"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Pozdrav iz Makarske

Više...
Ivica27's Avatar 26 Ruj 2019 00:28 #1 od Ivica27
Zovem se Ivica. Inace sam slavonac. Doselio sam se u Makarsku. Strasno volim ribolov. Pogotovo spin. Ali mi je na moru to potpuno drugi svijet. Tek počinjem. Iskreno , bojim se ici na more bez dozvole. Par puta sam isao do ribolovnog drustva Arbun i nikada nema tajnika. Onda citam apsurde kako ne mogu kupiti godišnju dozvolu do 12 mjeseca. Ove su druge skupe i za turiste. Volio bi ako među vama ima netko, tko bi mi sve objasnio. Tko zna, mozda uskoro odemo na spin skupa. Nemojte zamjeriti ali mi je ovo i prvi forum gdje pisem pa se ne snalazim bas. Lp
Hvala: Igor, Duje195o

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Ruj 2019 08:24 #2 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Pozdrav iz Makarske
Možeš kupovati dnevne preko stranice ministarstva poljoprivrede. Nažalost zadnja izmjena zakona donijela je dosta nelogičnosti. Tako da se godišnje dozvole ne mogu kupiti od dana kupnje za idućih 365 dana. To je moguće isključivo na početku godine do 31.01. ukoliko se nije mjenjalo u međuvremenu. Isto tako možeš kupiti zajedno druge dozvole uz redovnu ( vrša, parangal, velika riba ) dozvolu koju imaš sportsku i rekreativnu. Kod sportske možeš roniti na dah sa max dvije puške.
Moj savjet ti je da se švercaš idućih dva mjeseca i onda kupiš redovno godišnju ili ako nisi baš svaki dan na vodi kupiš dnevnu.

Dobrodošao na LM i nadam se da ćeš dobiti odgovore tu koje tražiš.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Ruj 2019 08:24 #3 od Ceco
Možeš kupovati dnevne preko stranice ministarstva poljoprivrede. Nažalost zadnja izmjena zakona donijela je dosta nelogičnosti. Tako da se godišnje dozvole ne mogu kupiti od dana kupnje za idućih 365 dana. To je moguće isključivo na početku godine do 31.01. ukoliko se nije mjenjalo u međuvremenu. Isto tako možeš kupiti zajedno druge dozvole uz redovnu ( vrša, parangal, velika riba ) dozvolu koju imaš sportsku i rekreativnu. Kod sportske možeš roniti na dah sa max dvije puške.
Moj savjet ti je da se švercaš idućih dva mjeseca i onda kupiš redovno godišnju ili ako nisi baš svaki dan na vodi kupiš dnevnu.

Dobrodošao na LM i nadam se da ćeš dobiti odgovore tu koje tražiš.

Molimo prijavite se

Više...
Ivica27's Avatar 26 Ruj 2019 08:50 #4 od Ivica27
Replied by Ivica27 on topic Re:Re:Pozdrav iz Makarske
Hvala ti . Pa mislim da cu se svercati. Spinam iz gusta. Nisam nesto od ribe. Hahhaah. A dozvolu uzimam odmah 1. dan kada se mogne.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 26 Ruj 2019 09:41 #5 od B_
Replied by B_ on topic Re:Re:Pozdrav iz Makarske
Ja kupujem dozvolu evo vec 3. god u nizu, ali ama bas nikad nisam imao kontakt s policijom pri ribolovu s kraja, a bio sam par stotina puta u zivotu. Ali ne znam kako je u Makarskoj, ja ribam uglavnom na zabacenim stijenama i izvan civilizacije. Slazem se sa Cecom, svercaj se do dogodine a onda kupi godisnju da budes miran. Ako ce sad netko doci i moralizirati da to nije u redu, bas me briga.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Ruj 2019 11:04 #6 od Ceco
Ja lovim na cijeloj Makarskoj rivijeri i na području Ušća Neretve i nije mi došla nikad kontrola. Čak mi to smeta jer vidim što se sve radi u izlovu pogotovo na nedozvoljen način. A nama ostaje za nadu da će netko nekad doći na tu funkciju koja se pita a da nešto i zna o stvarnom stanju. Nažalost naše dozvole služe samo za pumpanje proračuna a more još ne dobiva ništa nazad od tog novca.
Zato rogi ribaru i budi pošten prema moru a dozvolu kupi za dva mjeseca za godinu dana.
Jer ako nećemo mjenjati sebe nećemo sigurno nikad promijeniti ni druge.

Molimo prijavite se

Više...
Ivica27's Avatar 26 Ruj 2019 11:43 #7 od Ivica27
Replied by Ivica27 on topic Re:Re:Pozdrav iz Makarske
Hvala vam na savjetima. Tako cu i uraditi. Ma cijela nam je drzava nelogicna. Isto su radili u Slavoniji. Kupis godisnju. A ovi sto idu bez dozvole, kad im dodje cuvar. Kazu moze jedna dnevna po 30kn. A vadi sve zivo i nosi kuci. Hrane svinje sa malom ribom. E sad su to uredili da moras kupiti prije ribolova. Al ok. Da neduljim. Imate li koje savjete za kupiti varalicu? Za spin i Jig? I gdje Spinati u Makarskoj? Sv . Petar? Osejava? Ili stijene prema Krvavici? Usput imam stap Savage gear salt ccs 278cm 15-45g. Shimano stradic c14 4000. Upredenica spiderwire stealth blue 0.18. FG knot. Savage gear fluoro carbon 0.38. Mislim. Kpoca daiwa prorex m.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 27 Ruj 2019 00:14 #8 od susnjar
Replied by susnjar on topic Re:Re:Pozdrav iz Makarske
Dobrodošao, Ivice!

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 08 Lis 2019 11:53 #9 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Re:Re:Pozdrav iz Makarske
Dobrodošao na LM!

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se