"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
Duje195o's Avatar 28 Stu 2018 08:22 - 28 Stu 2018 08:25 #21 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Shore jigging ulovi
Evo jedan ulov od jučer, nije velik, ali čovika veseli!

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 28 Stu 2018 08:25 od Duje195o.
Hvala: Kvarner, Baćo68, B_, ja_osobno, MIRAN, zoki1, JopaZGRI, Igor3771, Ceco, rogi ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Buzeta's Avatar 10 Velj 2019 12:23 #22 od Buzeta
Replied by Buzeta on topic Shore jigging ulovi
Pozdrav ekipa.. jel neko koristio jigove abu garcia?

www.maguro-pro-shop.com/hr/varalice/jigg...ures?product_id=5582

Ili imate preporuku za jigove 20-30g sa dvije udice na vrhu bez trokuke na dnu?

Poslano sa mog SM-G930U koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Buzeta's Avatar 10 Velj 2019 15:57 #23 od Buzeta
Replied by Buzeta on topic Shore jigging ulovi

Buzeta napisao: Pozdrav ekipa.. jel neko koristio jigove abu garcia?

www.maguro-pro-shop.com/hr/varalice/jigg...ures?product_id=5582

Ili imate preporuku za jigove 20-30g sa dvije udice na vrhu bez trokuke na dnu?

Tribalo je ic pod temu jigovi a ne ulovi.. sry 😁

Molimo prijavite se

Više...
Igor3771's Avatar 21 Lis 2019 09:22 #24 od Igor3771
Replied by Igor3771 on topic Shore jigging ulovi
Duo Drag metal cast slow.

Slow Jig

Za mene najbolji jigovi.

Abu Garcia / Baitcaster only
Eradicator "Complete Air" --- ALC-BF7
Eradicator Extreme M --- ALX HS
Salty Stage KR-X Light Jigging --- Salty Stage concept free

Molimo prijavite se

Više...
Igor3771's Avatar 21 Lis 2019 10:34 #25 od Igor3771

Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
Igor3771's Avatar 21 Lis 2019 10:36 #26 od Igor3771

Hvala: Duje195o, Ceco, Pega

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 21 Lis 2019 10:38 #27 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Shore jigging ulovi
Bravo, svaka cast! Poceli lucevi na shoru😊 na Rabu ih nema ove godine, mozda pocnu kasnije.

Sent from my CUBOT_J3 using Tapatalk
Hvala: Igor3771

Molimo prijavite se

Više...
Igor3771's Avatar 21 Lis 2019 10:41 #28 od Igor3771
Ulovi na Kamenjaku blizu Pule, zadnja slika je od jucer.
Prvi cast = Riba :-)

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 07 Sij 2020 16:38 #29 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Evo ga mali ulov i od mene u novoj godini. Prvi put lovim u Dubrovniku i krštenje novoga štapa sa malim lucem koji je vraćen da još malo poraste.

Privitak datoteke:

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Hvala: B_, Ceco, Pega

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 07 Sij 2020 22:32 #30 od dzingo
Replied by dzingo on topic Shore jigging ulovi
xzoga mastery...top štap. Imam ga i prezadovoljan s njim. :like:

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 07 Sij 2020 22:59 - 07 Sij 2020 23:15 #31 od marko87
Da da, mogu ti reć da je i meni štap sjeo samo tako i da je nevjerojatan osjećaj raditi sa njim a gdje još kad se naoružam jiggovima.

Znam da nije tema o tome ali molim te jel mi možeš reći koju rolu imaš na njemu. Meni je azores popio živce više i zapeo sam za slammera 3 al je dosta lakša od azoresa pa me strah kakav će balans biti jer je sa azoresom sada osjećaj nevjerovatan i ne umara nimalo ali moram ga se rješiti čim prije.

Zadnja izmjena: 07 Sij 2020 23:15 od marko87.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 07 Sij 2020 23:26 #32 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi
Uzmeš slammer 3 5500 i neće ti biti prelagan :D još dobiješ kočnicu od 15kg da možeš izvlačiti po najtežem terenu na silu ribu.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 08 Sij 2020 08:15 #33 od marko87
Iskreno o tome i razmišljam, moram probati Darkinu Daiwu jer je ona težinom tu negdje sa slammerom 5500.

Pokušat ću se strpiti dok ti ne budeš dolazio ovamo da isprobam kakav je balans sa tvojom jer nebi volio da dobijem kontra efekat od ovoga što imam sada.

Da mi je netko rekao da će mi biti lakše raditi sa dužim i težim štapom od blue romance rekao bi da je lud al je stvarno tako sada. Najsretniji bi bio kad bi slammer 4500 bio u solidnom balansu i da njega uzemem.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Sij 2020 11:03 #34 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi
E jbg da mi je palo na pamet mogao sam ti dati svoju BG ili Slammer Ill da probaš. Ja ih svakako ne koristim dok mi ne dođe novi štap za shore jigging. Taman mi je brat jučer donio obe iz Ljubuskog.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Sij 2020 11:38 #35 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Da da, mogu ti reć da je i meni štap sjeo samo tako i da je nevjerojatan osjećaj raditi sa njim a gdje još kad se naoružam jiggovima.

Znam da nije tema o tome ali molim te jel mi možeš reći koju rolu imaš na njemu. Meni je azores popio živce više i zapeo sam za slammera 3 al je dosta lakša od azoresa pa me strah kakav će balans biti jer je sa azoresom sada osjećaj nevjerovatan i ne umara nimalo ali moram ga se rješiti čim prije.

Sto je problem s Azoresom? Ja ga imam i meni je ok, jedino sto mi se znaju stvarat cvorovi na upredenici ako je prepunim, a i treba pazit nakon zabacaja da pri prvom zaokretu rucice prvi namotaj upredenice ne izleti izvan spule jer to onda pri iducem zabacaju moze opet zaputiti upredenicu....

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 08 Sij 2020 16:17 - 08 Sij 2020 16:18 #36 od marko87
Ceco pokušat ću strpit dok ti budeš dolazio da isprobam. Svakako su me praznici sada dotukli pa čekam da se oporavim malo.

B_ čvorovi me izluđuju, nedavno sam namotao novu upredenicu i malo sam pretjerao da isprobam hoće biti išta bolje sa ovom upredenicom ali ništa. Do sada sam siguno otkinuo 70-80m i sada je ok ali se i dalje ne usudim zamahnuti iz sve snage jer sam siguran da bi zapetljala. Zadnjih mjesec dana otkad sam na blue romance stavio spinfishera preporodio se. Razlika u namatanju, ne moram gledati pri zabacivanju jel mi stoji upredenica pri vrhu špule da ne zapetlja. Azores mora biti od pola na dole da se ne moram brinuti da neće biti čvorova. Žao mi ga zato jer mi se sa ovim štapom perfektno slaže i ručka mi je kao stvorena za moje ruke ali jednostavno nemam više živaca stalno pratiti u kojoj je uprdenica poziciji kad zabacivam, počinjem namotavat itd itd.

Plus nisam nikako zadovoljan kakvo slaže općenito pri namotavanju. Već sam tri verzije isprobao sa podbacivanjem podloška i uvijek se stvara rupa ili pri vrhu ili pri dnu špule.

Zadnja izmjena: 08 Sij 2020 16:18 od marko87.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Sij 2020 18:56 #37 od B_

marko87 napisao: Plus nisam nikako zadovoljan kakvo slaže općenito pri namotavanju. Već sam tri verzije isprobao sa podbacivanjem podloška i uvijek se stvara rupa ili pri vrhu ili pri dnu špule.

Pa u tome ti je ocito problem, ja isto kad sam kupio azoresa vidio sam da katastrofalno slaze pa sam se poigrao sa podloscima i rijesio taj problem, sad mi odlicno slaze. Sad se ne mogu sjetiti, ali mislim cak da sam skidao podloske koje su mi originalno dosli da bi dobio ispravan rad. Ali problem sa cvorovima mi se dogada uvijek kad je prepunjena spula, u zadnje vrijeme pazim da bude malo ispod kosine kad stavljam novu upredenicu.

Nego gdje si isao jigat u Dubrovniku i kakva je posta ako se smije znat? ;)

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 08 Sij 2020 21:37 - 08 Sij 2020 22:02 #38 od marko87
Morat cu se onda i ja još zabaviti malo sa podloškama, žao mi je umiroviti azoresa iako sam svakako odlučio uzet Penna kad bude nešto viška love.

Ma kakva tajna, išao sam ispod curinog stana na Gorici. Ne znam kako sad točno objasniti ali onaj dio desno od Rixosa i ako ti nije lijeno pogledati na karti da sad ja ne slikam i objašnjavam prema otvorenom moru prva vala mala što ima. Odmah pokraj te vale sam bio.

Ja sam oduševljen, prvi put da lovim baš prema otvorenom moru i da dubina tik ispred tebe koliko god da zabaciš. Slično dubinu sam samo imao u Prapratnom van trajektne luke. Osjećaj kad valovi tuku od stijene, nepregledna čistina ispred ma uživao sam. Svaki put kad zabacim sjednem i uživam u pogledu dok jig tone.

Sreće i nije bilo nešto posebno ali obzirom da sam i jučer i danas bio od 12-14.30h ja sam zadovoljan i onim lucem što je zaplivao nazad. Idući put kad budem u Du obavezno iskušati u zoru ili sumrak.

Zadnja izmjena: 08 Sij 2020 22:02 od marko87.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Sij 2020 22:35 #39 od B_

marko87 napisao: Morat cu se onda i ja još zabaviti malo sa podloškama, žao mi je umiroviti azoresa iako sam svakako odlučio uzet Penna kad bude nešto viška love.

Ma kakva tajna, išao sam ispod curinog stana na Gorici. Ne znam kako sad točno objasniti ali onaj dio desno od Rixosa i ako ti nije lijeno pogledati na karti da sad ja ne slikam i objašnjavam prema otvorenom moru prva vala mala što ima. Odmah pokraj te vale sam bio.

Ja sam oduševljen, prvi put da lovim baš prema otvorenom moru i da dubina tik ispred tebe koliko god da zabaciš. Slično dubinu sam samo imao u Prapratnom van trajektne luke. Osjećaj kad valovi tuku od stijene, nepregledna čistina ispred ma uživao sam. Svaki put kad zabacim sjednem i uživam u pogledu dok jig tone.

Sreće i nije bilo nešto posebno ali obzirom da sam i jučer i danas bio od 12-14.30h ja sam zadovoljan i onim lucem što je zaplivao nazad. Idući put kad budem u Du obavezno iskušati u zoru ili sumrak.

Isao sam i ja nekoliko puta tamo, ali uglavnom ljeti u sumrak i pocetak noci na skarme, bilo je i nesto ulova.

Obavezno se poigraj sa podloscima, ja mislim da je u mene samo 1 sada, i odlicno mi slaze upredenicu. Evo i lukas na drugoj temi je slikao svoju azoresicu i kaze da ni on nema nikakvih problema.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 08 Sij 2020 22:51 #40 od marko87
Meni je tu prilika samo preko zime jer je cura ljeti na Pelješcu. Ali sigurno ću poći istražiti još pozicija. Tu mi najzgodnije bilo jer sam za 5min dole.

Vidio sam maloprije sliku da upredenica skoro do vrha namotana. Jbt u mene su tri podloske gore. Morat ću to pokušati odmah sutra ako uspijem poć zabaciti.

Molimo prijavite se