"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lov cipla s kraja

Više...
zeusfaber's Avatar 02 Ožu 2016 20:57 #21 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lov cipla s kraja
Svaka čast meštre :like: Kakvi su za jest ovi platski iz centrale? :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 02 Ožu 2016 22:31 #22 od dundo
Replied by dundo on topic Lov cipla s kraja
Daleko najbolji u južnom Jadranu (a onda vjerovatno i u cijelom Jadranu), pogotovo ovi zlatani.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 02 Ožu 2016 23:08 - 02 Ožu 2016 23:11 #23 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Lov cipla s kraja
Bravo Dundo, majstore! :like: Ima cipola u zadnja vrijeme i to bas lijepih komada, eto prije 5-6 dana jedan prika je digo 11 komada oko 5kg.Imam sliku al nije moje da objavim, a nadam se da ce se i on registrirat ubrzo ;)

Moram nedje kupi onu malu sklopivu stokrlicu, isparala mi se stara a ono mi je zakon za na cipole ;) Bilo je u Zupi u Pevece cca 30-tak kn, nadam se da ima jos?

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 02 Ožu 2016 23:11 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 03 Ožu 2016 17:59 #24 od dundo
Taj prika, jeli Đ?

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 04 Ožu 2016 00:59 - 04 Ožu 2016 01:16 #25 od Fanatik

dundo napisao: Taj prika, jeli Đ?

Nije nego S.M. s Batale al eto otkad se ozenio zivi u Zupi ima jeno 3 god.a pomorac je.Inace mati mu je iz Vitaljine a caca Bosanac i svi su ribari fanatici pravi i brat mu isto,kako on uza rijet obiteljska opsesija :)

A te cipole je digo isto u Zupi ;)

Nagovaran ga a i obeco je da ce se registrirat odje nego tek je neki dan uveo fixnu liniju i net u Zupi.A na Facebooku zaboravio lozinku,tako da se jedino doma s Batale moze ulogirat dje mu je zapamtilo lozinku,tako ekipa ko ga je upozno na LMpartiju, ako znate o kom govorim, nemojte se jedi ako jos nije odgovorio na prijateljstvo na FB.

Zadnja izmjena: 04 Ožu 2016 01:16 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 14 Kol 2016 19:49 #26 od dundo
Evo nešto malo od jutros. Sedam cipola, dvije sope i ovratica. 3,10 kg.
imgur.com/QKxxAec
Hvala: Pikabu, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
dalmatino's Avatar 16 Kol 2016 11:26 #27 od dalmatino
Replied by dalmatino on topic Lov cipla s kraja
Bravo Dundo svaka čast :like:
Hvala: dundo

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 17 Kol 2016 11:51 - 17 Kol 2016 12:31 #28 od Fanatik
Dundo majstore! :)

Evo ja jucer kupio novi stap, bolognese Okuma Astral 4m pa poso predvece oprobat i eto prvi cipoli ove godine, dva komada skoro 80dkg a bila jos jedna mala ovratica i necto sice to sam vratio u more :)
Sad cu malo na cipole dok lignje na pocnu;

Zadnja izmjena: 17 Kol 2016 12:31 od Fanatik.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 17 Kol 2016 13:39 #29 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lov cipla s kraja
Super ekipa, bravo bravo!

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 17 Kol 2016 21:40 #30 od Fanatik
Evo od veceras od 18 do mraka...zagrijavamo se, ulovi se po nesto ;)

Hvala: pepsi, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 17 Kol 2016 21:44 #31 od dundo
Bravo Fanatik, vidim da ih strijele lijepo grickaju, ovaj drugi nema pola repa-

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 17 Kol 2016 22:08 - 17 Kol 2016 22:09 #32 od Fanatik
O da, strele su aktivne ovaj bez po repa jos je dobro i proso :)

Zadnja izmjena: 17 Kol 2016 22:09 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 18 Kol 2016 13:54 #33 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Lov cipla s kraja
Moj post će otići malo off topic, ali ako je tako, ja bi rado tog cipla naješkao i vratio u more :like:

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 18 Kol 2016 16:08 - 18 Kol 2016 16:14 #34 od Fanatik

Pikabu napisao: Moj post će otići malo off topic, ali ako je tako, ja bi rado tog cipla naješkao i vratio u more :like:

Pa sve je stvar ukusa ;) Ja recimo nikad nebi cipola od 40dkg najesko za strijelku, pogotovo za vako malu jer pola repa mu je pojela vjerovatno strijela ispod 40dkg.
Da je to bila malo jaca strijelka nebi on tako dobro proso, nebi od njega nego tek polovica ostala. Inace ovo je cipol zlatan, jako cijenjen, a po mom ukusu odma uz bok ovrate i smuduta, odlicno meso!

Zadnja izmjena: 18 Kol 2016 16:14 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
dalmatino's Avatar 18 Kol 2016 17:28 #35 od dalmatino
Replied by dalmatino on topic Lov cipla s kraja
Otkad nisam jeo cipole ne sjećam se više, Zaboravio sam kakvog su okusa :P

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 18 Kol 2016 18:42 #36 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Lov cipla s kraja
Nisu me se dojmili ni malo.Iskreno,sumnjam da bi ih više konzumiral.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 18 Kol 2016 19:54 - 18 Kol 2016 19:55 #37 od Fanatik
Pa kod cipola dosta faktora utjece na kvalitetu mesa, naj vise dje je ulovljen i dali je ociscen ubrzo i kvalitetno. Cipoli se uvijek love na istim provjerenim postama dje su dobre kvalitete.

Oviisi puno kakva mu je prehrana, vecina cipola uz ostalu biljnu prehranu, hrani se i algama i mikroorganizmima iz muljevitog dna tako ako je dno onecisceno cipol ne moze bit kvalitetan.

Takodjer ovisi koja vrsta algi zivi na tom podrucju i to je jedan od razloga lova na provjerenim postama. A valja se drzat i pravila; ako cipol smrdi kad ga rasporis bacaj ga u more.

Zatim, ovisi koja je vrsta od 7 vrsta koliko ih zivi u Jadranu a nije ih lako razlikovat jer su skoro isti i skoro svi imaju zlatnu mrlju ali manje il vise izrazen. A na kraju je naj bitnije kako je spravljen i posluzen. I opet, jako puno ljudi ne voli cipole, sto zbog ukusa a o ukusima se ne raspravlja, sto zbog prica a sto zbog one stare; -ko se jednom od jogurta otrovo vise ni mlijeka ne pije-

Mislim da ko ih voli lovit, moze naucit kako i gdje ih lovit, drzat, cistit i spravit ;)

Zadnja izmjena: 18 Kol 2016 19:55 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 18 Kol 2016 21:37 #38 od zoki1
:like:

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 18 Kol 2016 21:50 #39 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Lov cipla s kraja

Fanatik napisao: Pa kod cipola dosta faktora utjece na kvalitetu mesa, naj vise dje je ulovljen i dali je ociscen ubrzo i kvalitetno. Cipoli se uvijek love na istim provjerenim postama dje su dobre kvalitete.

Oviisi puno kakva mu je prehrana, vecina cipola uz ostalu biljnu prehranu, hrani se i algama i mikroorganizmima iz muljevitog dna tako ako je dno onecisceno cipol ne moze bit kvalitetan.

Takodjer ovisi koja vrsta algi zivi na tom podrucju i to je jedan od razloga lova na provjerenim postama. A valja se drzat i pravila; ako cipol smrdi kad ga rasporis bacaj ga u more.

Zatim, ovisi koja je vrsta od 7 vrsta koliko ih zivi u Jadranu a nije ih lako razlikovat jer su skoro isti i skoro svi imaju zlatnu mrlju ali manje il vise izrazen. A na kraju je naj bitnije kako je spravljen i posluzen. I opet, jako puno ljudi ne voli cipole, sto zbog ukusa a o ukusima se ne raspravlja, sto zbog prica a sto zbog one stare; -ko se jednom od jogurta otrovo vise ni mlijeka ne pije-

Mislim da ko ih voli lovit, moze naucit kako i gdje ih lovit, drzat, cistit i spravit ;)

Slazem se sa svime recenim. Meni je takodjer on jedan od drazih riba za papanje. Ako je cist i iz dobre vode, pravi je.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 18 Kol 2016 22:03 #40 od zoki1
Kak je Fanatic napisal,o ukusima se ne raspravlja,meni osobno ni salpa nije ništa posebno,a neko se davi u njoj,ja sam je probo i nejde,jbg,nije mi fina :)

Molimo prijavite se