"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
Ozi's Avatar 03 Ruj 2021 20:32 #501 od Ozi
Replied by Ozi on topic Shore jigging ulovi
Hvala Marko, no velim, nije frisak ulov, al lijepo se sjetit. Pogotovo dok sjedim ovdje u ZG.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Ruj 2021 20:43 #502 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Nema veze, svakako tema ne puca od viška slika pa je i slika iz arhiva dobrodošla.

Eee znam kako je kad hvata nostalgija za izlaskom na more😊

Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 03 Ruj 2021 20:48 #503 od VStrom
Replied by VStrom on topic Shore jigging ulovi
Evo arhive .... u ozujku ove godine 😁

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
Hvala: B_, Ozi, ninic

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Ruj 2021 20:50 #504 od marko87
Opaaaaaa koliko je težila?

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 03 Ruj 2021 20:53 #505 od VStrom
Nisam imao vagu, nemam pojma, a na kucnu nije stala .... ali nisam vecu lampugu u zivotu vidio haha

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Ruj 2021 21:00 #506 od marko87
Svaka ti čast.. bome sve su prilike da ću morati posjetiti Korčulu i potražiti koju postu na zimu🙂

Ako nije tajna na šta je udarila, ja sam do sada imao samo jednu na jigparu 60g i kasnije više nikako.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 03 Ruj 2021 21:09 - 03 Ruj 2021 21:20 #507 od Ozi
Koja prasica. Bravo kolega.:like:

Kod mene su rijetke, ali pred koju godinu sam vidio kako se bacaju skoro van dometa. Bacio 15g plavu jigparu slim i bam. Kad je krenulo mislio sam ode sve. Uspio sam ju dobiti desetak metara od obale, ali je opet krenula silovito i pukao mi je 20g stap ispod trna. Fascinantno je da po mojoj procjeni nije bila sigurno preko 2kg. Mozda cak kila i pol. Luda riba sto gradi. Nakon toga nismo imali susrete, ali budemo se vec negdje opet nasli haha
Zadnja izmjena: 03 Ruj 2021 21:20 od Ozi.

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 03 Ruj 2021 21:48 - 03 Ruj 2021 22:02 #508 od VStrom
Udarila je na 60 g jig savage gear, onaj širi, ne znam kako se zove, nije needle. Žuta boja.
To je jedan od mojih najbizarnijih ulova. Vučem jig koji je već blizu površine i od mene 5m, vidim beštiju kako ga prati i pred obalu je napravila samo polukrug i nazad prema moru. Bacam jig i bez puštanja da potone vučem lagano, ona udara na nekih 60m od mene. U borbi je skočila dva puta u zrak, ali jedno 2 - 2,5m. Tako nešto nikada nisam doživio. Vidjeti u zraku takvu beštiju je neopisivo. Borila se na površini, potezala u dubinu, lijevo, desno, trajalo je .... u mojoj glavi barem pola sata, u realnosti 7-8 minuta haha ..... ma, nikada to neću zaboraviti.

E da, Marko .... dođi kad hoćeš, ja sam u Veloj Luci. Kod mene ima mjesta kada nema gostiju. Samo gledaj da riba radi, jer zna se dogoditi da po 10 dana ne uhvatim ništa na jig. Doduše, imam preko 300 ribolova godišnje, tako me ne dira ako ništa ne ulovim, jer biti će za koji dan.... hehehe
Zadnja izmjena: 03 Ruj 2021 22:02 od VStrom.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Ruj 2021 22:12 #509 od marko87
Na 3d slim znači. Vidiš ja na njega osim jednoga luca nikada ništa.

Ajme zamislio sam odmah to u glavi, kad se meni bacila ona od kila srce igralo ko ludo od sreće a mogu zamisliti tek tebe kad je ova zvijer iskočila iz mora.

Vjeruj mi da ću se zaletit definitivno jedan put, a što se toga tiče nije ni meni ništa novo. Ja koji sam za tebe samo vikend ribar imam jako puno izlazaka u kratkom roku bez ulova tako da sam već odavno navikao na to.

Morati ću se početi javljati rodbini na Korčuli da si osiguram prenoćište 🤣🤣

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 04 Ruj 2021 12:23 #510 od Robi75
Replied by Robi75 on topic Shore jigging ulovi
Marko jedno pitanje, kad vidiš da se velika riba baca pred tobom, dali si probao sa velikim popperima,, bili bilo kakve koristi od toga?

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 04 Ruj 2021 13:56 - 04 Ruj 2021 13:58 #511 od marko87
Daa ali uvijek bezuspješno. Vjerujem da bi možda i bilo više uspjeha ali nemam nego jedan poper, mislim Halco Roosta ili nešto tako. Katastrofalan je letač i nikad ne uspijem dobaciti do akcije.

Ako tko ima kakav poper da je dobar letač a da se kreće oko 60-70g neka da preporuku.
Zadnja izmjena: 04 Ruj 2021 13:58 od marko87.
Hvala: Robi75

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 04 Ruj 2021 14:23 #512 od Ozi
Marko, koliko ti je tezak taj Halco Roosta? Imam jednog oko 10cm i taj je malo prelagan za stap akcije 50g s kojim sam ga bacao, ali imam i veci od ca 15cm i taj super leti, ali kazem, sve sa srapom od 50g.

Mozda bi ti za tvoj stap/rolu/debljinu upredenice trebalo nesto od minimum 60g, a to je onda sigurno Tackle House Feed 150mm.

Sad dalje pametujem na slijepo, ali rekao bih da bi optimum bilo nesto oko 70-80g, samo mislim da su vec u takvim gabaritima jako jako rijetki koji su povoljni, a da lete i ne izokrecu se. Treba potrazit. I sam imam namjeru oko toga. Rekao bih da u tom segmentu nema mjesta za Kinu, nego pregrist i uzet dva postena komada nekom prilikom i gotovo. Nomad radi dobre stvari. Naslo bi se tu nesto sto bi odgovaralo. Mozda i jedan stickbait usput ubacit, zlu ne trebalo.:)

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 04 Ruj 2021 14:33 - 04 Ruj 2021 14:36 #513 od marko87
Mislim da je težak 75g. Nisam 100% siguran ali mislim da je model Halco Roosta 160. I točno ima taj problem prevrtanja u zraku. I kad ga uspijem uhvatiti da se ne prevrće ne odleti nešto daleko.

Nisam baš puno ulazio u taj dio ribanja sa poperima tako da stvarno neznam što uzeti ali sigurno da bi volio imati kakav dobar baš radi ovih situacija što je Robi pitao.

Ako imas kakvu preporuku za popere kao i stickbaitove rado primam savjete. Što se gramaža tiče ja vjerujem da sve 50+g prolazi. Kad uspješno baratam sairom koja teži 50g onda nema razloga da neće i poper iste gramaže lijepo letiti.

Kad sam se doveo u situaciju da imam 2000kn vrijednosti SG jigova onda mogu zarizikati i dva poštena popera uzeti😁

Zadnja izmjena: 04 Ruj 2021 14:36 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 04 Ruj 2021 14:49 #514 od Robi75
Da, kažu da su ti Nomadovi odlični.
Ja sam uzeo tu na akciji, 9 € ke koštao, Savage Gear Panic, 195mm 110gr.,nije baš da ih hvale, ali nije bio skup pa neka ga. A ne izgleda loše, možda se nešto i baci na njega u takvim situacijama.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 04 Ruj 2021 15:32 #515 od Ozi
Robi, kažu da se velike lice dobro love na taj SG.

Marko, izvini, krivo sam ti rekao. Nije Halco ovaj moj veci, nego Hart Managatsuo. Jako fino leti, super drzi vodu i povoljan je. Jedino sto je moj 45g, ali ima varijanta od 70 vidim na netu. To bi ti moralo odgovarat.

Ovo je moj. Dobio sam nesto strelki na njega, ali vise bi mi sluzio za privuc ribu pa oplest s iglicom.

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 04 Ruj 2021 16:38 #516 od Robi75
E velika lica, to bi bilo lipo

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 04 Ruj 2021 16:52 #517 od Vargo
Replied by Vargo on topic Shore jigging ulovi
Tacklehouse feed popper od 45g (135mm) sa pe3 i Ripple Fisherom 103 leti ko metak!!! ;)

Nomadovi su isto neloši popperi, preporuke koje sam ja dobio (Primarius) je Tacklehouse, halco roosta, Yo Zuri bull pop...mozda jos neki, ne mogu se sjetiti

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 04 Ruj 2021 17:26 - 04 Ruj 2021 17:28 #518 od Ozi

Vargo napisao: Tacklehouse feed popper od 45g (135mm) sa pe3 i Ripple Fisherom 103 leti ko metak!!! ;)

Nomadovi su isto neloši popperi, preporuke koje sam ja dobio (Primarius) je Tacklehouse, halco roosta, Yo Zuri bull pop...mozda jos neki, ne mogu se sjetiti

Op, op, znaci sa RF 103 leti popper od 45g. Zvuci obecavajuce jer to znaci da ce onda sigutno i s mojim RF 911MH. Nadam se samo da nije PE1.0 u pitanju. :lol: Treskanjem s novim stapom po dnevnom boravku nekako sam dobio dojam da nista ispod 50g nece biti dovoljno. Aj super. :)
Zadnja izmjena: 04 Ruj 2021 17:28 od Ozi.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 04 Ruj 2021 17:27 #519 od Vargo
Replied by Vargo on topic Shore jigging ulovi
Rf 103h je dug 312cm, pa i to pomaze :)

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 04 Ruj 2021 17:31 #520 od Ozi
Moj je 304,5. Znaš kako se kaže, mali, al miriši :lol:

Molimo prijavite se

Hamag