Shore jigging ulovi

More
1 year 5 months ago - 1 year 5 months ago #29291 by Ozi
Replied by Ozi on topic Re:Shore jigging ulovi
Ma to je neki tamo talijan :)

Super riba i fotka. Bravo Marko. Ovo je u kontinuitetu. Vidiš, danas na 100g, a neki dan tek kad si stavio 60. Dobro se snalaziš. Treba izvrtiti više toga ako ne ide i ako je ona tu, mora opaliti na nešto od toga. Svaka čast kolega.

BTW, lovio sam puno na 20g, probao dosta puta 30, ali ništa. Sad kad gledam nekako mi se čini da kod nas nema nekog smisla loviti na išta preko 20 i manje od 60g. Čisto moj dojam. I da Marko, slažem se što si tu negdje napisao, Duo je bacanje novaca. Sate i sate sam potrošio na Duo. Fast, slow, deblji, tanji, srednji, gramaže ove, one, ali jako jako slabo. Ovi SG jigovi su izgleda best buy.
Last edit: 1 year 5 months ago by Ozi.

Please Log in to join the conversation.

More
1 year 5 months ago - 1 year 5 months ago #29292 by marko87
Replied by marko87 on topic Re:Shore jigging ulovi
Ozi hvala puno. Vjeruj mi da miksam sve što imam. Sve varalice i sve boje izmjenjam skoro, naravno ovim lovnijim dajem veću minutažu. Jutros sam čak na onaj jig sa alija imao lijep griz ali se nije zakačila riba.

Ja sam se kraće vrijeme zadržao sa tim manjim gramažama iako mi je i dalje najbolji ulov na jigparu od 40g ali za mene je jigpara 10 stepenica iznad dua. Od dua jedino što koristim je saira i malice. Ja sam se najviše prebacio na veće gramaze radi toga što u većini slucajeva imam situacije kao jutros. Jaki bočni vjetar mi nosi jig od 100g po 20-30m u stranu, zamisli šta bi radio sa 40-50g. Jutros sam vise vremena proveo čekajući izmedju naleta vjetra sa zabacim nego što sam pošteno ribao.

A što se SG tice meni je većina ulova na njih jer i nema nešto izbora 80-120g za uzeti osim njih tako da većinu vremena ribam sa njima.

Gledajući po YT vidio sam da dosta love sa jigovima koji su namijenjeni vertikalu pa sam se i ja sad zadao u potragu jigova i pomalo uzimam i testiram i to. Za sad nisam imao sreće sa ovim što sam uzeo ali pokusavam i dalje dok nam se ne smiluje kakav domaći web shop i nabavi nešto jigova od palmsa,CB one i još nešto poznatijih brendova.
Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk
Last edit: 1 year 5 months ago by marko87.

More
1 year 5 months ago #29293 by ninic
Replied by ninic on topic Re:Shore jigging ulovi
Ozi, Sufix mi je dvadeset metara, a volio bi probati jos nesto, cisto da ako se pokaze dobro mogu lakse narucivati. Ovi webshopovi su me lagano krenuli izludivati. Od pet stvari koje trazim, jedan mi drzi jedno, drugi ima sve ali nema ono sto najvise trebam i tako dalje 🤣🤣

Marko, odlicna fotka, lijepa riba, jigu fali malo roze i sve u svemu - bravo! Cekamo video borbe. Ide to tebe 😎

More
1 year 5 months ago #29295 by VStrom
Replied by VStrom on topic Re:Shore jigging ulovi

Ozi wrote:
.......

BTW, lovio sam puno na 20g, probao dosta puta 30, ali ništa. Sad kad gledam nekako mi se čini da kod nas nema nekog smisla loviti na išta preko 20 i manje od 60g. Čisto moj dojam. I da Marko, slažem se što si tu negdje napisao, Duo je bacanje novaca. Sate i sate sam potrošio na Duo. Fast, slow, deblji, tanji, srednji, gramaže ove, one, ali jako jako slabo. Ovi SG jigovi su izgleda best buy.

Duo SSZ i to onaj zebra bijeli je top jig. U zoru i suton, s 30 i 40 gramcem sam uhvatio palamida da im ni broj ne znam. Vodi se sporije uz male, male i ne ceste trzaje vrhom stapa. Tako sam najvise uhvatio. Naravno da je preskup, zato od nedavno postoji alternativa hahaha
Uzeo sam 60 i 80 gramce, manje imam.
www.aliexpress.com/item/1005002509705092.html

More
1 year 5 months ago #29296 by Igor
Replied by Igor on topic Re:Shore jigging ulovi

Ozi wrote:
Ja sam inače tamo relativno blizu tebe. Nekih tridesetak km ispod Makarske, ali u ribolovu inače obilazim okolo pa se možda i sretnemo. Živim u ZG, no imam familiju dole.

To bi bilo u Drveniku ili???

More
1 year 5 months ago - 1 year 5 months ago #29297 by marko87
Replied by marko87 on topic Re:Shore jigging ulovi
Ninic hvala puno. Nadam se do vikenda da ću uhvatit vremena video postaviti, nažalost od sutra se i ja vraćam u stvarni život 😁.

A nije baš da se može reći da me ide,ja bi prije rekao da se baš trudim za pasti sa nogu🤣🤣

A jbga nemože uvijek roza biti presudna 😁

VStrom vidiš mene su totalno razočarali, i najviše to vodjenje. Kako god bi ga vodio mene više umara nego needle jig od 120g. A da ne pričam o tome što sa malim krivim trzajem trokuka hvata predvez. Uglavnom baš sam ih dostaaa nakupovao u svim mogućim bojama i mislim da sam jednog luca na sardinu klepio i to je to. I sada imam negdje 4-5 komada po kutijama skupljaju hrdju. Morati ću ih uključiti ovako kad baš ništa ne radi kad ih toliko ti nahvali.

Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk
Last edit: 1 year 5 months ago by marko87.

Time to create page: 0.341 seconds