"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Baitrunner rola - prejaka kočnica

Baitrunner rola - prejaka kočnica 08 Sij 2018 20:14 #18087

• josipban
  • josipban's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 1
Za ribolov orade koristim baitrunner role i klizno olovo tako da orada može slobodno uzeti ješku.

Jedna mi baitrunner rola kad je zadnja kočnica skroz otvorena otpušta na povlačenje od 15g što ne stvara gotovo nikakav otpor, dok mi druga kad je otvorena otpušta tek na 110g.
Sad me brine da ta nije dovoljno osjetljiva, te da će orada kad osjeti otpor samo ispljuniti ješku.
Koje je vaše mišljenje.
Zadnja izmjena: : 09 Sij 2018 20:47 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

baitrunner rola prejaka kočnica 08 Sij 2018 21:21 #18090

• edi
  • edi's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 204
Orada se jako dobro lovi na zakoceni sistem...eto malo laskog najlona i sama se kaci na dobru cuting point udicu..talijani to prakticiraju u 90% slucajeva...sa 100% uspjeha...

baitrunner rola prejaka kočnica 08 Sij 2018 21:30 #18091

• edi
  • edi's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 204
josipban napisao:
Za ribolov orade koristim baitrunner role i klizno olovo tako da orada može slobodno uzeti ješku.

Jedna mi baitrunner rola kad je zadnja kočnica skroz otvorena otpušta na povlačenje od 15g što ne stvara gotovo nikakav otpor, dok mi druga kad je otvorena otpušta tek na 110g.
Sad me brine da ta nije dovoljno osjetljiva, te da će orada kad osjeti otpor samo ispljuniti ješku.
Koje je vaše mišljenje.
...ja jako dobro dobivam orade od 0.4 do 2kg na prame...sa zakocenim sistemom...imam bigbaitrunner shimanove masine i koristim baitrunner vise za kapitalne brancine nego za oradu...brancinu treba dosta najlona pustit dok oradi ako cekas da gutne puno ces ih propustit...zato samo dobra velika udica i pravilno najeskat sa vrhom vani i vezat je kako treba da kaci na unutarnju stranu....ja cak za brancina pustim cijelu udicu vani na zivoj lignjici tako da ne uspije pljunut na taj nacin dobijem i orade usput..
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: AnalPheasant

baitrunner rola prejaka kočnica 08 Sij 2018 21:41 #18093

• trudilak
  • trudilak's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 36
ja isto iman bigbaitrunere i primjeti se mala razlika u kočnicama al isto tako miislim da ti to neće utjecati na ribolov,kad orada zaguta ješku nema tu nikakvih problema :woohoo: :woohoo: :woohoo:

baitrunner rola prejaka kočnica 09 Sij 2018 08:59 #18103

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
Također 2 x Bigbaitrunner XT-A, ko da nisu iz iste tvornice. Tješim se da će se ova novija razraditi vremenom.
smoto

baitrunner rola prejaka kočnica 09 Sij 2018 09:17 #18105

• trudilak
  • trudilak's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 36
meni su radile isto dok ih nisam malo podmaza i od tada primjetim razliku

baitrunner rola prejaka kočnica 09 Sij 2018 10:11 #18107

• josipban
  • josipban's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 1
Čak je ta jedna bila još manje osjetljiva, nisam mjerio ali otpuštala je sigurno na tek 300g, pa sam je rastavio i malo malo izbrusio podloske pa sad otpušta na 110g i ne mogu je više dobiti jer joj toliki otpor stvara ona lamica koja služi da bi čuli zujanje, a bojim se da je to preveliki otpor.

Jucer sam lovio, prije nego što sam izbrusio podloške i zbog slabije propusnosti kočnice sam stavio dodatno kolut.
orada je uzela ješku povukla je možda pola metra, metar, kolut je udario u štap i rola je puštila 3-4 zuba, kako je otpor bio prevelik jednostavno je ispljunila ješku