"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 12 Lip 2018 16:03 #19670

Borba za prijestolje između dva velikana Shimana i Daiwe već dugo traje no koji je bolji i tko će odnjeti pobjedu to je pitanje sada :huh: ?!
Ova tema je rasplamsala mnoge strane forume pa se tako nadam da će i ovaj , na moru je vruće pa što nebi bilo i ovdje :lol:
Ča me tako gljedaš?!
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 12 Lip 2018 20:10 #19672

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 133
Uzmeš PENN Clash i ne razbijaš glavu trivijalnostima.

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 06:23 #19673

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 743
Samo cu reci da imam Ballistica 4000 2018. i da je vrh.Uzeo je vani puno povoljnije nego kod nas.Iskreno meni je Shimano na drugom mjestu a o Pennu i ne razmisljam.Moje misljenje, dok svatko ima pravo na svoje misljenje i naravno stvar je navike i ukusa a ponekad i dizajna za one sminkere. ;)
Vali
Zadnja izmjena: : 13 Lip 2018 06:25 od Kvarner. Razlog: Slovo

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 12:54 #19674

• IveRijeka
  • IveRijeka's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 210
Ilija Gromovnik napisao:
Borba za prijestolje između dva velikana Shimana i Daiwe već dugo traje no koji je bolji i tko će odnjeti pobjedu to je pitanje sada :huh: ?!
Ova tema je rasplamsala mnoge strane forume pa se tako nadam da će i ovaj , na moru je vruće pa što nebi bilo i ovdje :lol:

Upravo tako , to možeš usporedit sa onom vječitom dvojbom koji je bolji Audi ili BMV, a koji je bolji na kraju? nema kraja.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Zdenko, Kvarner

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 14:08 #19675

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 130
IveRijeka napisao:
Ilija Gromovnik napisao:
Upravo tako , to možeš usporedit sa onom vječitom dvojbom koji je bolji Audi ili BMV, a koji je bolji na kraju? nema kraja.
Mercedes 😂😂😂
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Kvarner, Baćo68, JopaZGRI

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 17:15 #19676

• Zdenko
  • Zdenko's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 571
Obadvije su klasa role. Ni sa jednom neces pogrijesit. Mala prednost Shimanu jer je laksa.
Rogi ribaru !

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 19:07 #19677

Meni je trenutno velika muka odluke iako sam svjestan da velikih razlika nema te kada kupuješ role i štapove tog kalibra u biti ne možeš pogriješit zato što je sve više manje kvalitetno...Ja i nadalje se hvatam i ubijam oko trivijalnosti tipa prijenosa role veličine 2500 ili 3000 te i štapa na koga bih to upario za prvu ruku :pinch: . Slao sam upite mnogim domaćim i stranim dućanima uključujući japan angleru te onome famoznom grku Markos Vidalisu te sam dobio dosta različita razmišljanja tako da sam strašno zbunjen :unsure:
Ča me tako gljedaš?!

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 19:28 #19678

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
A ono...to je nekakva ciljana cjenovna klasa oko 150€.
Ako misliš da nekakav proizvođač ima namjeru prodati m*da po bubrege za te novce onda se varaš.Sve su role u tom razredu kvalitetne pa je isključeno da kupiš nešto neupotrebljivo.Stvar je osobnog afiniteta jer svatko konvergira nekom proizvođaču ili izgledu ili zamišljenoj slici (umišljenoj).
Ove diskusije o tehničkim pojedinostima imaju smisla za strojarske inženjere i mehaničare precizne mehanike.Mene samo zbunjuju pa ne čitam.Jer ja konvergiram prema izgledu i slici jednom proizvođaču koji mi je pojam role za more i s kojim nism imao provlema.Jedino šta mi od tehničkih stvari ostalo u pameti je karbonska kočnica i metalno tijelo.Nije da nemam i SHIMANO role, nije da nemam bolje modele omiljenog proizvođača pa opet 90% vremena lovim s nižom klasom role tog omiljenog proizvođača a da ne kažem da mi štap Major Craft isto tako stoji dok stalno koristim 2,5 puta jeftiniji.
Kad bolje razmilsim, jednake ribe sam lovio kineskom vašarskom rolom od 40kn i nikad baš nikad nisam gubio ribu zbog štapa i role.

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 13 Lip 2018 19:37 #19679

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
E da...obzirom da ove dvije role gore navedene za raspravu imaju poneki članovi foruma, to bi bilo dobro da uzmeš nešto iz cjenovne klase 150€ a što ovdje nema pa da se razmjene role i iskustva i donese nekakav objektivan zaključak.
Imaš u toj klasi:
- Abu Garcia Revo MGX
- Pen Clash
- Quantum Energy i Smoke

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 14 Lip 2018 09:02 #19680

• IveRijeka
  • IveRijeka's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 210
Ilija Gromovnik napisao:
Meni je trenutno velika muka odluke iako sam svjestan da velikih razlika nema te kada kupuješ role i štapove tog kalibra u biti ne možeš pogriješit zato što je sve više manje kvalitetno...Ja i nadalje se hvatam i ubijam oko trivijalnosti tipa prijenosa role veličine 2500 ili 3000 te i štapa na koga bih to upario za prvu ruku :pinch: . Slao sam upite mnogim domaćim i stranim dućanima uključujući japan angleru te onome famoznom grku Markos Vidalisu te sam dobio dosta različita razmišljanja tako da sam strašno zbunjen :unsure:

Pa naprimjer kod Shimana recimo Tvina a i drugih kućnih modela (ne mogu tvrdit baš svih) jer ko će znat baš svaku je razlika samo u kapacitetu špule i snazi kočnice.
Imam Tvina 2500s snaga kočnice 4 kg a 3000 9kg.
Naravno u zavisnosti za što ti treba uzimaš model 2500 ili 3000 , na tjelu iste veličine su. 4000 je već velika razlika u veličini tjela i svemu ostalom.
Naravno i kod 2500 i 3000 postoje modeli sa bržim i sporijim prenosom pa se uzme prema potrebi i osobnim afinitetima.

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 14 Lip 2018 10:47 #19681

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 255
Po specifikacijama Ballistic je mrvicu kvalitetnija od Stradica i djeluje robusnije u ruci ali je za 50€ skuplja. Odrzavanje je jednostavnije i jeftinije kod Stradica. Sve u svemu jako slicne role. Odabir se zapravo svodi na to da li ste vise Daiwini ili Shimanovi fanatici.
Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 25 Lip 2018 14:10 #19736

Ja sam se ovoga puta ipak odlučio za Stradic 2500 veličine te moram priznat da sam nekako očekivao puno više od te role , od kako sam na nju namotao upredenicu J-Braid 8-nitnu , mašina kad namotava-slaže tu upredenicu proizvodi zvuk koda ''šlajfa'' ja sada ne znam da li je to do mašine ili je do upredenice , osoblje iz kapitalca me uvjerava da su dobro prekontrolirali robu prije nego što su je poslali te da sa rolom nije bilo nikakvih nepravilnosti...
Ča me tako gljedaš?!
Zadnja izmjena: : 25 Lip 2018 14:11 od Ilija Gromovnik.

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 25 Lip 2018 15:52 #19737

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
Koja je upredenica u pitanju? Ja sam na svom Stradicu mijenjao ležaj vodilice strune ( roller bearing ) dvaput. Jednostavno sol napravi svoje i ležaj korodira izunutra. Javi se servisu Peša u Zagrebu a ako ti je rola pod garancijom inzistiraj da ti ekipa iz Kapitalca to sredi.
Daiwa Catalina 6500H

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 25 Lip 2018 16:10 #19738

Kao što sam već napisao upredenica je Daiwa J-Braid 8-nitna 0.13mm , upredenica kao i sama rola su potpuno nove tako da mi nije jasno odakle to dolazi...ovi iz kapitalca tvrde da su rolu i sve ostalo u narudžbi dobro pregledali prije nego što su poslali te da je taj zvuk ili senzacija koju osjećam potječe od same upredenice...
Ča me tako gljedaš?!

Daiwa Ballistic LT vs Shimano Stradic CI4+ 25 Lip 2018 17:47 #19739

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
Ilija Gromovnik napisao:
Kao što sam već napisao upredenica je Daiwa J-Braid 8-nitna 0.13mm , upredenica kao i sama rola su potpuno nove tako da mi nije jasno odakle to dolazi...ovi iz kapitalca tvrde da su rolu i sve ostalo u narudžbi dobro pregledali prije nego što su poslali te da je taj zvuk ili senzacija koju osjećam potječe od same upredenice...

Moguće je da je do upredenice ali je vrlo malo vjerojatno. Sigurno nisu namotali upredenicu na nju i isprobali ju na taj način. Pokušaj sa drugom upredenicom, iako ja tvrdim da je do ležaja. Vrati im rolu ( ako je još pod garancijom ) i traži od njih da je poprave. Vrlo je vjerojatno da nije niti krivica ekipe iz Kapitalca već da je sama rola defektna od starta.
Daiwa Catalina 6500H
  • Stranica:
  • 1
  • 2