"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 04 Ruj 2016 14:07 - 11 Ruj 2016 22:12 #1 od Kvarner
Strijelka was created by Kvarner
Mislim da ce se puno pisati o navedenoj vrsti ribe i sve ce se vece loviti jer ta ce riba koja je relativno nova u Jadranu i mislim da se nje necemo takp lako rijesiti.
Strijeka koja je predator i eventualna opasnost za nase dragocjene vrste riba na prvom mjsetu su Lubeni a onda sve ostalo.
Evo jedne slike ulova strijelki stara evo tocno 17 dana.

Privitak datoteke:

Ulovljene u vremenu od 18 do 21 sati na Rijeckom podrucju.
Upredenica od Gosena 12 lb a predvez fluorocarbon od Savagear 0,25mm.
Varalica poper Savagear 100 mm vidljiva na slici.
Rola Daiwa Revro 3000
Zadnja izmjena: 11 Ruj 2016 22:12 od zeusfaber.
Hvala: Fanatik, Boki
Više...
zoki1's Avatar 04 Ruj 2016 14:26 #2 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Kako je ta riba dospjela u Jadran?Velikim stranim brodovima ili je jednostavno usljed porasta temp.mora našla novo pogodno stanište.
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 04 Ruj 2016 14:36 #3 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Strijelka
Kolega nazalost ovo drugo.
Turska cak daje poticaj za izlov Strijelke jer su se rasirile previse i skoro sve unistile.
I nas to ceka.
To je bas cudoviste od ribe kao i srebreni Mace koji su se isto tako pojavili i koji rezu sve pred sobm.
To su ribe koje prijete Jadranu i nasim dragocjenim vrstama riba.
Ima tu jos naravno i drugi vrsta npr.lampuga, napuhaca......
Više...
zoki1's Avatar 04 Ruj 2016 14:40 #4 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Da,tak sam si i mislil,nažalost protiv prirode se nemože,još je ona prema nama i dobra kak se mi prema njoj ponašamo.Još samo da se doseli bullshark u dolinu Neretve i super.I veliki bijeli.
Više...
Fanatik's Avatar 04 Ruj 2016 15:22 - 04 Ruj 2016 15:23 #5 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Strijelka
Bravo za temu! :)

Ja sam primijetio da su prije tri-cetiri godine udarale na popere ko blesave a sada su postale puno opreznije, vise ih dobijam na woblere, zlice, kasmastere...poperima igraju nogomet :) ,zapravo vaterpolo :lol: Dali je netko doso do slicnih zakljicaka?

Evo jedna nevelika od juce u jutro, na wobler ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 04 Ruj 2016 15:23 od Fanatik.
Hvala: maxbeb, Boki
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 04 Ruj 2016 15:56 #6 od Kvarner
Recimo kplega da je meni obrnuto od tvoga :cheer:
Kod mene je prijasnjih godina udaralo na sve osim na popera a sad mi je poper zakon.
Slazem se da su postale i osjetljivije jer si ih prije mogao uhvatiti 10-20 konafa na varalicu bez problems sad i ne bas.
Ima ih i koji ih love na srdeju ali se stalno zale na nisenje opreme pa cak i stapova. :cheer: :cheer:
Samo sto su de prie lo ile one 500-800gr.a sad su najmanje kilasice barem ovdje.
Rijetko se ulovi manja.
;)
Više...
Fanatik's Avatar 04 Ruj 2016 17:56 - 04 Ruj 2016 17:58 #7 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Strijelka
Hahah...hm, vidis kako neki zakljucci igraju ulogu ovisno od terena a vjerovatno i od igraca :) ...ali da, sigurno je da su postale opreznije u tome slazu svi koji ih love, prije su udarale ko blesave, sad se cesce dogadja da samo doprate varku il zaigraju vaterpolo :)

Mi smo ih prije lovili i na srdelu, na plovak i sajlica za predvez, dobro smo lovili...a sto se tice velicine, mislim da se vecinom krecu otprilike iste velicine, ista generacija vjerovatno, u istom jatu...moj neki zakljucak je, ili udaraju male, ili velike, valjda ovisi koja druzina je u akciji :lol: ...vidis ja odavno nisam digo, nit imo udarac neke vece od pola kila - 70dkg, iako prije nekoliko tjedana mi jedna bas velika, vjerovatno oko 3kg udarila i izvukla dobrih 40-50m upredenice al nekako joj predvez doso pod zube i ode s Rapalom Max Rap 13 :huh:

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 04 Ruj 2016 17:58 od Fanatik.
Više...
Godra's Avatar 04 Ruj 2016 19:00 #8 od Godra
Replied by Godra on topic Strijelka
Sad ću morat i njih probat lovit :cheer:

džaba pametniji popušta kad budala zateže
Hvala: Fanatik
  • maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 04 Ruj 2016 22:15 #9 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Strijelka
Ja upravo s liganja...
Kolega s kraja navalio na strijelke ima par dana samo o njima..svi love ..svima ide....ludilo borba..
Sad se opremamo i probat cemo dobit koju ludu :cheer:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Hvala: Fanatik, Boki
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 04 Ruj 2016 23:35 #10 od Kvarner
Strijelke je gust lovito.
Ja ih ovdje vise manje skidam stalno.
I svesi od 1-2 kile.vec2 mjeseca, samo treba biti strpljiv i cekati da prolupaju.
Cak sam ih lovio recimo posljepodne u 17 sati.
Dril i gust sa strojelkama je zagarantiran a i ukusne su za jest. ;)
Hvala: Fanatik, maxbeb
Više...
Angler's Avatar 05 Ruj 2016 20:16 #11 od Angler
Replied by Angler on topic Strijelka
Slažem se sa svime napisanim.
Ja ih lovim na veliki filet od piletine i filet od cipla, .naravno sajlica. i 2 udice (jedna klizna).
Na žalost i one postaju sve pametnije i opreznije. Prošle godine sam ih lovio od 5-10 komada u jednu večer a ove godime malo slabije.
Mislim da će donijeti veliku neravnotežu i štetu našem preostalom ribjlem fondu. Strijelka je užasni predator, nema prirodnog neprijatelja i ubija iz čiste zabave.
Neki dan sam u Opatiji vidio ogromno jato od 60-70 komada. Ne moram reći da do kraja ribolova nisam imao ni jedan jedini griz. Nerijetko sam ovog ljeta izvlačio samo glave od orada,šaraga, ušata i ostalih riba.
Koliko god nam je zabavno ih sada loviti, bojim se da nas ne zadesi sudbina nekih jezera, gdje je štuka ostala jedina riblja vrsta.
Nadam se da sam u krivu :unsure:
Hvala: Fanatik, Boki, domagoj
Više...
oki270's Avatar 05 Ruj 2016 20:42 #12 od oki270
Replied by oki270 on topic Strijelka

Angler napisao: Prošle godine sam ih lovio od 5-10 komada u jednu večer a ove godime malo slabije.

Ha gle ili debelo pretjerujes, ili su ti manje od pola kile ili te zaboli za zakon o sportskom i rekreacijskom ribolovu koji propisuje max 5kg: "U rekreacijskom ili športskom ribolovu na moru, dozvoljeno je dnevno uloviti i sakupiti ukupno do 5 kilograma riba i drugih morskih organizama." kaze zakon...koje god da je od spomenutog - nije bas pohvalno... :S
Više...
dxdandy's Avatar 05 Ruj 2016 21:17 - 06 Ruj 2016 07:53 #13 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka

Kvarner napisao: Strijelke je gust lovito.
Ja ih ovdje vise manje skidam stalno.
I svesi od 1-2 kile.vec2 mjeseca, samo treba biti strpljiv i cekati da prolupaju.
Cak sam ih lovio recimo posljepodne u 17 sati.
Dril i gust sa strojelkama je zagarantiran a i ukusne su za jest. ;)

Gdje ih cupas vanka. Ja ih u Vinodolskom tek od ove godine poceo dobivati. I to ljetos na godisnjem. Kad sam bio u petom mjesecu 10 dana sam ih trazio od crikve preko selca do novoga i ni udarca. A sada u 8 mjesecu ih se fino dalo uhvatiti ali do kile. Nista vece od toga.
Zadnja izmjena: 06 Ruj 2016 07:53 od dxdandy.
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 06 Ruj 2016 06:44 #14 od Kvarner

Angler napisao: Slažem se sa svime napisanim.
Ja ih lovim na veliki filet od piletine i filet od cipla, .naravno sajlica. i 2 udice (jedna klizna).
Na žalost i one postaju sve pametnije i opreznije. Prošle godine sam ih lovio od 5-10 komada u jednu večer a ove godime malo slabije.
Mislim da će donijeti veliku neravnotežu i štetu našem preostalom ribjlem fondu. Strijelka je užasni predator, nema prirodnog neprijatelja i ubija iz čiste zabave.
Neki dan sam u Opatiji vidio ogromno jato od 60-70 komada. Ne moram reći da do kraja ribolova nisam imao ni jedan jedini griz. Nerijetko sam ovog ljeta izvlačio samo glave od orada,šaraga, ušata i ostalih riba.
Koliko god nam je zabavno ih sada loviti, bojim se da nas ne zadesi sudbina nekih jezera, gdje je štuka ostala jedina riblja vrsta.
Nadam se da sam u krivu :unsure:

Zato sam o otvorio ovu temu da potaknem na lov ove krvolocne ribe.
Sta se tice zako a kolega slazem de ds se provodi i da se pustaju mani primjerci brancina , orade, gofa, skarpine i da ne nabrajam sve ostalo ali da se strijelka lovi nemilice ja da grizu i da ih migu iloviti sto ja bi ih izvadio van ako nista dijelio ili ostavio na rivi samo da nisu u moru.
To je zlo od tibe za ostalu ribu.
E tu me zakon ne zanima.
A siguran sam da sam medju boljim koji brine o manjim uzorcima Brancina da ih svi pustaju ispod mjere bilo bi ih i vise.
Bez ikakvih uvreda ikome ovo je moje mislje i prijedlog da se ta ne.an izlovljava maximalno ako hocemo zadrzati nase vrste riba.
Spomeno sam i Maceve sve isto se odnosi i na njih.
Hvala: Boki, Angler
Više...
Pikabu's Avatar 06 Ruj 2016 08:20 #15 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Strijelka
Ja mogu reći da je meni kao sportsko/rekreativnom ribolovcu jako drago da su se pojavile i da ih ima sve više.

I drago mi je da nisu "na cijeni" jer sila domaćih ribolovaca koji love za prodaju nisu zainteresirani za ovu vrstu. Tako da se ima što za loviti, veliki su borci i predatori, a na kraju, meni je super i za pojesti.

Veliki :like: za strijelke.
Hvala: Fanatik
  • jure
  • jure's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • vrag odnija prišu
Više...
jure's Avatar 06 Ruj 2016 08:21 #16 od jure
Replied by jure on topic Strijelka
Počeo sam loviti strijelku sasvim slučajno prije godinu dana. Vukući panulu na iglicu uredno sam ostajao bez predveza.Stavio sam sajlu za predvez i prvi dan sam ulovio 3 , a par mi ih je palo.U 3 kom bilo je blizu 10 kg. Od onda do danas sam isprobavao razne ješke i ulovio je na svašta: živu bugvu, cipla, špara, iglicu, šaruna, lokardu, lignju te kneza. Ludara ide na sve što se miče nebitno o vrsti. Znao bi izvući ribu kojoj fali samo mali komad tijela (većinom rep) kao da iz ludosti napada. Probao sam vući voblere ali samo manji komadi bi se lovili i bilo bi puno padova. Zadnju sam ulovio prije par dan od 3.7kg na cipla koji je imao sigurno 70-tak deka. Borbena,krvoločna riba srednje kvalitete mesa.Obavezno je treba raskrviti kad je ulovite jer je ukusnija.
Hvala: Fanatik, Boki, zoki1
  • maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 06 Ruj 2016 08:30 #17 od maxbeb

jure napisao: Počeo sam loviti strijelku sasvim slučajno prije godinu dana. Vukući panulu na iglicu uredno sam ostajao bez predveza.Stavio sam sajlu za predvez i prvi dan sam ulovio 3 , a par mi ih je palo.U 3 kom bilo je blizu 10 kg. Od onda do danas sam isprobavao razne ješke i ulovio je na svašta: živu bugvu, cipla, špara, iglicu, šaruna, lokardu, lignju te kneza. Ludara ide na sve što se miče nebitno o vrsti. Znao bi izvući ribu kojoj fali samo mali komad tijela (većinom rep) kao da iz ludosti napada. Probao sam vući voblere ali samo manji komadi bi se lovili i bilo bi puno padova. Zadnju sam ulovio prije par dan od 3.7kg na cipla koji je imao sigurno 70-tak deka. Borbena,krvoločna riba srednje kvalitete mesa.Obavezno je treba raskrviti kad je ulovite jer je ukusnija.

Lipo napisano :like: , edukativno
A i pohvala za kozel- a B)

Hvala: jure
Više...
dxdandy's Avatar 06 Ruj 2016 10:38 - 06 Ruj 2016 10:40 #18 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka

Pikabu napisao: Ja mogu reći da je meni kao sportsko/rekreativnom ribolovcu jako drago da su se pojavile i da ih ima sve više.

I drago mi je da nisu "na cijeni" jer sila domaćih ribolovaca koji love za prodaju nisu zainteresirani za ovu vrstu. Tako da se ima što za loviti, veliki su borci i predatori, a na kraju, meni je super i za pojesti.

Veliki :like: za strijelke.

Moram priznati da se potpuno slazem s tobom. Bas mi je drgao sto nije na cjeni i sto je barem gdje ja ljetujem ljudi mrze i uopce ne cijene pa sam ja jedini koji tamo kad dodje pecam bas njih. Osim toga bas mi je super i na tavi i na rostilju. A bome i kuhana je jako fina a uz sve to nema ni puno kostiju.
Odlican borac i veliki gust ju je umarati. Jedino sto su kod mene do 1kg velicine ali i to ce se garant promjeniti uskoro. Puno papaju pa brzo rastu.
Ne znam za druge ali sa aspekta sportskog ribolovca ja sam presretan sto se pojavila i sada mogu imati malo bolju i vecu ribu na tanjuru skoro kad god pozelim a uz to je odlican boarc i gust ju je pecati. Prije nije bilo bas tako, barem za mene.
Zadnja izmjena: 06 Ruj 2016 10:40 od dxdandy.
Hvala: Pikabu
  • maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 06 Ruj 2016 10:49 #19 od maxbeb
Strijelkolovci ajde malo detalja kada najvise lupaju, na koju varku, di ih trazite
tako po par detalja da za nas manje iskusne, zeljne znanja :)

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 06 Ruj 2016 11:06 #20 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka

oki270 napisao:

Angler napisao: Prošle godine sam ih lovio od 5-10 komada u jednu večer a ove godime malo slabije.

Ha gle ili debelo pretjerujes, ili su ti manje od pola kile ili te zaboli za zakon o sportskom i rekreacijskom ribolovu koji propisuje max 5kg: "U rekreacijskom ili športskom ribolovu na moru, dozvoljeno je dnevno uloviti i sakupiti ukupno do 5 kilograma riba i drugih morskih organizama." kaze zakon...koje god da je od spomenutog - nije bas pohvalno... :S

Ovo je specifična situacija. Naši zakonodavci su kao i uvijek usporeni.
Inače me ljute oni koji ne poštuju zakone, love premale ribe, nedozvoljenim alatima i u nedozvoljenim količinama, no što veći izlov strijelki apsolutno odobravam.
Osim toga, taj zakon je glup sam po sebi. Što kad ulovim ribu od 5,5kg? Odmah sam kriminalac ili je trebam pustiti?

smoto
Hvala: Boki