"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pozrav Dragi Ribiči

Više...
FishingFish's Avatar 13 Ruj 2019 19:43 - 13 Ruj 2019 19:45 #1 od FishingFish
Novi član
Pozdrav! Zovite me Fish!
Na ribolov sam krenuo sa ocem kao dijete i eto- jabuka ne pada daleko od stabla.
Bavim se vertical jiggingom, a u zadnje vrijeme me zanima shore jigging.
Vertical jiggam na moru većinu vremena ( Istra i Kvarner), a jednom godišnje si priuštim odlazak van države na kapitalce- slatkovodne ribe.
Imam rolu koja mi se pokazala pouzdana i izdržljiva (za regularno korištenje) i koristio bih je za shore jigging- Daiwa Exceler E 6000.
Sada ne želim zeznuti stvar odabirom lošeg štapa, uvijet je da je kompatibilan sa gore navedenom rolom.
Pretpostavljam da treba bit 2,70- 3,00 metara, sa većim jig castom, no volio bih ćuti savijete i preporuke iskusnih shore jiggera, jer pretpostavka nije isto kao znanje i iskustvo...
Umalo sam zaboravio- Molio bih savijet za Upredenicu i shock lider.
I zadnje pitanje- Ima li netko iskustva sa ribolovom na hladnom moru (Norveška).
Ukoliko sam otvorio bez veze temu, ispričavam se. Ovo je prvi forum kojega sam član (inače kolege ribiči na terenu podijele savijete, no pošto nam je većini nepoznato...)
Lijep ribički pozdrav!
Zadnja izmjena: 13 Ruj 2019 19:45 od FishingFish. Razlog: Krivo napisan naslov.
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 13 Ruj 2019 21:19 #2 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Pozrav Dragi Ribiči
Hej FishingFish :)

Ja sam ti na Kvarneru(Rijeka) i bavim se shore jiggingom, a htio bih početi prakticirati VJ samo nemam barku/brod niti sam našao nekog tko ima a da bi uzeo i mene pa da malo smanji troškove goriva i pive.

Što se tiče štapa, možeš kupiti dva tipa.
Jeftiniji sad pa kasnije bolji ili odmah bolji.
Prva opcija boli manje u startu, ali više ukupno. Da ne pričam kako krivištap može dovesti do razočaranja tehnikom i odustajanja jer možda ne može animirati jig pravilno pa nema ulova.
Najbolje da otvoriš novu temu u sekciji za štapove. I prolistaj malotu sekciju, ima puno korisnih opcija. Štap možeš kupiti za 200 eura, a bome i za 900 eura. Moj savjet neki štap do 100g i 3m dužine kao univerzalan štap za terene do40-50m. Većinu ribe ćeš ionako vjerojatno uloviti na 20-30m u shore jiggingu.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 13 Ruj 2019 22:16 #3 od Ceco
Replied by Ceco on topic Pozrav Dragi Ribiči
Ja uspješno shore jigam Licu na samoj površini
😊

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se