"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 18 Lis 2018 07:45 #81 od JopaZGRI
Upis: br.8
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis 3000 LT
- gosen egi damashi PE 0.8
- seaguar soft 0.205
- yamashita 3.0 R02
Mjesto i vrijeme: 17.10. - 18:30-21:30
Kraljevica i okolica

Krenuo sam lovit prije mraka.. Nakon pola sata zapela jedna mala i nakon kratke borbe je vani!
Nastavljam dalje!
Ništa pa ništa nikako da nešto..prošlo je sat vremena i više..
Zabacujem i ostavljam pušču da bude na dnu..malo ja odmorio i idemo dalje..skosnem dva puta i nakon 2 sek krene potezat!! Kontra i gore je uuh odličan komad!!
Pumpa li ga pumpa! I ona je vani!!

Isplatilo se čekat..
Nakon pol sata zapela još jedna mala.. I to je to! Ja zadovoljan za večeras!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 18 Lis 2018 09:36 #82 od marinac
UPIS BR: 17

Kaštela,18.10.2018, od 6 - 7 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,daiwa,dtd

-lagani burin
-dno pješčano sa travom
-dubina oko 5 metara
-kurenat slabi

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 18 Lis 2018 11:02 #83 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.

bilo napisao: Jesi pokušao stavit oteženje ispred skosavice (olovo suza npr. 5 g)?

Nemoj stavljat suzu, 5g je previše, povući će je kao metak na dno, i držati cijelo vrijeme na dnu. Stavi jednu-dvije kuglice olovne sačme, ja je stavljam na Yo-zuri mrkvice 2 i 2,5 i fino je povuče u dubinu, a kad skosnem, lijepo skoči i zaleluja. Mrkvice su za finesse lignjolov, znači lagano i pomalo

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 18 Lis 2018 12:12 #84 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:4 Rijeka, 17.10.2018. od 20:00-22h
Oprema:
Štap: Crazy Fish Perfect jig 2,30m 3-15gr
Mašinica: Daiwa Freams 2508
Špaga: Gosen casting 0,8 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Yo-Zuri Super cloth wrapped 2,5 narančasta
Nakon 10-ak dana pauze, slobodna večer, idem malo na more. Štapić i rolica za sve, silikonci. jigići, pušće u torbu i pokret. Dolazim, nikoga nema, ne izgleda dobro. Bacam par puta jig, ništa, silikonce, ništa, idem na pušće. Razne trojke ništa, naorice ništa, pauza. Opet sve ispočetka, vrijeme prolazi, nigdje ništa, bonaca, mjesec skriven iza oblaka. Već mi je lagano dosta, idem još probati malo finesse, znači lagano i polako. mrkvica nemam kod sebe, jedino ova stara Yozuri, krpana i prepravljana više puta. Baci, pusti neka tone( spoooro tone), lagani skos, pusti neka tone, skos, namotaj malo, itd. Ubitačno dosadno. Treći zabac, špaga odlazi u dubinu, skos, žestoko pumpanje 3-4 sekunde i doviđenja. Ništa, ajmo dalje. Par zabačaja, lagano zateže, lijepo pumpa, ali minimalka, vidim taman tu oko 12. Slijedeći zabačaj, sve preslikano, i druga je tu negdje oko mjere. Par kapi kiše, dobar izgovor za poć doma.
Privitak datoteke:

Ništa mi nije jasno, kraj desetog mjeseca, lignja nema, ili su veličinom za 6-7 mjesec.
Ma jel moguće da
Neko me sabotira,
mozda je Vlada,
mozda su Srbi,
mozda masoni,
neko me sabotira ;) :) :P
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 18 Lis 2018 15:43 - 18 Lis 2018 15:44 #85 od Yamašnita
Nije upis al mislin da mogu podijeliti ovaj događaj s vama. :)
18.10.2018
Dolazim na poštu kasno (08:00) iz noćne sam, kažem idem probat uru iako je već svanilo. Prijatelj mi je kupio mag cast 3,5 za rođendan i kažem idem probat par zabačaja s njim. Prvo bacanje mag cast 3,5 leti uf... :woohoo:.
Mislim se idem snimit prijatelju kako leti poklon B) i zahvalit mu. Stavljam mobitel u torbu pripreman se i imam šta snimit. :lol: Prilikom zabacivanja štap puca.

Nisam tužan calamaretti je čekao da krene u akciju, a kako sam krenio ne bih ga nikad stavia u pogon :oops nego bi skupljao prašinu. (Božija volja)
Ništa štap je odradio svoje sad odlazi ne u zaborav dosta lipih trenutaka smo dilili spinning, eging svasta smo prosli.

Zbogom Zebco...
Zadnja izmjena: 18 Lis 2018 15:44 od Yamašnita.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 18 Lis 2018 18:33 #86 od Kvarner
UPIS - 3
17.10.2018. 18.00- 22:00, Bakarac i okolica
Štap Solpara
Mašinica Daiwa Frems3000
upredenica Gisen egi PE 0.8
predvez FC Trabuco 0,28 mm
skosavica Yamashita R01 3.0
dubina 10-15 m, pijesak
Tiho bez vjetra

Dolazim pun volje da ce biti ti liganja, i nakon 20 minuta eto prve lignje kad malo nakon toga i druge.I onda rupa od dva sat mahanja i naravno jos jedna samo ubojica naleti i naravno nisam slikao sve tri vec samo ove prve dvije.Kako je pala volja tako mi se nije dalo slikati sve ali bitno da su ove prve dvije skocile kako treba.
Evo slike sta da pricam kad slika govori 1000 rijeci.

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 18 Lis 2018 20:49 #87 od Baćo68
Upis No 1

Napokon da se i ja upišem. Najteže je prvi put i to mi se kao takvo i pokazalo. Ali eto...led je probijen, pa će valjda dalje bit i koji upis više...
Na pošti je bio uvaženi kolega...na upit ima li šta slijedio je staro poznati odgovor..."ma ni pipnut..."

Zabacujem i na prvu odma lignja. Nakon toga ....stvsrno je bilo "ni pipnut".

Oprema; Štap Okuma Egi Pro K1, mašina Daiwa Ninja 2500, lovna pušća Savage gear 2.5 škamp.

Lokacija Rijeka.
Slikica...
Privitak datoteke:

🤘

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 18 Lis 2018 22:06 #88 od JopaZGRI
Upis: br.9
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis 3000 LT
- gosen egi damashi PE 0.8
- seaguar soft 0.205
- yamashita 3.0 R02
Mjesto i vrijeme:
Kraljevica 18.10. 18:00-20:30

Stvarno nemam nešto za napisat za večeras jer je bilo jako loše..
Prvo je zapela jedna sipica manja od pušče koja je naravno puštena i eto nakon 10 ak min jedna lignja koja je za upis bila..
Do kraja večeri više ni dodira..

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 18 Lis 2018 23:41 - 18 Lis 2018 23:45 #89 od BulMar
Upis br.:3
18.10.2018.
Vrijeme: 18:00 - 20:00;
Dno: Pijesak; Dubina: 3 - 4m;
Vjetar: Mirno; More: Mirno; Kurenat: zapadni, lagani
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor;
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD-White Killer Oita 3.0; DTD - PanicFish 3.0
I večeras vrijeme izvanredno, kao i sinoć. Potpisao bih da i ulov bude isti kao sinoć, ali, .... teško. Izabrao sam neku novu lokaciju, na kamenjaru. Nije baš ugodno za stajanje, a i dubina uz obalu je tek 20 - 30 cm. Sunce zalazi Iza Ugljana, tek je prošlo 18 sati,

Počinjem zabacivati sa skosavicom DTD-White Killer Oita 3.0. Ona mi se jučer pokazala jako dobro, a i inače mi je "lovna". Nakon par zabacivanja izvlačim jednu sipu. Zakačila se negdje na polovici daljine zabacivanja. Dobra je sipa, ali treba mi bar jedna lignja za 3. upis. Nastavljam dalje. vrlo brzo, nakon 2 nova zabacivanja, osjetim povlačenje, kontriram, vučem je, osjećam da nije velika, ali, .... nakon 1-2 metra povlaćenja, nema je više. Šteta. Izvlačim skosavicu i na njoj vidim komad kraka lignje. Poslije izvlačenja prethodno ulovljene sipe zaboravio sam otpustiti kočnicu role, tako da sam joj trzajem i naglim povlačenjem otkinuo krak. Ništa!
Idemo dalje. Oko 18:50 novo potezanje. Sada sam oprezniji, pažljiviji, a i kočnicu sam otpustio. Izvlačim je, pregledavam dužinu krakova i to je to. Nedostaje joj pola jednog kraćeg kraka. Došla je po njega!
Nije "Bog zna šta", ali čovjeka veseli. Pogotovo ako ona donosi novi upis, kao što se na kraju i potvrdilo.

Još sam promijenio 2 lokacije u neposrednoj blizini. Zakačila se još jedna sipa, ali lignjama večeras više "ni traga ni glasa".
Jedna lignja i dvije sipe. Ja zadovoljan.
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Zadnja izmjena: 18 Lis 2018 23:45 od BulMar.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 19 Lis 2018 00:31 #90 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 12

18.10.2018. 21.00 - 23.00, Rogoznica
Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD white killer zeleni i pink 3.0, DTD bijela oita
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
bonaca

4 lignje - 1,20 kg

Popodne i večeras sam imao obaveza tako da tek u 21,00 h dolazim na poziciju gdje sam sinoć lovio. Misec je toliki da se vidi kao da je dan a i ima dosta umjetne rasvjete jer je rijeć o plaži.

Uvjeti dobri i krečem s jednog kraja plaže na kojem je lukobran. Stavljam opremu i krećem. Jedna skosa, druga skosa i ništa.
Stavljam DTD white killer 3.0 zeleni i zabacujem par puta ali ništa.
U jednom trenutku vidim da se nešto mota oko lukobrana, mislim biće lubin ili cipal, upalim svjetlo kad ono lignja na pola metra od mene i otpliva boćno.
Ja dovučem skosavicu i zabacim u pravcu gdje je otišla lignja.
pada na dno ja skosajem i osjetim udar, radim kontru i imam je.

Super, eto upisa. Nastavljam dalje ali ništa.
Odlučujem se prebaciti na mulo po sredini plaže.
Zabacujem i puštam da tone, nakon što je potonula skosnem i na drugoj strani pumpanje ali nakon par sekunda spadne. Bravo, loša kontra i opet mi je lignja ispala.
Nastavljam dalje , mijenjam skose i na red dolazi DTD bijela oita 3.0.
Nakon par bacanja lagano vućem skosu i osjetim dodir, puštam je i kad sam osjetio da je na skosi radim kontru. Evo lignje.
Dovlačim je u kraj kad za njom druga lignja koja je napada.
Ja je dovučem u kraj a lignja visi na lignji. Uzmem janku i kad sam krenio prema njima lignja pušta lignju i ostaje na oko metar udaljenosti.
Vadim uhvaćenu i odmah vraćam skosu u more. Lignja je tu, dolazi do skose i dira je, ja radim kontru i kačim je. Krene ludovanje lignje i dok sam dohvatio janku lignja se skida i bježi.
Od muke se vraćam slikavanju uhvaćene, veće je utekla.

Ostavljam bijelu oitu i nastavljam dalje. Nakon par minuta mijenjam smjer bacanja i nakon potonuća u par navrata skosajem. Na jedno 20 m od kraja povlaći skosu, radim kontru i imam je. Zatežem dodatno koćnicu i guštam u izvlačenju.
Janka je opet u akciji a ljepotica je na kamenu.

Super. Dalje ostajem na istom mjestu i mijenjam skose ali ništa. Kako je već 22.40 h odlučujem otići do drugog kraja plaže i par puta zabaciti s tog lukobrana.
U akciji je DTD white killer pink 3.0.
Zabacujem, skosa tone, ja skosnem par puta i tada udarac i povlačenje skose, kontra i ponovno zatezanje kočnice i nakon super borbe je vanka.

Četiri komada. Pokušavam još neko vrijeme i kako je već 23,00 h kupim opremu i odlazim.
Još jedna slika.

I večeras prekrasno. Vaga kući pokazuje 1,20 kg.

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 19 Lis 2018 06:54 #91 od Tonch
Replied by Tonch on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br.5
Štap: Okuma Aria Egi
Mašinica: Okuma Sato 40
Upredenica: Daiwa J-braid 0,10
FC: Seguar soft 0,28
Skosavica: Sumizoku naranđasti 2,5
Dubina: 10 metara
Dno: pijesak
Vrijeme: 18.10.2018 19-20

Dolazim na poštu oko 19, more je mirno, lagani južni kurenat, vidim da je netko već na mojoj poziciji, stajem na rezervnu poziciju gdje sam već imao lijepih ulova. Krećem sa Mag cast-om, Yamashitom ali ništa se ne dešava. Stavljam Sumizoki, bacam, puštam na dno, počinjem skosati i odmah se objesi lignja, nije nešto velika ali veseli :)

ostajem još 45 minuta bez griza, zbog obveza završavam i krećem doma.

“Winter is coming.”

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 19 Lis 2018 07:18 #92 od Zdenko
Vidim da su se svi bacilli u akciju. Pozdrav svima iz Nigerije.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 19 Lis 2018 23:41 #93 od BulMar
Upis br.:4
19.10.2018.
Vrijeme: 18:00 - 20:00;
Dno: Pijesak; Dubina: 3 - 4m;
Vjetar: Mirno; More: Mirno; Kurenat: zapadni, lagani
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor;
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD-Flash Color OITA 3.0 Red; Yamashita EGI-O Q Live SEARCH 3.0-R07
Na poziciji sam oko 18:00 sati, upravo sa zalaskom Sunca. Vrijeme idealno, kao i proteklih dana. Obečavajuće.

Zabacujem, skosam, panulam, pa opet skosam, ali nema rezultata. Stavljam jednu moju staru skosavicu (DTD-Flash Color OITA 3.0 Red) i pokušavam tehnikom: zabac, puštam je da padne do dna, skosam 3-4 puta u nizu, ne povlačim skosavicu nego je puštam da pada 4-5 sekundi, skosam 2-3 puta u nizu i tako ponavljam do kraja. Na drugom takvom zabacu snažno poteže, povlačim, zakačila se, lagano je privlačim i vadim. Lipa je, 40 dag.

Nastavljam dalje i gubim skosavicu na 2 metra od mula. Zapela za travu. Malo jače potegnem i gubim je. Pukao je čvor gdje je svezana upredenica sa predvezom (fluorokarbon). Pokušati ću je sutra izvaditi.
Nastavljam bez predveza, kopču vežem direktno na upredenicu. Nakon 30-tak minuta, osjetim otežanje, potežem, evo još jedne, pomislim, ali nakon dizanja, razočarenje. Ulovio trpa.

Mijenjam lokaciju i skosavicu (Yamashita EGI-O Q Live SEARCH 3.0-R07). I dalje zadržavam istu tehniku, ali ova skosavica, iako ima oznaku 3.0, brže tone od ostalih, pa moram sve radnje ubrzati, kako bih izbjegao kačenje dna. Nakon 20-ak minuta udara u skosavicu, povlačim, zakaćena je, povlačim, ali nije mi mreža pri ruci. Srećom u blizini je plićak sa sitnim pijeskom i vadim je nasukavanjem na taj pijesak. Dobra je, 25 dag.

Ubrzo je počela puhati bura. Vidi se na moru na oko 200 metara, ali se more uzburkava sve bliže i bliže obali. Dosta je. Idem Kući, zadovoljan.
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 19 Lis 2018 23:59 #94 od tuvok
UPIS - 13

19.10.2018. 19.00 - 21.00, Rogoznica
Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD panic egi 3.0 RH + pink
burin

4 lignje - 0,70 kg

Večeras krećem ranije u akciju. Izabirem mjesto gdje zadnji put nisam ništa ulovio a do tada je bilo uspješno. Probat ću sat vremena i ako ne bude ništa idem na drugu poziciju.
Dolazim u sumrak, puše lagani burin ali je ovdi zavitrina.

Misec je na poziciji kao i obično.

Lagano krećem i nakon dvije promjene skosavica na red dolazi DTD panic egi 3.0 pink s dodatnom pink perajom.
Na trećem bacanju lagano skosajem i između dva skosa težina, mašila se.
Radim kontru i dovodim je na škrapu.
Uhvatila se za flanjak.

Super. Idem dalje istim tempom. Nakon 4-5 ponovnih zabačaja ponovno diranje skose pri tonjenju, radim kontru i kačim je.
I ova je vanka.

Dalje ostaje ista skosa ali nakon 5-6 zabačaja nema ništa.
Mijenjam skosavicu i stavljam DTD panic egi 3.0 RH s dodatnom prozirnom perajom.
Par puta zabacujem i na sljedećem bacanju pri skosavanju težina, nisam je osjetio, samo se obisila.
I ova je vani.

Znači tu je ali joj je trebala promjena boje skose.
Pokušavam dalje ali pola sata ništa. Odlučujem se pomaknuti jedno 100 m prema automobilu kao i svaki put kad sam na ovoj poziciji.
Ostavljam DTD panic egi 3.0 i zabacujem. Na prvom bacanju nakon par skosavanja lignja povlaći skosu i kači se. Privučem je jedno 20 tak metara i nakon toga otpadne. Puštam skosu i čekam, lignja opet dira skosu, opet radim kontru i imam je. Ovaj put je na sigurnom na slikavanju.

Pokušavam još pola sata a kako nema ništa kupim opremu i odlazim.

I večeras super. Umjesto sat vremena i mijenjanja pozicije ovdje sam lijepo uhvatio.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 20 Lis 2018 08:20 #95 od marinac
UPIS BR: 18

Kaštela,20.10.2018, od 5 i 30 - 7 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,daiwa,dtd

-lagani burin
-dno pješčano sa travom
-dubina oko 5 metara
-kurenat slabi istočni

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 20 Lis 2018 12:02 - 20 Lis 2018 16:44 #96 od tuvok
UPIS - 14
20.10.2018. 05.00 - 06.15, Rogoznica
Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD realfish sargo 3.0, DTD bijela oita 3.0. DTD white killer 3.0 narančasti
burin
4 lignje - 1,30 kg
Kako sam danas dežuran 24 sata tj. od subote u 8 do nedilje u 8 popodnevni lignjolov nije izvediv. Ustajem u 4,30 h, sjedam u automobil i odlazim u Rogoznicu, na plažu gdje sam hvatao lijepe komade zadnjih dana.
Dolazim u 5,00 h, mrkli mrak, nigdje nikoga, puše burin.

Stajem na kameno mulo po sredini plaže i krećem. Otvaram s DTD white killer zelenim. Bacam skosavicu, puštam da potone i radim skos, lignja s druge strane, povlačim je jedno metar i ispada. Pa je li moguće da se dešava opet isto.
Nakon toga nekoliko puta ponovno zabacuje white killera ali ništa. Stavljam DTD real fish sargo 3.0 i zabacujem.
Puštam da tone i kad je pala na dno radim kontru kad težina, opet je lignja legla na dnu.
Borba i pravo guštanje i lignja je vanka.

Super, idemo dalje. Još par puta i stavljam DTD bijeli oitu 3.0. Zabacujem, puštam da potone i kontra, opet isto, lignja je hvata na dnu.
Opet guštanje i na kraju slikavanje.

Odlično. Nakon 10 tak minuta oita je i dalje na štapu. Skosajem, puštam da tone i jedno 10 tak metara pred kraj povlači skosu, radim kontru i imam je.
Vanka je.

Ne mogu virovat. Nakon 10 tak minuta mijenjam skosu i stavljam DTD white killer 3.0 pink. Zabacujem, puštam da tone, radim kontru i opet lignja na drugoj strani. Nevjerojatno, na samome dnu.
Mašinica svira a ja guštam. I ova je na slikavanju.

Kako je već skoro 6 sati mijenjam još skose u 2 navrata ali ništa. Kupim opremu u 6.15 h još po mraku i radim još jednu sliku.

Odlazim kući, spremam lignje i spremam se za posao.
Ovu su moje prve lignje uhvaćene u jutro. Inaće mi je draže navečer.
Vaga pokazuje 1,30 kg.
Prezadovoljan.
Zadnja izmjena: 20 Lis 2018 16:44 od tuvok. Razlog: kriva boja skose
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Tonch ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 20 Lis 2018 14:48 #97 od Zdenko

tuvok1976 napisao: UPIS - 14
20.10.2018. 05.00 - 06.15, Rogoznica
Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD realfish sargo 3.0, DTD bijela oita 3.0. DTD white killer 3.0 pink
burin
4 lignje - 1,30 kg
Kako sam danas dežuran 24 sata tj. od subote u 8 do nedilje u 8 popodnevni lignjolov nije izvediv. Ustajem u 4,30 h, sjedam u automobil i odlazim u Rogoznicu, na plažu gdje sam hvatao lijepe komade zadnjih dana.
Dolazim u 5,00 h, mrkli mrak, nigdje nikoga, puše burin.

Stajem na kameno mulo po sredini plaže i krećem. Otvaram s DTD white killer zelenim. Bacam skosavicu, puštam da potone i radim skos, lignja s druge strane, povlačim je jedno metar i ispada. Pa je li moguće da se dešava opet isto.
Nakon toga nekoliko puta ponovno zabacuje white killera ali ništa. Stavljam DTD real fish sargo 3.0 i zabacujem.
Puštam da tone i kad je pala na dno radim kontru kad težina, opet je lignja legla na dnu.
Borba i pravo guštanje i lignja je vanka.

Super, idemo dalje. Još par puta i stavljam DTD bijeli oitu 3.0. Zabacujem, puštam da potone i kontra, opet isto, lignja je hvata na dnu.
Opet guštanje i na kraju slikavanje.

Odlično. Nakon 10 tak minuta oita je i dalje na štapu. Skosajem, puštam da tone i jedno 10 tak metara pred kraj povlači skosu, radim kontru i imam je.
Vanka je.

Ne mogu virovat. Nakon 10 tak minuta mijenjam skosu i stavljam DTD white killer 3.0 pink. Zabacujem, puštam da tone, radim kontru i opet lignja na drugoj strani. Nevjerojatno, na samome dnu.
Mašinica svira a ja guštam. I ova je na slikavanju.

Kako je već skoro 6 sati mijenjam još skose u 2 navrata ali ništa. Kupim opremu u 6.15 h još po mraku i radim još jednu sliku.

Odlazim kući, spremam lignje i spremam se za posao.
Ovu su moje prve lignje uhvaćene u jutro. Inaće mi je draže navečer.
Vaga pokazuje 1,30 kg.
Prezadovoljan.

Pa taj tvoj White kiler pink je narancaste boje.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 20 Lis 2018 16:44 #98 od tuvok
Hvala Zdenko, je narančasti je ali kako radim copy paste zaglavlja ostalo pink od panic egi pa nisam vidio. Ispravit ću.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 20 Lis 2018 18:53 #99 od Zdenko

tuvok1976 napisao: Hvala Zdenko, je narančasti je ali kako radim copy paste zaglavlja ostalo pink od panic egi pa nisam vidio. Ispravit ću.

Ma nema problema, samo sam mislio da je meni vid otisao u qurac. :S :lol:

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 20 Lis 2018 21:48 - 20 Lis 2018 22:09 #100 od Kvarner
UPIS - 4
20.10.2018. 18:30- 20:00, Opatija i okolica
Štap Solpara
Mašinica Daiwa Frems 3000
upredenica Gisen egi PE 0.8
predvez FC Trabuco 0,28 mm
skosavica Yamashita R01 3.0
dubina 10-15 m, pijesak
Bura
Ne planiran ulov veceras.Isao u setnju s zenicom i kcerkom ali kako je oprema ovijek samnom odlucim zabaciti koji put u sumrak.Masem ja 20 minuta i nista, kad ono skoci jedna lijepa lignja, nije proslo malo skoci i druga skoro ista.I naravno onda rupa od pola sata i zateze nova prava lignja i naravno i ona je vani.Poslje nje jos jedna mala lignja i mala sipa koje su naravno vracene.Ostao jos malo mahati kad ono zape opet ali ovaj put hoba koju nisam uspio odvojit od dna i uz malo muke oslobodim puscu i sretan ko malo djete.😂😉
Evo i slike ulova,
Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 20 Lis 2018 22:09 od Kvarner. Razlog: Dopuna teksta
Hvala: zeusfaber, marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, rogi ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Hamag