"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Fortis 590c

Više...
Paragon's Avatar 15 Lip 2020 10:45 #21 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Fortis 590c
Poz ja sam ga gledao uzeti sa nekom opremom i motorom po principu ključ u ruke. CIjena je bila ako se ne varam cca 20.000e
Premisljao sam se dosta pošto je to novi brod ipak. Na kraju je odluka pala na StarFishera 670 za otprilike istu cijenu ,ali sa manje opreme.
Na kraju sam ipak dobro odlučio pošto ja uvijek nosim opreme preko glave na brodu (parangali,vrše,štapovi.... ) i još imam mjesta.
Preferiro sam unutrašnji motor ako je moguće bez kašuna od motora da je krma ravna i to sam dobio sa Starom na 670 dužine koju npr Merry Fisher ili Antares nemaju.
Meni je trebala jako prostrana krma i puno skladišnog prostora da ne moram nositi opremu doma na brod kad se ide npr na kupanje pa izbacivat opremu pa ako ti to igra ulogu probaj naći nekog poznanika i ukrcati se na brod prvo da vidiš dali ti paše.
Pozz

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Jo's Avatar 15 Lip 2020 12:10 #22 od Jo
Replied by Jo on topic Re:Fortis 590c
Uvijek ce mi falit metar, koji god da uzmem. Prednosti fortisa su mi definitivno izgled, brzina, kvaliteta izrade. Nedostatci cijena (iako to nije toliko skup brod koliko je meni skucen manevar financijski), manjak prostora na krmi.
Sto se tice navala 19, nedostatci su mi sto lici na dalmatinku koja mi se ne svidja previse, ali je cijenom prihvatljivija barka, pogotovo kad se pogleda ulozeno-dobiveno.
Tako da sam misljenja, pametnije bi mozda bilo naval, a sretniji bi bio sa fortisom.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Lip 2020 12:30 #23 od Paragon
Jo ne znam koliki vam je max budzet za kupnju broda i koliko vam je bitno da je brz.
Ja sam dosta vagao za kupnju brodica (cca 2-3 godine) prije nego sam kupio.

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Jo's Avatar 15 Lip 2020 12:37 #24 od Jo
Nemoj mi vi, bez obzira sto se ne poznamo, ;) mulac sam 32. samo.

Preko 20k € ne bi davao u svakom slucaju.
Ali sve ovisi i o prilici, slicno kao s autima slozim sebi nekakav filter sto me zanima i sto su mi preferencije. I na temelju toga pratim pratim dok ne naletim na nesto sto je prilika i steta propusit.
Ja isto kao i ti gledam ono sto me zanima duze vremena. Pokusavam dobit sto vise misljenja od vlasnika pa usporedjujem. Ovo vrijedi za polovne.
Sto se tice novih trebao bi dobit ponudu pa da vidim sto mogu dobit za koju cijenu i je li to ulazi u nekakav moj budget, koji je okvirno za ovaj rang brodova do 20k€.

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Jo's Avatar 15 Lip 2020 12:40 #25 od Jo

Jo napisao: Nemoj mi vi, bez obzira sto se ne poznamo, ;) mulac sam 32. samo.

Preko 20k € ne bi davao u svakom slucaju.
Ali sve ovisi i o prilici, slicno kao s autima slozim sebi nekakav filter sto me zanima i sto su mi preferencije. I na temelju toga pratim pratim dok ne naletim na nesto sto je prilika i steta propusit.
Ja isto kao i ti gledam ono sto me zanima duze vremena. Pokusavam dobit sto vise misljenja od vlasnika pa usporedjujem. Ovo vrijedi za polovne.
Sto se tice novih trebao bi dobit ponudu pa da vidim sto mogu dobit za koju cijenu i je li to ulazi u nekakav moj budget, koji je okvirno za ovaj rang brodova do 20k€.

Sto se tice brzine, bitna mi je. Kad fines s poslom ili obavezama u 16, bitno mi je da se jos uvijek taj dan mogu okupat s familijom na elafitima. Da mi nije bitna maestral bi bio rijesenje. :)

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Lip 2020 12:54 #26 od Paragon
Dali si bacio oko na Ocqueteau,Merry Fisher, Bennetau, Quicksilver? Ima zanimljivih brodića
Mada su većinom stariji. Doduše moj je 2002 godište.

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Jo's Avatar 15 Lip 2020 13:28 #27 od Jo
Nisam do sad previse, pogledat cu svakako.
Doduse draze mi je kupit hr proizvodjaca ako je koliko toliko konkurentan kvalitetom .

Molimo prijavite se

Više...
Brankanel's Avatar 15 Lip 2020 14:20 #28 od Brankanel
Replied by Brankanel on topic Re:Fortis 590c
Pozdrav.
Na kraju nisam uzeo ni jedan od ta dva nego Orku 700.
Naime, shvatio sam da je ipak premalo to za mene i moju obitelj.

Molimo prijavite se