"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Samostalna izrada assist udica

Više...
BlackMarlin's Avatar 12 Svi 2019 20:42 - 12 Svi 2019 20:45 #1 od BlackMarlin
Dakle, krećem u samostalnu izradu assist udica.

Preko Alija sam naručio solid i split ringove od Allblue-a.
Udice ću vjerojatno uzeti Decoy Pike Type R 2/0 ili Vanfook udice za light jigging.

E sad, nemam pojma o assist line-u. Neki koriste hollow, neki koriste solid, a treći pak koriste assist line s mono ili fc jezgrom.
Pošto bih htio da mi je sistem što laganiji kako bi riba lakše usisala udice u usta i jigovi su mi većinom neke slow varijante, koju vrstu assist linea da uzmem? Koje debljine u librima da gledam? Jigovi koje imam su 40-100g

Također, moram na hayabusinim inchikuima mijenjati udice, kakav assist line bi preporučili za to?

Ako bi mi netko pomogao shvatiti teoriju iza svih tih assist konopčića, bio bih zahvalan.

Admini izvinite, ali ne znam kamo strpati temu jer se tiče više podforuma ovdje :D
Zadnja izmjena: 12 Svi 2019 20:45 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

Više...
Mateoe30's Avatar 16 Svi 2019 00:44 - 16 Svi 2019 00:46 #2 od Mateoe30
Pozdrav preporucam ti ovu, mekana je da nemoze biti mekanija, pod tim mislim da nije kruta ko druge i tako to, lako se veze i vrhunska je,ja je koristim 200lb
www.maguro-pro-shop.com/hr/?route=produc...t_id=3838&search=Ygk
Zadnja izmjena: 16 Svi 2019 00:46 od Mateoe30.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 04 Tra 2020 09:27 #3 od B_
Replied by B_ on topic Samostalna izrada assist udica
Imam i ja pitanje, zasto se stavlja špaga na asist udice a ne nailon ili fluorcarbon? I da li moze ici fluorcarbon posto doma nemam trenutno te spage za napravit asist udicu? Ja sam improvizirao sa fc 0.45 debljine, oce li to valjati?

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 04 Tra 2020 10:46 #4 od BlackMarlin
Ja bih si OBAVEZNO skratio taj assist line za cijelu dužinu udice. Znači, da ti je kraj udice gdje ti je oko na donjoj. Toliko trebas skratiti. Sada su udice preduge i u vodi će biti predaleko od jiga i kad riba napadne i usisa jig, udice će biti daleko, neće ih usisati i imati ćeš masu nerealiziranih udaraca. Uz to, ove će ti udice dosta visoko udarati po predvezu pa će ga možda visoko oštetiti i onda moraš previše kratiti predvez kasnije. Uz to, s ovom dužinom će ti se stalno sve petljati. A da ne kažem koliko će zapinjanja za dno biti s tom dužinom i koliko utječe na daljinu izbačaja jiga. Kad pogledaš ljude koji imaju staža u shoreu, svi imaju dosta kratke udice.

A razloga za špagom je više nego dovoljno. Na primjer, zqkaciš zubu na taj 0.45fc, on će ti to pokidati. Palamida će ti možda presjeći zubima itd. Uglavnom se koriste assist špage od nekih 80lb pa na dalje, u shore jiggingu ja imam 150lb BKK spagu. Šuplja je pa je malo bolja po meni. Podržava više načina vezanja i mogu ugurati FC kroz nju ako želim (opet više razloga i za to postoji). Uglavnom, špaga se stavlja da izdrži pritisak velike ribe i njene zube, mekša je od fc pa se lakše usisaju udice i tako. Da je FC bolji, daaaavno bi Japanac to stavio u upotrebu 🤗

Možeš si uzeti neku renomiranu špagu kao BKK, Shout i slične, a imaš i dobre špage na aliju ako ti se da čekati mjesec dana. Na Aliju je brend JK. Imaju i kvalitetne Pike assist udice. Probao sam i nemam zamjerke.

Eto, to ti je ono što sam ja naucio do sada. Otkad sam skratio assist udice, više nemam nekih problema sa zapinjanjem po dnu kao prije. Skupu škola je to bila, ali kao što mi kolega kaže "Čovjek ide u školu dok ima za školarinu"
Hvala: Manta, B_, Paragon, ljagi

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 04 Tra 2020 12:09 #5 od B_
Odlican opis, hvala Marlin!

Molimo prijavite se

Više...
ljagi's Avatar 08 Tra 2020 11:13 #6 od ljagi

B_ napisao: Imam i ja pitanje, zasto se stavlja špaga na asist udice a ne nailon ili fluorcarbon? I da li moze ici fluorcarbon posto doma nemam trenutno te spage za napravit asist udicu? Ja sam improvizirao sa fc 0.45 debljine, oce li to valjati?

jel to savage gear 3d needle jig od 40g? istu sam kupio i ja...

Zanima me koje su to udice i koja velicina?

uzeo sam i verziju od 150g. kolike udice da na to stavim??

thx

Molimo prijavite se

Više...
Mateoe30's Avatar 08 Tra 2020 11:19 #7 od Mateoe30
Decoy pike as-03 udice 2/0 ili 3/0
Hvala: ljagi

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Tra 2020 11:20 #8 od B_

ljagi napisao:

B_ napisao: Imam i ja pitanje, zasto se stavlja špaga na asist udice a ne nailon ili fluorcarbon? I da li moze ici fluorcarbon posto doma nemam trenutno te spage za napravit asist udicu? Ja sam improvizirao sa fc 0.45 debljine, oce li to valjati?

jel to savage gear 3d needle jig od 40g? istu sam kupio i ja...

Zanima me koje su to udice i koja velicina?

uzeo sam i verziju od 150g. kolike udice da na to stavim??

thx

Vjeruj mi da nemam pojma koje su udice, uzeo refuzo u trgovini davno. Ovo sam doma napravio od onog sto imam jer nisam mogao cekati da dodu pravi asisti niti materijala da napravim prave. I imao sam kacenje i dvominutni dril sa palamidom pretpostavljam, otkacila se sa udice prije nego sam ugledao koja je riba. Kazu da se predugi predvezo, da trebam skratiti sto je vjerovatno tocno. Ali bitno mi je da jig super radi i da i ove udice mogu posluziti za nevolju...
Hvala: ljagi

Molimo prijavite se

Više...
ljagi's Avatar 08 Tra 2020 11:25 - 08 Tra 2020 11:38 #9 od ljagi
ma ja sam potpuni pocetnik u tome ... ove velicine udica me ubijaju u pojam a sve moram narucit preko neta.

zanimala bi me barem velicina. da znam sto radit B) B)

Sam bi si napravio udice sa spagicom koju je postao kolega malo iznad...
Zadnja izmjena: 08 Tra 2020 11:38 od ljagi.

Molimo prijavite se

Više...
riibar's Avatar 22 Tra 2020 06:10 #10 od riibar
Evo i ja sam si narucio materijala za izradu...jos samo da stignem kuci jednog dana pa cemo stavit sliku kad budu gotove i namontirane na jig...jedino mi se cini ovako preko slike da su mi ringovi previse mali...vidjet cemo kad ih vidim uzivo....

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se