"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
marko87's Avatar 17 Lis 2021 07:27 #581 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Hahahahah mogu ti reć da se nisam odavno ovako slatko nasmijao kao kad sam ovo vidio 🤣🤣 svaka čast.

A evo jutros se nažalost vraćam u Hercegovinu i sad ću biti osuđen opet samo na ove prelaske na 12h i ove moje sjevernije poste gdje nemam neka velika očekivanja. Ali opet radije idem gore nego do Neuma, jer isto mi ispadne podaleko a nije mi nikako napet plus dosta je plitko u Neumu. A i lani nas je ganjala obalna straža za nekakve dozvole, navodno su to izmislili u koroni.

Tako da će me ovi jesenski izlasci na more koji bi trebali biti najbolji ove godine opet vjerojatno preskočiti što se Pelješca tiče.

Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 18 Lis 2021 20:41 #582 od Ozi
Replied by Ozi on topic Shore jigging ulovi
Bravo Marko, fakat krasna riba. :)

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 18 Lis 2021 22:05 #583 od marko87
Hvala Ozi. Šta je sa tobom, kad kreće SJ avantura za tebe da znamo kad ćemo očekivati još slika ulova da malo živne tema.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 18 Lis 2021 22:13 #584 od sandland
Replied by sandland on topic Shore jigging ulovi
Ljudi ja sam lagano već frustriran. Ovdje kod mene nema ribe (okolica Novog Vinodolskog). Ništa..niti šaruni ne grizu! Jel ima netko tu iz okolice a da nešto lovi?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 18 Lis 2021 22:34 #585 od marko87
Ja znam da većina misli sada lako je meni na Pelješcu ima ribe 🤣🤣 ali vjeruj mi više puta po više mjeseci sam imao izlazaka i izlazaka na more bez ulova.

Šta bacaš, jigovi ili?

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 18 Lis 2021 22:55 #586 od Ozi
Planiram uskoro do Istre s prijateljem na visednevnu ekspediciju pa sam za uvertiru bio zadnja dva vikenda sa zenom gdje sam dio vremena proveo i u istrazivanju terena. Trazio sam nesto gdje nitko ne lovi, a da je pogodno za ovo nase i to je dosta tesko, ali po svemu sudeci sam nasao. Jedno mjesto u krajnjoj zabiti mi smrdi na ljusku. Evo i jedna fotka. Sigurno cu doci kad budu bolji uvjeti.

Privitak datoteke:

Nisam nista ulovio, no oba puta je bila vrlo jaka bura, ali bez obzira znajuci to nisam htio otkazati izlet. Cilj mi je bio prije svega isprobati pribor. Bacao jesam, ali jako malo vremena jer nije bilo moguce gotovo nikako raditi i sa 100g jigovima.

Nadam se i sto prije prema Neretvi. Ne znam ako si od volje i u mogucnosti da skupa odemo mozda do tanke punte, a zaletio bih se i do Peljesca dan-dva. Nesto sam zapikirao na Google Earth pa da vidim. Vidim da nesto govoris kako ces sada biti ogranicen neko vrijeme sto se tice terena, no svejedno javi

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 19 Lis 2021 07:52 - 19 Lis 2021 15:07 #587 od marko87
Opaaa to izgleda perfektno. Obavezno javi ako bude šta ulova.

Kad budeš južnije obavezno se javi. Za sad sam ograničen vikendima ali preko tjedna bi uvijek mogao iskombinirati slobodan dan za kakav izlet.

Vidim da spominjes tanku puntu, zanima me jesi bio kad i kako je za doći tamo. Dugo vremena sam se bezuspješno spuštao u Vrulju pokraj i redovno bi se vidjele tune kako iskaču oko tanke punte ali kako sam god gledao po kartama izgelda nemoguće za doći tamo.

Ja sam se sada opremio i više nego dovoljno tako da mi samo preostaje kakav kapitalni gof ili zubatac😊

Danas je stigla nadam se jedna od zadnjih kupovina za ovu godinu😅

Privitak datoteke:

Zadnja izmjena: 19 Lis 2021 15:07 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 19 Lis 2021 19:27 #588 od Ozi
Odlicno Marko. Javim ti se.

Nisam bio s kopna do tanke punte, ali postoji neki novi put koji se vidi kako ide s magistrale. Mislim da je i od strane Ploca spojeno tim novim putem. Krcilo se nesto znam zadnje dvije godine. Ne bi trebao biti problem.

Vec cemo se lako dogovoriti za plan ako se uspijemo naci.

Hehe, jesi ih naredao. Dobro izgledaju. Ja sam isto pun. Sad samo treba lovit. :)

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 19 Lis 2021 22:59 #589 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi
# 36. pravilo Shore Jigginga : Ako ima staza do pozicije, pozicija ne valja.
Hvala: Ozi, Waterfall

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 20 Lis 2021 06:04 #590 od Ozi

hl_demi napisao: # 36. pravilo Shore Jigginga : Ako ima staza do pozicije, pozicija ne valja.

LOL, dobar!:)

Dole oko Neretve se ljudima da samo strelka, brancin i lica, a i teren je pjeskovit. Ima par mjesta na kojima zna biti manjih luceva, a zubatac je puka slucajnost. Po svim informacijama Peljesac je neusporedivo bolji i tamo najvise racunam za neki ozbiljniji ribolov. Kod mene prema Makarskoj sve su manje ribe na SJ. Uglavnom lucevi i palamide do oko kile.

Vidalis: what's up bro?
Fanten: ammm, I don't know bRo. Maybe albacore, but not big one I thinK
Vidalis: aaaw, stupid albacore
Fanten: yeah bRo, stupid albacore
:lol:
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 20 Lis 2021 07:57 #591 od marko87
Nemoj tako Demi,ja kad sam u Prapratnom skoro pa da iz auta zabacivam🤣

Ozi tu si definitivno u pravu, ovaj dio obale od Neuma pa prema Makarskoj je neusporediv sa Pelješcom. Jedini dio obale što me malo podsjeća na Pelješac je vrulja kod Gradca ali dole više nemam volje uopće ići koliko sam se puta uzalud spustio.

Molimo prijavite se

Više...
Cekpi's Avatar 20 Lis 2021 08:13 #592 od Cekpi
Replied by Cekpi on topic Shore jigging ulovi

Ozi napisao: Po svim informacijama Peljesac je neusporedivo bolji i tamo najvise racunam za neki ozbiljniji ribolov.

Kod mene prema Makarskoj sve su manje ribe na SJ. Uglavnom lucevi i palamide do oko kile.

ja recimo dosta lovim oko Stona (malo Pelješac, malo oko Slanog) i meni su dali informacije da je najbolje ić na Mljet :woohoo:

(a na palamide i luceve od kilu se ne bih pretjerano bunio :) )

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 20 Lis 2021 10:22 #593 od sandland
Replied by sandland on topic Shore jigging ulovi
Da, da..uglavnom jiggovi. Gramature do 60g..
Koja je dubina na kojoj lovite? Tu kod mene nema nista dublje od 25-30 m ja bih rekao..

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 20 Lis 2021 10:22 #594 od Ozi
Marko, istina za tu vrulju, odnosno više potok koji curi u more. Inače se zove Mandina mlinica. Tamo sam isto puno hodao jer mi je jako blizu, ali dobio samo jednu strelkicu ispod pola kile, a hodao sam sigurno pedesetak puta u razno doba dana i godine. To mjesto me sa svojim na oko potencijalom, a zapravo nikakvim potencijalom podsjeća na ušće Baćine u more.

U principu se sve vrti na neki način oko ovog što je Demi rekao. Treba ići što dalje od ljudi i ako već postoji put, mora biti tramak za doći do određenog mjesta. Sve što je pristupačno postoji jako jako mala šansa da bi bilo produktivna pozicija.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 20 Lis 2021 10:32 #595 od hl_demi
Bio sam na mljetu krajem devetog mjeseca, tocnije u Pomeni. Koji genijalac a? Ponio da ribam i poso u nacionalni park. Uglavnom svejedno sam ribao. I nikad ne bih rekao da je zabranjen ribolov. Ribe isto ko i bilo gdje. Srednja zalost. samo spin naravno jer nije bilo dubine.
Ono sto me odusevilo je u Prapratnom sa trajekta sto sam vidio sve, jata iglica, ostale male ribe, jebote tone i tone. Ne cudi da to u kombinaciji sa trajektom privlaci palamide i ostale predatore

Mljet bi trebalo naci dobru poziciju gdje ima dubine.

Uglavnom uzevsi u obzir tramak i sve oko Mljeta mislim da je bolje drzat se Peljesca.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 20 Lis 2021 10:47 #596 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi
Bio sam ovo ljeto na Mljetu, negdje sredina 7 mjeseca. Probao 2-3 puta u Sobri s unutrašnje i s vanjske strane luke u zoru i navecer, probao jednom u zoru na vanjskoj strani otoka. Nadao se škarmu prvenstveno, a ostalo što naleti. Rezultat 1 mala ukjata, 1 mali pauk i 1 mali gušter. Debakl. Jbga trebalo bi tamo malo istražiti pozicije pa bi sigurno rezultat bio puno bolji...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 20 Lis 2021 11:07 #597 od marko87
Sandland kod mene su dubine takodjer max 25-30m. Iako dosta rjeđe do 30.

Ozi po svemu gledajući vrulja bi morala biti top pozicija ali ona je daleko od toga.
Vidiš moja pozicija na Pelješcu je također dosta pristupačna i treba mi cca minuta od auta do pozicije,ljeti bude i dosta kupača čak.

Demi Prapratno je top pozicija, nisam imao još nikakav kapitalni ulov ali bilo je kapitalnih riba za vidjeti koliko hoćeš. Po meni je ono pozicija za ribanje živom jeskom kao izmišljena. Onu poziciju ja vidim kao što ima onaj crnogorac što vadi gofove 30+kg i tune do skoro 100kg.

Takvi kapitalci bi se ondje mogli sigurno vaditi sa živom jeskom.

A što se Mljeta tiče imam puno frendova što rone i često su tamo pa su mi rekli sve svoje pozicije za koju kazu da su vrhunske. Sve su to pozicije gdje je teško doći i trebalo bi se uvaliti nekome na barku da te odveze. Ali što si rekao kad izračunaš put do tamo a trajekt nije nimalo jeftin kad se ide sa autom bolje se držati kopna. Mljet je prihvatljiva opcija da je otići na cijeli vikend pa kampirati recimo.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 20 Lis 2021 13:56 #598 od hl_demi
Crnogorac je oko Ulcinja koliko znam.
A slusaj Živa ješka ili naše varalice, razlika je samo u ucinku ali istu bi ribu trebali hvatati.
Ono sto čini najvecu razliku je to sto se ziva jeska upari sa sonderima i min kotama i ostalim tehnologijama pa onda to bude cudo .

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 22 Lis 2021 16:40 #599 od hl_demi
Evo da se javim. Prvi SJ izlazak jucer od 16:30 do 18 ispod gorice sv. Vlaha. Testirao sardine slider 80g. Bilo 5 luceva. 4 ispod kile , pustio. Jedan 1.2kg al se tako dobro borio da ga nimsa mogo pustit, popucale mu vene.

Mogu stavit video C&R ako koga zanima... Uglavnom aktivnosti ima, al cekaju se veci primjerci.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Lis 2021 18:00 #600 od marko87
Bravo Demi svaka čast. Izgleda da će sardine slider biti pun pogodak. Ja bi možda mogao biti u Dubrovniku početkom idućeg mjeseca ako me zapadnu slobodni dan pa dobro da znam da ne moram samo gledati kako do Konavla poći nego da se spustim malo i na Gorici.

Koja boja je bila dobitna?

Molimo prijavite se

Hamag