"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Veličina role

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 17 Ožu 2017 12:52 #21 od B_
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW

frkachu napisao:

Ahab napisao: Octana je i meni bila u igri samo je nisam nigdi moga nać od 270cm i težine bacanja cca 15-50. A da bi zna koji je bolji mora bi je provat.

octana je stari model, na njemu je napravljen novi model lani okuma CX, meni izvrsni štapovi, u 270cm ih ima u 10-35 i 20-60 varijanti, nešto iznad 600 kn su sad

Frkachu, koja je razlika izmedu ovog 258cm 10-40 i ovog 270 10-35 u osjecaju rada s njima ako me razumijes sto pitam? Ja nisam imao priliku spinat sa razlicitim stapovima pa ne znam koje su prednosti i mane u takvim nijansama medu stapovima...
Više...
frkachu's Avatar 17 Ožu 2017 13:05 - 17 Ožu 2017 13:06 #22 od frkachu

B_ napisao: Frkachu, koja je razlika izmedu ovog 258cm 10-40 i ovog 270 10-35 u osjecaju rada s njima ako me razumijes sto pitam? Ja nisam imao priliku spinat sa razlicitim stapovima pa ne znam koje su prednosti i mane u takvim nijansama medu stapovima...

općenito kod vođenja varalica sa kraćim štapovim je lakše baratati 'iz zgloba' ako vodiš neki twitch vobler ili walk the dog, a sa dužim su lakši duži pokreti kao shore jig ili jednolično vođenje npr tide mnnow slim 175ice
razlika između ta 2 modela nije preveliika što i brojke govore, ali opet kraći model bi bio pogodniji za poppere ili veće pencile, a duži za finije vođenje voblera i lagane jigove
Zadnja izmjena: 17 Ožu 2017 13:06 od frkachu.
Hvala: B_
Više...
zeusfaber's Avatar 17 Ožu 2017 14:22 #23 od zeusfaber
Walk the dog :lol:

Više...
ja_osobno's Avatar 17 Ožu 2017 15:01 #24 od ja_osobno

zeusfaber napisao: Walk the dog :lol:

Ovo mi više baca na sail / drive the dog nego na walk B) :P

Ćo, je ča? :D
Više...
Vinsent_P's Avatar 18 Ožu 2017 08:45 #25 od Vinsent_P
@Ahab

Puno ti hvala, trebao bi početi pisati recenzije za opremu :cheer: :cheer: :cheer:
  • B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 20 Ožu 2017 17:41 #26 od B_

frkachu napisao:

B_ napisao: Frkachu, koja je razlika izmedu ovog 258cm 10-40 i ovog 270 10-35 u osjecaju rada s njima ako me razumijes sto pitam? Ja nisam imao priliku spinat sa razlicitim stapovima pa ne znam koje su prednosti i mane u takvim nijansama medu stapovima...

općenito kod vođenja varalica sa kraćim štapovim je lakše baratati 'iz zgloba' ako vodiš neki twitch vobler ili walk the dog, a sa dužim su lakši duži pokreti kao shore jig ili jednolično vođenje npr tide mnnow slim 175ice
razlika između ta 2 modela nije preveliika što i brojke govore, ali opet kraći model bi bio pogodniji za poppere ili veće pencile, a duži za finije vođenje voblera i lagane jigove

Zainteresirao me taj okuma-cx štap, sad me zanima s čime bi ga mogao upariti. Na hexani imam shimano exage 3000, ali mislim da ovaj štap ipak traži nešto jače. I sad se lagano možemo vratiti ontopic :) , zanima me koju veličinu role bi trebao uzeti za ovaj štap?
Više...
frkachu's Avatar 21 Ožu 2017 10:49 #27 od frkachu

B_ napisao: Zainteresirao me taj okuma-cx štap, sad me zanima s čime bi ga mogao upariti. Na hexani imam shimano exage 3000, ali mislim da ovaj štap ipak traži nešto jače. I sad se lagano možemo vratiti ontopic :) , zanima me koju veličinu role bi trebao uzeti za ovaj štap?

neki shimano 4000, okuma azores 40 (ili 55, neki vole veće role, ja osobno ne), penn 3500
opet sve zavisi što ćeš raditi s njom i kolikom ćeš ju pritisku izlagati, po meni azores 40 idealno sjeda na taj štap
Hvala: B_
Više...
sasac's Avatar 10 Lip 2018 11:12 #28 od sasac
walk the dog po Poreču