"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Okuma Ceymar

Okuma Ceymar 25 Ožu 2017 10:58 #13780

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 77
Ima li CEYMAR 40 ikakvih šansih protiv strijelki,lica i lubina B) B) B) sviđami se pa je zelim upariti sa LUREMANIOM 10-32 gr. ;) ;) Hvala unaprijed
CATCH I RELEASE..CiR
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Okuma Ceymar 25 Ožu 2017 12:38 #13781

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 179
Ja sam cijelu proslu godinu bas sa modelom c40 lovio strelke i plavice...dodudes niti jedna strelka nije bila teza od 1,5kg ali ih se fino navadila. Isto tako i sa plavicama. Sluzila kao spin rola ali sam cak i malo shore jigging prakticirao. Sve uredno odradila bez pola muke. Nigdje se nije nikakav luft pojavio ili slicno. Radio sa popperima do 35g i sve pet. Imao tunu na stapu u Bakarcu ili nesto veliko...odmotalo mi jedno 100-150m spage da se nisam ni snasao. Srecom je udica na jiggu bila mala pa se riba otkacila...
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: orada277

Okuma Ceymar 25 Ožu 2017 14:30 #13782

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 77
dxdandy napisao:
Ja sam cijelu proslu godinu bas sa modelom c40 lovio strelke i plavice...dodudes niti jedna strelka nije bila teza od 1,5kg ali ih se fino navadila. Isto tako i sa plavicama. Sluzila kao spin rola ali sam cak i malo shore jigging prakticirao. Sve uredno odradila bez pola muke. Nigdje se nije nikakav luft pojavio ili slicno. Radio sa popperima do 35g i sve pet. Imao tunu na stapu u Bakarcu ili nesto veliko...odmotalo mi jedno 100-150m spage da se nisam ni snasao. Srecom je udica na jiggu bila mala pa se riba otkacila...
:woohoo: :woohoo: znaci da bi bila dobra za ovo što ja namjeravam lovit
CATCH I RELEASE..CiR

Okuma Ceymar 25 Ožu 2017 20:37 #13783

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 316
Meni pada na pamet kupiti Ceymar iako mi ne treba. Toliko sam dobrog čuo o toj roli.
smoto

Okuma Ceymar 25 Ožu 2017 21:43 #13786

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Vjeruj mi neces se zeznuti, skroz lagana rola i radi sasvim dobro. Sada kad ju usporedjujem recimo sa daiwa bg modelom, osjeti se razlika u glatkoci same kocnice...kod bg modela se lakse tj. puno finije moze podesiti stupanj snage kocenja ali ceymar ne da se da fino podeseti vec bas ono skroz ok....koga god sam znao a trebao je rolu, svima sam ju preporucio...odradila pola godine morskog ribilova bez pranja i servisa i dalje se veselo vrti. Evo sam ju bas nedavno oprao i podmazao i sve radi kao prvi dan. Razlika prije kupanja i podmazivanja i sada minimalna. Toliko zanemariva da ju netko nije probao prije mislio bi da je nakon pola godine morske vode i dalje to nova rola.
Ne govorim generalno za taj mode, uvijek ima i kod najskupljih modela poneki primjerak da ima falinku ali ovaj moj je odlican.
Sada si slazem komplet, neki lagani i ona ce da posluzio za lov bucova i stuke na dunavu i savi a za more sam namjenio daiwu bg, ipak je jaca i robusnija ali i teza dobrih 150g ako ne i vise.
Zadnja izmjena: : 12 Lip 2018 11:55 od dxdandy.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: orada277, Boki, Vinsent_P

Okuma Ceymar 12 Lip 2018 09:55 #19660

• sasac
  • sasac's Avatar
  • Novi korisnik
da li netko ima ideju koliko metara 0,2 upredenice stane na ceymar 40?

Okuma Ceymar 12 Lip 2018 11:53 #19663

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Recimo to ovako je kod mene slucaj. Na C40 sam namotao malo obicnog najlona 0,35 kao podlogu, vrlo malo i onda mi je taman stao cijeli kolut spage ( 300m ) Daiwa J-Braid 0,16.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: sasac

Okuma Ceymar 12 Lip 2018 11:57 #19664

• sasac
  • sasac's Avatar
  • Novi korisnik
Hvala puno na info, istu upredenicu sam planirao staviti gore ali bez najlona,, izgleda da ću i njega malo namotati.

Okuma Ceymar 12 Lip 2018 12:22 #19666

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
cuj samo ja sam stvarno malo tog najlona namotao...ne znam koliko ali max 10-12m i spula je bila sa spagom ful ful puna. Mozda da probas bez tog najlona. Mislim da bi tako bilo cak i bolje.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: sasac

Okuma Ceymar 16 Lip 2018 12:35 #19690

• susnjar
  • susnjar's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 28
Svejedno, dobro je staviti prvo malo najlona povezanog FG čvorom zbog proklizavanja upredenice.

Što se tiče dužine upredenice, ako postoji rezervna špula, najbolje je namotati na nju upredenicu pa najlon koliko treba, a onda premotati na glavnu špulu.