleti dosta daleko. Pustim je da potone do dna. Povučem i napravim niz od nekoliko skosajeva. Tada osjetim da je nešto zgrabilo skosu i počelo je vuči. Radim kontru i težina na drugoj strani. Krenu pumpanje i izvlačenje upredenice. Zategnem kočnicu i krene lagano izvlačenje. U nekoliko navrat toliko povlačenje da me strah da se ne skine s skose. Dovlačim je u kraj i tad kreče divljanje. Ja krenem jankom a ona utekne 2 metra i tako u par navrata.
Napokon je uspijem ubaciti u janku i vani je u 22,00 h.

Super, zabacujem ponovno ali nema parice.
Ostajem još pola sata ali izgleda da je opet samica u pitanju.
Opet se skupljaju oblaci i poćme propadati kišica. Skupljam opremu i odlazim.
Lignja je uhvaćena doslovno između dva pljuska.

Kući je stavljam na vagu i pokazuje 0,50 kg.

I večeras zadovoljan.
Hvala: zeusfaber, marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, JopaZGRI, mirakulin, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 02 Stu 2018 00:23 - 02 Stu 2018 00:50 #122 od Yamašnita
Upis Br.: 4
Split, Marjan 01.11.2018, od 19:40-22:20
Štap: Caperlan Wixom-1 (10-30g) Dekatlon
Mašinica: shimano sienna 2500
Upredenica: duel x-wire 8x 0.8
Predvez: Sunline Fluorocarbon Egi Leader Black Stream 0.26 , SEAGUAR FXR 0.235
Skosavica: Kanji Orange 3.0, DTD Bukva White Killer Orange 3.0
dubina: prva pošta: 3-4m Kamenja,druga pošta: 3-5m posejdonija i pijesak
Kurenat:prva pošta jaki zapadni, druga pošta:bonaca
Dolazimo prijatelj i ja na poštu di inače znamo stat,a tamo već četri čovika. Uspivam ga nekako nagovorit da se damo malo dalje da probamo prošetat malo. Šetamo tamo mi Marjanom i nađemo lipu lokaciju kaže on meni jednom sam vidia tu neke momke da love,amo ća probat velim ja. Bacam ja prvi zabačaj kanji pro spec orange 3.0 jer je bia na štapu da vidim kurenat, pa kažem stavit cu onda neku jeftinu da isprobam teren jer vidim sve je kamenje oko nas. Nisam da da potone neko radim dva ti agresivna skosa,kurenat zapadni jaki baš,mislim se nema od ovog ništa. Taman idem vuč kraju da ne zapne kad ono otpor mislim se e jeben ti sta si glup sta stavljaš kanjia odma eto ti neka ti. Motam opet malo ono vidim nešto je na skosavici,al ne pruža otpor mislim se,ah sipa mala sta cu vratit cu je. Dovlačim u kraj,lignja 13dkg.
Super prvo bacanje tu su napokon lignja nakon 13. dana! Bacam opet,šaljem poruku prijatelju,hvalim se al zaboravljam da je ovo nova pošta ne znam teren i naravno kanji zapinje. Nakon 15 min borbe i hodanja livo,desno i skoro upadanja u more,naglo trzam i puca upredenica. Tuga( RIP KANJI),a u isto vrime prijatelj vodi borbu sa jeftinom skosavicom i njemu također ostaje u moru. Motam na brzinu predvez (duble uni knot) inače motanm FG ali treba mi duže vremena i svitla ovako na brzinu motam duble uni. Prijatelj me moli da i njemu zavežem kopcu jer ne zna čvor,a kaže super mu je bia zadnji koji sam mu veza(palomar čvor). Vežem ja to sve gubimo oko 30 min lova njemu baterija na lampi se potrošila i čujem ga u pozadini žali se da mu se ne sviđaju uvjeti di lovimo. Ajde kaže, "idemo tamo di su bili ona četvorica sad ih je dvoje". Dolazimo do pola puta on kaže " ajde idem probat vamo zabacit",mislim se daj šta ćemo tu uvatit bezveze gubimo vrime ajmo na poziciju di smo se dogovorili,ali kao da mi je nešto dalo znak,kažem aj amo probat štapi su nam ionako spremni za lovit,mislimse jedan dva zabačaja šta imam izgubit. Bacam ja magcasta 3.5,vidim bonaca,nema kurenta,uvjeti idealni. Kažem ja njemu amo mi ostat ovdi. Stavljam DTD Bukvu 3.0 White Killer Orange (računam duže tone,ne znam teren bolje nek je ona u vodi.) Zovem kolegu lignjolovca da mu zahvalim na prvoj poziciji šta mi je okvirno reka di on zna stat jer inace nebi ni išli šetat Marjanom i pričamo mi jedno 2 min kažen mu aj moram poklopit ne znam ovi teren zapet će mi skosavica. Poklapam slušalicu osjećam težinu mislin se ne opet trznem naglo,opet težina,opet agresivno trznem,dovlačim skosavicu u kraj kad na njoj krak :lol: nije zapelo nego je lignja se zakacila na skosavicu.Bacam bukvu nazad malo već isfrustiran, mislim se, prekasna večer izgubim Kanjia,evo sad sam i iskida krak lignji nema večeras sriće,najbolje ić doma. U tom trenu prijatelj se dere: " Daj špurtil ovo je nešto veliko", trčim njemu dolazim spreman za podbacit špurtil,a ono on vuće moju upredenicu. Isfrustiran kažem mu daj pazi di bacaš,a on dalje mota kako mota dovlači moju bukvu u kraj,a na njoj lignja za jedan krak zakačena,a moj štap uadaljen 3m od nas ništa kažem mu motaj dignit ću je na ruku. Dižem lignju br.2,smijanje,kažemo treba ovu scenu snimit ,a ja njemu kažem jel tvoja ili moja :lol: On kaže na tvojoj skosavici tvoja je.
Smirili se doživljaji bacam bukvu opet puštam da tone,čekam jedno 2 minute skos,čekam 2 minute vertikalni skos,osjećam nešto dira skosavicu,lagano skosnem nema ništa,stajem jedno 3-4 sekunde ništa,lagano motam put sebe (panulajem),kad s druge strane udar i pumpanje kreće. Vadim i lignju broj 3. bez problema.

Bacam odma opet bukvu,a prijatelj tamo vadi jednu lipu od 20dkg,dobacujem mu ja gledaj sad će parica krenilo nas je B) . Opet čekam 2-3 minute skos,paf kontra pumpa lignja,e to je to ova je lip komad. Motam,mašinica plaće moram je malo zategnit,vadim i lignju br.4 vanka najveću. Počinje kiša,a ja kažem idem dat malo priliku drugim skosavicama i tu staje sve. Pokušajem još 40 minuta ali ništa.
Bacam konačnu sliku sa skosavicom
(bia bi tu i kanji ponosno sta uz bukvu al sada ponostno stoji zakacen za neku stinu :( )
Pola kila u njih 4 ajde malo je zasladilo gorak okus zbog izgubljenog kanji

Zadnja izmjena: 02 Stu 2018 00:50 od Yamašnita.
Hvala: zeusfaber, dzingo, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 02 Stu 2018 00:23 #123 od BulMar
Upis br.:6
01.11.2018.
Vrijeme: 17:00 - 19:00;
Dno: Pijesak; Dubina: 3 - 4m;
Vjetar: Jugo-istočni; More: Valovito; Kurenat: Južni
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: Yamashita EGI-O Q Live SEARCH 3.0-R07

Opet prijeti kiša. Ne da mi vrag mira, idem pokušati, nosim kabanicu i kišobran. Puše jugo, more je valovito.

Prvi zabačaj je test kako se ponaša skosavica, kako jugo nosi upredenicu, .... Drugi pokušaj, zabac oko 55 metara daleko, uz pomoć juga. Skosavica tone, brojim sekunde, upredenica je lagano olabavljena, odjednom upredenica se zateže, osjetim udar po skosavici, lagano kontriram, osjetim "u tvrdo" (kao što lijepo kaže jedan naš kolega iz prošlogodišnje Lige), i lagano je privodim kraju sa oko 50 metara daljine. Divota, lijepa lignja, 35 dag (izvagano kod kuće).

Nakon još nekoliko zabačaja pokušavam panulanjem "isprovocirati" lignju. Na oko 25 metara od obale osjetim udarac, potezanje i moja je. Doduše, manja je, ali jednako mi je draga.

Ubrzo počinje kišiti i ja pođoh kući. Zadovoljan, naravno.

Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: Zdenko, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Tonch, Alien ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 02 Stu 2018 13:23 #124 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:6 Rijeka, 31.10.2018. od 19:30-22:00h
Oprema:
Štap: Savage gear Salt egi
Mašinica: Daiwa Freams 2508
Špaga: Gosen casting 0,8 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Neka od 8 kuna 2,5 narančasta
Nakon nekoliko dana jugo se napokon smirilo, vani bonaca. Idem malo na more više vidit štetu od juga, nego s nadom u ulov. Dolazim na poziciju, totalni krš i lom, dva mjesta za lov više nema, grote razbacane, zemlja urušena. Stari kompadre lovi još od dana, nema ništa ni na jig, ni na pušće, ni na silikonce. Probam i ja sve to, nema ničega, ljudi dolaze, probaju bacati po pol ure, nema ničega, povlače se. Stari vadi jednu lignjicu od 5-6 deka, ponovo pol sata bacanja, ništa. Odustajem, idem doma, usput stanem na još jednu poštu, par zabačaja pa doma. Drugi zabačaj, čujem je, povlači lagano, skos, skijanje metar, otpada. Počnem skakutati s pušćom, odmah opet skače i opet metar i pada. Sad puštam pušću neka tone, špaga skroz opuštena. Odmah špaga krene od mene, jaki skos i sad je sigurna. Lijepo pumpa, ali za čas je vani. Još dva zabačaja, ništa, meni dosta, kupim prnje i doma.
Privitak datoteke:
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 02 Stu 2018 19:18 #125 od marinac
UPIS BR: 26

Kaštela,2.11.2018, od 16 i 30 - 18 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,daiwa,dtd

- jugo u zavjetrini
-dno pješčano sa posedonijom
-dubina oko 5 metara
-bez kurenta

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 02 Stu 2018 23:19 - 02 Stu 2018 23:25 #126 od BulMar
Upis br.:7
02.11.2018.
Vrijeme: 17:00 - 19:00;
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Jugo-istočni; More: Malo malovito; Kurenat: Južni
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD-White Killer Oita 3.0 White
Opet lagana kiša, opet jugo. Ipak idem, za svaki slučaj nosim kabanicu i kišobran. Biram poziciju sa koje mogu zabacivati prema zapadu, niz vjetar. Uz pomoć vjetra bacam izmedu 50 i 60 metara. Nakon dvadesetak minuta, povlačim skosavicu do mula, mrak je, ali imam svijetlo, na metar od mula vidim lignja prati skosavicu, brzo gasim svjetlo i lagano povlačim skosavicu, u lijevo pa u desno, osjetim udar, skosnem ali u prazno, brzo vratim skosavicu u more i ponovim isto, trzaj , kontra i učas je vani, bez pomoći mreže. Lijep komad: 50 dag.

Nakon ovog ulova jedna me sipa nervirala u 5-6 zabačaja. Takla bi skosavicu, ja kontriram, ali u ništa. I tako nekoliko puta. Na kraju je dolijala (20 dag).
Mijenjam lokaciju, pa ubrzo opet na novu lokaciju, ali ništa se ne događa.
Vraćam se na početnu poziciju, gdje sam ulovio lignju i sipu. Kišica rominja. Prvi zabac, daleko, daleko, niz vjetar. Nakon 25 sekundi skosavica je na dnu, skosnem snažno 2-3 puta, "utvrdo". Osjećam kao da je skosavica zabetonirana, niti makac, ni tamo ni ovamo. Držim napetu upredenicu. Ili je zapelo ili je dobar komad.. Uporan sam, popušta, kreće se prema meni, rola zuji, lagano je zatežem, pomičem se pomalo unazad, lagano je privlačim, teško je, nešto je veliko, daleko je preko 50 metara. Lagano i ravnomjerno je privlačim i vadim uz pomoć mreže. Još bolji komad od one prve: 80 dag.

Neću više. Dosta je. Zadovoljan sam večeras, kao i jučer, kao i prekjučer.... Neka se niz nastavi i dalje.
Sutra je novi dan!

Zadnja izmjena: 02 Stu 2018 23:25 od BulMar. Razlog: Gramatičke pogreške.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 02 Stu 2018 23:32 #127 od tuvok
UPIS - 25

02.11.2018. 19,00 - 21.00 h, Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD full color oita 3.0
jugo i kiša

1 lignja - 1019 gr + sipa

Večeras čekam da kiša prestane ali i dalje pada. Unatoč tome odlazim u Rogoznicu na provjerenu poziciju. Na putu do Rogoznice kiša prestaje. Dolazim na plažu, uzimam opremu i odlazim na lukobran. Na prvu zabacujem DTD full color oitu. Dok skosajem počinje padati kiša. Zabacujem ponovno, ostavljam štap na kamenu i odlazim u auto po kabanicu.Oblačim kabanicu, i vračam se na poziciju.
Uzimam štap, i radim seriju skosanja. Nakon toga osjetim da nešto dira skosu i tada počinje najljepši dio večeri.
Iz dubine naglo povlačenje skose, kao da je netko rukom povukao, radim kontru i kaćim je. Kreće pumpanje i izvlačenje upredenice.
Zatežem kočnicu i lagano je vučem prema kraju. U nekoliko navrata lignja toliko povlači da jedva držim štap koji se savija.
U jednom trenutku je ugledam.
Uzimam janku od 3 m i pokušavam je podvući pod lignju. Lignja ne može stati u janku. Razmišljam što napraviti jer ako nastavim inzistirati na tome da uđe u janku mogao bih je izgubiti.
Ostavljam janku i krećem se uz lukobran povlačeći lignju do plaže koja je udaljena jedno 30-40 metara.
Nasukavam je na plažu i vanka je. Super !

Idem dalje, kiša i dalje pada ali više ništa, opet samica. U jednom trenutku na DTD white killer 3.0 izvlačim sipu.

Ostajem ovdje do 21,00 h ali ništa od još koje lignje. Kako kiša i dalje pada kupim opremu i odlazim.
Kod kuće ekipa u elementu.

Vaga kaže slijedeće.

Večeras unatoč kiši super.
Hvala: dzingo, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Duje195o ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 02 Stu 2018 23:44 #128 od BulMar

tuvok1976 napisao: UPIS - 25

Večeras unatoč kiši super.

Bravo! Svaka čast!
A i opisi su ti izvanredni. Guštam ih čitati.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 03 Stu 2018 07:55 #129 od marinac
UPIS BR: 27

Kaštela,3.11.2018, od 6- 7 sati

Oprema:

- skoro pa bonaca u laganoj zavjetrini
-dno pješčano sa posedonijom
-dubina oko 6 metara
-bez kurenta

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 03 Stu 2018 08:40 #130 od JopaZGRI
Upis: br. 11
Mjesto i vrijeme: Kraljevica, 3.11.
5:00-7:00
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi damashi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0

Pošto je jučer samo padalo i padalo iz tih oblaka odlučio sam se danas prije posla otić na poštu.. nisam jako dugo bio ujutro na lignjama pa da vidimo kako će bit..
Prvi zabac...
Lagano skosanje i nekih 15 metara od obale..
Skosnem i stalo je na sekundu kao da je zapelo i krenulo je pumpat!
Uh odlična je... uz malo problema i dobre borbe dovlačim ju do kamena i hvatam ju rukama i vadim van kad nisam imao sak sa sobom..

Ja već sad zadovoljan..
Nadao sam se da će past još koja ali nikako da je zapela i druga uz izmjene skosa..
Bit će drugi put.. 😊😉

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, tuvok, mirakulin, Duje195o, rogi ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 03 Stu 2018 22:43 #131 od tuvok
UPIS - 26

03.11.2018. 20,00 - 21.30 h, Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD white killerzeleni 3.0
bonaca

1 lignja - C & R

Večeras zbog posla tek u 20,00 h na poziciju. Odlučujem se za poziciju u Rogoznici gdje nisam bio zbog južine zadnjih par dana.
Zadnji put sam na tom mjestu ulovio jednu malu koju sam pustio.
Po dolasku vrime super. Krećem s uobičajnim postupkom.
Nakon sat vremena u promijenjenih 10 tak skosavica stavljam DTD white killer zelenu 3.0
Prilikom skosavanja lagana težina i pumpanje. Dovodim je u kraj i imam šta vidit. Beba lignja.

Odmah nakon slikavanja je puštam da živi.

Na ovoj poziciji su očito male. treba doći za mjesec dana dok narastu.
Ostajem još pola sata i kupim se i odlazim. Umoran sam pa mi se ne staje na još kojem mistu.
Opet dobro, upis je tu.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 03 Stu 2018 22:50 #132 od zeusfaber
Bravo majstori!

Imamo i prve kapitalce 👍 Sutra napadam drugi upis 🤗
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Stu 2018 07:46 #133 od marinac
UPIS BR: 28

Kaštela,4.11.2018, od 6- 7 sati

Oprema:

-bonaca
-dubina oko7 metar
-dno pješčano
-lagani kurenat

:whistle: :whistle:

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 04 Stu 2018 22:09 #134 od tuvok
UPIS - 27

04.11.2018. 19,30 - 21.30 h, Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD škamp 3.0
jugo

2 lignje - 0,60 kg

Večeras opet zbog juga na plažu u Rogoznicu. Vedro je, jugo puše u leđa, stajem na lukobran, vadim opremu i stavljam DTD škamp 3.0.
Kako puše u leđa skosa leti dosta daleko.
Na drugom bacanju nakon skosavanja puštam da potone i radim kontru, s druge strane težina, samo se obisila.
Lagano je dovlačim u kraj i vadim jankom jer se druži samo za jedan flanjak.

Lijep početak.
Nakon slikavanja zabacujem ponovno. Puštam skosu da potone i osjetim da je nešto na skosi. Radim kontru i udar s druge strane.
Zatežem kočnicu i krene guštanje. Štap se savija i lagano dolazi u kraj.
I nju vadim jankom. Dobar komad. Vaga kasnije pokaže 0,45 kg.

Početak vrhunski i to je to za večeras.
Nakon toga kao u lokvi. Promijenio sam sve skose koje sam imao ali više ni čut.
Nema veze, nakon par dana jedne lignje ili puštanja male ovo je super večeras.

Ja zadovoljan.

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 05 Stu 2018 08:41 - 05 Stu 2018 08:44 #135 od rogi
Replied by rogi on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis #1
Vrijeme: 05:40-07:15
Štap: Okuma Egi Pro K1
Rola: Okuma Alaris 40
Upredenica: KastKing SuperPower Grey 0,18 (20lb),
Predvez: Okuma SeaMax 0,27 FC
Skosavice: DTD Oite, veličina 3.0 u sljedećim izvedbama: White Killer (Pink), Color Oita (Blue), Weak Fish (Bonito)
Vremenski uvjeti:

Prvi upis, prva lignja, prvi ulov na moru! :)
Odlučio sam jučer da ću danas na putu prema poslu negdje stati i probati malo skosati budući da radim jutarnju smjenu.
Kantrida mi je usput, nisam nikada bio pa idem probati.
Sinoć na google mapsu malo gledam kako izgleda teren i dvije lokacije mi se čine ok:

Dolazim na prvu lokaciju oko 05:40, ali katastrofa, nema šanse da zabacim skosavicu a da ne zapne pri povlačenju za neko kamenje.
Sjedam u auto i idem na iduću plažicu, lijevo od bazena. Stajem na mulić i krećem s DTD White Killer Pink 3.0
Nakon 10ak zabačaja na nekih 7-8m od obale pri skosu osjetim težinu i ništa. Pretpostavljam da lignja pipka skosu ali se nije zakačila.
Lagano trzam štap 1-2x, ponovno osjetim težinu, puštam štap i ponovno ništa.
Treći puta trzam štap i osjetim da se zakačila. Bez borbe ju lagano dovlačim u plićak, vidim da se dobro uhvatila, puštam štap na pod, hvatam upredenicu i dižem ju van.
Kvragu. Sve osim štapa i kutije sa skosavicama sam pustio u autu jer se nisam nadao ulovu :lol:
Puštam lignju i štap na muliću trčim 20m do auta, uzimam ruksak sa stvarima, vraćam se nazad do mulića, vadim službeni "Ludo More Liga 2018" natpis i fotkam ulov.

Nakon toga pokušavam još pola sata uz izmjenu skosavica ali ništa.
Nema veze, ja sam više nego zadovoljan! :whistle: :whistle:
Zadnja izmjena: 05 Stu 2018 08:44 od rogi.
Hvala: zeusfaber, dzingo, marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, Igor ...i još 5 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Stu 2018 11:50 #136 od marinac
UPIS BR: 29

Kaštela,5.11.2018, od 6- 7 sati

Oprema:

-jako jugo, kiša
-dubina oko5 metar
-dno pješčano
-lagani kurenat

Hvala: zeusfaber, Geno, Zdenko, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Yamašnita, Duje195o ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 05 Stu 2018 11:57 #137 od IveRijeka
Vidim pod 1 si zaokružio lučicu Portić , tamo na ulazu je bilo dobro no sad pred malo odnosno svako malo produžavaju i nasipavaju one krupne grote pa treba maloda se naviknu .
Kad se muvaš oko Kantride možeš probat i ispod Zone kod trampulina i ulaza u lučicu mislim da se zove Brgudi. Provjereno dobra odnosno lovna lokacija lovio sam tamo bar 500 da ne kažem više a sigurno je debelo više puta. Nije da ima puno mjesta ali 3 čovjeka love bez problema , 1 baca sa lijeve strane trampulina preko ulaza u lučicu a drugi sa desne strane prema stadionu .
Još da kažem i da je pozicija puna izvora i dušu dala za brancina naročito kad se zamuti nakon nevremena.
I da,ne kači i ne gube se pušće osim ako izvjesni gospodin ne baci vršu ili bolje reći 3 blizu ulaza u lučicu.
Hvala: mirakulin, rogi, Alien

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 05 Stu 2018 19:41 #138 od zeusfaber
Bravo rogi! :cheer: :like: Super prvi upis! Samo naprijed!
Hvala: marinac, rogi

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 05 Stu 2018 22:40 #139 od tuvok
UPIS - 28

05.11.2018. 18,30 - 20.30 h, Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD bijela oita 3.0
jugo

2 lignje - 0,15 kg + C&R

Večeras odlazim opet u Rogoznicu na poziciju koja je isto zaštićena od juga ali na drugom kraju i isto je plaža u pitanju.
Oblačno i povremeno padne koja kap kiše ali ništa strašno.
Skose su spremne, na početku plaže ni čut, pomičem se jedno 50 m prema sredini i opet ništa.
Opet se pomičem za 50 m i zabacujem DTD bijelu oitu 3.0. Pri dolasku u kraj težina na skosavici, samo se obisila.
Dovlačim je i nasukavam na žalo.

Bolje išta nego ništa.
Idem dalje s istom skososm. Nakon par minuta osjetim laganu težinu i dovlačim na žalo opet bebu lignju.

Kiša već lagano pada i vrijeme je za C&R.

Kiša pojačava, bježim u auto i nakon prestanka kiše pokušavam još neko vrijeme ali ništa.
Ja zadovoljan.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 06 Stu 2018 08:24 #140 od marinac
UPIS BR: 30

Kaštela,6.11.2018, od 6- 7 sati

Oprema:

-jako jugo