"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:akcija i snaga stapa

Više...
Dimitrije123's Avatar 31 Svi 2020 18:48 #1 od Dimitrije123
Dobar dan, zbunjuju me akcija i snaga stapa.Zainteresovan sam za kupovinu jednog stapa-Abu Garcia Alphamar 10-20lbs (2.10cm) ali me brine njegova snaga.Upario bih ga sa svojim penn slammer 760L i koristio za panulu sa camcica.Da li to sto pise 10-20 lbs znaci da treba da koristim strunu tih oznaka (iako vec imam namotan 50lbs) ili mozda znaci da je to maksimalno koliko stap moze podneti?Ako se neko razume bio bih mu zahvalan da mi pojasni to ili ako zna neki drugi stap koji bi mi vise odgovarao (do 50-60eur) . :)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 31 Svi 2020 23:32 #2 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:akcija i snaga stapa
www.ludomore.com/forum/stapovi/1062-kako...-oznake-na-stapovima
Noviji štapovi imaju PE oznake i mono oznake.
Možeš staviti i deblju strunu ali si time povećavaš rizik oštećenja/petljanja i sličnih problema na štapu ili struni.

Molimo prijavite se

Više...
Dimitrije123's Avatar 01 Lip 2020 10:29 #3 od Dimitrije123
Uglavnom jedino sto me brine je da li ce stap puci sa vecom ribom...Prosli mi je pukao kada se zakacio gof ja mislim posto ga nisam ni video.Imao je sigurno 15-ak kila a nisam siguran koliko je libri pisalo na stapu.Verovatno da je ovaj stap slab mozda bolje da uzmem neki 30-50 lbs?A i masine su mi velike pa ne znam ni sam vise... :) :)

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 01 Lip 2020 14:52 #4 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:akcija i snaga stapa
ne treba ti 30-50 lbs stap za gofa...
ljudi love sa do 15ak lb stapima tesku panulu i izvlace ogromne ribe.
10lbs ti se stap savija u vrhu blanka pa sve do 20lbs u donjem dijelu blanka.
trebas samo prilagoditi kocnicu i upredenicu...
stap 30-50lbs je vec stap za tune

Molimo prijavite se

Više...
Dimitrije123's Avatar 01 Lip 2020 15:59 #5 od Dimitrije123
Hvala na informaciji!

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 01 Lip 2020 18:38 - 01 Lip 2020 18:40 #6 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:akcija i snaga stapa
nadam se da si skuzio sto sam htio reci
ako je stap deklariran 10-20 lbs
znaci na opterecenju od 10lbs se savija gornji dio blanka pa kako opterecenje raste ide dolje sve do donjeg dijela blanka 20lbs jacine koji je u donjem dijelu blanka.
isto tako stap 6-12 20-30 30-50 itd itd ...
međutim imaj na umu da nisu svi štapovi isti.
bilo je o tome govora na forumu ribolov na moru gdje sam vidio da je ekipa jos onda koristila stapove 6-12lb i slicno
Zadnja izmjena: 01 Lip 2020 18:40 od Paragon.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 01 Lip 2020 20:54 #7 od Ceco

Dimitrije123 napisao: Uglavnom jedino sto me brine je da li ce stap puci sa vecom ribom...Prosli mi je pukao kada se zakacio gof ja mislim posto ga nisam ni video.Imao je sigurno 15-ak kila a nisam siguran koliko je libri pisalo na stapu.Verovatno da je ovaj stap slab mozda bolje da uzmem neki 30-50 lbs?A i masine su mi velike pa ne znam ni sam vise... :) :)

Ne znam gdje loviš ali sa opremom nosivosti iznad 30lb moraš po EU propisima imati obaveznu dozvolu za lov na veliku ribu. A gof se da izvući na štap od 300 do 500kn.
Moj jedini je izvučen na Ugly Stik GX2 i kinesku mašinicu koja nije za panulu ideala.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Dimitrije123's Avatar 01 Lip 2020 21:00 - 01 Lip 2020 21:01 #8 od Dimitrije123
Lovim u Crnoj Gori i Grckoj po malo..
Citam nesto po drugim forumima i kazu ljudi posto sam iz Srbije da za CG ne vazi plovidbena dozvola iz Srbije...Ne znam da li je istina ali ono za sta sam siguran to jeste da su znatno povecali kontrolu na moru.Imam sporta od otprilike 3m i tomosa 18ks (oba registrovana) za koja treba ona najslabija dozvola.Jel neko ima neke informacije posto nisam pecao u CG preko 5 god...?
Zadnja izmjena: 01 Lip 2020 21:01 od Dimitrije123. Razlog: Takodje hvala na prethodnim odgovorima. :)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 01 Lip 2020 21:14 #9 od Ceco
Koliko znam trebao bih moći. Samo trebaš imati sve pripadajuće papire i dozvole. Pošto si onda i stranac zastavicu na čamcu. Jer nije valjda razlika između ostalih zemalja i baš Srbije.
Kod nas Česi i Švabe uredno plove sa svojim barkama, gumenjacima i jet ski

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se