"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Servis i održavanje rola (makina) - Savjeti i iskustva

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 14 Tra 2019 00:38 - 14 Tra 2019 00:46 #41 od Ceco

Igor napisao:

Jura napisao: U 9 mjesecu sam kupio shimano stradic ci4+ 4000, na danu skorpiona. Prodali su mi rolu iz izloga jer im je bio zadnji komad. Isti dan sam doma vrtio rolu i rola je nekako bila kruta, kad sam zavrtio rucicu malo brze i pustio ju da se slobodno vrti napravila bi jedan krug i zaustavila se za usporedbu okumina rola za 250 kn bi nakon istog pokreta napravila jos barem 5-6 krugova. Handle knob kada bi lupio zavrtio bi se 3 puta za usporedbu handle knob na shimanovoj roli staroj 20 godina bi napravio 20 krugova. Ocekivao sam da roli treba neko vrijeme da se razvrti ali evo i dalje imam isti problem. To nisu neki ozbiljni problemi ali to stvarno nisam ocekivao od shimanove 1000+ kn nove role. A i ta rola mi je trebala biti glavna rola, rola koju bi najvise drzao u rukama zato sam i kupio tako laganu rolu. E sada trazim neko objasnjenje i rjesenje sto se moglo dogoditi i kako da to rjesim . Handle knob i nije toliko bitan jer cu ga i onako zamjeniti sa m.aliexpress.com/s/item/32825526536.html...wa-S-Handle#autostay . Evo neki savjet, jel ju treba podmazati ili sta ja stvarno neznam.

Ista priča je meni sa daiwom bg, ja ću je ići reklamirati ovih dana. Kupljena krajem 12. mjeseca. Kada je lagano okrećem čuje se tiho škripanje. Nije još ni upredenica namotana na nju. Ima li netko od vas koji ima daiwu bg takvih problema.

Evo sad sam išao svoju vrtiti i isto struze na sporijim okretajima kao lagano škripanje. Ja još nisam ni bio na vodi s njom zbog obaveza. Kupio je prije koji mjesec dana u Maguro Pro Shopu i odam namotao kod njih 300m upredenice... Hmmm što sam ovo išao čitati 😱😱😱

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 14 Tra 2019 00:46 od Ceco.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 14 Tra 2019 08:49 #42 od Igor
Ja sam zamijenio i dobio novu.

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 15 Tra 2019 20:09 #43 od ADM
Ta škripa dolazi od nepovratnog ležaja. Događa se na dosta modela rola kod kojih je nepovratni ležaj oskudno podmazan ili suh. Stružu valjčići o čeličnu čauru. Čuje se uglavnom kad je uključena kočnica. Dovoljno je skinuti samo rotor i na čauru staviti dvije tri kapi ulja. Može najobičniji šivanol ili neko drugo malo finije ulje. Ne morate strahovati da će tijekom zime proklizati.
Zvuk škripe na Daiwama zna doć i kad je suha limena platna po kojoj kliže pomoćni zupčanik, ali to se jako rijetko događa. Zbog tog se uglavnom čuje šuštanje o kojem se u zadnje vrijeme pisalo po forumima i FB grupama.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 15 Tra 2019 21:36 #44 od Ceco
Meni se baš čuje ta mala škripa samo na sporom okretanju ručicom. Sve drugo mi djeluje ok na mašinici.
Najprije sam mislio da sam dobio fobiju kao kad netko priča o bolestima odmah i ja imam iste simptome :silly:
Najgore ne mogu naći ni račun iz Magura da upće tražim nešto od njih imam jedino ispis na kartici za kupnju.
ADM je li išta od ovoga gore ozbiljan kvar ili ? Ne znam ništa o održavanju rola jer su moje obično kad bi prestale raditi išle u smeće.

Molimo prijavite se

Više...
markobartulovic15's Avatar 15 Tra 2019 21:51 #45 od markobartulovic15

markobartulovic15 napisao: Pozdrav imam problem sa Okuma Pulzar 7000.Problem je kada je ukljucen freespool dok uzima monofil špula se krivudavo vrti odnosno malo lijevo malo desno.Zanima me jel se to moze popraviti ili da je vodim na servis?Hvala.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Primjetio sam još da je špula sama po sebi nagnuta malo prema naprijed(prema meni kad je držim) ali kada je vrtim sve radi normalno.Jedino kad uključim freespool počne se vrtjeti krivudavo.Zanima me da li da zanemarim to ili je odem reklamirati?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 15 Tra 2019 21:55 #46 od ADM
Kvar se rješava za tri minute, al bi valjalo to riješit što prije da se ne oštete valjci i čaura. Meni se isto desilo na dvije BG3500. Normalno sam ih koristio jesenas i sad kad sam uzeo da zamjenim predvez od FC i kopču te da ih malo pregledam prije sezone čujem da škripucka. Ebiga isušilo se. Kad se skine rotor vidi se bočni dio čaure po kojoj kližu valjčići nepovratnog ležaja. Samo na taj obod stavi dvije kapi ulja i sve ok. Ako ne možeš sam, zamoli nekog sa foruma ko ti je najbliži da ti to odradi.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 15 Tra 2019 22:10 #47 od Ceco
Iskreno ne poznam nikoga tu u ZG sa foruma ili da radi role.
Otići ću do Magura zamoliti njih da pogledaju ako mogu.
Lud sam što ne mogu naći račun a uvjeren sam da mi je bio u kutiji sa rolom.
A taman sam trebao poslije Uskrsa na vodu svaki dan učiti shore jiggati.
Rola je isto bila zadnja u dućanu kad sam je uzeo ali vode nije vidila pa me čudi da je baš odmah počela.
Hvala puno za info

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 17 Tra 2019 20:38 #48 od sasac
Ja imam pitanje vezano za prednju kočnicu na roli u pitanju je cemyar c40. Užasno me iritira zvuk kočnice koji se čuje dok se borim s ribom, naime u početku je zvuk bio puno tiši i potpuno drugačiji. Odvrnuo sam kočnicu do kraja , skinuo je, uredno podmazao ležajeve ( ili što već to jeste :lol: ) ali ništa, nije to taj zvuk. Zna li netko u čemu je stvar? :unsure:

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 18 Tra 2019 08:51 #49 od ADM
Dal misliš na zvuk dok riba izvlači i kočnica proklizava ili zvuk pod opterećenjem?

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 18 Tra 2019 09:21 #50 od sasac

ADM napisao: Dal misliš na zvuk dok riba izvlači i kočnica proklizava ili zvuk pod opterećenjem?

dok riba izvlači upredenicu

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 18 Tra 2019 14:59 #51 od ADM
Provjeri ležaj označen na shemi sa br. 412 , također i limić koji naliježe na zopčanik br. 719.
Prekontroliraj da li su pakne ispravno postavljene, da nisu možda dvije metalne pločice jedna do druge .
Očisti od pijeska i naulji.
Hvala: sasac

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 18 Srp 2019 09:37 #52 od B_
Frendu pukla ona mala šipka sto ide unutar ručice na Daiwi BG 3500. Gdje je najbolje i najbrze u hrvatskoj narucit novu ručicu? Tko je zastupnik za Daiwu za Hrvatsku? Nesto sam malo guglao, ne izbacuje mi nista konkretno. Recimo da se radi o okumi odmah bih zvao olivari u samoboru, ali sa Daiwom nemam iskustva... Pomozite! 🙁

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 18 Srp 2019 09:51 #53 od BlackMarlin
Gdje je kupio rolu?
Maguro ti šalje role u Daiwa DE ako imaju kvar. Možda da ih nazoveš i pitaš gdje bi mogao kupiti dio.
Ili kontaktiraj Predraga Pešu na FB :)

Molimo prijavite se