"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
VStrom's Avatar 30 Kol 2021 17:02 #441 od VStrom
Replied by VStrom on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Hahahaha ni ja ih nisam još naručio samo jer su gadni za vidjeti ajme🤣🤣

Reci mi molim te koji su ovo sa lijeve strane, što piše fishing lure na pakiranju. Izgledaju mi odlično.

Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk

To su ovi:
www.aliexpress.com/item/1005001922804101...3.0.0.2bbd46428tdZT9

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 30 Kol 2021 18:18 - 30 Kol 2021 18:24 #442 od Ozi
Replied by Ozi on topic Shore jigging ulovi
Marko, zanimljivi su ovi tvoji novi. Mogli bi zanimljivo i eratično raditi u propadanju.

I ja sam nešto popunio.:)

Zadnja izmjena: 30 Kol 2021 18:24 od Ozi.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Kol 2021 20:43 #443 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Vstorm hvala ti puno, ovo sigurno naručivam.

Ozi to se zove puna košara, vidim preferiras iste boje kao i ja 🙂

Popodne sam ih testirao, što se može vidjeti kad ga privučem bliže kraju ima lijep rad. Ribe nije bilo ni na jednu varalicu pa cemo vidjeti dok riba bude malo aktivnija ali definitivno će dobiti minutaže da se dokažu jer mi izgledaju predobro.

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 30 Kol 2021 22:20 #444 od ninic
Replied by ninic on topic Shore jigging ulovi
Ozi, vidio sam tvoju kosaricu i imao sam sto za vidjeti 🤣🤣

Jesi zadovoljan sa odabranim FC?

Ja se dvoumim sada dal da probam nesto drugo osim Sufixa.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 31 Kol 2021 09:11 - 31 Kol 2021 09:37 #445 od Ozi
Marko, je, roza i sve plavkaste kombinacije s rozom su mi se posebno izdvojile kod lakšeg jigginga, a vidim svuda da su pretežite i u nešto težem jiggingu pa sam si dao oduška. :)

Ja sam inače tamo relativno blizu tebe. Nekih tridesetak km ispod Makarske, ali u ribolovu inače obilazim okolo pa se možda i sretnemo. Živim u ZG, no imam familiju dole.

Ninic, Varivas FC koristim već nekoliko godina za brancina. Probao sam negdje petnaestak različitih renomiranih proizvoda i ovaj mi spada u top tri najbolja. Čuo sam od jednog jako dobrog SJ znalca kod nas da se za jigging koristi tvrd florac. On pretežno koristi Seaguar FXR. Ja sam također koristio taj, no za brancina i iako ima fantastičnu nosivost, pošto je vrlo krut, čim dobije i najmanju recku puca kao staklo tako da ću za sada i u SJ koristiti Varivas jer je on mekši. Istina da mekši ima manji udio FC-a, no jako dobro sam lovio brancine i na mono predvez, a FC koristim čisto iz nekog psihološkog aspekta da bi možda omogućio ribu više. Također, kada je frka i žurba, Varivas FC lakše vežem od tvrdog florca za upredenicu jer lako sjeda u čvor u bolje hvata upredenicu. Varivas mi je zbilja favorit i što je također bitno, ima odličnu nosivost i kada dobije manju recku, nije da će tako lako puknuti.
Za brancina koristim 0,26 i ponekad 0,28. Riba 5-6kg ide normalno van s Varivas FC 0,26.
Zadnja izmjena: 31 Kol 2021 09:37 od Ozi.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Kol 2021 11:39 #446 od marko87
Ozi ako budeš kada blizu mojih posti javi se. Ja kada sam u Hercegovini idem na ribanje oko Drvenika.

Hvala: Ozi

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 31 Kol 2021 12:42 #447 od Ozi
Dapače Marko. :)

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 01 Ruj 2021 06:52 #448 od ninic
Hvala ti Ozi na opsirnom odgovoru.

Probati cu sada uzeti taj FC, taman sam sa Sufixom na kraju. Makar, mogu reci da sam zadovoljan sa Sufixom, nisam imao nikakvih poteskoca sa njim, ali valja prosiriti malo vidike 😁

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 01 Ruj 2021 08:43 #449 od Ozi
Ma nema na čemu. Jedino što je Varivas 30m, a Sufix ti je vjerojatno 50m. Ako ti je Sufix dovoljno dobar, ne znam da li ti se isplati prelaziti. Kako god, samo da spomenem da znaš.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Ruj 2021 11:18 - 01 Ruj 2021 11:28 #450 od marko87
Zadnji dan na moru mi opet donosi sreću kao i prošli put. Lijepa palamida i vrhunska borba na needle jig 100g.

Video će ovih dana pa podjelim opet tu.

Privitak datoteke:

Zadnja izmjena: 01 Ruj 2021 11:28 od marko87.
Hvala: B_, Ceco, Ozi, ninic

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 01 Ruj 2021 12:04 - 01 Ruj 2021 12:21 #451 od Ozi
Ma to je neki tamo talijan :)

Super riba i fotka. Bravo Marko. Ovo je u kontinuitetu. Vidiš, danas na 100g, a neki dan tek kad si stavio 60. Dobro se snalaziš. Treba izvrtiti više toga ako ne ide i ako je ona tu, mora opaliti na nešto od toga. Svaka čast kolega.

BTW, lovio sam puno na 20g, probao dosta puta 30, ali ništa. Sad kad gledam nekako mi se čini da kod nas nema nekog smisla loviti na išta preko 20 i manje od 60g. Čisto moj dojam. I da Marko, slažem se što si tu negdje napisao, Duo je bacanje novaca. Sate i sate sam potrošio na Duo. Fast, slow, deblji, tanji, srednji, gramaže ove, one, ali jako jako slabo. Ovi SG jigovi su izgleda best buy.
Zadnja izmjena: 01 Ruj 2021 12:21 od Ozi.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Ruj 2021 14:16 - 01 Ruj 2021 14:20 #452 od marko87
Ozi hvala puno. Vjeruj mi da miksam sve što imam. Sve varalice i sve boje izmjenjam skoro, naravno ovim lovnijim dajem veću minutažu. Jutros sam čak na onaj jig sa alija imao lijep griz ali se nije zakačila riba.

Ja sam se kraće vrijeme zadržao sa tim manjim gramažama iako mi je i dalje najbolji ulov na jigparu od 40g ali za mene je jigpara 10 stepenica iznad dua. Od dua jedino što koristim je saira i malice. Ja sam se najviše prebacio na veće gramaze radi toga što u većini slucajeva imam situacije kao jutros. Jaki bočni vjetar mi nosi jig od 100g po 20-30m u stranu, zamisli šta bi radio sa 40-50g. Jutros sam vise vremena proveo čekajući izmedju naleta vjetra sa zabacim nego što sam pošteno ribao.

A što se SG tice meni je većina ulova na njih jer i nema nešto izbora 80-120g za uzeti osim njih tako da većinu vremena ribam sa njima.

Gledajući po YT vidio sam da dosta love sa jigovima koji su namijenjeni vertikalu pa sam se i ja sad zadao u potragu jigova i pomalo uzimam i testiram i to. Za sad nisam imao sreće sa ovim što sam uzeo ali pokusavam i dalje dok nam se ne smiluje kakav domaći web shop i nabavi nešto jigova od palmsa,CB one i još nešto poznatijih brendova.
Zadnja izmjena: 01 Ruj 2021 14:20 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 01 Ruj 2021 17:35 #453 od ninic
Ozi, Sufix mi je dvadeset metara, a volio bi probati jos nesto, cisto da ako se pokaze dobro mogu lakse narucivati. Ovi webshopovi su me lagano krenuli izludivati. Od pet stvari koje trazim, jedan mi drzi jedno, drugi ima sve ali nema ono sto najvise trebam i tako dalje 🤣🤣

Marko, odlicna fotka, lijepa riba, jigu fali malo roze i sve u svemu - bravo! Cekamo video borbe. Ide to tebe 😎

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 01 Ruj 2021 18:23 #454 od VStrom

Ozi napisao:
.......

BTW, lovio sam puno na 20g, probao dosta puta 30, ali ništa. Sad kad gledam nekako mi se čini da kod nas nema nekog smisla loviti na išta preko 20 i manje od 60g. Čisto moj dojam. I da Marko, slažem se što si tu negdje napisao, Duo je bacanje novaca. Sate i sate sam potrošio na Duo. Fast, slow, deblji, tanji, srednji, gramaže ove, one, ali jako jako slabo. Ovi SG jigovi su izgleda best buy.

Duo SSZ i to onaj zebra bijeli je top jig. U zoru i suton, s 30 i 40 gramcem sam uhvatio palamida da im ni broj ne znam. Vodi se sporije uz male, male i ne ceste trzaje vrhom stapa. Tako sam najvise uhvatio. Naravno da je preskup, zato od nedavno postoji alternativa hahaha
Uzeo sam 60 i 80 gramce, manje imam.
www.aliexpress.com/item/1005002509705092.html

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 01 Ruj 2021 19:18 #455 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging ulovi

Ozi napisao:
Ja sam inače tamo relativno blizu tebe. Nekih tridesetak km ispod Makarske, ali u ribolovu inače obilazim okolo pa se možda i sretnemo. Živim u ZG, no imam familiju dole.

To bi bilo u Drveniku ili???

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Ruj 2021 20:04 - 01 Ruj 2021 20:06 #456 od marko87
Ninic hvala puno. Nadam se do vikenda da ću uhvatit vremena video postaviti, nažalost od sutra se i ja vraćam u stvarni život 😁.

A nije baš da se može reći da me ide,ja bi prije rekao da se baš trudim za pasti sa nogu🤣🤣

A jbga nemože uvijek roza biti presudna 😁

VStrom vidiš mene su totalno razočarali, i najviše to vodjenje. Kako god bi ga vodio mene više umara nego needle jig od 120g. A da ne pričam o tome što sa malim krivim trzajem trokuka hvata predvez. Uglavnom baš sam ih dostaaa nakupovao u svim mogućim bojama i mislim da sam jednog luca na sardinu klepio i to je to. I sada imam negdje 4-5 komada po kutijama skupljaju hrdju. Morati ću ih uključiti ovako kad baš ništa ne radi kad ih toliko ti nahvali.

Zadnja izmjena: 01 Ruj 2021 20:06 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 02 Ruj 2021 08:38 #457 od Ozi
Onda valjda nešto krivo radim s Duo jigovima. Ne znam. Tonu kao sjekira. Vstrom baš si me iznenadio moram priznati. Drago mi je da ti rade. Očito si im našao dobitnu prezentaciju za palamide.

Igore, u tom sam dijelu otprilike. Rado ću detaljnije, ali nekom privatnom porukom ili nekako. Isto vrijedi i za Marka.:)

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 02 Ruj 2021 08:40 #458 od VStrom

marko87 napisao:
...

VStrom vidiš mene su totalno razočarali, i najviše to vodjenje. Kako god bi ga vodio mene više umara nego needle jig od 120g. A da ne pričam o tome što sa malim krivim trzajem trokuka hvata predvez. Uglavnom baš sam ih dostaaa nakupovao u svim mogućim bojama i mislim da sam jednog luca na sardinu klepio i to je to. I sada imam negdje 4-5 komada po kutijama skupljaju hrdju. Morati ću ih uključiti ovako kad baš ništa ne radi kad ih toliko ti nahvali.

To nije jig za voditi ga s velikim stapom. I 30 i 40g vodim sa stapom do 45g. Lete 90tak m daleko. Otvorena masinica i do dna, onda horizontalno polako vucenje s tvicom svakih 4 ili 5 okretaja role, ali tvic je lagan, vrlo lagan, samo vrhom stapa. Na pola puta otvorenom rolom opet do dna. Znao sam uloviti palamidu u tom padu jiga.
Kako sam pobornik vecih udica, izbacujem original prednju udicu i stavljam dvije pike udice 2/0, a assist line na udicama je 2 do max 3 cm, dakle malo krace. To sve skupa mi se pokazalo lovnim. Opet kazem najbolji mi se pokazao srebrni zebra glow. Izgleda da su tu boju prokuzili i drugi jer ih kinez s alija nema vise u ponudi haha.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 02 Ruj 2021 10:27 #459 od Ozi
Ček, ček, ja sam lovio na original Duo, a ti vidim na kopije s Alija. Znači u tome je keč.:lol: :like:

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Ruj 2021 10:33 #460 od marko87
Najviše sam ih i koristio dok sam imao stap 20-60g ali bezuspješno. Ali budem ih definitivno probao opet iako se bojim da će ovaj stap biti prejak za njih.

Ozi imam ja i kopija🤣🤣 probao sam sa njima bezuspješno. Čak mislim da imam ovu boju što kolega kaže da mu je najlovnija tako da ću je sigurno probati opet.

Molimo prijavite se

Hamag