"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Upgrade role / tuning doping 💪😎

Više...
Barba87's Avatar 24 Pro 2020 14:46 #1 od Barba87
Pozdrav ljudovi
Znam da nas ima dosta koji bi htjeli nagraditi svoje role, pa evo jedan mali topic o tim upgradeima...
Imam daiwu BG 5000 već duže vrijeme, i stvarno mi je priuštila mnogo.
U bespućima interneta sam pronašao dosta o line roller upgradeu, zapravo vrlo jednostavno, kupi dva kuglična ležaja 5x9x3 (mr95 zz / mr95 2rs), rastavi roller, izvadi piksne, ubaci ležaje, i sastavi...
Pre jednostavno, naručim ležaje, rastavi roller, i krenu glavobolje i nacrti 🤣🤣

Piksne su zapravo 3.28 mm širine, ležaj je 3.00mm što ostavlja dosta lufta u cijelom sklopu, plus ona standardna zračnost za piksne, dobijem 0.6 mm lufta u cijelom sklopu, idealno za prodor vode 🤦‍♂️

Idemo u experimentiranje, napravio sam par šajbi debljine 0.2 i 0.3 mm koje imaju prepušteni rub i upušteni utor.
Cijela komplikacija je ideja da bi taj utor mogao držati ulje i mast unutar ležaja i zaštititi od prodora vode.

Unutar samog rollera između dva ležaja, da bi spriječio aksialno natezanje ležaja jedna mala šajbica 5x8x1.2 mm
Malo Liqui Moly svilenkaste masti, penn ulje i sastavljanje.

Od dragosti sam razmotao i namoto kompletnu upredenicu 😁😁😎
Sada ostaje samo čekati da popuste ove korona mjere i da napokon malo mora vidim

Poslano sa mog P30 Pro koristeći Tapatalk
Hvala: susnjar, Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Pro 2020 22:13 #2 od Ceco
Bogme imaš volje :D
Šteta što nismo zajedno uspjeli otići koji put.
Da nam bar 2021. bude bolja
💪🏻

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 25 Pro 2020 10:54 #3 od marko87
Moj ceco da samo znaš koju volju on ima. Još da je power knobom sada počasti za Božić i to odradi dok granice ne otvore.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 25 Pro 2020 12:43 #4 od BlackMarlin
Probaj nakon nekoliko ribolova sve rastaviti da vidiš kako sve izgleda unutra. Line roller je zajebana stvar. Na shimanu se ležajevi mijenjaju vrlo često, to je kao normalna potrošna roba. Daiwa kod magsealed rola ima drugaciji pristup. Za line roller se koristi gušće magseal ulje nego za ostatak role. Logika iza toga je da gušće ulje s malo više magnetskih čestica bude magnetiziranije pa bolje podnosi centrifugalne sile koje se javljaju pri vrtnji rotora, a i samog ležaja. Tako se ulje ne rasipa i ostaje gdje mora ostati.
Obična ulja nemaju to svojstvo pa je potrebno redovito podmazivanje.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 27 Pro 2020 14:55 #5 od Barba87
@ceco
A nadam se i ja da bude bolje u toj novoj..
Volja je uvijek tu

@marko87
Dočim prva narudžba od magura, ide i taj power knob

@BlackMarlin
Upoznat sam sa svim, i znam da je gadna stvar. Svakako rastavljam i tokarim dok ne dođem do najbolje moguće izvedbe. Ovako sam probao tuširati i rastavit nakon što se ocjedi nisam našao tragova vode unutra. Malo još experimentiram sa mastima, I mislim da će dosta dobro funkcionirati.
Na kraju dosta mi je lako doći do ležaja, pa nije zgoreg ni promjenuti godišnje jednom dvaput. To mi je minut posla.
Samo da prilike dopuste par kvalitetnih ribolova, pa ponesem izvješće 😁😁

Molimo prijavite se