"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Ribolov orade s obale

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 30 Lip 2017 13:49 #101 od Ahab
Replied by Ahab on topic Ribolov orade s obale
Da

smoto

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 01 Srp 2017 23:21 #102 od Ahab
Jutros dvi žalosnice po 30 deka. Odnio doma jer je mali računao s ribom za ručak. Tramuntana ranom zorom. Valovi ko kuća. Nisam ovo puno puta vidio. Uspio sam se smrznuti 1.7. jer me okupalo u 4 i po ujutro.

smoto

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 02 Srp 2017 18:12 - 02 Srp 2017 18:13 #103 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Ribolov orade s obale

Ahab napisao: Ja ne bi. To ti je ko da s 20 000€ ideš kupit novi auto i biraš između Hyundaija i Mercedesa. Shimano i Daiwa u tom nižem rangu prodaju samo ime. Prvi Baitrunner vrijedan kupovine je OC/D koji kod nas košta 1200kn. Model cijenom usporediv s onom Robinson je ST 6000 RB, zadnje govno s plastičnim mehanizmom i jednim ležajem. Iznad toga ima DL 6000 RB koji je cca 700kn. Imam tu rolu i definitivno tvrdim da je u tom cijenovnom rangu Okuma bolji izbor. Ova ipak ima 4 ležaja i puno uglađeniji rad od one najjeftinije no kad je rastaviš shvatiš da je to također plastično govno.

Što se konkretne Robinson role tiče, nemam pojma kakva je ALI rola za ribolov orade po meni bi trebala imati baitrunner ili brzu kočnicu. Za cca 600kn može se kupiti Okuma Coronado koja ima puno kvalitetniju mehaniku od Shimana slične cijene. S Daiwama nemam osobnog iskustva no prijatelj mi je kupio neku baitrunner Daiwu cca 100€ i zablokirala mu je za manje od jedne sezone. Kada je rastavio unutra je sve bilo ruzinavo.

A gle..ja konkretno imam već tri sezone dvije role od shimana...ono jeftino govno kako ti kažeš i rade bez premca. Frend s kojim lovim isključivo se bavi samo ribolovom na orade i ima isto tako samo govno od mašinica, a najstarija mu je valjda i preko 10 godina... govno da veće ne može bit.

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 02 Srp 2017 18:13 od Baćo68.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 02 Srp 2017 21:47 #104 od Ahab
Koji točno model?

smoto

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 02 Srp 2017 23:57 - 02 Srp 2017 23:58 #105 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Ribolov orade s obale
Ako si mene pitao...model ST 6000 RB... spomenuo si ju i dao pridjev, koji po mom iskustvu ne stoji...

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 02 Srp 2017 23:58 od Baćo68.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 03 Srp 2017 07:58 - 03 Srp 2017 08:00 #106 od Ahab
Pa dao sam primjer iz vlastitog iskustva i rastavljanja dotične role. Može ona nekome služiti cijeli život i on biti zadovoljan njome. Ako ništa, plastika ne hrđa.
Kad sam počimao s lovom orade kupio sam rolu Okuma Enduro . Ubrzo sam je zamijenio s Shimano Baitrunner DL 10000RB . Tu Okumu poklonio sam prijatelju a on i dan danas (nakon 3 godine) s njom lovi i prezadovoljan je. Toliko da je kupio još jednu istu. Kako bi se ponašala s većom ribom nažalost ne znamo ni on ni ja.

Ako ćemo gledati po iskustvu i taj baitrunner i ta okuma su dobre role jer kroz nekoliko godina korištenja nisu imale većih problema (jednom mi se na Shimanu pri zabačaju razletio mehanizam za stavljanje/skidanje špule no uspio sam naći sve dijelove i sastaviti je) međutim kad ih rastaviš shvatiš da su građene ko dječja igračka. Titulu "govno" je dobila zbog toga a vjerujem kako je model ST RB još jadnije građen jer je iz nižeg cjenovnog razreda. A i ova "dual" ručka mi nikako nije sjela. Čemu to? Kada motaš svakako držiš za jednu pa druga samo smeta a i dužina ručke je mala u odnosu na ostale role sličnih dimenzija, što znači veći napor pri motanju. Kako i kada mi se jedna strana te ručke iskrivila a kad sam je išao ispraviti nacikla, ne znam. Znam da se to na Coronadu ne može desiti jer je puno robustnija a zupčanici unutar role su od mesinga i zato u usporedbi s Shimanom slične cijene ima moju preporuku.
A prava preporuka je uštedjeti još love i kupiti Shimano Baitrunner D ili OC jer tek je to prava stvar.

smoto
Zadnja izmjena: 03 Srp 2017 08:00 od Ahab.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 03 Srp 2017 13:07 #107 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Ribolov orade s obale
Danas narucene dvije Coronade. I dva teleskopska stapa R.T.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 03 Srp 2017 14:33 #108 od Ahab
Oni crveni Seaboss?

smoto

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 03 Srp 2017 20:22 #109 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Ribolov orade s obale
Da.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 03 Srp 2017 23:54 #110 od Ahab
To je vjerojatno best buy teleskopski štap.

smoto
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 04 Srp 2017 13:40 #111 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Ribolov orade s obale
Legendarni Seaboss :lol: To mi je prvi surf štap koji sam kupio. još ga imam. U biti, kod Primariusa je na zidu, u legendarnom potkrovlju :lol:

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 12 Srp 2017 12:07 - 12 Srp 2017 12:10 #112 od fisherman
Replied by fisherman on topic Ribolov orade s obale
Pozdrav ribari,dosta dugo nisam Bia aktivan na forumu,ali što se tiče orade nju sam definitivno uz kancanicu moglo reć doktorira,trenutno koristim opremu za orade:2x štapovi okuma epix v2,te 2x mašine okuma pl-860,i naravno prebacio sam se na upredenicu 0,18 mm koja je 5 klasa bolja od najlona jer je tvoja kontra povezana direktno sa ribljim ustima bez ikakvih rastezanja,moj savjet iz osobnog iskustva je da odma krenete sa kvalitetnijom opremom tipa mojom koja nije vrhunska ali je nad prosjecna,super oprema za malo na silu ako lovite između bova pa oradi 1-2 kg ne smijete dati da ide tamo di ona želi nego di vi želite,naravno ovo se odnosi na orade do maksimalno 2 kg jer one majke 3-4 kg nemože ni pasara okrenut kontra njihovog smjera 😂,svakako iza kancanice zajedno sa lignjama i sipama sa kraja najdraža tehnika
Zadnja izmjena: 12 Srp 2017 12:10 od fisherman.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 12 Srp 2017 23:43 #113 od Ahab
Koju upredenicu koristiš i koliku dužinu? Koliko olovo bacaš s tim? Kakav predvez (flourocarbon)?

smoto

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 13 Srp 2017 23:27 #114 od Vinsent_P

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 14 Srp 2017 14:22 #115 od Igor
Replied by Igor on topic Ribolov orade s obale

Vinsent_P napisao: Ovaj sistem se isplati probati :cheer: :cheer: :cheer:

www.dalmatinski-sparidi.com/index.php/te...eti/odmet-upredenica

Takav sistem ja imam samo bez lead clipa na olovu. Ide mi obično klizno olovo sa virblom.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 23 Srp 2017 23:36 #116 od susnjar
Replied by susnjar on topic Ribolov orade s obale
Evo jedne kraljice iz Karinskog mora, 35cm:

Hvala: Lacni, Angler

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 31 Lis 2017 09:17 #117 od edi
Replied by edi on topic Ribolov orade s obale

zoki1 napisao:

Mladen Miletić napisao: Ovo ti je najpoznatija udica za oradu

www.skorpion-dnc.hr/brandovi/owner/udica-owner-5111

Ima i gamakatcu dobre ali to kad ih nađem doma znat ću reći koje.

1/0 veličina je ok

Ja te koristim 1/0 i nikad nikakvih problema sa njom nemam,Kak mladen veli,najpoznatija udica za oradu.Eventualno za raka uzmeš 3/0 ako sa njime nekada loviš ;)

...ova gore owner cuting point...vrhunska udica...na nos oradi izadje...ja ih koristim 1.0 do 3.0.. cak i br 1 dobar rezultat na prami za vece orade za lov na zivu kozicu...top

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 31 Lis 2017 09:20 #118 od edi

edi napisao:

zoki1 napisao:

Mladen Miletić napisao: Ovo ti je najpoznatija udica za oradu

www.skorpion-dnc.hr/brandovi/owner/udica-owner-5111

Ima i gamakatcu dobre ali to kad ih nađem doma znat ću reći koje.

1/0 veličina je ok

Ja te koristim 1/0 i nikad nikakvih problema sa njom nemam,Kak mladen veli,najpoznatija udica za oradu.Eventualno za raka uzmeš 3/0 ako sa njime nekada loviš ;)

...ova gore owner cuting point...vrhunska udica...na nos oradi izadje...ja ih koristim 1.0 do 3.0.. cak i br 1 dobar rezultat na prami za vece orade za lov na zivu kozicu...top

...jedini nedostatak kod owner cuting pointa nakon ulovljene vece orade obavezna promijena udice jer se fino ostreni vrh unisti...

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 31 Lis 2017 09:26 #119 od edi

lignjolovac napisao: Ne planiram kupovati ješku (bibi,crv),znao bih otprilike pronaći rupu od crva (po paučini),međutim totalni sam početnik u ovoj tehnici tako da ću za početak probati sa volkom,srdelom,rakovima,trpom,dagnjama....Za ovo doba godine kad ima sitne ribe navodno je trp ubojica jer sitna riba nije zainteresirana za njime,a svi sparidi ga obožavaju.

...preporuka...ziva velika crvena kozica..kod mene u kvarneru ih ima sa vanjskih strana lukobrana i vecim lucicama...meni se pokazala top...budu i do 7cm

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 31 Lis 2017 09:48 #120 od edi

dzingo napisao: Koji štap preporučate, do nekih 500-tinjak kuna?

..za te novce samo webshop..Ron thompson 200g seaboss za te novce cca 500kn najbolji u kombinaciji sa bigbait xtr lc rolom the best ..ili maver falcon pro 200g kod kojeg vrh obavezno zamijenit sportskim ili ga skratit za skoro pola..cca480kn
Hvala: Zdenko, Baćo68

Molimo prijavite se