"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Postavljanje fotografije?

• Pega
  • Pega's Avatar Autor teme
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Pega's Avatar 10 Ožu 2020 21:17 #1 od Pega
Kako se postavi fotografija da se odmah vidi u postu, tj. da nije kao link? Pitam jer mi je tako ljepše kada gledam temu, a kada je link nekada niti ne otvaram....hvala!

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 11 Ožu 2020 08:35 #2 od Ceco
Replied by Ceco on topic Postavljanje fotografije?
Ja koristim Tapatalk aplikaciju koja sama po sebi postavi sve. Inače imaš opciju unutar pisanja sa ikonom za link i kad unutra zaljepiš sliku ili link bude odmah vidljiva.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Pega

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 13 Ožu 2020 09:02 - 13 Ožu 2020 09:06 #3 od Igor
Replied by Igor on topic Postavljanje fotografije?

Pega napisao: Kako se postavi fotografija da se odmah vidi u postu, tj. da nije kao link? Pitam jer mi je tako ljepše kada gledam temu, a kada je link nekada niti ne otvaram....hvala!

[ img]link[ /img]

S time da link mora biti baš od fotografije, a ne postimg. Npr. kada postaviš fotografiju na postimg, desni miš na nju i odaberi "Copy image adress".
Taj link stavi između [ img] i [ /img].

Ne smiješ imati razmake na [ img] i [ /img], ja sam ih stavio jer mi ih inače ne prikazuje kao tekst,
Zadnja izmjena: 13 Ožu 2020 09:06 od Igor.
Hvala: Pega

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 07 Srp 2020 19:55 - 07 Srp 2020 20:03 #4 od ico0705
Replied by ico0705 on topic Postavljanje fotografije?
Poz!
Evo čitam ovaj post i odmah se sjetio da pitam nekog od vas na forumu...ja pitam obrnuto ....stavljam slike u post da se odmah vide ....koristim Imgur....htio bi staviti sliku u post na način da je slika vidljiva tek kad se klikne na link od te slike... znači kad netko želi u mom postu vidjeti sliku, da bi je vidio mora kliknuti na link od te slike i onda se ona prikaže....jer na nekim forumima traže da stavljaš samo link od slike u post a ne da se odmah slika vidi....nikako ne mogu skužiti kako to ide na Imguru.
Ako ima ko da me uputi ili ako ima kakav tutorijal za Imgur. Čitao sam na forumu Ludo More kako staviti slike ...ali nema pojašnjenja opcije za stavljanje u post samo linka od slike.
Hvala na pomoći!
L.P.
Zadnja izmjena: 07 Srp 2020 20:03 od ico0705.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 08 Srp 2020 14:55 #5 od Paragon
Replied by Paragon on topic Postavljanje fotografije?
imgur.com/QvxZGDG

ovako?
U gornjem desnom kutu imas link od slike i njega samo copy/paste u post.Samo link bez onih zagrada i img.
Hvala: ico0705

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 08 Srp 2020 16:59 #6 od ico0705
Hvala ti na brzom odgovoru!
Da tako bi trebalo biti ....sad ne kužim... rekao si da u gornjem desnom kutu ima link od slike ....jasno mi je da bi to trebao copy- paste ali ja prvo ne vidim link te slike ne znam ni na koju si sliku mislio ...očito misliš na sliku iz mog foldera ili di sam već slike spremio....ja normalno stisnem na link koji si stavio i slika se prikaže...e sad ja ne vidim na ovoj slici koju si stavio nikakav link.... ili....sam stvarno tako glup....
sory ...:(

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 09 Srp 2020 20:04 - 09 Srp 2020 20:04 #7 od Paragon
Bok kad uploadas sliku predi mišem preko slike koju si uploado na Imgur i tocno na slici bi trebao biti link koji samo copy/paste ovdje.(gornjem desnom kutu same slike)
Ako ne vidiš prije vraćam se kroz sat vremena sa screenom.
Pozz
Zadnja izmjena: 09 Srp 2020 20:04 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 09 Srp 2020 20:45 #8 od Paragon
Evo ovaj crveni link samo kopirati u forum bez [img] na početku i na kraju linka.

Miš mora biti unutar same slike da bi se vidio link.
A možeš i jednostavno kopirati link iz browsera i postaviti na forum.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 10 Srp 2020 13:33 #9 od ico0705
Poz!
Evo tek sam jutros vidio tvoj post i puno ti hvala na pomoći....vjerujem da sam ti već dosadio ....ja ću probati kronološki....odem na UPLOAD IMAGES-IMGUR ...stisnem na str.UPLOAD... stisnem na BROWSE... izaberem sliku... klik na nju da poplavi i lijevim klikom na OTVORI.Slika se pojavi i u desnom gornjem kutu kada stavim miša na sliku,pojavi mi se link isti kao i kod tebe...jedino na mojoj slici na vrhu ne piše UPLOAD COMPLETE i i nema SIGN IN i nema ispod toga 1 IMAGE SAVED....ostalo sve je potpuno isto...kao što si rekao ...zatim lijevim potezom miša prođem preko linka koji pozeleni kopiram lijevim
klikom i paste na post...međutim kad pregledavam post prije samog stavljanja na forum, vidim običan zalijepljen link koji nije poplavio i kada kliknem nema ništa ...izbrišem link. Sliku znam staviti....i znam ju smanjiti (EDIT IMAGE pa odredim veličinu slike onda stisnem SAVE...zatim mišem na kvačicu i GET SHARE LINKS i copy paste link BB CODE FORUMS. ali je odmah vidljiva...kao što vidiš ne mogu nikako dokućiti gdje griješim ili mi fali još jedan korak....pokušavao sam stiskati i na HIDDEN i taj link Copy -paste ali ništa...ne kužim zašto neće... sve napravim kako si napisao ali....:?:
Sory, na gnjavaži ostalim članovima Foruma.... još jednom hvala na strpljivosti.
L.P.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 10 Srp 2020 13:50 #10 od ico0705
Samo da napišem na moguću važnu pojedinost na koju nisam obračao naročitu pažnju.
Napisao si da moram link kopirati bez zagrada i bez img..moram priznati da nisam najjasnije shvatio o ćemu se radi....doduše ja sam pokušavao prilikom kopiranja izbječi riječ imgur, https iz samog linka, ali mi je uvijek kopirao cjeloviti link ....moguće da ovdje nisam ispoštovao proceduru....ako je tu moja greška molio bi te da mi to pojasniš....
Hvala i L.P.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 10 Srp 2020 15:02 - 10 Srp 2020 15:04 #11 od Paragon

Ti ga postaš ovako ovdje i imaš odmah sliku vidljivu na forumu. To je BBcode Forums link.

Za sliku do koje vodi link na koji moramo kliknuti kopiraj taj cjeloviti link samo mu makni [ img ] sa početka i [ / img ] sa kraja slike .

https:// i sve ostalo ne diraj ništa samo ono gore img na početku i kraju makni pa će ti ga prikazati ovako

i.imgur.com/FVYix5T.jpg

ili samo kopiraj share link (prvi meni prikaže kada stavim get share links)
Imaš share link ,embed in HTML,BBcode Forums i Markdown(Reddit)
ti samo kopiraj Share link i stavi u post, https:// imgur i sve ostalo što je kopirano ostaje i tu ništa ne diraš.
Zadnja izmjena: 10 Srp 2020 15:04 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 11 Srp 2020 09:27 #12 od ico0705
imgur.com/mazY3Hr

Evo mislim da je to to!!!
Čitavo vrijeme dok sam se pokušavao radio sam grešku na način da sam to isprobavao na nekom drugom forumu ( Forum hr) i nikako nisam mogao to napraviti....danas sam valjda slučajno taj link stavio u post na forum Ludo more i gle čuda....mom čuđenju nema kraja i zadovoljstva...očito da to važi samo za ovaj forum....zato sam i ja napisao da mi je problem to postaviti na Forum hr jer tamo vladaju takva pravila....tražio sam neki savjet na tom forumu stavio odmah vidljive slike, ali mod traži da se stavi samo link od slike....stavio mi je link postimages.org/hr/ na kojem to mogu odraditi...
da li je to stvarno tako i da li bi mogao isto tako to napraviti na tom drugom forumu putem Imgura?
Napominjem nikako nije išlo na tom drugom forumu preko Imgura pa ću probati isprobavati preko tog Postimages servisa za slike....mislim da za taj link za slike treba kopirati Direct link...ali se mučim da ga otvori jer me zeza prilikkom registracije...ali ću se još malo pomučiti pa ako ću zapet biti ću slobodan pitat....inaće ovdje na ovom forumu sam jednostavno sam kopirao Share link napravio pregled i vidim link poplavi super.....puno hvala još jednom !:)
L.P.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 11 Srp 2020 09:34 #13 od ico0705
Sad vidim kad sam pogledoo još jednom post, da sam iskopirao čitavu stranicu ....morat ću kasnije sve ispočetka da vidim gdje sam pogriješio....
L.P.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 11 Srp 2020 16:19 #14 od ico0705
Već više od sat vremena pokušavam sliku staviti u post ali da nema onih dodataka kao što se vidi nego da bude sam slika kao što je tvoja (štap i ulov )...znači samo slika....sad sam. naučio kako staviti samo link i da poplavi, a sada moram naučit da bude samo slika....još uvijek mi nije jasno kako maknuti onaj imig nq početki i na kraju ....ja sam stavio kursor na dio bez img ali opet mi kopira sve....ali nije važno ako mi pomaže onaj drugi link share....
L.P.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 11 Srp 2020 18:40 - 12 Srp 2020 14:06 #15 od ico0705
imgur.com/YDugwoF

Kako mogu dobiti samo sliku bez ove cijele stranice?
hvala i L.P.
Zadnja izmjena: 12 Srp 2020 14:06 od ico0705.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 12 Srp 2020 15:22 - 12 Srp 2020 15:23 #16 od Paragon
Za sliku da se odmah vidi pređeš preko slike i sa desne gornje strane imaš strelicu prema dolje,nju klikneš,pa onda get share links i izabereš BBCode(Forums) i samo kopiraš cijeli tekst u post.
Tada se slika odmah vidi na postu.
Zadnja izmjena: 12 Srp 2020 15:23 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 12 Srp 2020 15:38 #17 od ico0705
Poz!
Malo sam se poigravao i konačno došao do rješenja....link od slike kakvu želim dobio sam tako da sam otišao na ico0705 i stisnuo na images ...otvorile se slike... kliknuo na jednu i copy na direct link.... paste u post.... otišao na predpregled.... link poplavio ...ja stisnem i slika je tu.
Pokušao sam to isto napraviti na Forum hr, ali ne ide ...očito ne podržava Imgur.Morat ću se poigrati sa Postimages linkom...nadam se da ću uspjeti....jer mi je prioritet da na tom forumu stavim samo link od slike da bi dobio neke odgovore na moja pitanja...ako nmožda netko zna kako to napraviti na Postimages
unaprijed se zahvaljujem.
Hvala kolegi Paragonu što me je tako dugo trpio....:like:
L.P.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 12 Srp 2020 20:04 #18 od Paragon
postimg.cc/CdMDrV8Y

Ovako znači kad uploadaš na postimg samo kopiraj polje gdje piše Veza.
I trebalo bi prikazati plavi link na Forum.hr
Ja sam se sada tamo registrirao pa čekam odobrenje admina budem i tamo to probao sa slikom pa javim točno kako ide kad me odobre.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 14 Srp 2020 07:13 #19 od ico0705
Probao sam onako kako si napisao ali nije išlo....navodno kad se slika uploada onda prije nego se zalijepi treba kliknuti u neki kvadratič u samomo postu i onda
zalijepi ....nisam siguran kako točno ide....aj molim te ti provjeri kako to ide na Forum hr kad budeš u prilici.
L.P.

Molimo prijavite se

• Dida
  • Dida's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Dida's Avatar 16 Srp 2020 12:59 #20 od Dida
Replied by Dida on topic Postavljanje fotografije?
..ja sam stara medicinska sestra,plavuša, ćelava..
..sve po pitanju moba i kompa mi je veći tramak nego popit mlako pivo ili kuhati brudet na plin..zato imam prijedlog..
..može li netko od pametnijih,sposobnijih,vrijednijih,ljepših i mlađih članova postaviti neki broj moba na koji bi ja i slično nespretni mogli putem vibera poslati slike a onda on u svojstvu umjetničkog direktora odabrati što je interesantno za forum i postaviti na dotični..
..ako treba uslugu plaćam kuhanjem,pranjem i peglanjem..:oops:

Molimo prijavite se