"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 17:00 - 09 Sij 2021 17:01 #301 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi
Black Marlin, pa nimsa ja tvrdio da je zenaq los stap jer je puko na ovom videu.
Naravno da je ovaj lik napravio veliku gresku.

Kad pricamo o tunama sa kraja velika je razlika kad udari 55 kila i 120 kila recimo.
Ako udari tuna od 120+ kila a tebi kocnica ne radi jer si je stego do kraja ili ides u more ili puca štap ili puca upredenica/FC.
I bas kao sto si reko, svaki bi stap puko. Zato sam ovaj video i stavio, jer ljudi misle da je Zenaq neko cudo od stapa sto moze izdrzati svaki napor.
Kocnice postoje s razlogom, ako ces tunu od 55 kila vadit bez kocnice onda ne vidim zasto bi ijednu drugu manju ribu ikad.
Zadnja izmjena: 09 Sij 2021 17:01 od hl_demi.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 17:01 #302 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Slagati ću te sada al mislim da je 10kg. Na prvoj mi nije bilo potrebno, da sam bar malo i popustio kad sam je dovukao na nekih 30tak metara od obale možda je nebi ni izgubio. Zadnjih sigurno 5min mi nije nijednom razvukla nego sam je držao samo štapom. I u tom natezanju je popustio split ring.

A danas poslje ove nisam uopće mogao povući rukom, sigurno je bilo dobro preko 5kg.

Sve su prilike da ću morati izmisliti lovu i dodati i 8000 u kolekciju za ovakve stvari.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 17:03 #303 od hl_demi
6000 ima drag 10 kg, 8000 ima 12 kg.

Marko ako vec hoces imat masinice za tune, ja ti nebi preporucio ispod 10000 da ides
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 17:38 #304 od marko87
Ma nebi uzimao striktno za tune ništa već čisto da imam nešto više upredenice. Iako se iskreno nadam da će me zaobilaziti od sada ☺

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 09 Sij 2021 17:51 #305 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Ma nebi uzimao striktno za tune ništa već čisto da imam nešto više upredenice. Iako se iskreno nadam da će me zaobilaziti od sada ☺

Haha, a ja mislio da ti je sad cilj rijesiti jednu pa da pređeš igricu

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 09 Sij 2021 17:55 #306 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi
Zaboravite Shimano ispod 14000 ili bolje igračke kao Stella 6000+ za tunu pogotovo s obale.
Iskreno ne znam da itko od nas ide na stijene sa ciljom tune.
Meni je par puta bila želja kad smo se sreli da testiram opremu pod takvom ribom ali čak nisam ni ljut što nije išla na varalice.

Velika je razlika između tune od 50 i 60kg da ne spominjemo veće primjerke.

Jedino Penn Slammer 6500 pa do 10 000 ima drag za takve beštije i opet se treba dosta toga poklopiti.
Druge dvije role koje ulaze u taj sport su Stella i Saltiga u nekom jačem modelu iznad 6000 gdje drag max minimalno ide do 25kg.
Ali to opet povlači pitanje što će nam to kad se na kraju podvuče ne možeš ni pohvaliti s takvim ulovom a slomiš se kao budala.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Barba87

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 09 Sij 2021 17:56 #307 od Vargo
Replied by Vargo on topic Shore jigging ulovi
Tuna je end game boss!!! Majkemi, cim vidim gmail notifikaciju sa ludog mora, kazem sam sebi: idemo vidjeti sto je Marko sada ulovio🤪. Cestitam, a ova voznja je ludilo osjecaj, moja je trajala cca 30sekundi🥰.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 18:08 #308 od marko87
B lagao bi kad bi rekao da nebi volio i to uvrstiti na popis ulova al sad sam se iz prve ruke uvjerio da neće biti nimalo lako.

Možda se i meni nekad osmjehne sreća pa je uspijem dovući do obale. Sada bi trenutno volio kakvoga kapitalnoga gofa ili zubonju.

Ceco skupe igračke su za sada samo mašta, ako nekada bude mogućnosti za bolji štap al vjerujem da će saragosa zadugo ostati moj izbor.

Vargo nažalost danas nije bilo ulova osim jedne malecke iglice koja je otplivala dalje i adrenalina od udara. Kod mene je trajalo možda minutu duže nego kod tebe😁

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 18:16 #309 od hl_demi
Ovo sto pricate kako je taj netko tunu digo bez kocnice na snagu, pa nesto necemo tko gdje i što, jel to jer je lov tune zabranjen pa je zato tajna ?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 18:22 #310 od marko87
A jbga svi bi je htjeli a ne smije se😁

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 18:24 #311 od hl_demi
Ne znam ko je spomenuo, mislim B za najvecu tunu s kraja da je oko 100 kila, rekord tuna s obale je 107 kila. Ulovljena na SALTIGA “DOGFIGHT” SATIGA8000H. Ova masinica ima drag 66 libri, dakle 30kg. I jedva jedvice ju je izvukao.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 18:25 #312 od hl_demi

marko87 napisao: A jbga svi bi je htjeli a ne smije se😁

A ne smije se zadržat ali bogati smijes je ulovit pa pustit koliko ja znam. Samo treba posebna dozvola za big game.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 18:37 #313 od marko87
Naravno, i puno se više reklamirati kao ribolovac na taj način nego da je zadržiš.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 09 Sij 2021 18:46 #314 od Vargo
Ja nemam ribe za pohvaliti se, ali imam ovo. Beba dolazi pa sam si nekako poslozio da je ovo zadnja investicija u opremu (znam da lazem sam sebe). Za trofejnu ribu, pa da budem spreman :)

Privitak datoteke:

register jpg

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 18:49 - 09 Sij 2021 18:52 #315 od hl_demi

Vargo napisao: Ja nemam ribe za pohvaliti se, ali imam ovo. Beba dolazi pa sam si nekako poslozio da je ovo zadnja investicija u opremu (znam da lazem sam sebe). Za trofejnu ribu, pa da budem spreman :)

register jpg

Jebote led....

Klecak ima istu samo 10000.
Sta ce ti riba kad imas saltigu :D :D
Sad kad ti dožu na babine pa ces brzo vratit tih hilju eura :D

Marko, ionako ih vecina izreže video kad tunu digne na obalu. Ko ce dokazat da nije kasnije pustena.
Zadnja izmjena: 09 Sij 2021 18:52 od hl_demi.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 09 Sij 2021 18:55 #316 od Vargo
787 eura precizno. Zadnji primjerak, iz bbs sporta. Maguro je imao identicno snizenje za blagdane.
Hvala: hl_demi

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 09 Sij 2021 18:58 #317 od Vargo

hl_demi napisao: Marko, ionako ih vecina izreže video kad tunu digne na obalu. Ko ce dokazat da nije kasnije pustena.

Mene zanima koja je vjerojatnost da tuna prezivi ako je dignes na obalu? Vidalis je nedavno pokazivao da vecina plave ribe ugine kad je se izvuce..valjda popucaju kapilare u skrgama?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 19:06 #318 od marko87
A znam demi, malo tko je vrati sigurno.

Auuuuu Vargo sad sam ljubomoran ☺☺
Dobro demi kaže, šta će ti kapitalna riba kad imaš saltigu, sa njom bi bio sretan i da je vrtim dok ležim na kauču😁

Ali ne sumnjam da će biti i riba dostojna saltige. Sa kojim štapom je uparena?

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 19:07 #319 od hl_demi
E ne znam, siguran sam da vece ribe teze dolaze do tih "pucanja kapilara".
Čak i Lucevi koji najvise krvare tu i tamo se mogu pustit, sve zavisi o velicini ribe, i duzini borbe.

Ali smijesno je o tome opce pricat u nasoj drzavi. Kao prvo video nije dokaz. Kao drugo i da jest ko ce dokazat kad je riba uhvacena i gdje. U nasem gradu gdje covjek objesen visi 2 godine u kuci usred grada i nitko ga ne skonta ce ti policija trazis po you tube videiima ko je hvatao tune.

zato mi je smijesno kao neka tajnovitost . Niđe veze al dobro.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 09 Sij 2021 19:09 - 09 Sij 2021 19:10 #320 od Vargo
Stap cekam, ali nadam se nesto high end :)

I ja sam ljubomoran na tvoje ulove, ali neka. Kad si redovan, i mora biti rezultata.
Zadnja izmjena: 09 Sij 2021 19:10 od Vargo.

Molimo prijavite se