"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pomoc oko role za eging

Više...
Yamašnita's Avatar 24 Lip 2018 11:10 #1 od Yamašnita
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Pozz svima nadam se da ne smeta sta sam otvoria novu temu. Ako smeta neka je modelator ili administrator obrišu-primiste.
Molio bih pomoć oko odabira role za eging.
Izbor
Br. 1. Daiwa Emeraldas
Br. 2. Shimano Sephia
Sad zanima me vidim da sephia ima Ci4, BB i SS koja je razlika osim u cijeni.
Hvala
Više...
zoki1's Avatar 24 Lip 2018 14:59 #2 od zoki1
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Mišljenja sam da bi ti za slanu vodu bolji izbor bio Stradic Ci4/Ci4+ ili Stradic FK u veličini 2500/3000 :like: :like: :like:
Više...
IveRijeka's Avatar 24 Lip 2018 18:55 #3 od IveRijeka
Stradic c14ili c14+ su za slanu vodu identično pogodni kao Sephija C14 a veličina i kočnica i sve ostalo su tu . Uostalom i napravljena je za lignje ili sipe odnosno eging.
Više...
zoki1's Avatar 24 Lip 2018 19:19 - 24 Lip 2018 19:19 #4 od zoki1
Istina,ja sam ju pobrkao sa jednom drugom rolom koja je za slatku vodu,moja greška
Zadnja izmjena: 24 Lip 2018 19:19 od zoki1.
Više...
IveRijeka's Avatar 24 Lip 2018 19:34 #5 od IveRijeka
Ma sve ok , nego ako ga baš ta Sephija C14 3000 mislim hgs zanima ima je i lovi sa njom član foruma VR46 i sa Graphitleaderom Prototipe Due pa vjerujem da će mu čovjek iz prve ruke dat informacije.
Više...
Ilija Gromovnik's Avatar 24 Lip 2018 23:14 #6 od Ilija Gromovnik
U principu ne možeš pogriješiti ma koju god od te dvije role odabereš , Daiwa Emeraldas ima Daiwinu mag seal tehnologiju što dodatno štiti rolu od prodora vode i prljavštine što joj u biti produžuje životni vijek , to je dobra rola podjednako kao i Sephia samo što ćeš do nje malo teže doći zato što ju Daiwa baš i ne distribuira po Europskom tržištu pa ćeš ju morat naručivat iz Japana (Ebaya ili japanskih dućana kao Digitaka ili Japan angler itd) , našao sam samo jedan dućan u Europi koji ima Emeraldas a to ti je Grčki www.tsourosmarine.gr (osoblje im je dosta profesionalno te ljubazno) ja sam namjeravao od tamo naručit imaju dosta zanimljivih stvarčica :) .

Ča me tako gljedaš?!
  • AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 25 Lip 2018 10:40 #7 od AnalPheasant
Razlika kod Shimanovih Sephia osim cijene je godina proizvodnje. Ci4+ je 2017, BB postoje nova 2018 i stara verzija 2013 te Sephia SS koja je 2015 godiste. Osim godine proizvodnje tu je i tehnologija koju je Shimano ukomponirao u novije role. Sephia BB 2013 ima najmanje nove tehnologije dok je Sephia Ci4+ najbolje opremljena. Sephia SS i BB 2013 te Sephia Ci4+ imaju tijelo od Ci4+ materijala dok Sephia BB 2018 to nema. Jedina rola sa coreprotect tehnologijom, koja djelomično štiti rolu od soli i prljavštine je Sephia Ci4+. U principu jako slične role i sve su made in Vietnam.

Kod Daiwe postoji isto tako nekoliko vrsta Emeraldas rola : EMERALDAS AIR LT 2018, EMERALDAS AIR 2015, EMERALDAS MX 2017 i EMERALDAS 2016.
Emeraldas Air su made in Japan role. Emeraldas MX je made in China dok je Daiwa Emeraldas 2016 made in Vietnam. Emeraldas Air 2015 i Emeraldas MX 2017 su identične role. Sva se tehnologija iz Emeraldas Air 2015 nalazi i u Emeraldas MX 2017. Promijenjen im je jedino izgled te je proizvodnja premještena iz Japana u Kinu. Emeraldas 2016 je najoskudnije opremljena tehnologijom ali je ujedno i najjeftinija od svih navedenih rola. Emeraldas Air LT 2018 još nije u prodaji.

Osobno bih odabrao Daiwu Emeraldas Air 2015 ili Sephiu Ci4+. Najbolje su opremljene i izgledom su najljepše. :like:

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: zeusfaber, B_
Više...
zeusfaber's Avatar 28 Lip 2018 00:31 #8 od zeusfaber
Ja imam Stradica Ci4+ :like: