"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Veličina role

Veličina role 16 Ožu 2017 22:34 #13692

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
Pošto je to moj prvi spin štap te dužine i gramaže ne mogu reći kakav je u usporedbi s drugima. Najveća riba koju sam do sad s njim izvadio je brancin 1.40kg a to i nije neki test za štap jer je brancin nikakav borac.
Štap je deklariran 14-40g (moj MH model) no bez problema baca varalice od 12g (Fiiish Black Minow 12g) čak nešto dalje nego Okuma Hexana 240 5-20g. S obzirom da ni masina ni upredenica na ta dva kompleta nisu iste možda taj dalji zabaćaj i nije rezultat štapa nego kombinacije mašine i upredenice (Daiwa Legalis 3500 HA + Daiwa J-Braid X8 0,13mm VS Shimano Stradic FK HG 3000 + Sufix 832 Advanced 0,15mm).
Međutim, kod vođenja te varalice puno je bolji osjećaj na Hexani (logično) na kojoj osjetiš svaki dodir s dnom pa čak i vibraciju silikonca.

Panic Preya 105 baca dosta bolje od Hexane a Panic Preya 135 neusporedivo dalje. Malo ih je teže voditi walk the dog tehnikom zbog dužine no brzo navikneš. Najbolje se ponaša s varalicama (jigovima) od 30-35g. 50g također baca odlično iako osjetiš da mu je to gornja granica. Iznad toga nisam pokušavao a vjerojatno ni neću.

Sve u svemu, ja sam sa štapom izuzetno zadovoljan i da nije jedne sitnice, koja nekima uopće neće smetati a drugi(čitaj Zeusfaber) ga zbog toga nikad ne bi kupili, po cijeni po kojoj sam ga ja kupio preporučio bi ga svakome. Ja sam ga kupio tako da sam odlučio potrošiti cca 500kn na štap te dužine i težine bacanja. Potraga se suzila na 2-3 modela a onda sam na ovoga naletio na akciji za 388kn (Kapitalac, još uvijek je ista cijena ali ga nema na lageru. Ima ga u Skorpion DNC po cijeni od 558kn a mislim da se za toliko novca može kupiti i nešto bolje)

A sitnica o kojoj sam pisao: Ovaj crni EVA dio se odvija kako bi se umetnula mašinica i onda se zavije kako bi je držalo. Pošto se, kad je mašinica umetnuta, ne može zavidati do kraja na ovom dijelu označenom strelicom ostaje lufta. Na ovoj slici se taj luft vidi ali izgleda simetrično no u stvarnosti luft se stvori samo s gornje strane i to stvarno ružno izgleda (jebiga, profesionalna deformacija, meni takve stvari smetaju). Štap mi je sad u šupi i ne da mi se ići po njega. Prvom prilikom ću to slikat da vidite kako u stvarnosti izgleda.

Kad se ja raspitujem o štapovima kod onih koji imaju određeni model i kojima vjerujem ( jer se inaće to svodi na "svaki cigo svoga konja hvali") uvijek ih pitam "da sutra slomiš štap da li bi kupio istog?".

Ja ovog ne bi iz dva razloga. Zato jer volim isprobati što više proizvođača i modela i zbog onog malog lufta. A da li štap vrijedi koliko je plaćen, definitivno - da.
smoto
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Vinsent_P

Veličina role 17 Ožu 2017 00:00 #13693

• B_
  • B_'s Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 170
Mene zanima je li taj tvoj Shimano exage stap bolji od Octane ili nije. I ja imam hexanu i za brancine je sasvim dovoljno jak, kao i za svu ribu do 2 kg. Ali nije dovoljno jak za luca od 3+ kg s kojim sam nedavno imao susret. Razmisljam o kupnji necega tako od 10-40 ili 20-60 g, i zasad se Octana namece kao najizglednija opcija. Jedini problem je sto je ima skoro svaki spiner u mom kraju pa bi mozda radije nesto malo drugacije cisto iz razloga da unesemo malo originalnosti, ali po svim ostalim parametrima mi se taj stap jako svida.

Veličina role 17 Ožu 2017 00:14 #13694

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
Octana je i meni bila u igri samo je nisam nigdi moga nać od 270cm i težine bacanja cca 15-50. A da bi zna koji je bolji mora bi je provat.
smoto

Veličina role 17 Ožu 2017 07:24 #13695

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 177
B_ napisao:
Mene zanima je li taj tvoj Shimano exage stap bolji od Octane ili nije. I ja imam hexanu i za brancine je sasvim dovoljno jak, kao i za svu ribu do 2 kg. Ali nije dovoljno jak za luca od 3+ kg s kojim sam nedavno imao susret. Razmisljam o kupnji necega tako od 10-40 ili 20-60 g, i zasad se Octana namece kao najizglednija opcija. Jedini problem je sto je ima skoro svaki spiner u mom kraju pa bi mozda radije nesto malo drugacije cisto iz razloga da unesemo malo originalnosti, ali po svim ostalim parametrima mi se taj stap jako svida.

Probaj nesto od Sakure. Ja osobno imam stap Sakura GoldenBay ali za duplo manje novaca imas dobar izbor modela Sakura Roykan. Imas u duzini 2,70m stapove akcije 15-60 u 20-80...Moj GoldenBay je MH akcije ali ja bih rekao da je prije izmedju MH i H. Evo ti linka za ovaj Roykan...

topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/2973/sakura-ryokan

Pardon, sad tek vidim da je ovaj 20-80g u duzini 2,92m ...
Zadnja izmjena: : 17 Ožu 2017 07:32 od dxdandy.

Veličina role 17 Ožu 2017 11:02 #13697

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 221
Ahab napisao:
Octana je i meni bila u igri samo je nisam nigdi moga nać od 270cm i težine bacanja cca 15-50. A da bi zna koji je bolji mora bi je provat.

octana je stari model, na njemu je napravljen novi model lani okuma CX, meni izvrsni štapovi, u 270cm ih ima u 10-35 i 20-60 varijanti, nešto iznad 600 kn su sad

Veličina role 17 Ožu 2017 12:52 #13698

• B_
  • B_'s Avatar
  • Doktor foruma
frkachu napisao:
Ahab napisao:

octana je stari model, na njemu je napravljen novi model lani okuma CX, meni izvrsni štapovi, u 270cm ih ima u 10-35 i 20-60 varijanti, nešto iznad 600 kn su sad

Frkachu, koja je razlika izmedu ovog 258cm 10-40 i ovog 270 10-35 u osjecaju rada s njima ako me razumijes sto pitam? Ja nisam imao priliku spinat sa razlicitim stapovima pa ne znam koje su prednosti i mane u takvim nijansama medu stapovima...

Veličina role 17 Ožu 2017 13:05 #13699

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
B_ napisao:
Frkachu, koja je razlika izmedu ovog 258cm 10-40 i ovog 270 10-35 u osjecaju rada s njima ako me razumijes sto pitam? Ja nisam imao priliku spinat sa razlicitim stapovima pa ne znam koje su prednosti i mane u takvim nijansama medu stapovima...

općenito kod vođenja varalica sa kraćim štapovim je lakše baratati 'iz zgloba' ako vodiš neki twitch vobler ili walk the dog, a sa dužim su lakši duži pokreti kao shore jig ili jednolično vođenje npr tide mnnow slim 175ice
razlika između ta 2 modela nije preveliika što i brojke govore, ali opet kraći model bi bio pogodniji za poppere ili veće pencile, a duži za finije vođenje voblera i lagane jigove
Zadnja izmjena: : 17 Ožu 2017 13:06 od frkachu.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: B_

Veličina role 17 Ožu 2017 14:22 #13702

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1343
Walk the dog :lol:

Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Ahab, Boki, ja_osobno, AnalPheasant, sasac

Veličina role 17 Ožu 2017 15:01 #13703

• ja_osobno
  • ja_osobno's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 111
zeusfaber napisao:
Walk the dog :lol:

Ovo mi više baca na sail / drive the dog nego na walk B) :P
Ćo, je ča? :D

Veličina role 18 Ožu 2017 08:45 #13714

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 39
@Ahab

Puno ti hvala, trebao bi početi pisati recenzije za opremu :cheer: :cheer: :cheer:

Veličina role 20 Ožu 2017 17:41 #13739

• B_
  • B_'s Avatar
  • Doktor foruma
frkachu napisao:
B_ napisao:

općenito kod vođenja varalica sa kraćim štapovim je lakše baratati 'iz zgloba' ako vodiš neki twitch vobler ili walk the dog, a sa dužim su lakši duži pokreti kao shore jig ili jednolično vođenje npr tide mnnow slim 175ice
razlika između ta 2 modela nije preveliika što i brojke govore, ali opet kraći model bi bio pogodniji za poppere ili veće pencile, a duži za finije vođenje voblera i lagane jigove

Zainteresirao me taj okuma-cx štap, sad me zanima s čime bi ga mogao upariti. Na hexani imam shimano exage 3000, ali mislim da ovaj štap ipak traži nešto jače. I sad se lagano možemo vratiti ontopic :) , zanima me koju veličinu role bi trebao uzeti za ovaj štap?

Veličina role 21 Ožu 2017 10:49 #13750

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
B_ napisao:
Zainteresirao me taj okuma-cx štap, sad me zanima s čime bi ga mogao upariti. Na hexani imam shimano exage 3000, ali mislim da ovaj štap ipak traži nešto jače. I sad se lagano možemo vratiti ontopic :) , zanima me koju veličinu role bi trebao uzeti za ovaj štap?

neki shimano 4000, okuma azores 40 (ili 55, neki vole veće role, ja osobno ne), penn 3500
opet sve zavisi što ćeš raditi s njom i kolikom ćeš ju pritisku izlagati, po meni azores 40 idealno sjeda na taj štap
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: B_

Veličina role 10 Lip 2018 11:12 #19648

• sasac
  • sasac's Avatar
  • Novi korisnik
walk the dog po Poreču
  • Stranica:
  • 1
  • 2