"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Preporuka spin role sa jakom kocnicom

Više...
emils's Avatar 21 Sij 2017 19:43 #41 od emils
Jos samo da dodam da postoje masti koje se mogu koristiti i na filcu poput Daiwa Ultimate Tournament Drag Grease ali ni oni na primjer ne preporucuju sve njihove formulacije masti za filc vec samo ovu. Tradicionalno su filc diskovi natopljeni laganim sintetickim uljima i takvi imaju nalfiniji start pri izvlacenju najlona/upredenice sto je pogotovo vazno kod laganih i ultra-light sistema. Toliko od mene.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 21 Sij 2017 20:21 #42 od Everyday normal guy
Ja servisiram role i raskopao sam ih poprilican broj i bas svaka je bila natopljena mašću. Evo posjedujem i daiwu sa najfinijom kočnicom današnjice a to je ATD kočnica snage 2kg i upotrebljavaju mast.
Ne pratim rad Alana Hawka ali pratim rad Shimana i Daiwe kao što pratim i firme koje se bave tunningom mašina kao i specijalizirane firme koje proizvode specijalizirana maziva za tu primjenu.
Ja ovo iz iskustva. Nije da ti zelim proturiječiti.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
emils's Avatar 21 Sij 2017 22:18 #43 od emils
Ja isto tako ne vadim iz guzice. Ja servisiram role od 2007. godine, pisao sam tehnicke clanke za Plovi i lovi i vidio bezbroj rola u dijelovima kao i prisustvovao tecaju servisiranja od strane Daiwinog strucnjaka dok sam zivio u Australiji. Isto tako pratim Shimanove i Daiwine preporuke i poznata su mi novija maziva koja se koriste na novijim Daiwama ali se to isto ne moze reci i za vecinu rola koje se koriste na Hrvatskom trzistu tipa Okume i jeftinije Shimano role koje imaju nauljene filc kocione diskove. ATD ili UTD mast je formulacija koja se preporuca na Daiwinim rolama koje imaju ATD ili UTD kocnice. Ista ta mast se moze koristiti i na drugim kocnicama od filca ali kazem ti da vecina servisera koje ja znam isto ne preporuca vec koristie ulje. Odatle i moja preporuka.

Alan Hawk kaze ovako:

Drag Grease

I do not grease drag washers that are made of felt, rather I lightly oil them with synthetic oil if needed.

For carbon fibre drag washers, Cal's is pretty good, as is Shimano's Star Drag Grease, but the best drag grease available now is Daiwa's 555. I used to use some excellent drag greases from Fisherman in the past, but the 555 is something else and to me it's vastly superior to anything available. From my experience in a cold drag all perform similarly, but it's when the drag gets hot that I feel the 555 shining and maintaining better drag consistency. It also lasts longer before needing a change.

Na svakoj Okumi pise da ima "Japanese oiled felt" kocnicu itd. da ti sad ne lijepim linkove.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 21 Sij 2017 22:39 - 21 Sij 2017 22:42 #44 od Everyday normal guy
A dobro. Ja sam najvise upoznat sa shimanom od 2005g pa nadalje i daiwom od cca 2007g pa do danas i koji god sam raskopao bila je mast. Mozda je greska sto ja uzimam u obzir samo Daiwu i Shimano više klase jer oni svi od reda imaju mast u kočnici a to nam na kraju krajeva ipak govori što je bolje.
Ovo je i neko moje viđenje stvari. Onako logički razmišljajući dolazim do zaključka da je mast poprilicno bolje riješenje a pogotovo kad uzmemo u obzir velika opterecenja i stezanje knoba do "jaja"
Ne kazem da ja je tvoje iskustvo nevaljalo....samo zelim reci da je moje takvo kakvo je a i logika mi se tu uklapa u sve to skupa.
Mislim ne treba ići dalje od slijedeceg; sve Daiwe i Shimano role srednje i više klase koriste mast. Sto misliš dali je to zato jer je ulje bolje ili?

Zadnja izmjena: 21 Sij 2017 22:42 od Everyday normal guy.

Molimo prijavite se

Više...
emils's Avatar 21 Sij 2017 23:43 #45 od emils
Razlog je u tome sto role vise klase koriste materijale koji su namjenjeni za podmazivanje mascu a ne najobicniji filc o kojem sam ja bio uvjeren da govorimo.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 22 Sij 2017 00:01 - 22 Sij 2017 00:05 #46 od Everyday normal guy
Pa ovdje se priča razvila oko Shimano Stradica najnovije generacije u čijoj se kočnici btw nalazi filc i mast. Pa čak i da se nije pričalo o tom modelu ne mozes napisati to sto si napisao jer to jednostavno nije točno.

"Filc diskovi kocnice ne bi nikad smjeli biti podmazani mascu vec samo i striktno uljem u kojem se slucaju ne bi smjeli ljepiti".

Ovo sad vec lagano ispada kao međusobno nadj...vanje ali nazalost to je tesko izbjeći na forumima. Meni je ovo kao kad majstor napiše da je sasvim ok rolu podmazivati sa tovatnom mašću jer je Dam Quick 330N savrseno radio sa njome hahahaha.
Eto...ja vise nemam sto dodati o kočionim washerima osim što mogu savjetovati ako nekome nešto zatreba :)

Zadnja izmjena: 22 Sij 2017 00:05 od Everyday normal guy.
Hvala: oki270

Molimo prijavite se

Više...
emils's Avatar 22 Sij 2017 15:46 #47 od emils
A cuj, sad je malo drukcija situacija jer se lako moze i doci do ovih novih formulacija masti i ulja poput ATD-a a i vecina proizvodaca pocinje koristiti nove i poboljsane materijale tako da vjerujem da ce se sve manje koristiti ulje. Ja ipak i dalje preporucujem da se na filcu koristi ulje a ako je u originalu koristena mast onda naravno pokusati doci do originala ili isprati postojecu i premazati nekom slicnom poput Cal's ili jednom od Daiwinih. Usput ja samo Daiwa ulje i mast koristim tako da Shimanove diskove prvo isperem u bijelom spiritu.

A sta se tovatne masti tice mislis da se nisam nagledao takvih rola, pogotovo kad bi mi ih donijeli zimi kao namazane su dobro a ne vrte. Jednu sam dobio potpuno napunjenu mascu.
Hvala: oki270

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 22 Sij 2017 15:47 - 22 Sij 2017 15:48 #48 od oki270
Ok momci - koji je zakljucak za Shimano Stradic - metalni, ne CI+ i njegove "platnene" diskove. S cim to namazati?
Zadnja izmjena: 22 Sij 2017 15:48 od oki270.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 22 Sij 2017 15:53 #49 od Everyday normal guy
Ako ne zelis potrositi puno novaca a ipak da ne stavljas glupost ja ti preporucujem ovo. Imas za sve i sam biras koju trebas ;)

Look at this on eBay www.ebay.com/itm/162163610043

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 22 Sij 2017 15:53 #50 od oki270

Everyday normal guy napisao: Ako ne zelis potrositi puno novaca a ipak da ne stavljas glupost ja ti preporucujem ovo. Imas za sve i sam biras koju trebas ;)

Look at this on eBay www.ebay.com/itm/162163610043

Grr...opet taptalk izvodi cuda :(. Ne vidi se link.

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 22 Sij 2017 15:54 #51 od Mladen Miletić
Moje neznanje o tome je blaženo. Dam čovjeku, koji se s tim bavi, da je rasturi i podmaže. Sve radi kako treba za 80,00 kuna. Ako koji dio treba promijeniti doplatim i vozi Miško.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 22 Sij 2017 15:56 #52 od Everyday normal guy
Pa znam da se ne vidi hahaha. Obrati se gazdi :P ;)

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 22 Sij 2017 16:04 #53 od Everyday normal guy

Mladen Miletić napisao: Moje neznanje o tome je blaženo. Dam čovjeku, koji se s tim bavi, da je rasturi i podmaže. Sve radi kako treba za 80,00 kuna. Ako koji dio treba promijeniti doplatim i vozi Miško.

Ti Mladene koliko lovis niti ne trebas servisirati role hehehehe ;)

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 22 Sij 2017 17:53 #54 od Mladen Miletić
Tako sam i ja mislio ali se pokazalo drugačije

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
emils's Avatar 22 Sij 2017 19:34 #55 od emils

oki270 napisao: Ok momci - koji je zakljucak za Shimano Stradic - metalni, ne CI+ i njegove "platnene" diskove. S cim to namazati?

Maslacem

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 22 Sij 2017 22:03 #56 od Geno

emils napisao:

oki270 napisao: Ok momci - koji je zakljucak za Shimano Stradic - metalni, ne CI+ i njegove "platnene" diskove. S cim to namazati?

Maslacem

To je i Marlon Brando radio i klizilo je kako treba . :like:

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 22 Sij 2017 22:12 #57 od Everyday normal guy
I navodno je ta scena bila zaozbač.

Molimo prijavite se